Fotbal

VIDEO: CFR-ul prinde viteză! Liderul din Liga I câştigă din nou fără emoţii şi are un golaveraj incredibil după 7 etape

CFR-ul prinde viteză!
Foto: Fotbal Cluj CFR 1907 Cluj-Napoca facebook

CFR Cluj a câştigat un nou meci în Liga I şi rămâne lider, la 4 puncte de urmăritoarele Craiova şi FCSB. Elevii lui Dan Petrescu au învins fără probleme echipa FC Voluntari, duminică seara, în Gruia, cu scorul de 2-0. Au marcat încă din prima repriză Omrani (5) şi Vera (37) - VIDEO.

CFR Cluj: Vâtcă – Manea, Vinicius, A. Mureşan, Al. Vlad – Hoban, Culio (Peteleu 86) – Omrani (Păun 63), Deac, Nistor – Vera (Balde 83). Antrenor: Dan Petrescu.

FC Voluntari: Petrariu – Maftei, Balaur, M. Popescu, Acsinte – C. Lazăr, Novac (G. Deac 46) – Ivanovici, Marinescu, Olteanu (Tudorie 46) – Voduţ (Pîrcălabu 86). Antrenor: Claudiu Niculescu.

CFR Cluj a acumulat 19 puncte în 7 etape, cu 6 victorii, 1 egal şi nicio înfrângere şi are un golaveraj de pus în ramă, 13-1. CLASAMENT

Comentarii
  • 2017-9-14, 20:28
  • Scris de : Vasile
Bine s-a gandit presedintele Muresan cand a bagat CFR 2 in Liga 3-a...Felicitari! Derbedeii nu au ce cauta in Gruia! E o mare rusine prt.tara ce a fost alaltaieri. Primarul Clujului, dl Boc sa fie mai atent, si sa dea tot ajutorul ptr. a prinde derbedei "Numai U". La anul ce vor face cu Messi si cu Ronaldo, cand vin in Cluj?
  • 2017-8-26, 19:11
  • Scris de : Ardeal
Azi doar Poli conteaza !!!!
  • 2017-8-24, 14:14
  • Scris de : Usain Bolt
Sa vezi ce viteza prind sambata sobolanii
  • 2017-8-23, 18:52
  • Scris de : Pomohaci
Consistoriul Mitropoliei Ardealului mi-a promis iertarea. Sambata seara ma voi afla in galeria "sepcilor rosii"; vreau sa-i imbucur pe cativa, in special pe urmasii roscati ai lui Limoniu, aia rezultati din incrucisarile cu mamicile (M)uiste.
  • 2017-8-23, 16:58
  • Scris de : Horea
CFR o echipa de rahat. la ultimul meci 7 oameni in galerie si stadionul aproape gol. Ei trag la titlu 7 victorii:)))) nu stiu cine baga bani in echipa asta fara sustinere a locuitorilor orasului
  • 2017-8-23, 12:34
  • Scris de : Asa o fi?!
Langa Universitatea Cluj asezi F.O.R.T( FIDELITATE.ONOARE.RESPECT.TRADITIE) . Langa CFR asezi FURT(legat)
  • 2017-8-23, 12:29
  • Scris de : Ora de lectura
Adrian Păunescu Dor de Cluj Sfios vin la tine ca-n templul Ardealului, Eu, fiu de ţărani din fierbintele sud, Şi Clujul e, tot, hohotire de clopote, Şi paşii lui Blaga pe străzi se aud. Ca Iancu aş vrea pe suişul Feleacului Să cad furtunos peste Cluj ca un cal, Dar astăzi e linişte dulce în inima Prea mult patimitului nostru Ardeal. Acelaşi e Clujul, aceiaşi sunt oamenii, Mereu născători şi mereu muritori, Dar şi de-aş avea tot o singură naştere Aici aş muri de o mie de ori. Mereu către dealul ciudat al Feleacului Atras mi-a fost neamul bătrân de oltean, Aici învăţară ai mei, toate rudele, Dumitru şi Ana şi Tina şi Ioan. Când noaptea se lasă tresar amintirile Şi trec literaţi spre un magic castel, Ce seamănă Clujul în noapte cu creierul, Un creier cu gânduri aprinse în el. Şi ce n-a fost voie, şi clipele libere, Şi ce-i mulţumire, şi ce e reproş Se-adună nostalgic la cumpana nopţilor Când Blaga îşi murmură paşii sfioşi. El trece spre moarte, în marea lui trecere Şi e printre noi şi din nou printre duşi, Sfios într-un Cluj ca în templul Ardealului, Ce dor mi-e de Blaga, ce dor mi-e de Cluj. Roş-galben-albastre sunt razele Clujului, Furtuna din veac mai de preţ le făcu, Bătrâni înţelepţi poartă grija grădinilor, Cei tineri pe piept au insigne cu "U". Atât de senin se transcriu tragediile, Legendele iartă momentul cel crud, Ce simplu cântăm: "Blaga-i mut ca o lebădă" Şi paşii lui Blaga prin Cluj se aud.
  • 2017-8-23, 13:32
  • Scris de : paul pop
Fosta-i marie cand ai fost. Traiti din amintiri prezentul este crud, in liga 3, cu greu mai adunati 400 de oameni la meci dar cfr strange 13000 la dinamo si 5000 in ploaie , in vacanta la meciul cu voluntari. Da cfr n-are suporteri, aia nu exista. Cfr lupta pentru ceva, pentru o idee, ideea este superioritatea ardelenilor in onoare si organizare, in munca cinstita. Ala zice FURT, care FURT ma, la cealata echipa este furt si bani publici luati de la spitale si mutati in buzunarele unor jeguri umane, gen GOGA, sa vina banii la baieti, asta visa el cand batea palma cu Becali, dar CFR ii furt nu, cealata ecipa ii FORT, cum se numeste echipa acim ? nici dracu nu stie dar nici nu conteaza, U cu spirtul ei a fost ingropat odata cu venirea lui Walter, poate mai inainte, cand Bagiu jefuia clubul care l-a format. dar muresan ii scroful nu, ce-a gresit Muresan, ca nu a lasat clubul cfr sa moara, sa fie ca si cealata echipa un cadavru in descompunere, folosit politic de Boc. Toti politicienii isexcroci, dar Boc foloseste bunacredinta si credulitatea altora. Intre timp mai instati cu austriacul si cu varga, ca aia au milioane de bagat in cfr, in spatele lui cfr este un iceberg, te lovesti si te scufunzi, daca vor fi rezultate investitiile vor continua, spre multumirea celor multi, care sunt amenintati de o minoritate violenta fara rost. Am credinta ca daca U avea un muresan in conducere azi era mult mai mult, mult, mult mai mult, dar ei au avut romani adevarati care au spoliat clubul. Ii doresc mult succes lui Sabau, un om de caracter, nu ma intereseaza ca este martor, cum nu ma intereseaza ca muresan ii gras, ca nu trebuie sa-l hranesc eu sau sa-l tin in brate noaptea. Ma intereseaza ceea ce produce. sabau daca va fi sprijinit va readuce U la viata din coma, trebuie rabdare. In viata sunt oameni cinstiti, cu sabau am jucat de cateva ori in aceeasi ecipa, l-am preciat din prima clipa, el era din 68, eu din 72, dar am jucat la tineret rezerve la U, adevaratul U, care nu avea carnet de partid, care ne facea sufletul sa debordeze de mandrie pentru U. Daca cineva are minte si impartialitate poate compara cu situatia actuala. Cand eram tanar , adolescent si copil, aveam aceeasi aversiune fata de cfr, azi, cu mintea de acum, regret. Ar fii bine ca meciul de sambata seara sa fie fair-play, pe vremuri era, nu va incalziti, as vrea sa dau o fuga sa vad macar repriza a doua. Mult succes lui cfr , daca foloseste copii si lui U sau cum se cheama acum in procesul de iesire din coma. dar daca speranta se numeste BOC, pe care l-am vazut eu in tricou visiniu la tribuna VIP la cfr, slabe sperante..... trebuie oameni de caracter, gen Sabau, iar papi sa vorbeasca mai putin si sa faca mai mult, ca pana acum au intalnit echipe cu cetateni varsta mea, cu burta mai mare ca a mea si pregatire fizica net inferioara, pentru care un antrenament era un motiv de bere si de scapat de acasa..........
  • 2017-8-23, 14:15
  • Scris de : Omg
Cu kfr o sa fim 15 000. Voi in liga 3 nici 100 de oameni nu strangeati, sobolanilor
  • 2017-8-23, 14:23
  • Scris de : Rip
Paul Pop.. tu compari U Cluj cu cefere? In liga 4 cefere cati suporteri strangea ? U Cluj a avut in liga 4 deplasari cu sute de suporteri. Cfr daca nu castiga campionatul se desfiintraza. Ca in insolvents nu mai pot intra ca au fost odata. Doamne ajuta!
  • 2017-8-23, 14:43
  • Scris de : paul pop
Da compar Cfr cu U si nu imi este rusine. Da aveti dreptate, pe vremuri sfarsitul anilor 70 si anii 80, cfr avea suporteri putini dar foarte fideli, ii vedeam la meciurile cu U, erau acolo pe ambele stadioane. Asta este realitatea. As vrea sa pariez cu cel de sus, dar nu vreau sa-ti iau banii, 15.000, daca strangeti 1200 sa fii multumit. Aici voi aveti o problema, va intuneca mintea ura si nu mai vedeti realitatea. Ai dreptate, cum sa compari ex U cu CFR, 3 titluri de capioni, 4 cupe, doua super cupe, 10 puncte in Champions league, 30 puncte in total, la coeficienti UEFA.cfr este a doua in tara si nu a mai participat la cupe europene de cand.......nici nu mai stiu, in conceptia mea in Romania doar coef uefa conteaza. Este p[ebil cum suporterii lui U sustin dinamo, cum is multumiti ca striga la unison U cluj, fara nici un rezultat. Cfr este locul 1, daca castiga campionatul si merge in CL .....voi o sa priviti asta ca un dezastru si o sa ziceti ca paszkany si muresan o aranjat. Chiar ca nu poti compara cfr cu U, Cfr este altceva, si de aceea ii doresc mult succes, am inteles ca au cumparat baza Napoca, ca au cumparat un hote, ca fac ehipe competitive de juniori, asta coroborat cu ceea ce se infiripa la echipa mare denota planificare, un drum, o tinta......Chiar as vrea sa castigati sambata , ca daca nu iar o faceti o tragedie din asta si teoria conspiratiei o sa apara, cum ca cfr nu va lasa sa progresati........ Cum sa va comparati cu CFR? cum, ma?
  • 2017-8-23, 16:51
  • Scris de : Sergiu
Paule...degeaba cumpara baze stadioane jucatori daca in oras sportul inseamna Universitatea. CFR nu inseamna numic in cluj. Au fost in ultimii ani multe meciuri directe fie in gruia fie in vale si s-a vazut diferenta din atmosfera meciurilor directe. Nu te mai agita ca un pepsi. CFR e zero
  • 2017-8-24, 09:00
  • Scris de : paul pop
Tu nu intelegi, eu compar rezultate tu compari ultrasi, nu suporteri ci ultrasi. Rezultatele, si numai rezultatele aduc fani, dar incet, nu peste noapte. Voi daca mai stati mult prin ligi inferioare, cand tu vei avea in jur de 40 ani, si daca vrei vrea sa mai mergi la un meci, daca conditiile de viata ti-o vor mai permite, vei avea un soc, mai multi fani cfristi decat uisti, in timp se intampla, eu am fost odata uist, am doi baieti, sa nu auda de U. nu le-am inoculat ura fata de U, pentru ca am petrecut in Babes si pe fostul teren de langa stadion clipe frumoase, pe care nu le pot uita, si am un principiu nu trebuie influentata educatia in probleme de sport. asa ca U trebuie sa revina repede, cu program clar, pt ca pe banii primariei va fi bataie. Am auzit, deci probabil, ca cfr va solicita ca grupele de copiii sa intre in acei 5% de la primarie......voi riviti cu alti ochi, dar nu impartial si nu mai din spate, sa ai o perspectiva asupra tabloului, dar pentru ceea ce a facut si face cfr jos palaria. Daca priveste cineva harta Ardealului, au mai ramas in liga 1 doar doua echipe din Ardeal, gazul si cfr, iar gazul nu se simte prea bine. Dar cate echipe sunt din Ilfov, Bicuresti si imprejurimi? E, vezi tu, aici e problema, CFR poate sa le tina piept, poate si U intr-o zi........sper nu prea indepartata. deci judecati si lasati injuraturile fara rost.........
  • 2017-8-25, 02:28
  • Scris de : UCluj
Nici în 20 de vieți nu veți fi mai multi ca noi.
  • 2017-8-23, 16:46
  • Scris de : Hmm
Sambata castigam cu 8-0. Eu vorbeam ca U a dus sute de suporteri in deplasare in liga 4. Cfr daca ducea 2-3 era mult. Esti cam pe dinafara paule :))
  • 2017-8-23, 17:02
  • Scris de : Aloo paul pop
Daca era u cluj pe locul 1 in liga 1 cu 7 victorii consecutive erau 20 000 oameni in tribune si in galerie 10 0000. Despre ce vorbim? Ai vazut galeria cfr formata din 7 oameni la ultimul meci? Pai compari U cu kfr?
  • 2017-8-23, 20:19
  • Scris de : adi
Si de ce nu sunteti in liga 1, pe primul loc si cu tribunele pline? "Raspunsul... prieteni... pentru ca sunteti pinguini". De aia nici nu veti fi pe primul loc, decat in Judeteana sau in Divizia C.
  • 2017-8-22, 21:52
  • Scris de : Sabin
Sambata este mare festivitate la CFR: joaca cu Timisoara si fosta echipa U Cluj. Ce credeti, ce rezultate vor fi? Astept raspuns pana vineri seara. Acest deziderat: Piticul si Scroafa este o nesimtire totala. Cine a scris, sa-i fie rusine, nu a terminat studiile la Universitatea Cluj, a ramas repetent... Pentru todeauna!
  • 2017-8-23, 00:25
  • Scris de : No ce zici
Fosta U Cluj actualmente Universitatea Cluj cu palmares si acte in regula joaca sambata cu cfr steaua bucuresti 2. Echipa a 2 a a bucurestenilor care pastoresc 1907 in frunte cu bucuresteanul dan petrescu :))
  • 2017-8-22, 11:50
  • Scris de : gumus
Oare de ce nu se mai canta la boxe? Am putea participa la Xfactor, cred ca am avea sanse. Oricum e nemaivazut, am face o figura frumoasa. Ne-ar difuza si pe CNN, DunaTV, ZDF...
  • 2017-8-22, 11:44
  • Scris de : LORI KKWC
Felicitari galeriei care a facut deplasarea pana in Gruia!
  • 2017-8-22, 10:18
  • Scris de : Stefan
HAI CFR!VICTORIE!
  • 2017-8-22, 07:50
  • Scris de : Sa ne amintim :))
Vasile Maftei (2015): ”Cei care m-au huiduit astăzi sunt doar niște simpatizanți, nu sunt suporteri. Suporterii adevărați sunt cei ai lui "U" Cluj. Ăștia sunt suporteri de rezultat, de conjunctură, nu sunt suporteri adevărați gata să-și dea viața pentru echipa lor”
  • 2017-8-22, 13:34
  • Scris de : Nostrapingus
Daca esti gata sa iti dai viata pt o echipa de fotbal inseamna ca esti un ratat...fanii de rezultat vazuti de maftei de la cfr sunt clujeni normali cu familii si joburi, nu se baga la spart de buzi sau batai pe teren, adica sunt civilizati si au pt ce sa taiasca
  • 2017-8-22, 14:33
  • Scris de : Gogu
Aceasi fani de rezultat ar umple si stadionul din parcul central daca u cluj tragea la titlu. Niste kurve.
  • 2017-8-22, 09:32
  • Scris de : Florea
Are dreptate...dupa victorii la rand sa ai o galerie formata din 7 oameni si un stadion aproape gol asta inseamna sa fii suporter ceferist :)))
  • 2017-8-22, 16:31
  • Scris de : 2
ma handilailor NU JOACA FANII ci jucatorii si cred ca daca ar juca ei tot in urma noastra ati fi:))
  • 2017-8-22, 17:48
  • Scris de : Zicala veche
Fotbalul jucat pe stadioane goale e ca berea fara alcool.
  • 2017-8-22, 05:18
  • Scris de : Nostrapingu
Asa cum profetii universitari au prevazut, cfr se bate la retrogradare si e la un pas de faliment :)))))
  • 2017-8-22, 07:25
  • Scris de : Ion
Intra directvin faliment. Maxim 2 sezoane ii mai dau. Daca nu castiga titlul la anul se desfiinteaza
  • 2017-8-22, 16:32
  • Scris de : 2
Ioane sunt acri strugurii?
  • 2017-8-21, 18:00
  • Scris de : XXL
Vineri plec la munte. Voi vedea meciul de la Marisel. Desi n-ar trebui, imi este deja mila de pingu!
  • 2017-8-21, 17:45
  • Scris de : Ioji
Sobolanilor...sambata va asteptam pe Mircea Luca la derby :))))...fularul in plasa alea alea...stiri voi
  • 2017-8-21, 16:37
  • Scris de : relu
Hai CFR!!!
  • 2017-8-21, 15:25
  • Scris de : din curiozitate...
Am fost sambata pe Oser. Hiena avea la vanzare o buda crapata, cica era un trofeu capturat de pe Stadionul Dr. Constantin Radulescu, dar nimeni nu se arata interesat sa o cumpere. Nici nu cerea mult, doar 25 de lei si oferea, odata cu buda, si un fanion cu U cluj.
  • 2017-8-21, 17:42
  • Scris de : Hiena
Bai sobolan scarbos....sa iti dau mwuie
  • 2017-8-21, 15:42
  • Scris de : paul pop
Nu inteleg de ce trebuie sa dam atentie acestor sobo sifilitici, astia nu mai au nici nume, cum ma-sa ii mai cheama? unde mai joaca, cu cfr2 , la untold sau unde mai au astia iarba. Echipa soooolii calului.
  • 2017-8-22, 08:04
  • Scris de : UCluj
Bai frânare, voi cine sunteti? Echipa fără fani, istorie și tradiție.
  • 2017-8-21, 10:55
  • Scris de : Nu pot sa cred
Si nu a fost penalty?????!!!!
  • 2017-8-21, 11:42
  • Scris de : Ramane ptr voi cu AS Comuna Recea.
.