Fotbal

Exclusiv Supercupa României, dintre CFR şi Astra, se va juca pe Cluj Arena!

Supercupa CFR - Astra, pe Cluj Arena!
Foto: stiridesport.ro

CFR Cluj şi Astra Giurgiu îşi vor disputa Supercupa României, în 16 iulie, pe stadionul Cluj Arena, conform informaţiilor stiridesport.ro. 

CFR vine din postura de câştigătoare a Cupei, iar echipa lui Şumudică este campioana României. 

Un detaliu interesant la acest meci este că, în caz de egalitate, nu se vor juca prelungiri, ci se va trece direct la loviturile de departajare de la 11 metri. 

Cluj Arena are o capacitate de 30.000 de locuri. Aici şi-a jucat, în ultimii ani, meciurile de acasă Universitatea Cluj, rivala lui CFR. 

Citeşte şi:

Jucătorii de la CFR, solidari cu preşedintele Mureşan: "Îl aşteptăm lângă echipă!

Primul jucător care a semnat cu CFR Cluj! Ardelenii au luat un mijlocaş cu experienţă din Portugalia! 

 

Comentarii
  • 2016-7-15, 23:03
  • Scris de : pop ion
Au ajuns cei din cocina din deal sa joace la oras. Ar trebui data o alarma de miros pestilential pentru toti cei care se vor afla in vecinatatea stadionului pe durata meciului.
  • 2016-7-11, 17:56
  • Scris de : adi
Hai CFR ! Ardealul este sambata in alb si visiniu !
  • 2016-6-22, 18:18
  • Scris de : Gadola
http://www.stiridecluj.ro/sport/paszkany-a-platit-milioane-de-euro-unei-firme-dintr-un-paradis-fiscal-voia-sa-optimizeze-activitatea-cfr-cluj
  • 2016-6-22, 15:58
  • Scris de : gyuszi din osteze
Stati linistiti ca va asteapta lumea cand plecati de la meci, cand mergeti pe unde ati parcat sa vezi atunci macel
  • 2016-6-23, 20:11
  • Scris de : Sa vezi atunci macel la pwula mea vopsita in visiniu. Partea buna e ca pinguinii cand o sug nu zgarie cu dintii. (trasatura de familie, mamele lor stiu de ce :) )
  • 2016-6-22, 17:14
  • Scris de : Am vorbit cu cativa jăndari...
... abia vă aşteaptă. Vor să-şi ia revanşa după borduriadă. Cică le place sångele de pinguin.
  • 2016-6-22, 12:51
  • Scris de : Serviciile secrete
O sa fie plin de acoperiți prin tribuna/peluza. Aveți grija la cârpe și atenție la drumul spre casa.
  • 2016-6-22, 15:38
  • Scris de : dam muie la uisti
o comunitate de ratati care se compune din niste gunoaie de sobolani mascati in al si negru! nici culoare nu aveti mai analfabetilor! mamavoastra de gozeri!
  • 2016-6-22, 15:47
  • Scris de : bee
Asa vorbesti de cei pe care i-a supt mata?
  • 2016-6-22, 10:54
  • Scris de : Muie cfr
Va asteptam șobolanilor sa va rupem capetele. Sa vedem cati aveti curaj sa veniti. O sa fiti in mai rău ca in deplasare
  • 2016-6-23, 17:05
  • Scris de : Mu.e Vece"U"
Vom avea curaj sa venim si o sa si venim. Ca intodeuna, vom cobori pe Rosetti, cum se obisnuieste, iar voi n-o sa aveti curajul ca sa va apropiati. Eventual o sa vanati prin cartiere, zece pe unu, cum v-ati obisnuit, si va veti lauda cu acele rezultate, ca sa va linga alti handi din alte orase de 15 ani, pe forumuri "ultras". Daca sunteti asa mari "ultrasi" in franta ar fi trebuit ca sa va aratati, cu englezi, rusi, unguri, albanezi etc. Dar nu aveti voi sange in instalatie pentru asa ceva.
  • 2016-6-22, 15:45
  • Scris de : Se vor ocupa de voi jandarmii!
Ce sa cautati voi, din Divizia C, la meciuri din Liga I? P.S. In derbiurile locale din C, eu voi tine cu Sanatatea si cu Feleacu. Numai M"uuuuuuuuuu"!
  • 2016-6-22, 15:47
  • Scris de : cefi
Si eu o sa tin pula la mata la gura
  • 2016-6-22, 13:24
  • Scris de : paul pop
Mia domol ma, daca n-as fii vazut cu ochii mei cand fuga a fost rusinoasa , in doua cazuri oadata in Mihaly vitez piatonk si odata pe regele ferdinand cand s-a terminat prost rau peste adolescentii suporteri impatimitii, pe cuza voda parca era 100 m, iar dincolo au iesit la atac, fara pietre, corp la corp si iar au festelit-o urat, ca citva familisti mai solizi i-au cam rupt in bataie si s-au ascuns sub intrarea in local si in localul ala uist, de acolo, si familistii dadeau cu palma, nici macar nu cu pumnu............
  • 2016-6-23, 17:00
  • Scris de : Andrei
Si inca nu am vorbit de Fortuna, cand dacul multimilenar de Toth Alfred si-a luat-o rau pentru ca a avut nesimtirea sa sare cu ranga la Domsa, ii fugeau tovarasii de mancau pamantul. Si nici de amicalul cu Gloria Bistrita n-am vorbit, si atunci au venit cu pietrele ca sa-i sparga capul la copii, apoi se ascundeau prin Iulius Mall, dar un jeg care a dat cu piatra si asa a fost bagat in spital. Marele RJ Uscat"U" se afla intr-o masina vizavi de FSEGA, n-aveau curajul sa vina peste familisti, stia ca un adult e adult, nu copil de 40 de kile pe care il poate teroriza cu cele 80 de kilograme d-ale lui. La meciurile cu Dinamua am si pierdut firul, se intampla intodeauna acleasi scenariu: de cate ori s-au amestecat cu frati lor, incearca sa provoace scandal, si se termine cu ei pe jos, fie in stadion, fie pe strada. Asa sunt tari, 6 pe unu, si in general, ceferisti sunt oameni normali, cu loc de munca si cu familie, nu se baga in golanie pe gratis, pentru ca au ce pierde. Dar cand apar jegurile astia, si n-ai cum sa-i eviti, trebuie sa-i pui jos, si ala e autoaparare.
  • 2016-6-22, 11:51
  • Scris de : bee
toti vom veni... interesant va fi cati m"u"isti vor fi avand in vedere ca la meciurile propriei echipe erau maxim 500 :)) ... aici se va vedea exact ca s"u"p(t)orterul muuu ist e de fapt un suporter anti cfr .
  • 2016-6-22, 12:48
  • Scris de : Geo
Șobolanule, sper sa pun mana pe tine la meciul cu astra.
  • 2016-6-22, 13:16
  • Scris de : bee
nu o sa pui mana tu pe nimeni ca esti un putopalmist de 14 ani care se da grozav pe net ... de fapt o sa pui mana doar pe tine putopalmistule :))
  • 2016-6-22, 10:40
  • Scris de : Carmen
Oferte de lucru de seriozitate maxima! Oameni foarte multi lucreaza acum cu noi si sunt extrem de multumiti! NU este necesara niciun fel de experienta! Oferim curs gratuit si complet de instruire de la zero! Selectam urgent dezvoltatori de proiect pentru piata nationala si mondiala. Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal. Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, la alegere. Cerem seriozitate maxima si dorinta de a invata ceva absolut nou si de viitor. Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul ”Info” la adresa de email: carmen_otilia@yahoo.com
  • 2016-6-22, 10:20
  • Scris de : Stefan
HAI CFR!VICTORIE!
  • 2016-6-22, 10:27
  • Scris de : Sandor Lajos
Forta Forta CFR!
  • 2016-6-22, 10:11
  • Scris de : Calin Bodea Lac Micesti
Cum sa mergem sa jucam pe cluj arena? Eu nu vreu sa mio iau
  • 2016-6-22, 09:11
  • Scris de : gigi
Acasa la rivali? Vorbiti tampenii ! Ce rivali pot fi cei de la o echipa de liga a III- a ???
  • 2016-6-22, 02:05
  • Scris de : Firicel
Când e meciul? Sa mobilizez băieții specialiști în vânarea de șobolani vișinii.
  • 2016-6-21, 21:31
  • Scris de : Csaba
Eşti rușinea Clujului civilizat!
  • 2016-6-22, 11:34
  • Scris de : sdsds
Esti rusinea Romaniei civilizate bozgore! Rasa voastra de imputiti!
  • 2016-6-22, 13:40
  • Scris de : 1u
Locul tau e la Gherla, idiotule. N-ai inteles nimik, mai ntreaba-l pa bunu-to qm sta treaba..
  • 2016-6-22, 15:56
  • Scris de : @andi
tuz gura matii de parlit nomad. ce plm cometezi tu din mures bagati-as pula in inima
  • 2016-6-22, 15:00
  • Scris de : bee
Hai sa sugem pula la toti uistii
  • 2016-6-21, 21:31
  • Scris de : Lulu
Ce sa caute blatisti ăstia pe stadionul lui U? Chiar în fata arenei sta falnic o statuie a unei foste legende universitare. Numai bine ca mai batem niște frânari.
  • 2016-6-22, 00:24
  • Scris de : Isus
U cluj nu are satdion. are o baza sportiva, dan anca, concesionata de la primarie. atat, si nimic mai mult. Pe stadionul municipal is doar chiriasi.
  • 2016-6-22, 01:58
  • Scris de : Hmm
Ce chirie ba șobolanule. Ăsta e așa o poveste de ochii lumii. În realitate joaca cam pe gratis acolo. Ca autoritățile se dau bine pe lângă brandul Universitatea ca da bine la imagine și la vot.
  • 2016-6-22, 11:11
  • Scris de : isus
Vorbeste frumos mai derbedeule. Tu nu stii ca isus te vede? in realitate chiar joaca pe gratis, dar banii din incasarile de bilete se duc direct la SC cluj arena. U nu vede nici un ban. 2 la mana, autoritatile au dat multa UE la U cluj, iar boc si partidul lui au castigat primaria si consiliu local. deci 'brandul' u e cam irelevant cand vine vorba de politica.
  • 2016-6-22, 06:17
  • Scris de : da,da
De aia sunt aprope in faliment,ca tin gratis tot felul de cersetori si hoti.
  • 2016-6-21, 22:58
  • Scris de : alex
Ma ratatule in afare de scandal mata nu tea invatat cum sa te comporti. Stadionu e a contribuabilor la buget asa ca nu e propietate privata .Acum ai inteles zmardoiule daca sunteti 50 persoane altfel fugi ca o potirniche daca ai auzit de ea.
  • 2016-6-22, 10:55
  • Scris de : Liliana
Bine,:e a contribuabililor dar joaca doar U pe el. Poate așa te simți mai bine;)))
  • 2016-6-22, 15:26
  • Scris de : azi joaca peste 2 ani poate nu mai joaca. administratorul arenei decide cine joaca . stii tu sigur daca peste 2 ani nu se suceste cineva si U v-a fi nevoita sa joace iar jucu?
U joaca pe el doar daca nu sunt programate ale evenimente (concerte, competitii de atletism, etc). U n-are nici un cuvant de zis in treaba asta. Adica e chiriasa si asa va ramane veci. Numele de Milog"U" ii vine ca o manusa. Si nu joaca dor U pe el. Mai joaca si olimpia, au jucat si echipe de divizia a meciuri de europa league si nini dracu nu i-a intrebat pe cei de la U ce parere au despre asta. Exact ca in cazul de fata: astra si CFR vor juca pe Cluj Arena, iar U n-are nici un cuvant de spus, asta e conditia chiriasului.
  • 2016-6-21, 21:22
  • Scris de : ATTILA
Să-ţi fie de ruşine!
  • 2016-6-21, 21:13
  • Scris de : Rusinea Clujului poate ai vrut sa zici. Cei mai mari hoti din fotbalul romanesc. HOTII DIN GRUIA.
Acuma se vede cum atu castigat trofeele jegurilor. A TI PUS CLUJUL PE HARTA HOTILOR DIN ROMÂNIA
  • 2016-6-21, 20:26
  • Scris de : George
Sper ca franarii ii vor lasa pe pinguini sa incurajeze Astra dinspre peluza Somesului. Hi, hi...
  • 2016-6-21, 20:10
  • Scris de : he,he
Apropo,mainexistavaea echipa?U dupamcum am inteles ca se numea
  • 2016-6-21, 22:23
  • Scris de : Unu
Intai invata cum se scrie corect si poate pe urma o sa poti sa citesti litera "U".Asta in cazul in care poti sa deosebesti literele de cifre.Mars in cocina franare
  • 2016-6-21, 19:53
  • Scris de : he,he
Angus GAY!!!!!!
  • 2016-6-21, 22:56
  • Scris de : AngusJAY
Nu pot sa concep ca astfel de specimene mai exista. Prietene sa o lluam de la inceput: 1. Atitudine de copil mic si prost, 2. Reciteste articolu, cteste postarea...realizeaza ca acolo nu ai ce comenta daca nu esti pe subiect. De aici imi pot da seama ca nu poti fi atent, insa se poate corecta asta. 3. Acel stadion este al consiliului Judetean, crede-ma ca stiu mult mai bine decat tine (sunt foarte bine informat), insa nu inteleg aluzia.... 4. Despre ce stramosi vorbesti tu? Fiecare isi cunoaste stramosii. Tu se pare ca o dai in strachini. Daca esti curios si destept nu asa prost cum ai dat dovada pana acum, hai sa te vad la o discutie elevata pe aceasta tema. Sper ca esti informat bine nu superficial ca altfel nu imi pierd tmpul cu tine!
  • 2016-6-21, 23:34
  • Scris de : mda
In primul rand,este un articol despre CFR,nu inteleg de ce comentezi tu aici.Ne faci venetici si improvizati,adica ne jignesti.Afirmi tu mai sus,citez "aici,doar u poate juca".De cand si pana cand aceasta exclusivitate si citez din nou " acel stadion este al consiliului judetean,crede-ma ca stiu cu mult mai bine decat tine".Na ,daca stii,atunci cum poti sa afirmi ca doar u poate juca acolo?Oare ,doar din banul u-istilor s-a construit acel stadion?Cat despre stramosi,sa-mi spui tu,cine sunt aia ,ca eu prost fiind ,dupa cum spui tu ,nu prea inteleg.Tare curios as fi ,a catea generatie de clujean esti tu.Si in incheiere,daca,nu erai obraznic,arogant si daca nu jigneai,nu primeai raspunsul pe care l-ai primit.Aaa,si era sa uit,prima ta reactie a fost amenintarea,tipic u-istilor de carton.
  • 2016-6-21, 19:57
  • Scris de : iaingura
de ce nu ai comentat direct pe facebook daca esti asa tare in gura?
  • 2016-6-21, 20:08
  • Scris de : mda
fiindca nu am asa ceva.Pe de alta parte ,sunt curios de care stramosi vorbesti,ca de aia din Cluj,sigur nu.Si doar asa ptr cultura ta generala Cluj Arena nu apartine de u,ci de Consiliul Judetean.Adevarul este ca nu am putut scapamasa o ocazie,am glumit,scuze.
  • 2016-6-21, 19:45
  • Scris de : Pintea
Augus draga,nimeni nu contesta faptul ca pentru voi doar "U"conteaza...dar supercupa o joaca CFR !!! Veniti la meci sa incurajati o echipa a Clujului care a adus trofee in oras !!!
  • 2016-6-21, 22:43
  • Scris de : ANGUS
Dragule, nu vreau sa ma cert cu tine, te rog reciteste articolul si apoi commentul meu ca sa iti dai seama ca esti pe anga subiect!
  • 2016-6-21, 21:28
  • Scris de : Dada
Venim, sa viola niște sobolani.
  • 2016-6-21, 23:03
  • Scris de : alex
Ma vad ca esti puternic in mesaje ce ar fi sa ne intilnim sa te vad violatorule cred ca o curca ai violat ultima data pentru ca o fata nu sta de vorba cu un retardat
  • 2016-6-21, 21:11
  • Scris de : hiena
vom sa o incurajam pe mata,apoi o ducem si la giurgiu sa se distreze si giurgiuveni cu ea !!!! trag pamant pe voi de sobolani infecti !!!,va arunc din peluza direct in somes, inecatilor !!!
  • 2016-6-21, 23:10
  • Scris de : alex
Ma fraere ce esti simbata boschetare ne vedem in oser team ignorat pina acuma boschetare dar vad ca tiai luat titlu de zmardoi voi trece din juma in juma de ora sa-ti dau cite un bobirnac in cap poate ti sa blocat creieru si trebuie deblocat sa nu cumva sa crezi ca scapi numi daca nu vi sa vinzi zdrente scapi
  • 2016-6-23, 21:32
  • Scris de : hiena
puscaria te manca desteptule !!! chem duba si te duce direct in gherla !!!