Fotbal

Sport alert FOTO: Ligă prea mică pentru "U"! Echipa alb-negrilor a câştigat cu 12-0 primul meci din "D"

Ligă prea mică! "U" a câştigat cu 12-0
Foto: stiridesport.ro

FINAL "U" Cluj - Unirea Tritenii de Jos 12-0

Au marcat: Brian Lemac -5, Păcurar -2, Goga - 2, Abrudan, Bercea - penalty, Fizeşan - penalty

Universitatea Cluj a câştigat cu 12-0 primul meci din Liga a IV-a, împotriva Unirii Triteni. "Echipa noastră n-o s-o desfiinţaţi", au cântat suporterii. Imagini cu coregrafia specială de la primul meci - AICI.

La meci au asistat 2.463 de spectatori plătitori.

Cum s-a desfăşurat partida (+ o galerie foto, mai jos):

FINAL

min. 90: Un nou penalty pentru "U" Cluj. Portarul oaspeţilor este eliminat, un jucător intră în poartă, dar nu reuşeşte să apere şutul lui Fizeşan.

La meci asistă 2.463 de spectatori. 

min. 85: GOL "U"! A marcat şi Tavi Abrudan.

A intrat Pintea în locul lui Haţiegan la "U"

min. 79: GOLUL cu numărul 5 pentru Brian Lemac şi cu numărul 10 pentru Universitatea Cluj. 

min. 74: GOL Dorin Goga! O execuţie superbă, cu stângul, din afara careului.

min. 70: Brian Lemac şi golul 4, cu un şut cu stângul de la 13 metri!

min. 55: A intrat Cristian Kilin în locul lui Alex Păcurar.

min. 50: Penalty pentru "U" Cluj, în minutul 50. A fost faultat Lemac şi a înscris Mădălin Bercea.

A început repriza secundă. Rareş Pop este în locul lui Cristian Man, în poarta lui "U" Cluj.

 

U Cluj, un nou început din Liga a IV-a

PAUZĂ

min. 43: Mingea intră din nou în poartă după un şut deviat, trimis de Păcurar din afara careului.

min. 42:Gol Goga din pasa lui Lemac. E 5-0 pentru "U" Cluj.

"Echipa noastră n-o s-o desfiinţaţi", cântă suporterii. Video cu coregrafia specială de la primul meci - AICI.

min.30: GOL "U" Cluj, este 4-0! A înscris Alexandru Păcurar, simplu, cu latul, din careu. 

min. 27: GOL "U"! Lemac reuşeşte un hattrick cu încă un gol din careu. 

min. 23: GOL Universitatea! Brian Lemac face dubla! 

circa 2.500 de spectatori asistă la această partidă

min. 1: GOL "U" Cluj. Brian Lemac, un mijlocaş de 21 de ani, a deschis scorul în secunda 47. 

Primarul Clujului, Emil Boc, este la meci

min. 1: A început partida.

Echipele de start

"U" Cluj: Cristian Man - Fl. Fizeşan, O. Abrudan, R. Cândea, D. Hâmpea - Gabriel Giurgiu (căpitan) - Alex Păcurar, I. Haţiegan, B. Lemac - Dorin Goga, Mădălin Bercea. Rezerve: Rareş Pop, H. Popa, Adrian Pop Solovăstru, Fl. Nistor, Ad. Pintea, Cr. Kilin. Antrenor: M. Popescu. Secund: Zsolt Szilagyi. Antr. portarii: Ema Dolha. Medic: Dragoş Vălean. Maseur: Teodor Punteas. Delegat: Marian Onicaş

Unirea Triteni: Şuteu - Ceclan, Paleoca, Silviu Saşa, S. Gall, A. Gall, M. Câmpean, S. Podariu, Andrei Osvada, T. Crişan, C. Nemeş. Rezerve: Petrea, Voivod, Cicos, A.Rus, Luduşan, Silvăşanu, G. Deac. Antrenor: P. Mărginean. 

Arbitru: Horaţiu Feşnic.

....

Universitatea Cluj debutează sâmbătă (ora 17) în Liga a IV-a pe Cluj Arena împotriva Unirii Tritenii de Jos, o formaţie aflată în pragul excluderii în urmă cu câteva zile. "Vedetele" Goga, Giurgiu, Păcurar şi Abrudan se află printre convocaţii lui Marius Popescu pentru partida de mâine.

Meciul contează în cadrul etapei a II-a. "U" Cluj a stat în runda inaugurală, în timp ce adversarii au pierdut cu 3-0 întâlnirea cu Vulturul Mintiu Gherlii prin neprezentare.

"Începe un nou campionat, e un moment important în viața clubului. Vă așteptăm la stadion să ne susțineți ca și până acum și vă rugăm să aveți răbdare cu noi, pentru a ne atinge scopul final: revenirea în elita fotbalului românesc, acolo unde ne este locul”, a declarat antrenorul Marius Popescu.

Lotul Universităţii pentru primul meci din Liga a IV-a

Cristian Man, Rareș Pop, Emilian Dolha, Florin Fizeșan, Horațiu Popa, Octavian Abrudan, Rareș Cîndea, Darius Hîmpea, Flavius Nistor, Gabriel Giurgiu, Alexandru Păcurar, Adrian Pop Solovăstru, Mădălin Bercea, Cristian Kilin, Dorin Goga, Brian Lemac, Iuliu Hațiegan, Adrian Pintea.

Biletele pentru acest meci au fost puse la vânzare la casele Cluj Arena, la prețul unic de 5 lei, şi pot fi achiziţionate până în ziua meciului, la ora 17:00. 

Fotbaliştii şi staff-ul tehnic îşi vor începe ziua de sâmbătă cu o vizită în Parcul “Iuliu Haţieganu”, unde, de la ora 11:00, îi vor susţine pe colegii rugbişti de la “U”, care au meci cu CSM Olimpia Bucureşti. 

Comentarii
  • 2016-9-11, 18:55
  • Scris de : ucj
Tuturor kkvcistilor (de fapt cred ca sunt 2-3) care se baga in seama si mai comenteaza stiri despre U le doresc sincer sa le moara la intrare de fiecare data.Bilet gratis + shaorma gratis =oferta anului de la scroafa ,vedeti-va de poola voastra ca nu sunteti departe
  • 2016-9-11, 17:34
  • Scris de : intrebare
La meciul asta acsfan a fost in deplasare sau acasa? Desi, "casa" nu prea are acsfan. Daca au jucat in deplasare pe Cluj Arena, au + 3 in clasament. Bravo, sunteti cei mai buni!
  • 2016-9-11, 17:40
  • Scris de : florin
bai obositule tu nu te-ai plictisit sa scrii din 10 un 10 minute câte un comentariu? știe toată lumea ca ești vinitura aia de XXL
  • 2016-9-11, 16:53
  • Scris de : foarte slaba prestatia...
... fostilor angajati ai lui Walter si Ana Maria Prodan. Cinste lor, cinste lor... mopistilor, pisuaristilor, wc-istilor si, in general, acsfanistilor.
  • 2016-9-11, 14:44
  • Scris de : atilla verdes
Eu iubeste mult la echipa asta, simbolul unor inimi romaneste!
  • 2016-9-11, 14:30
  • Scris de : Este evident...
Acsfan are echipa de Liga Campionilor. Toate satele județului Cluj se bucura de aceasta clona...
  • 2016-9-11, 11:39
  • Scris de : XXL
Surse din cadrul FRF au declarat ca meciul disputat in deplasare de Acsfan, pe Cluj Arena, sambata 10 septembrie 2016, va fi pierdut cu 3-0 de aceasta clonuta, deoarece a fost afisat un nume considerat ILEGAL. N"u"MAI DINAM"uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu"! He, he, he, ascfan-istilor... in plus, meciul a fost blatuit.
  • 2016-9-11, 11:27
  • Scris de : jonnny
Unde e șobolanul ăla care avea treaba cu tabela, ce nume afișează. Era scris mate Universitatea Cluj și stema Universitatii:)). ba vinitura te-ai evaporat? :)))
  • 2016-9-11, 11:31
  • Scris de : XXL
Sunt aicea. Nu ma așteptăm la mine sa afișează pe tabela Universitatea Cluj și stema. Mă așteptam la mine la ACSFAN. Orisicum elore kwsc!
  • 2016-9-11, 11:47
  • Scris de : XXL
He, he, he, blatistilor...
  • 2016-9-11, 11:14
  • Scris de : dan
plin de șobolani interesați de Simbol.
  • 2016-9-11, 00:40
  • Scris de : boboc
Sa vina Barcelona :))))))))
  • 2016-9-10, 22:29
  • Scris de : Blat,cît roata carului.Iarasi umblati cu valiza smecherilor.
CFR előre!
  • 2016-9-10, 21:10
  • Scris de : Pildele din Gruia maxim o mie la meci și peluza cacafenie 20 maxim cu tot cu boxe. VINITURILOR
HAI OLTENII
  • 2016-9-10, 20:19
  • Scris de : Levihal
Cfr isti, trebuie sa recunoastem sa ai 2600 de spectatori in deplasare e ceva..noi ab ia neam adunat 1000 pe teatrul viselor cu manchester
  • 2016-9-10, 19:13
  • Scris de : goe
XXL a făcut preinfract când a văzut U Cluj pe tabela
  • 2016-9-10, 19:03
  • Scris de : giurgiu
sezonul ăsta un simplu galop de sanatate
  • 2016-9-10, 18:59
  • Scris de : franarii au acuma orgasm la taste!!!!!!!
  • 2016-9-10, 18:48
  • Scris de : lore
instructieeee:)))). Io zic sa ne bage direct în liga 2 ca suntem cu 4 clase peste țărănushii de pe aici
  • 2016-9-10, 17:54
  • Scris de : Dan
In sfârșit puteți si voi sa strigați Goooooll !
  • 2016-9-10, 17:57
  • Scris de : hahaha
Am strigat și în ultima întâlnire U-kvsc din semifinala de cupa :)))
  • 2016-9-11, 13:22
  • Scris de : Ucluj
Si la ultima din campionat. U cfr 1 0
  • 2016-9-11, 02:55
  • Scris de : cand ati castigat voi titluri pe moina? poate niste puncte si atat. un campionat se joca pe puncte si la sfarsit tragi linie dar mai greu sa explici la franari ca doar ganditi cu frana pusa tot timpul. ati ridicat vre-un trofeu pe moina?
  • 2016-9-10, 18:08
  • Scris de : Pingu
Si eu am strigat la cele 2 titluri castigate pe terenul defunctei u. Serios se mandresc cu maaarrea performanta de a ne fi eliminat din cupa ca apoi sa o ia la caca de la fcsb. 2 titluri vs o eliminare in semifinale ..
  • 2016-9-10, 20:53
  • Scris de : Victor
Mă , frumusețe :)), ălea 2 titluri au fost cele mai clare 2 blaturi pe care le-am văzut eu. De asta nu zici nimic?
  • 2016-9-10, 18:03
  • Scris de : Dan
Își va reveni U , va fi bine !!! Haide Universitatea !
  • 2016-9-10, 17:36
  • Scris de : Pingu
Ooaaoo ati batut o echipa de cartier . Felicitari!!! Au venit si spectatorii sa o mai vada si pe afcsan castigand, ca dupa ce urca la fotbalul profesionist rare vor mai fi ...:))
  • 2016-9-10, 17:43
  • Scris de : dan
Valea bai mongolezule în cocina. șobolan jegos. hopa ca e 5-0 ")(
  • 2016-9-10, 17:54
  • Scris de : Pingu
Ce cauti bre pe net? E zi superba in cluj si tu nu esti pe stadionul clujului? Nu ai strans suficiente flacoane de la groapa de gunoi sa faci 5 lei? Noi jucam in prima liga, iesim din insolventa si apoi ne batem iarasi la locurile fruntase, voi ati dat faliment si va laudati cu alta echipa( pe linie sportiva) in liga 4 unde puteam si eu sa imi fac echipa sa particip. Sunteti depaaaaaaarttteee de fotbalu de kkt adevarat din Romania.
  • 2016-9-10, 21:23
  • Scris de : Ieșiți din insolventa când a zbura porcul. Nu mai iese nimeni din insolventa și de la anul ouț din liga 1 toate echipele insolvente
.
  • 2016-9-10, 18:00
  • Scris de : haha
Îți scriu de pe stadion bai șobolanule. Ești în urma cu tehnologia. La tine la tara e mai greu :)))
  • 2016-9-10, 18:05
  • Scris de : Pingu
Si mai trist ca stai pe telefon si dai refresh la stiri de sport pe stadion in loc sa te uiti la meci si sa incurajezi echipa afcsan. Clar tu nu esti suporter , ci doar un putzoi care se da rotund si face selfie-uri pe stadion , sparge buzi si apoi se mandreste cu asta...
  • 2016-9-10, 19:35
  • Scris de : U CLUJ
Iti raspund eu bai sobolan spurcat - vezi ca ti-a raspuns in timpul pauzei. Cand a inceput meciul ti-a dat ignore.
  • 2016-9-10, 17:30
  • Scris de : decebal
21-0 zic eu. Numai U !!!
  • 2016-9-10, 17:17
  • Scris de : O nuuu
Cum ba 2500 spectatori în liga 4 pt U. La kvsc cu tg mures au fost 1000:)))
  • 2016-9-10, 17:23
  • Scris de : floo
au fost doar 860
  • 2016-9-11, 18:45
  • Scris de : ucj
850 cu invitatii +shaorma mica gratis !! elore
  • 2016-9-10, 17:14
  • Scris de : UCJ
Hai cu 15-0 :)))
  • 2016-9-10, 13:18
  • Scris de : clujean
Cine nu-i clujean adevarat ar trebui sa taca din gura.Esti doar un imigrant in Cluj, chiar daca esti medic.
  • 2016-9-10, 15:30
  • Scris de : Numai U
Suntem clujeni adevărați de aceea ne pisham pe kwsc echipa de mongolezi nomazi.
  • 2016-9-11, 21:27
  • Scris de : Dan
Esti un clujan de doi bani. Adevarata performanta in fotbal facuta de o echipa din Cluj a facut-o CFR-ul. Marele simbol al Clujului, "u" a stiut sa stea capra securisto-comunistoizilor inainte de 1989 si talharilor damboviteni in prezent. Mare caracter, adevarati patrioti. Marii sustinatori care se baga in seama sunt analfabeti de ultima speta. Ei nu au nimic in comun cu spiritul academic specific institutiilor universitare clujene. Hai CFR!
  • 2016-9-10, 11:05
  • Scris de : CARE u, e acsfan!
Spre aducere aminte, sobolanilor din vale, hi, hi. Atunci am luat al doilea titlu pe terenul vostru! https://www.youtube.com/watch?v=_vCPKXYb2t4
  • 2016-9-10, 11:56
  • Scris de : toth jotzobag
Prostane, cred ca memoria iti joaca feste...:)...Ar trebui sa ne tzukatzi in varful stremeleagului pentru acel 'titlu'...Adica nu pe noi, ci pe cei care v-au facut 'campioni'.
  • 2016-9-10, 07:33
  • Scris de : flashscore.ro
scrieți și despre sobolani ca joaca azi derby cu acs craiolguta.
  • 2016-9-10, 07:30
  • Scris de : dany
le dam de la zece în sus. Numai U!
  • 2016-9-10, 04:34
  • Scris de : in plus, originile acestei echipe (acsfan) sunt unguresti
uite dovada... 1907 „KKAS”= Kolozsvári Kereskedelmi Akadémiai Sportkör (Cercul Sportiv al Studentilor Academiei Comerciale din Cluj) http://kolector.ro/2011/06/29/cluj-embleme-de-colectie-din-cetatea-fotbalului/ sa nu mai amintesc despre "romanii" hyena si sisi. si ne mai faceti pe noi bozgori.
  • 2016-9-10, 07:35
  • Scris de : dany
Valea în Mongolia b0zg0r nomad.
  • 2016-9-10, 14:46
  • Scris de : eu
si cu noi ce se intimpla?? unde mergem ??? dincolo de carpati??
  • 2016-9-10, 16:20
  • Scris de : Napoca
Noi rămânem aici unde am fost de pe vremea dacilor.
  • 2016-9-09, 21:13
  • Scris de : Numele oficial al acestei echipe de tot râsul este Acsfan
Numai DINAM"uuuuuuuuuuuuuuu"!
  • 2016-9-09, 22:35
  • Scris de : Sa ti dam muie ție și la mata. De tot rasul
.