Fotbal

Primul pas a fost făcut! Universitatea Cluj a promovat în Liga a 3-a după un meci cu tribunele pline la Târgu Lăpuș!

U Cluj a promovat în "C"!
Foto: stiridesport.ro

Tg. Lăpuş - "U" Cluj 0-6

Au marcat: Takacs 15, Hîmpea 52, Giurgiu 58 pen., Goga 63, 88, Budăcan 90

Singurele întrebări înainte de al doilea meci al barajului, programat astăzi, de la ora 17:30, la Tg. Lăpuş, sunt "Câţi fani ai lui U vor face deplasarea" şi "Cum va fi spectacolul din tribune şi de pe drum". Universitatea a câştigat partida tur cu 8-0 şi este promovată în Liga a III-a. 

"E a doua parte a finalei și, firește, ne dorim să o câștigăm, chiar dacă avem avantajul acelui 8-0 din manșa tur. Suntem mai puțini, pentru că am trimis opt băieți la turneul final de juniori de la Buftea, printre ei aflându-se și portarul Rareș Pop, dar asta nu ne va împiedica să dăm totul pentru a bifa ultima victorie din acest sezon. Ne întoarcem după 17 ani la Târgu Lăpuș, un oraș care simpatizează “U” Cluj, un oraș în care am prieteni. Suporterii noștri au fost extraordinari în partida de pe Cluj Arena, ne-au susținut în număr mare și vrem ca sâmbătă să procedeze la fel, iar la final să sărbătorim împreună îndeplinirea obiectivului”, a declarat “Papi” pentru site-ul oficial.

Suporterii pleacă la Lăpuş de la ora 14:00, din faţa Sălii Sporturilor "Horia Demian" cu autocarele, dar şi cu maşinile personale. La întoarcere, echipa va fi promovată în C, astfel că va fi spectacol pe traseu. 

 

Comentarii
  • 2017-6-30, 20:55
  • Scris de : adi
Luati de aici, pinguinilor! Sa vedeti ce inseamna dragostea si respectful fata de o echipa. http://www.cjsport.ro/fotbal/remember-de-la-matineu-in-europa-povestea-emotionanta-a-generatiei-lui-coroian-tili-gol-oncica-jula-sau-anca/
  • 2017-6-29, 01:02
  • Scris de : Radu
Eu tot nu inteleg cum isi permite Asociatia Alba-Neagra sa foloseasca simbolurile, numele si istoria, atata cata e, adica penibila si fara rezultate sportive, ale Universitatii Cluj? De ce nu intervin adevaratii detinatori ai culorilor si traditiei clubului, celebrii clujeni Walter Bucsa si Anamaria Prodan pentru a clarifica acest afront istoric?
  • 2017-6-27, 19:23
  • Scris de : O nuu
De cfr scrie presa maghiara. Sportul clujean = Universitatea. Sport nu e doar fotbal sustinut de un srl personal. Cum e kvsc.
  • 2017-6-29, 13:13
  • Scris de : @
... iar despre ACSFAN se scriu foarte multe lucruri pe peretii din wc-urile comunale. cu degetul. maro mirositor.
  • 2017-6-30, 11:25
  • Scris de : Ai fost? Ai mirosit? Ai lins? Ti-a placut?
  • 2017-7-01, 02:58
  • Scris de : @
universitare, vorbeste frumos ca te vede mata aia pe care n-o iubesti atat de mult ca pe cacatul tau de ucluj
  • 2017-6-28, 16:13
  • Scris de : acsfan-istule
Vezi ca în Divizia C o sa aveți deplasări prin mai toate județele Transilvaniei. Cine va mai plătește Biletul? Chit ca, de acum veți avea posibilitatea sa umblați pe căile ferate, alea de se numesc CFR, UN NUME de RENUME în fotbalul clujan, în cel romanesc și în cel european. Iar reavoi va lăudați cu Divizia C. Tare jos ați ajuns; și nici măcar denumirea de pinguini nu v-ați redobandit-o
  • 2017-6-27, 18:57
  • Scris de : adi
Vedeti, mai pinguini, ce fel de ultrasi aveti. http://www.cjsport.ro/fotbal/special-confesiunile-unui-suporter-iubita-as-insela-o-dar-pe-universitatea-cluj-niciodata/
  • 2017-6-27, 18:38
  • Scris de : Gruia
De la anul, 2018, in Gruia vor veni iar competitii europene. La acsfan, tot Divizia C. Vai si amar!
  • 2017-6-28, 00:59
  • Scris de : UCluj
Din 2018 U va juca in liga 2. Iar voi nu intrați în Europa
  • 2017-6-27, 19:18
  • Scris de : Lore
Sobolanule.... U Cluj se numeste in prezent. Iar liga 1 de fotbal cu voluntari chiajna ovidiu botosani si alte sate intereseaza lumea precum liga 1 la volei feminin. Adica deloc doar cunascayori si pasionati.
  • 2017-6-27, 09:41
  • Scris de : LORI KKWC
http://kvsc.taccs.hu/
  • 2017-6-27, 09:24
  • Scris de : okazii
https://www.okazii.ro/fular-gros-de-iarna-model-vechi-esarfa-cfr-1907-cluj-ecomax-a133932092
  • 2017-6-27, 09:23
  • Scris de : cei mai adevarari
http://www.versuri.ro/versuri/commando-gruia-rinutza-hai-cfr-_hnh1.html
  • 2017-6-27, 04:09
  • Scris de : Cfr
Da se poate sa nu dati nici o stire despre fosta si viitoarea campioana a romaniei. Toate ziarele din romania scriu de cfr numai voi stiridecort nu o faceti. Uau liga 3, asta da realizare...scrieti ma de echipa de fotbal daca va numiti stiridesport, daca va numeati stiridesport amator atunci va intelegeam. Vezi ca vine culio, si ceva fost u-ist a fost prezentat, se baga milioane , se doreste performanta. Slab.
  • 2017-6-27, 14:02
  • Scris de : Citește
http://m.prosport.ro/fotbal-intern/analiza-ce-uneste-si-ce-desparte-petrolul-otelul-u-cluj-si-farul-dupa-ce-au-promovat-in-liga-3-buget-principii-si-obiective-similare-pe-termen-scurt-strategii-si-tinte-diferite-pe-termen-lung-16516836
  • 2017-6-27, 14:00
  • Scris de : Nu ne interesează
Echipa din deal. Apropo de ziarele din Ro și ProSport a scris azi că U e prima echipă a orașului indiferent de liga
  • 2017-6-27, 15:16
  • Scris de : paul pop
Este pe naiba. O minoritate violenta si agresiva fara rost, o echipa de rahat care decenii intregi nu a reusit o performanta mai notabila, un ziar de rahat...asta si actual de cluj
  • 2017-6-27, 16:24
  • Scris de : Geo
De kvsc si transferuri scrie sabadszag. Ziarul minoritatii maghiare. Hajra kvsc. In ziarele romanesti nu are loc kvsc. Clujul sportiv inseamna Universitatea
  • 2017-6-27, 09:17
  • Scris de : in tine cat se baga? sau mai bine zi ce se baga
  • 2017-6-26, 21:00
  • Scris de : Miklos
La doresc la toti sobolanii de mia jos sa moara de cancer atunci ca il ling eu la homoroizi pe Julien Mu.
  • 2017-6-26, 20:40
  • Scris de : Radu
Ce penibil.
  • 2017-6-26, 13:07
  • Scris de : OMV/MOL DEJ
Ni s-au spart pisoarele, iar buzile sunt inutilizabile dupa escapada suporterilor acsfan. De la "academicieni" asteptam sa nu lase kkt pe pereti, chiar daca au castigat. Hai Dejul!
  • 2017-6-26, 17:04
  • Scris de : mami
Hai acasa puisor ca avem medicamente
  • 2017-6-26, 06:02
  • Scris de : Hiena
Esteeeeee ... Next level , la revedere Cotofana sa vina Fany
  • 2017-6-24, 22:38
  • Scris de : ciocu mic
Si amu franarii se zbat prin scorburile din gruia cu gandul ca si in urmatorul mileniu o sa mearga cu fularu in punga la stadion!!!
  • 2017-6-25, 20:04
  • Scris de : luis
Si ma animalule,esti mandru de asta.Esti mandru ca daca are cineva fular cu CFR cei ca tine ,ii dau in cap,ca daca au fanion cu CFR ii sparg masina sau vandalizeaza masina.Tu crezi animalule,ca de rusine nu isi pun fanion cu CFR.Nu animalule,nu de rusine.Nu vor sa plateasca pagubele.Atat,dar un animal ca tine nu intelege asa ceva,nu intelege ca oamenii muncesc pentru anumite lucruri si nu le convine sa plateasca pagubele ,pentru ca un animal ca tine nu face diferenta intre ce este corect ,si ce nu.
  • 2017-6-25, 20:25
  • Scris de : UCluj
Louis numai tâmpenii spui
  • 2017-6-25, 20:58
  • Scris de : Luis
Dar asa dupa tine,este normal?Este normal sa-ti vandalizeze masina,sa te atace niste primitivi pe strada,doar fiindca esti fanul altei echipe decat ei?
  • 2017-6-25, 21:36
  • Scris de : Racheta
Luis, lasa fanioanele. Cand ne v3dem sa ti-o dau la gaura maro ca in vremurile bune
  • 2017-6-26, 15:45
  • Scris de : luis
Vad ca citesti si site-uri civilizate dar degeaba,tot marlan esti.Daca tot intrii pe site-uri CFR-iste,invata si tu un pic ,sa devii mai civilizat.Desi de la un animal primitiv,degeaba cer eu asa ceva.
  • 2017-6-26, 16:29
  • Scris de : franar =hot=las=gunoi=bozgor imputit
cu un franar, nu stai de vorba. Ori il ignori ori il omori. Franarul nu este om, este un rahat ce pute. Asa ca nu mai pretinde respect. Cum sa respecti un rahat?!!!
  • 2017-6-30, 17:09
  • Scris de : Ragnar
Diagnostic: intelect liminar, sindromul Tourette, erupții purulente în zona inghinală. Tratament: internare în secția boli nervoase, cămașă de forță, șocuri electrice, dușuri glaciale, injecții cu toxină botulinică, întrevederi multiple cu preotul Pomohaci.
  • 2017-6-26, 17:49
  • Scris de : Luis
Un "student" adevarat.Esti tare cand sunteti 10 contra unu,nu-i asa????Animal,ce mai.
  • 2017-6-24, 22:18
  • Scris de : Liga Satelor Orange
Lapusul e mai mare ca voluntari chiajna si ovidiu la un loc.
  • 2017-6-24, 19:40
  • Scris de : cati pinguini s-au deplasat la Lapus?
... saracii de ei, hi hi...
  • 2017-6-24, 21:37
  • Scris de : Dan
Cam cati sobolani a dus kvsc in deplasare tot sezonul.
  • 2017-6-24, 21:10
  • Scris de : UCluj
Pozele vorbesc
  • 2017-6-24, 18:41
  • Scris de : Ragnar
Min. 59, este 9-0 pentru gazde. Unica toaleta publică din Tg. Lăpuș: pericol iminent. Spectacolul va fi total între Dej și Cluj.
  • 2017-6-24, 19:27
  • Scris de : te simti bine? sanatos? nu ai halucinatii?.