Fotbal

Sport alert KARATE KIDS! Un jucător de la "U" i-a dat un picior în gură unui coechipier! Doi fotbalişti au fost daţi afară, iar alţii îl contestă pe antrenorul Popescu

Bătaie penibilă în vestiarul lui "U"!

Cântecele galeriei, Gaudeamusul din peluză şi susţinerea necondiţionată a fanilor pentru o echipă care nu a realizat încă nimic le-au intrat pe o ureche şi le-au ieşit pe alta unor aşa-zişi "studenţi" de la Universitatea Cluj. Beţii în cămin, un nas şi-o uşă sparte şi-o bătaie penibilă în vestiar, cam asta s-a întâmplat la "U" în ultimele zile. 

Concret, doi jucători au fost trimişi să se antreneze cu juniorii pe termen limitat de antrenorul Marius Popescu. Cornel Carlos Coc şi Răzvan Dulap au provocat un scandal în vestiar, în urma căruia fundaşul Florin Cordoş s-a ales cu nasul spart. Scena descrisă de sursele noastre pare incredibilă pentru o echipă profesionistă de fotbal şi mai ales pentru un club de tradiţie.

Cordoş s-a aplecat să-şi lege şireturile, iar Coc l-a atacat şi i-a dat un picior în gură, ca la o degajare din propriul careu. Tensiunea dintre cei doi mocnea de câteva săptămâni, în urma unor altercaţii în cămin, în care au fost implicaţi cei doi plus Răzvan Dulap. Vom reveni cu detalii pe acest subiect. 

În acelaşi timp, unii jucători şuşotesc că Marius Popescu ar fi pierdut controlul vestiarului, iar fotbaliştii, cât ar părea ei de tineri şi nevinovaţi, vor să-l schimbe. Tehnicianul spune că situaţia este sub control. 

"Este adevărat că au fost unele tensiuni în vestiar. Dar situația este sub control, trebuie să mergem înainte. Cei doi jucători au fost excluși pe termen nelimitat din lot pentru că nu accept actele de indisciplină. Starea de spirit nu a fost foarte bună pentru acești copii, care au pierdut dar au luptat la fiecare meci", a spus Popescu pentru stiridesport.ro.

Numaiu.ro, un site al suporterilor Universităţii, i-a amendat pe puştii lui "U". "N-aș vrea să ajungeți să cunoașteți la ”U” latura urâtă a pasiunii puternice, mai ales că voi sunteți singurul lucru pentru care noi mai suntem încă acolo sus, aplaudându-vă. Încă." Textul e aici.

Emil Moldovan, Cosmin Lucaci 

Etichete

u cluj bataie vestiar
Comentarii
  • 2015-10-02, 16:40
  • Scris de : D
Bataia este starea de fapt a uistilor. Cand nu iau bataie de la Unirea Tarlungeni si Soimii Pancota, se bat in oglinda cu chiuvetele sau se bat intre ei. Trist.
  • 2015-10-02, 14:00
  • Scris de : atotstivuirorul
Dulap a fost trimis la juniori pentru ca nu face si treaba lui patrik in teren
  • 2015-10-02, 13:35
  • Scris de : lulau
sa va fie rusine Cosmin sau Emil care mi-ati sters comentariul in care am scris NUMAI ADEVARUL despre "marele" papi si numarul 7 .
  • 2015-10-01, 20:44
  • Scris de : CAcalcan LIDERUL UNIVERSITATII
U.Cluj 5 meciuri 1 victorie 4 infrangeri 1 gol marcat 4 goluri primite PENIBIL si NASOL.hai ca se poate si mai bine.......
  • 2015-10-01, 20:23
  • Scris de : Jean Stock
Tot respectul pentru presă , la articol acesta repoarterii au fost informaţi greşit , adevărul este cel văzut de tot vestiarul , Cordoş F i-a dat o palmă lui Coc C ornel , incident care l-a văzut şi antrenorul Popescu ( care nu a luat nici o măsură ) după ce jucătorii au venit de la sala de forţă în vestiar Cordoş s-a ridicat şi s-a îndreptat spre colegul Coc , în acel moment s-a produs încăierarea întere ce doi jucători , colegi i-am despărţit şi dl. Popescu l-a izbit pe colegul nostru Cornel de un dulap înjutândul de mama şi adresândui cuvinte jignitoare , dintr-o încăierare între doi colegi şi prieteni , cel care a provocat încidentul este lăudat şi cel care s-a apărat este pedepsit , colegul nostru Dulap nu a participat la acest incident , pedeapsa trebuie dată corect …
  • 2015-10-01, 20:29
  • Scris de : ceferist
Iti multumim pentru informatie. O intrebare : are Cordos nasul rupt sau nu? Si este regretabil ce s-a intamplat, insa mi se pare ciudat ca antrenorul sa se bate cu jucatori, pentru care risca sanctiuni serioase. Daca vrea sa se razbune pe un jucator, il da afara din echipe cu un motiv real sau inventat si cu asta la basta.
  • 2015-10-01, 20:21
  • Scris de : spirit universitar
Nu inteleg de ce va surprinde comportamentul baietilor. Ei numai au imitat galeria. Sa dispare acest club cu o istorie care poate fi caracterizata intr-un singur mod : excelenta in mediocritate. O istorie ce consta din A in B si din B in A, in numarul record de infrangeri in liga 1, s. a. m. d. La care se mai adauga ca a fost tot timpul brandul napocanilor, adica a viniturilor primitivi.
  • 2015-10-01, 21:05
  • Scris de : suji
si totusi Clujul vibreaza pt "U"! rahatul securist din cocina cu toti postacii lui nu reprezinta nimic..
  • 2015-10-02, 08:03
  • Scris de : suji-buji
Asa vibreaza de se face pe el tot pataratu !!!!
  • 2015-10-01, 19:20
  • Scris de : NON VALORI
BAGABONTZI SI NO NAME-URI CACATZI DE 2 RON ASTIA SUNT TENTATIVELE DE JUCATORI DE FOTBAL AI UNIVERSITATII CARE PLANGEAU IN TRIBUNE CA NU JOACA IN LIGA 1 SI EI NU AU VALOARE NICI DE LIGA 2 RUSINICA
  • 2015-10-01, 18:53
  • Scris de : serj
niste borfasi ... si suporterii si jucatorii .. noroc pentru restul ca exista CFR mandria Clujului
  • 2015-10-01, 19:07
  • Scris de : no ni numa ni
vorbesti in necunostinta de cauza! decat sa debitezi asa ceva si sa jignesti oameni care tin cu sufletul la aceasta echipa , mai bine taci! multumesc ! nu uita un lucru : fiecare tine cu ce echipa vrea! Haide "U"!
  • 2015-10-01, 20:02
  • Scris de : serj
NU vorbesc in necunostinta de cauza... NU am spus ca TOTI sunt cum sunt ... ca in orice gramada exista si dobitoci si oameni de treaba... pe langa multiplele golanii (relatate si in presa) ale suporteilor "u" isti (din nou nu TOTI) am si 2 intamplari petrecute prietenilor mei...1- iarna trecuta venea un prieten de la facultatea de pe baritiu spre camine in zorilor cu fularul cu cfr la gat(ca doar era iarna) si 5 "indivizi" l-au urmarit din centru-pe bus 35- pana in campus unde or reusit sa ii ia fularul ... 2 - la un meci al cfr-ului alti prieteni au mers pe jos pana la stadion si pe o strada langa intersectia 7 strazi o alta gasca de dobitoci au sarit pe ei si le-au luat sapcile... fularele ...( cand sar 10 pe 3 ce sa faci .. decat sa iei bataie)... deci dobitoci(nu TOTI)
  • 2015-10-01, 21:11
  • Scris de : re
De ala cu fularu chiar imi pare rau,sigur nu era suporter cfr-ist,aia umbla cu fularu sub haina.A fost o gluma ,nu am fost si nu voi fi niciodata deacord cu violentele intre suporteri. Fiecare are dreptul sa tina cu cine vrea si sa se exprime cum vrea atata vreme cat o face civilizat.Si eu am fost la cateva meciuri la cfr si am vazut cativa suporteti civilizati de mama focului.Galeria Universitatii este cea mai frumoasa din tara la ora actuala: are mereu cantece noi, incurajeaza echipa la asemenea rezultate,doneaza si sange pentru echipa.Cat despre golanii din galerie aici e vina autoritatilor:la o amenda de 10000 lei si interdictie 2-3 ani pe stadion cred ca s-ar cam tria golanii.Haide U!
  • 2015-10-01, 19:18
  • Scris de : Arrow
no ni numa ni ai un Like de la mine!!! :)
  • 2015-10-01, 19:43
  • Scris de : luis
Arrowdaca ar gfi mai multi ca tine si no ni numa ni ,sunt sigur ca nu ar fi razboi la Cluj intre U-isti si CFR-isti.Respect/
  • 2015-10-01, 21:03
  • Scris de : @l
in Cluj nu exista franari sau cfr-isti, cum le zici tu. Cel mult niste sobolani lasi care se alinta cu numele de franar.
  • 2015-10-02, 14:52
  • Scris de : gelu sobolanu
  • 2015-10-01, 21:43
  • Scris de : gelu
Mai nesimtitule, eu sunt un om la 45 de ani. Locuiesc in Gruia si merg la meciuri cu sotia si cu fiul meu de 18 ani, pe bilete platite de noi. Fa-ti familia sobolani, nu pe noi.
  • 2015-10-02, 14:47
  • Scris de : @gelu
De cand a inceput sa miroase a shaorma ai zis ca sigur pica ceva si sa mergi si tu pe la stadion. Pnibili
  • 2015-10-02, 16:01
  • Scris de : george
Lasa, @gelu, sunteti voi falinici, voi care aruncati borduri in craniile jandarmilor, voi cei care spargeti chiuvete si toaletele in care se face kaka, etc. Ce mai, sunteti mandria Clujului; aduceti un "adevarat" spirit academic.
  • 2015-10-01, 20:42
  • Scris de : Arrow
Da, luis, din pacate ne luptam cu morile de vant. Peace!!!
  • 2015-10-01, 18:51
  • Scris de : serj
fain