Fotbal

Sport alert Dorin Goga va juca în Liga a IV-a, pentru "U" Cluj: "Am venit să ajut echipa!"

Goga şi Abrudan vor juca pentru "U"!

Dorin Goga (32 de ani) s-a antrenat în această dimineaţă cu Universitatea Cluj şi va juca pentru "studenţi" în Liga a IV-a, cel puţin până în iarnă, aşa cum stiridesport.ro anunţa acum două săptămâni.

 "Am venit să ajut echipa. Am avut o discuţie cu dl. Sabău şi m-a convins, mâine vom oficiliaza înţelegerea. Mă bucur că sunt acasă, cu familia. Am avut câteva oferte, chiar şi din străinătate, dar nu mi-a convenit niciuna", a spus Goga pentru stiridesport.ro.

Atacantul a mai jucat pentru "U" Cluj între 2003 şi 2008, când a plecat la Poli Timişoara pentru o sumă uriaşă de transfer, la acea vreme: 1,2 milioane de euro. 

La antrenamentul de astăzi, au mai fost prezenţi Gabi Giurgiu, Alex Păcurar, dar şi Octavian Abrudan, care a decis, în cele din urmă, că în acest moment poate ajuta cel mai bine echipa din postura de jucător. 

Primul meci al Universităţii e sâmbătă, 10 septembrie, de la ora 17:00, pe Cluj Arena, împotriva formaţiei Unirea Triteni. 

 

Goga, Giurgiu, Abrudan si Pacurar au revenit la U Cluj
Comentarii
  • 2016-9-07, 10:22
  • Scris de : XXL
Când va avea fiica mea 16 ani sper sa nu o fwuta Uistii în Funduletz cum fwut io caprele din Grecia. Doamne Ajuta
  • 2016-9-07, 22:30
  • Scris de : Calin
Poate ca iti place sa o expui... Altfel nu ai face aluzii cu asemenea conotatii... Poti sa o afisezi si in fata unor alte categorii sociale, si, sa ne spui si noua cum ati reactionat amandoi, si, care sunt pasii pe care domnisoara doreste sa-i urmeze... INTERESANT!
  • 2016-9-07, 00:03
  • Scris de : din curiozitate XXL
Oare pot swuge pwula fără sa o ud?
  • 2016-9-07, 00:27
  • Scris de : mimi
mama poate
  • 2016-9-06, 22:52
  • Scris de : din curiozitate
Ma prostituez. Din curiozitate. Nu am o viata. Traiesc pe net. Din curiozitate. Sunt ratat. Din curiozitate. Am penisul microscopic in erectie. Din curiozitate. Sunt virgin. Din curiozitate. Postez pe banii franei. Din curiozitate. Sunt un experiment genetic esuat. Din curiozitate. Uneori mai scriu si sub pseudonimiul XXL (pt ca sunt la fel de gras precum patronul meu). Din curiozitate.
  • 2016-9-06, 22:35
  • Scris de : XXL
mama te iubesc dar nu ca pe Joiana
  • 2016-9-06, 22:05
  • Scris de : XXL
swug pwula la negri
  • 2016-9-06, 20:29
  • Scris de : din curiozitate
Întreb si eu, mai exista magazinul lui Walter de la Stadionul mircea luca? Cineva mi-a dat un pont, cică se vand la reducere materiale de g"u"noierit. Stiu ca acum e la moda Acsfan dar eu nu sunt tare pretențios, pot folosi si un tomberon cu "u".
  • 2016-9-06, 21:13
  • Scris de : XXL cel labagiu
Nu mai exista. Acolo s-a amenajat un salon cu un pat roz și o poștalesc U-iștii pe ma-ta aia cwurva
  • 2016-9-06, 22:18
  • Scris de : Bra
vrea sa vina și mama,
  • 2016-9-06, 20:14
  • Scris de : Goga si Abrudan
Mama, te iubim, dar nu ca pe ACSFAN!
  • 2016-9-06, 19:38
  • Scris de : anunt important
Pe site-ul oficial al Tritenilor s-a anuntat ca intrarea la meci o sa fie libera. Dar, cum ei sunt gazde, ultrasii din Triteni vor ocupa peluza dinspre Hotelul Sport. Acsfan-istii vor "locui" in peluza dinspre Somes, ca niste sobolani ce sunt.
  • 2016-9-06, 19:49
  • Scris de : shaorma mia
șobolane urla foamea în tine. v-O tăiat chelul rația la mama manu
  • 2016-9-06, 17:39
  • Scris de : XXL colectionarul
Mă fwut în cwur pe timbre poștale.
  • 2016-9-06, 16:54
  • Scris de : constatare
De cand echipa nu se mai numeste U Cluj, ci ACSFAN, si suporterii noii echipe s-au "transformat" (vorba maestrului Margineanu). Vorbesc si se manifesta ca-n Pata Rat. Deh, nu-si uita trecutul de G"u"NOIERI walteristi.
  • 2016-9-06, 17:41
  • Scris de : fradi
Nu e vina ta ca esti prost, pur si simplu ai ghinion :)
  • 2016-9-06, 16:22
  • Scris de : XXL
Când fwut capre și oi în gaoaza fica mea e tare încântată. Ar vrea și ea. oIlegal din Grecia sunt mai largi în gaura de aceea am venit aici în concediu.
  • 2016-9-06, 15:50
  • Scris de : XXL
Este prima data in viata cand regret ca nu vin din concediu cu o zi inainte, vineri in loc de sambata seara. Fiica-mea ma roaga de vreo doi ani sa o duc in vizita la Muzeul Antipa. Cum nu ni s-au potrivit programele, cand am avut drumuri la Bukalele atat de iubite de pinguini prin partile dorsale, acest lucru nu s-a intamplat. Imi pare rau ca sambata la ora 11 vom fi inca in Grecia si nu pe Cluj Arena. Am fi putut vedea fosilele vii (Giugiu, Pacurvar, Abrudan, Goga), abia transferate la Acsfan, exponate mult mai valoroase decat mortaciunile de la Antipa. Totusi, lui Goga ii sunt recunoscator pentru meciul de pe Ion Moina, din 2008, cand am castigat primul titlu in sandramaua pe jumatate demolata a pinguinilor de atunci. Acum majoritatea lor s-a metamorfozat in acsfan-isti. Haida, haida Acsfan.
  • 2016-9-07, 06:00
  • Scris de : U Cluj
Aaa aia era sandrama demolată. Asta e stadionul tuturor din Cj nu? Cluj Arena casa lui U
  • 2016-9-06, 17:38
  • Scris de : lili
Ce sa cauți la muzeu bai șobolane. Locul tău e la sapa la cât ești de prost. Cu fata ta de cioban nu te lăsau sa intrI.
  • 2016-9-06, 16:16
  • Scris de : nyuszi
CONCURS - Cum se numeste fiica unui sobolan? se numeste...
  • 2016-9-06, 16:40
  • Scris de : titus otel
tata XXL mica gingasa XXX clar :)))))))))))))))))))))))))))))))))))
  • 2016-9-06, 22:44
  • Scris de : Tsunami
@XXL: Trepadusule cu 100 de conturi, meciul e la 17. Probabil nu stii sa citesti. P.S: Get a life. A real one.
  • 2016-9-06, 16:06
  • Scris de : mai bine o lasi pe fata cu Gregorian Bivolaru o zi sa ii dea un instructaj si poti veni repede cu o zi inainte :)
  • 2016-9-06, 16:04
  • Scris de : Muia larga
fa cumva si hai. Te asigur c-o sa traiesti experiente unice, de neuitat. La sfarsit te mumificam ca pe Lenin si-ti agatam badoagele chelului de gat si n-o sa mai fie nevoie de vizite la Antipa. Ce poate fi mai frumos!
  • 2016-9-06, 15:11
  • Scris de : hmm
Cu așa jucători și 40-0 e puțin cu țiței :)) avem ce vedea la meci, ploaie de goluri. Abia aștept. Eu zic ca promovam cu golaveraj 2000-2 :)))
  • 2016-9-06, 15:11
  • Scris de : ACSFAN
FORZA ACSFAN! VREM IMN NOU PT ACSFAN! SPERAM SI LA SUPORTERI MULTI LA PRIMUL MECI AL IUBITEI SI CUNOSCUTEI ECHIPE ACSFAN! O ECHIPA CU TRADITIE INFIINTATA IN 2016! FORZA ACSFAN.
  • 2016-9-06, 14:59
  • Scris de : Intrebare
Bani pentru salarii exista sau se intra curand in insolventa?
  • 2016-9-06, 15:09
  • Scris de : gicu
Exista. Tu plătește taxele sa fie bani la primărie
  • 2016-9-06, 14:45
  • Scris de : Bagiu si Suciu
Si noi venim.
  • 2016-9-06, 15:53
  • Scris de : hadeti!!! Sa vina si Ciocan, Mos si Tim
  • 2016-9-06, 14:24
  • Scris de : Ducu
Inceputul e promitator... Dar unde-s tinerii pe care i-a gasit Sabau la trial ?
  • 2016-9-06, 17:41
  • Scris de : mimi
La jucu, incepe culesul !!!!
  • 2016-9-06, 13:46
  • Scris de : 10 din 10
daca-si pun mintea baietii, nimurujim sobolanii fatati de scroafa, 10 din 10
  • 2016-9-06, 13:44
  • Scris de : Florescu si Cocis
Va dati seama ca si noi venim in curand! HAIDE "U"!