Sport alert "U" Cluj, remiză cu CSM Râmnicu Vâlcea, la Jucu! Oaspeţii au avut doi jucători eliminaţi

"U" Cluj, doar remiză cu Vâlcea!

FINAL: "U" Cluj - CSM Râmnicu Vâlcea 1-1

"U" Cluj n-a reuşit să învingă liderul seriei Vest, CSM Râmnicu Vâlcea, în meciul disputat în comuna Jucu, deşi oaspeţii au avut un jucător eliminat în minutul 28 şi un al doilea cu 10 minute înainte de final.

"Studenţii" lui Teja au deschis scorul, prin Alexandru Dan (56) şi au controlat în mare măsură partida, dar s-au văzut egalaţi din nou după o fază fixă. În etapa trecută, la Satu Mare, au primit două goluri după lovituri libere.

În jur de 1000 de fani ai Universităţii au făcut deplasarea în comuna aflată la 20 de km de Cluj. Ei se pregătesc pentru mitingul de joi, 10 martie, ora 17:00, din Piaţa Unirii, unde sunt aşteptaţi 5000 de clujeni. 

"U" Cluj merge la Braşov în etapa următoare şi apoi se întoarce la Jucu, pentru întâlnirea cu Baia Mare - CLASAMENT SERIA VEST.

"U" Cluj:  Bolboaşă - Butean, Crişan, Şandru, Ciupe - Boboc, Alexandru Dan - Ursu, Moruţan (Calcan 60), Ciobanu (Turcak 46) - Târnovan (Vojtus). Rezerve: Grecu, Cordoş, Hâmpea, Erdei, Calcan . Antrenor: Mihai Teja.

"U" Cluj - CSM Râmnicu Vâlcea 1-1

Au marcat: Alex Dan (46) / Pârvulescu (77)

Eliminaţi: Albert Voinea (28), Nwabuere (81)

La startul partidei, fotbaliştii au afişat un banner: "Joi, 10 martie, nu sta nepăsător, Universitatea are nevoie de ajutor."

 

 

CUM S-A DESFĂŞURAT PARTIDA:

FINAL

min. 88: Ratări consecutive pentru Şandru şi Ursu! 

min. 81: Eliminare Vâlcea! Nwabuere primeşte al doilea galben! Oaspeţii joacă în 9 oameni. 

min. 77: GOL Vâlcea, 1-1. Universitatea primeşte gol din nou după o fază fixă! Lovitură liberă, recentrare şi Pârvulescu reia din 7 metri în poarta lui Bolboaşă. 

min. 60: Ultima schimbare la "U". Calcan intră în locul lui Moruţan.

min. 57: GOL "U" Cluj! Mijlocaşul Alex Dan reia cu capul, pe spate, din 8 metri, o centrare venită de pe stânga.

min. 46: Repriza a doua începe cu două schimbări la "U". Intră slovacii Vojtus şi Turcak, ies Târnovan şi Ciobanu.

PAUZĂ

min. 44: "U" Cluj presează, trupa lui Teja e cu fundaşii în terenul advers. 

min. 36: Trasorul lui Boboc de la 16 metri e deviat de Târnovan.

min. 29: Terenul denivelat și afectat de ploi își pune amprenta asupra jocului. Se joacă extrem de dur. Târnovan acuză un cot în figură.

min. 28: Eliminare Vâlcea: Albert Voinea ia al doilea galben şi implicit cartonaşul roşu pentru un fault dur la Ciupe. 

min. 1: A început partida. Meciul nu este transmis nici la radio, nici la TV.

 

Echipele de start

"U" Cluj:  Bolboaşă - Butean, Crişan, Şandru, Ciupe - Boboc, Alexandru Dan - Ursu, Moruţan (Calcan 60), Ciobanu (Turcak 46) - Târnovan (Vojtus). Rezerve: Grecu, Cordoş, Hâmpea, Erdei, Calcan . Antrenor: Mihai Teja.

CSM Râmnicu Vâlcea: Geantă - Dâlbea, Artean, Georgescu, Dumitraşcu, Stoica, Neagoe, Nwabuere, Pârvulescu,  Voinea, Marian Ion. Rezerve: Fildan, Stoica, B. Geantă, Iordache, Firţulescu, Piscanu, Bratu. Antrenor: Alexandru Pelici. 

* suporterii lui "U" Cluj, în tribunele de la Jucu

"U" Cluj va fi nevoită să joace următoarele meciuri pe teren propriu în comuna Jucu, la 20 de kilometri de oraş, din cauză că oficialii de la Cluj Arena trebuie să protejeze gazonul în vederea amicalului România - Spania de pe 27 martie. 

"U" Cluj - CSM Râmnicu Vâlcea, din etapa 22 a seriei Vest din Liga a II-a, se va juca, astfel, la Jucu, miercuri, 9 martie, de la ora 15:00. 

Echipa lui Teja vine după o victorie foarte importantă, în deplasare, cu Olimpia Satu Mare. "Studenţii" au condus cu 2-0 la pauză, au fost egalaţi, dar au câştigat pe final, prin golul noului venit Jakub Vojtus, un atacant slovac de 22 de ani. Compatriotul său, Boris Turcak, a intrat în a doua repriză în locul mijlocaşului de bandă Ciobanu.

"U" Cluj, cu Olimpia:  Bolboaşă - Butean, Şandru, Crişan, Ciupe - Alexandru Dan, Boboc - Ursu, Moruţan (Cândea 74), Ciobanu (Turcak 55) - Târnovan (Vojtus 65). Antrenor: Mihai Teja. Rezerve: Grecu – Fl. Cordoş, Hîmpea, C. Erdei.

Cel mai probabil, Universitatea Cluj va juca la Jucu şi cu Baia Mare, pe 19 martie.

Clasament seria VEST

1. CSM Râmnicu Vâlcea 38 de puncte
2. FC Baia Mare 38
3. Gaz Metan Mediaş 37
4. UTA 36
5. Chindia 35
6. FC Braşov 34
..
7. CS Mioveni 33
8. "U" Cluj 30
9. Şoimii Pâncota 30
10. Olimpia Satu Mare 26
11. Unirea Tărlungeni 14
12. FC Bihor - retrasă din campionat
13. CSM Reşiţa -8
14. FC Caransebeş - retrasă din campionat

Comentarii
  • 2016-3-09, 18:47
  • Scris de : HIENA
Ioi istenem istenem nici anul asta nu facem baie in centru.
  • 2016-3-09, 22:00
  • Scris de : Unu din galerie
Lasa ca facem la anu, cand promovam din judeteana in C.
  • 2016-3-09, 17:35
  • Scris de : Numai U
Haide U !
  • 2016-3-09, 16:55
  • Scris de : Clujean
Sper sa învingă, chiar in 10 jucători, Vâlcea. Stadionul din Zăbovi este net superior celui din Juc, casa (for ever) pinguinilor.
  • 2016-3-09, 17:00
  • Scris de : Alt clujean
Sper sa dai in metastaza. Dar inainte de asta sa ramai fara net. RIP!
  • 2016-3-09, 17:24
  • Scris de : Clujean
Eu iti urez sa fii sanatos. Am o intrebare, in aglomerația pe care vreti s-o produceti sub coaiele calului lui Matia Rex, aveti si o cutie a milei? As dona one dime.
  • 2016-3-09, 16:52
  • Scris de : mihi
pff pacat ca o ratat victoria .. 1-0 om in plus .. apoi pe final 2 oameni in plus ... urmeaza meciul de la brasov unde victoria impotriva contracandidatei la loc de play-off e vitala!!!! haide U
  • 2016-3-09, 16:34
  • Scris de : mihi
1-1 :( inca 15 min
  • 2016-3-09, 15:30
  • Scris de : Mihi
Rosu valcea hai u
  • 2016-3-09, 15:03
  • Scris de : Se transmite la radio? Mersi
  • 2016-3-09, 14:31
  • Scris de : somes
Deci derbiul etapei,pe un stadion cu nocturna.unde va fi transmis,la rejou?
  • 2016-3-09, 13:47
  • Scris de : 1
Cum sta un pic ploaia ies sobolanii in cautare de shaorma.
  • 2016-3-09, 13:32
  • Scris de : N"U"mai J"U"cu
Am si gasit noua denumire pentru clubul nostru! In safarsit o localitate de nivelul echipei noastre!
  • 2016-3-09, 13:40
  • Scris de : cefi
Sa iti fie de bine! Ce ati primit azi la pranz? Shaorma? Bun, sa aveti spor la postat
  • 2016-3-09, 15:47
  • Scris de : mimi
Sa vezi ce shaorma papi tu , cat de repede !!! Cu sughituri !!!
  • 2016-3-09, 11:44
  • Scris de : Numai u.mbra
Can anyone tell me please where is jucu city? I heard that the well known team u is playig. I cannot find it anywheare. No flights, nothing. Is mister Walker gonna be there? An miss Prowdanca.
  • 2016-3-09, 20:02
  • Scris de : so fuck
jucu is a city where yor mother was fucking for more ten people(IN ROMANIAN =POSTA)
  • 2016-3-09, 13:37
  • Scris de : xxx
nUmai prosti pe aici !
  • 2016-3-09, 13:19
  • Scris de : szopos geci huzom a faszamat a szadb
  • 2016-3-08, 16:07
  • Scris de : Ghita
Toata lumea la JUCU !!!
  • 2016-3-08, 12:32
  • Scris de : ionut
Imi spune si mie cineva unde este terenul in Jucu?
  • 2016-3-08, 13:12
  • Scris de : Iuăn din deal
Da, acolo langa grajduri pe ratul bivolilor.
  • 2016-3-08, 14:51
  • Scris de : ionut
...:)...M-ai lamurit...:)
  • 2016-3-08, 12:32
  • Scris de : ionut
Imi spune si mie cineva unde este terenul in Jucu?
  • 2016-3-08, 10:36
  • Scris de : un bihorean
si de ce nu se putea juca pe Clujana?
  • 2016-3-08, 12:37
  • Scris de : Claudiu
Clujeană are terenul omologat. Problema este ca infractorul Walter si cocota lui Regheblat au lăsat, din partea lui U, o datorie de 50000 de euro, iar cei de la Clujeană nu mai vor sa audă de noi.
  • 2016-3-08, 18:40
  • Scris de : u
gresit
  • 2016-3-08, 19:08
  • Scris de : un bihorean
nu sunt mai lamurit cu nimic...deci exista sau nu acea datorie?
  • 2016-3-08, 12:21
  • Scris de : un clujean
pentru ca nu e omologat pentru liga 2
  • 2016-3-08, 19:07
  • Scris de : un bihorean
teoretic...ala de la Jucu nu e cu nimic mai bun...pe Clujana s-a jucat sezon intreg de B...nu 1 meci amarat
  • 2016-3-08, 08:23
  • Scris de : Bogdan
Bilete ??? De unde ??
  • 2016-3-08, 07:42
  • Scris de : cristi
Mi se pare ceva normal avand in vedere importanta meciului cu spania si starea proasta a gazonului
  • 2016-3-07, 23:00
  • Scris de : claudiu
Io ma duc si la Fizesu Gherlei. Numai U!
  • 2016-3-08, 00:54
  • Scris de : 2
in sfarsit am ajuns sa jucam ACASA ,acolo unde avem suporterii ,acestia nu vor mai fi nevoiti sa faca deplasarea pana in oras :))
  • 2016-3-08, 07:36
  • Scris de : SP cu ma-ta aia c urva
  • 2016-3-09, 16:57
  • Scris de : 1u
Muaaahhhhhaaaaahhhhhaaaaahhhaaaaaaa. Ai d plm unde atz hajuns mo. Amu meretz hapt n derectzaia haialalta di pa pata rat, nu cata oras.. Oai d plm kt am ras!
  • 2016-3-09, 17:19
  • Scris de : Oare ?
Oare nu se ,,sesizeaza,, nimeni referitor la acest individ 1u troll , spasm : incita , jigneste etc.
  • 2016-3-07, 22:04
  • Scris de : Cristi
No,si ce?Mergem si la Juc.Haide U!