Fotbal

Video "U" Cluj, 8 goluri cu Lăpuşul Tg. Lăpuş, în barajul de promovare în "C"! Goga a marcat jumătate din golurile "studenţilor"

 "U" Cluj, ca şi promovată în "C"!
Foto: stiridesport.ro

U Cluj şi-a zdrobit adversara din Târgul Lăpuş în prima manşă a barajului de promovare în Liga a III-a, scor 8-0! Dorin Goga a marcat 4 goluri în această partidă! La meciul de pe Cluj Arena au asistat circa 3.500 de fani care au cântat până în ultimul minut. "Deplasarea" de la Tg. Lăpuş este programată pe 24 iunie (sâmbătă, ora 17.00), fiind una fără miză pentru echipa lui Marius Popescu. 

FINAL "U" Cluj - FC Lăpuşul Tg. Lăpuş 8-0

Au marcat: Brian Lemac 11, 36, Hâmpea, Goga 44, 45, 85, 90, Takacs 78


Mai jos, unul din golurile reuşite de Dorin Goga

U Cluj: Man - Budăcan, Abrudan, Ionescu, Manu - Giurgiu, Rogozan - Takacs, Goga, Hîmpea - Lemac

Rezerve: Pop, Fizeșan, Chiorean, Fodor, Pintea, Hordouan

Peste 3.000 de suporteri asistă la barajul de promovare în Liga a 3-a pe Cluj Arena!

Universitatea Cluj dispută astăzi meciul tur din barajul de promovare, astăzi, 17 iunie, pe Cluj Arena. Campioana judeţului Cluj şi campioana judeţului Maramureş se înfruntă pentru un loc în Liga a III-a. Partida retur se joacă pe 24 iunie, adică exact peste o săptămână.

Comentarii
  • 2017-6-21, 17:07
  • Scris de : pentru ca nu sunt stiri despre echipa tiganilor bozgori:
lumea informata despre manariile bozgorilor securistoizi din gruia, a atras atentia de mai multe ori si a incercat sa deschida mintea cercopitecilor care sustin in teorie clubul hortist din deal. Acum deja apar si in presa unele lucruri spuse fara perdea: http://www.ziardecluj.ro/tati-de-la-diesel-nelutu-varga-i-pus-gand-rau-lui-ppt-si-vrea-sa-bagaceanu-o-alta-firma-de-paza-si-protectie
  • 2017-6-23, 18:37
  • Scris de : Multumesc pentru recomandare
Este adevarat, Ziar de Cluj este o sursa de luat... in seama. Faptul ca noul Patronat al CFR vrea sa schimbe Agentia de Paza care asigura ordinea pe stadion in timpul meciurilor, n-ar trebui sa va bucure. Angajatii S.C PP Protect s-au comportat civilizat cu pinguinii care veneau la meciurile lui Dinamo si a disparutei U, din Gruia. Dar, cica din dragoste fata de pinguini, noul Patronat al CFR s-a gandit sa-i angajeze, pentru disciplinarea ultrasilor, pe cei de la Scutul Negru. Eu abia astept sa vad ce se va intampla cu pinguinii. Penajul lor o sa fie din nou tare "deranjat".
  • 2017-6-23, 22:08
  • Scris de : UU Cluj
Mongolule,sustinator al echipei minoritatilor nationale,religioase si sexuale,ar trebui sa te intereseze mai tare ce o sa faca noul tau stapan,tiganul ungur,marele prieten al lui Nelson Mondialul,cum o sa va piarda la barbut sau cum o sa va traga pe nas.
  • 2017-6-19, 09:41
  • Scris de : paul pop
Mult succes in continuare! dar schimbati-va naibii numele la tampit sub care evoluati acum...............
  • 2017-6-19, 22:12
  • Scris de : Forintzii lui Gyorgy .... aruncati la fereastra
Foarte ciudate acesti romani, uitati si voi la ei http://tibifarcas.ro/elogiu-suporterilor-lui-u oare ei chiar nu auzit de KWSCul nostru???? .... si nu le pase ..... ?? Ei stie ca tineretea lor va tine vesnica vie acest club la ei ??Auzi la ei : "U" !!! "U" !!! "U" !!! ? _ TU ESTI TINERETEA NOASTRA ! _ NOI PE TINE TE IUBIM !! Cu orasul asta studentesc, mai bine am baga forintzii lui Gyorgy in Fradi sau Gyor , aici nici o sansa sa devenim chipa ......... .... boszmeg acuma aflat ca facut pana si UNIVERSITY la ei Koloszvaru Sopienta University !!! es nimic iubeste la noi.... dar totusi suntem si noi 11-12 % lontru la acest frumos oras !????
  • 2017-6-19, 11:52
  • Scris de : UCluj
E schimbat deja. În liga 3 vom evolua sub numele tradițional.
  • 2017-6-19, 17:01
  • Scris de : zgnsfn
pai atunci,sunteti o CLONA .Profitoti.Abia astept sa va ia cineva la bani marunti pentru utilizarea stadionului falimentar.
  • 2017-6-19, 23:03
  • Scris de : UCluj
Deșteptule! Avem palmaresul sigla culorile! Numele nu L am putut folosi pt că l am obținut după ce a inceput campionatul și nu s a mai putut modifica.
  • 2017-6-19, 19:21
  • Scris de : U Cluj
zoltane esti o vita retardata cu idei putine si fixe.
  • 2017-6-18, 17:32
  • Scris de : gicu
Luati de aici M"u"istilor, ca stiri de pinguini.ro nu va informeaza: http://ziuadecj.realitatea.net/sport/cfr-nu-se-joaca-a-batut-palma-cu-4-jucatori-marti-vor-veni-aici--160255.html
  • 2017-6-19, 13:19
  • Scris de : nu ne intereseaza stiri despre clubul hortist
nu ne intereseaza absolut nimic despre gruparea mafiota hortisto-securista. Nu reprezentati Clujul ci un grup mafiot pus pe capatuiala.
  • 2017-6-18, 20:32
  • Scris de : U Cluj
Crezi ca ne pasa? Din partea mea puteti sa-i luati si pe Messi, Ronaldo si Ibrahimovic ca tot nu-s curios.Pentru noi doar "U" Cluj conteaza.Nu stiu ce cauti tu pe articol despre "U".
  • 2017-6-18, 20:01
  • Scris de : UCluj
Nu ne interesează echipa voastră de 2 lei
  • 2017-6-23, 02:21
  • Scris de : Muie "U"
Ma fraiere, voi vorbiti de echipa de 2 lei?! Voi care atatia ani ati stat capra in fata lui Dinamo?! Militienii v-au batut de fiecare data pe unde v-au prins! Muie "U" . Forta CFR!
  • 2017-6-24, 00:16
  • Scris de : UCluj
Bai fan de rezultat. Dinamo U 3 4 din 2010 îți zice ceva? Dar U Dinamo 2 1? Dar Dinamo U 1 1 in deplasare pe Arena Națională?
  • 2017-6-24, 12:24
  • Scris de : Muie "U"
Acel meci din 2010 a fost blat 100%. Uita-te la Cl.Niculescu : nu s-a bucurat impotriva lui Dinamo,Lemnaru la fel, si da , stiu si meciul ala de 2-1, dar astia sunteti voi. Dinamo daca ar juca azi cu voi v-ar da de la 4 in sus.
  • 2017-6-18, 17:07
  • Scris de : Intrebare
Isi mai schimba Acsfanul numele in "u"? Daca si-l schimba, nu mai participa in Cupa României, unde a castigat faza pe sate, iar echipa din Gruia n o sa aibă plăcerea sa-i casapeasca si sa-i trimita pe pinguini la capalit. Hi, hi.
  • 2017-6-19, 07:20
  • Scris de : Bozgore să sugi pula la moaștele de la sumlucu
  • 2017-6-18, 09:11
  • Scris de : Hmm
Sobolanilor...sa va mai cumpere cap de pwula inca 10 trofee si asa galerie nu o sa aveti in veci.
  • 2017-6-18, 15:01
  • Scris de : Mai, pingu...
Noi avem echipa si spectatori civilizati. In plus, suntem pe locul 2, in Liga 1, la numarul de spectatori la meciurile de acasa; aproape 6000, fata de cică 3500 de pinguini prezenti la meciul de baraj. Altfel, felicitari; anul asta ati snopit in bătaie toți țăranii, care reprezintă încă talpa țării. N-ati avut mila de ei. In campionatul viitor nici CFR 2 n- o sa va ierte, o sa va dăm măcar 4 bobite, in nocturnă pe stadionul CMC, ca in Gruia va mai primim după ce jurați ca nu mai agresați popoarele.
  • 2017-6-18, 17:32
  • Scris de : UCluj
N am fost 3 500 ci vreo 6 000. Să fii pe 2 la spectatori în liga 1 nu e realizare la ce echipe sunt acolo acum. După ce revenim noi, tradiționalele, o să fiți pe 12.
  • 2017-6-18, 17:32
  • Scris de : UCluj
N am fost 3 500 ci vreo 6 000. Să fii pe 2 la spectatori în liga 1 nu e realizare la ce echipe sunt acolo acum. După ce revenim noi, tradiționalele, o să fiți pe 12.
  • 2017-6-18, 02:10
  • Scris de : mihai
"U" Cluj si cu galeria ....
  • 2017-6-18, 09:33
  • Scris de : UCluj
Cei mai tari din Romania
  • 2017-6-18, 00:25
  • Scris de : Asa suporteri nespalati si inculti cum sunt cei care grohaie in peluza lui u mai greu gasesti
Numarul de oligofreni dintr-un oras e limitat. Pe cei din Cluj ii gaseti in galeria lui U.
  • 2017-6-18, 12:21
  • Scris de : eu
Dovada de mare inteligenta, cultura, toleranta si finete „europeana”, a la cfr. Iar despre oligofrenie sa vorbiti atunci cand macar unul dintre voi veti fi in stare sa scrieti corect 2 propozitii in limba romana. In rest, da, va roade. Ati incercat toate mizeriile ca sa ne desfiintati și avem mai multi suporteri decat voi, noi fiind in liga a 4-a. Hai, baga mare la tastat, nu ti-ai facut inca cota pentru securisti
  • 2017-6-18, 15:14
  • Scris de : gjdfh
Tu,stai cam prost cu matematica.Nici cand erati in prima liga nu aveati mai multi spectatori la meciuri ca CFR-ul.Si asta este statistica.Stiu ca nu va plac doar legendele,povestile si minciunile,dar cifrele nu mint.Despre scrisul in limba romana,pai este plin de studenti acsfan-isti pe aici,la limita analfabetismului.Asa ca nu te ambala tu,cu gramatica si literatura + ca-i un site de spus prostii nu de literatura,mai gresesc oamenii.
  • 2017-6-18, 00:48
  • Scris de : nu fii rau, astazi n-au spart nici borduri, nici capete de jandarmi
... ce sa mai comentez despre acsfanisti, imi provoaca rasul.
  • 2017-6-18, 08:21
  • Scris de : Ufo
Cum voi franarii folositi des imperativul, inainte de a face fata provocarilor rasului , provoaca la un studiu gramatica limbii romane( a nu se confunda cu limba data grofului reaparut prin intermediari); asa o sa descoperi ca se foloseste forma nu FI rau.In rest, pofta mare la sandwich-urile care o sa vina din nou de la stapanul vostru.....
  • 2017-6-18, 09:16
  • Scris de : Peluza Visinie
Sa vina papa sa vina papa la baieti. Vremea covrigilor a trecut. Arpy stie ce ne place.
  • 2017-6-18, 00:46
  • Scris de : te deranheaza faptul ca existi???
  • 2017-6-17, 23:05
  • Scris de : Bra
Imi spune si mie careva cand are cfr drept de joc in europa? Dupa ce se gata campionatul care urmeaza sa inceapa sau doat celalalt?
  • 2017-6-18, 00:12
  • Scris de : UCluj
Pune întrebări despre sătenii din gruia in alta parte
  • 2017-6-17, 21:54
  • Scris de : Hopaa
Unde-i sobolanul care avea grija barajului:))))))
  • 2017-6-17, 22:53
  • Scris de : UCLUJ
Poti folosi pluralul linistit! erau destui pe aici care aveau grija noastra!
  • 2017-6-17, 21:17
  • Scris de : UCluj
3 500 au fost doar in peluza. Au fost peste 7 000 sută la sută.
  • 2017-6-17, 23:49
  • Scris de : Au fost pe putin 8000!
  • 2017-6-18, 11:54
  • Scris de : 2
hahaha se vede ca voi numarati din doi in doi :))
  • 2017-6-17, 20:47
  • Scris de : Dan
Asa suporteri nu o sa aiba cfr nici dacă castiga CL. In Cluj doar U Cluj conteaza!
  • 2017-6-18, 15:16
  • Scris de : afga
Doamne feri ,sa fie asa animale ,brute primitive in Gruia.
  • 2017-6-17, 17:42
  • Scris de : CFR-ist
Hai Lapusul, pentru noi, astazi esti CFR 2!
  • 2017-6-18, 06:16
  • Scris de : Cefi
Pentru tine e cfr1..n orice echipa care câștigă ceva și poți să îți dai un checkin sau face in selfie, să vadă și părinții tăi după ce mulg vaca sau vin de la capalit că nu degeaba te-au ținut la seral la oras