Fotbal

10 lei ca s-o vezi pe "U" Cluj în Liga a II-a, pe Cluj Arena! Când se pun în vânzare biletele pentru meciul de sâmbăta viitoare

"U" Cluj - UTA, cât costă biletele

În sezonul acesta, vânzarea de bilete la meciurile Universităţii Cluj a fost preluată de societatea Cluj Arena SA. Asta înseamnă că încasările din bilete vor merge la stadion, nu la club, dar echipa va juca gratuit.

În Liga I, "U" plătea 7.500 de euro + TVA pe meci ca să joace pe arena pe care fanii o numesc "Mircea Luca".

Primul meci acasă pentru "studenţi", în Liga a II-a, este programat sâmbata viitoare, 5 septembrie, de la ora 11.00. Cluj Arena va pune în vânzare biletele pentru partida Universitatea Cluj - UTA "Bătrâna Doamnă" începând de joi, 3 septembrie. 

Bilete "U" Cluj - UTA. Preţuri:

Peluza 1 si 2 - 10 lei
Tribuna 1 si 2 - 10 lei
Vip - 30 lei (etajul 3 si 4)
Vip etajul 2 - 50 lei
Pretulul pentru copii si elevi - 5 lei pe baza carnetului de elev.

Comentarii
  • 2015-9-02, 21:04
  • Scris de : Emil
Veniti la meci ! Acolo pe stadion se vede cine este suporter adevarat ! Sa fim cit mai multi !!!!!!!!!!
  • 2015-9-02, 15:38
  • Scris de : Hopaaa
Nici cu arpyke nu m i rusine. Vine la cluj doar de craciun si de pasti. Stie el ce stie, e cu musca pe caciula. Salutari din dubai
  • 2015-9-01, 22:27
  • Scris de : Hopaa
Io m-as imprumuta si de la cfr-isti, ca n-am aia 10 lei - n-am nici studii si nici carnet de elev - sa merg la meci. Sa fim macar 150 de muisti la meci.
  • 2015-9-02, 18:35
  • Scris de : bvdp
MUIE MUIE CFR !!!!
  • 2015-9-02, 04:28
  • Scris de : Cate un leu de sobolan
Daca m as imprumuta de la sobolani as strange doar 7 lei. Ca sunt 7 de toti:)))
  • 2015-9-02, 01:04
  • Scris de : Florin
100 am fost sambata la targoviste. Adica 800 km dus-intors. Voi 100 adunati intrun tur intreg daca aduni toate deplasarile, daca stii cum zic :))
  • 2015-9-02, 14:08
  • Scris de : @Florin
Florine, mai da-i in pu.la mea de franari borati. Zau asa, hai sa-i lasam in pu.la sa comenteze ei ce vor. Noi ne vedem de echipa noastra draga, singura echipa a Clujului. Haide "U"!
  • 2015-9-01, 22:24
  • Scris de : Numai- U-Sibiu
De banii aia "sparg" doua beri si strig, CFR, VICTORIE!
  • 2015-9-01, 16:57
  • Scris de : cucu tradusa kakukk
Oare o sa transmite derbyul asta si in rejuol meu? Numai bine din c"U"ba!
  • 2015-9-01, 17:33
  • Scris de : Hmm
Oare o sa transmite....mama ta de mongolez kvsc-ist
  • 2015-8-31, 16:52
  • Scris de : ciuku
Franare, voi n-o sa intelegeti nimic, niciodata. Dar, stii ce, chiar ma doare-n pu.la de voi!
  • 2015-8-30, 05:28
  • Scris de : Vladimir Cinezan
Felicitări, Papi și Sisi, veți avea o misiune grea sâmbătă, căci va trebui să demonstrati FOTBAL pe Cluj Arena. Fanii și suporterii vă așteaptă ! Va fi o toamnă lungă și bogată pentru U, cu adevărații clujeni la stadion și la sală, unde baschetul, voleiul și handbalul vor asigura spectacolul. Să nu-I uităm nici pe rugbiștii lui U ! Acesta este U, clubul fanion al Almei Mater ! Le și ne dorim o toamnă bogată !
  • 2015-8-29, 17:25
  • Scris de : "victoria boju"
Cluj Arena este in proprietatea judetului Cluj. Si noi avem dreptul sa jucam pe stadionu;l judetului nostru. Am si o intrebare. De cand SRL-ul detinut de infractorul Florian Busca are gratuitate pe arena judetului?
  • 2015-9-01, 16:19
  • Scris de : Hopaaaa
Voi aveti dreptul sa jucati pe stadionul proaspat cosit de turma de oi. Pe Mircea Luca joaca doar U Cluj. De la inaugurarea stadionului in 2011, U Cluj a jucat acolo toate meciurile oficiale...dupa 4 ani nu s a schimbat nimic. Jucam tot acolo chiar si in B.
  • 2015-8-30, 10:14
  • Scris de : numa prosti pun intrebari, desteptii gandesc dar asa e cand iti afuma creierul cu asa zise trofee furate...
  • 2015-8-30, 09:33
  • Scris de : stai acolo in boju la capalit ca destul ai facut naveta cand arunca chelu cu shaorme dupa voi
  • 2015-8-29, 15:30
  • Scris de : Haide U
Un lucru firesc. Echipa orasului sa joace GRATIS pe stadionul orasului. Am intrat in normalitate. Am terminat cu povestile cu datorii si va dam afara.
  • 2015-8-29, 22:22
  • Scris de : Andrei
Echipa orasului? Nu mai fuma atata ca iti afecteaza creierul si spui numai prostii. Cand va aduce 'N" Cluj o echipa de champions league la Cluj? Raspuns:Niciodata. CFR a pus Clujul pe harta fotbalului european.
  • 2015-8-30, 09:34
  • Scris de : kuku
Oricat ai incerca tot o echipa de cartier cu o istorie anti-romaneasca sunteti.
  • 2015-8-30, 12:24
  • Scris de : muku
si voi tot prostii satului,echipa urmaritului international , proxenetul bucsa.