Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Update "U" Cluj a câştigat ultimul meci din Liga I. Fanii "au uitat" că echipa a retrogradat. Urmează finala Cupei cu Steaua, pe 31 mai

"U" a câştigat ultimul meci din Liga I!
Ceppelini a deschis scorul pentru U Cluj. Foto: facebook.com/SergiuPhotography6

FINAL: U Cluj vs. Ceahlăul 2-0

Succes amar pentru Universitatea Cluj! Retrogradaţi încă din etapa trecută, "studenţii" le-au făcut cadou o ultimă victorie fanilor, care au făcut show în peluză, uitând parcă de retrogradarea echipei!

În tribune au fost 1033 de spectatori. Revenim cu video şi fotografii. 

Cum s-au marcat golurile:

Min. 87 - GOL U CLUJ! Vlad Morar a majorat diferenţa cu un lob peste portarul Barna din interiorul careului! VIDEO

Min 41 - GOL U CLUJ! Pablo Ceppelini a deschis scorul cu o lovitură plasată în colţul din dreapta! Mingea a lovita bara laterală, după care l-a lovit pe Gorea şi a intrat în poartă! VIDEO

"U" Cluj: Veselovsky - Jovanovici, Neag, Munteanu, Skvorc, Ciupe - Lungu (Patrick Popescu 89), Ceppelini, Mengolo (Cristocea 64), Viveiros (Lemnaru 83) - Morar. Antrenor: Adrian Falub.

Ceahlăul: Barna - Markovici, Buden, Gorea, Kneif (Călin 53) - Ad. Gheorghiu, Tăbăcariu (Mateciuc 83), Nagy - Balint, Căruţă, Chitoşcă (Rodrigues 61). Antrenor: Vanja Radinovici.

.................................................................................................................

FINAL

Min. 88 - La "U" debutează Patrick Popescu, fiul secundului Marius Popescu.

Min. 87 - GOL U CLUJ! Vlad Morar a majorat diferenţa cu un lob peste portarul Barna din interiorul careului!

Min. 83 - Schimbare U Cluj! Intră Lemnaru, iese Viveiros!

La ultimul meci al Universităţii Cluj în Liga 1 sunt prezenţi 1033 de spectatori!

Min. 77 - Nuno Viveiros nu reuşeşte să marcheze din careul mic!

Min. 75 - OCAZIE Ceahlăul! Francisco Rodrigues a nimerit bara laterală!

Min. 65 - Schimbare U Cluj! Intră Cristocea, iese Mengolo

Min. 60 - GOL anulat U Cluj! Morar a marcat din pasa lui Ciupe, însă golul a fost anulat pe motiv de ofsaid!

Meciul s-a reluat!

Min 41 - GOL U CLUJ! Pablo Ceppelini a deschis scorul cu o lovitură plasată în colţul din dreapta! Mingea a lovita bara laterală, după care l-a lovit pe Gorea şi a intrat în poartă! VIDEO

Min. 34 - Lovitură liberă pentru Universitatea! Vlad Morar trimite pe jos de la 25 de metri, dar Barna reţine balonul!

Min. 22 - Ocazie U Cluj! Ciupe ratează o bună şansă de a deschide scorul din interioril careului!

Robert Veselovsky a primit o medalie din partea fanilor clujeni pentru devotamentul faţă de echipă!

FOTOGRAFII: Sergiu Photography

A început partida!

Suporterii Universităţii Cluj au transmis în startul partidei şi un mesaj către conducerea clubului. "Cât curge Someşul printre Carpaţi / Echipa asta nu o să o desfiinţaţi / Orice decizii abuzive o să luaţi / De lângă  U Cluj nu ne îndepărtaţi!"

-----------------------------

Universitatea Cluj joacă ultimul meci din Liga 1 în faţa propriilor suporteri împotriva altei formaţii retrogradate, Ceahlăul Piatra Neamţ. Unica miză a trupei lui Adi Falub în acest sezon rămâne finala Cupei României din 31 mai de la Bucureşti cu Steaua!

Echipele de start

Universitatea Cluj: Veselovsky - Jovanovici, Neag, Skvorc, Ciupe - Lungu, Munteanu - Ceppelini, Mengolo, Viveiros - Morar. Antrenor: Adi Falub. 

Rezerve: Dolha - Calcan, Lemnaru, Cristocea, Achim, Patrick Popescu, Mihai Butean.

Ceahlăul Piatra Neamț: Barna - Markovici, Buden, Gorea, Kneif - Gheorghiu, Tăbăcariu, Nagy - V. Balint, Căruță, Chitoșcă. Antrenor: Vanja Radinovic

Comentarii
  • 2015-5-27, 21:56
  • Scris de : paul pop
Eu unul abia astept sa inceapa campiobatul. Ce poate fi mai frumos decat sa mergi luni seara la ora 21 la el clasico cfr cluj - voluntari
  • 2015-5-27, 21:07
  • Scris de : mE
popescu acesta cartita a clubului si-a bagat pe fisu sa debuteze la universitatea, are asta fata de echipa mare? Sunt altii mult mai talentati si nu au loc deoarece totul merge numai pe interese. Dispari dracu si da-ti DEMISIA de fapt plecati cu totii, ati retrogradat aceasta echipa frumoasa, rusine sa va fie!
  • 2015-5-27, 20:52
  • Scris de : kuku
Pinguinilor, in sezonul viitor Liga I are doar doua echipe, din 14, din Ardeal. Asta-i si ca urmare a faptului ca voi, "u"-istii, ati stat capra in fata miticilor multi ani. Sper sa nu stati in pozitia cu pricina si duminica, dar ma indoiesc.
  • 2015-5-27, 21:40
  • Scris de : dan
Taci ca i bine. Noi jucam cu uta fc bihor fc brasov medias voi cu chiajna voluntari si viitorul. Greu de crezut ca ultimele echipe enumerate mai sus reprezinta liga 1 si nu liga 5 ilfov
  • 2015-5-27, 21:47
  • Scris de : kuku
Ai vazut ce jucatori a avut U, in acest an. Au facut prastia praf. Lasa-ma cu UTA si cu FC Bihor, sau cu disparuta Bistrita, nu vor mai reveni. Miticii au pus mana pe tot. Sugestia mea este sa nu mai acceptati investitori mitici la U. Stiu ca sunteti in euforia Finalei, dar ganditi-va ce urmeaza. Sau, aveti alternativa de a ramane CAPRE; asa poate promovati, din nou.
  • 2015-5-27, 21:52
  • Scris de : floo
Lasa ca la anul retrogradati si voi...o sa aveti parte in play OUT(normal) de jocuri cu voluntari chiajna, viitorul si poare recas. Daca ramane penalizarea de 6 puncte sunteti ca retrogradati...se vede ca pe final conteaza si un punct dapoi 6. In locul vostru vine fc glina tot din ilfov:)))
  • 2015-5-27, 20:48
  • Scris de : mimi
Iar ne-au tras-o miticii !!! OLEEE Chiajna romulanooo!
  • 2015-5-27, 20:00
  • Scris de : misu
O echipa penibila , tinuta in viata prin diversiUne ! Ea este u Cluj !
  • 2015-5-30, 19:03
  • Scris de : ?
Ba sughi voi sunteți diversionistii fotbalului romanesc,v-ati falsificat până și istoria hoților.
  • 2015-5-27, 19:57
  • Scris de : mimi
Nu-i adevarat, protestez, au fost 1033,5 suporteri!
  • 2015-5-27, 20:06
  • Scris de : hmm
Lasa protestul si acceseaza liga1.ro sectiunea topul spectatorilor. Dupaia da ti foc.
  • 2015-5-27, 19:27
  • Scris de : FCU
Normal ca a debutat copilul lui Popescu, daca ii antrenor secund. Si a mai luat cativa pe langa el ca sa nu zica ca l-a luat doar pe el. Numai tot pe manareli se joaca la U
  • 2015-5-27, 19:49
  • Scris de : hmm
Pacat ca nu a debutat mai demult si am jucat cu toate rebuturile de prin toata lumea. Azi s a vazut diferenta.
  • 2015-5-27, 19:19
  • Scris de : L
falimentUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU :)
  • 2015-5-27, 19:45
  • Scris de : Antipolitrucul
L de la looser.....Vezi-ti de stirile cu reintoarcerea grofului.Poate-ti iese si de un sandwich
  • 2015-5-27, 19:29
  • Scris de : sepcile la bucuresti sobolanii pe protv
Bozgorasule, duminica seara ne gasesti pe protv. fum, lumina si culoare cum numai sepcile rosii stiu face. cantece, bucurie o sa ai parte de un spectacol de zile mari. Meciul in sine prea putin conteaza.
  • 2015-5-27, 19:39
  • Scris de : Vax albina
Finala de la Protv 70.000 euro..Locul 3 aprox 3 milioane.Papa
  • 2015-5-27, 19:50
  • Scris de : h
200 000 prostule si castigatoarea 330 000.
  • 2015-5-27, 19:38
  • Scris de : Vax albina
Finala de la Protv 70.000 euro..Locul 3 aprox 3 milioane.Papa
  • 2015-5-27, 20:55
  • Scris de : U Cluj
Nu-mi place sa intru in polemici, dar din cauza rautatii tale nu m-am putut abtine.Cam cate sezoane trebuie sa fii pe locul 3 ca sa acoperi datoriile de 20 de milioane de euro pe care le-a lasat stapanul vostru? Nu va bucurati prea tare de raul nostru ca si voi sunteti in buda(si nu aia de dupa granita).
  • 2015-5-27, 23:41
  • Scris de : Strabunicul cand traia tot cu CFR tinea
Nu ne bucuram mai sugaule, dar voi in tot returul asta ne-ati injurat ca la usa cortului facundu-ne fel si chip.Iar bucuria generata in sufletele voastre bolnave de situatia CFR-ului a fost infinita. E unul care vad ca a disparut acum, unul Decebal Bogdan Savu un sugaci din Oradea, de fapt un mocan din Beius coborat cu pluta in Oradea, care ne facea mai mereu troaca de porci p-aici.No amu poate sa ne beleasca belingheru si langa bratara tricolora poate sa-si puna si una neagra. Nenorocitul dracului.
  • 2015-5-27, 19:12
  • Scris de : Liviu pop
Bravo....u întotdeauna a avut o galerie superba..sper sa reveniți cât mai curând în liga...respect
  • 2015-5-27, 17:48
  • Scris de : prostanacii
asa fak toti-cum prind un moment prielnik isi baga progeniturile-ce valoare are patrik popescu sa fie in lot in locol lui kovacs de exemplu-si mai vrem sa avem fotbal.
  • 2015-5-27, 17:47
  • Scris de : clujean
S-A CAM SATURAT LUMEA DE AMENINTARILE SI MESAJELE ULTRASILOR UISTI !
  • 2015-5-27, 17:45
  • Scris de : serj
Bun deci azi aflam cu adevarat cati SUPORTERI(nu spectatori) are U ... 300 de oameni ... nu e rau ...
  • 2015-5-27, 18:10
  • Scris de : Mda
Mda si la finala merg 3000. Lumea mai lucra la ora asta.
  • 2015-5-27, 18:38
  • Scris de : serj
Nu ma intelege gresit ... astia 300 sunt fani adevarati care merg si la bine si la rau, chiar de U e in A sau in C sau de ploua afara.. deaia ziceam ca ei sunt suporteri nu spectatori...
  • 2015-5-27, 19:13
  • Scris de : eu
1033 miercuri la 4, cu echipa retrogradată, măcinată de scandaluri, pe ploaie. Până acum am avut un singur meci sub 3000, cu Chiajna, disputat luni la amiază. M**e frâna! ;)
  • 2015-5-27, 19:37
  • Scris de : serj
care 1033? poate cu invitatiile lui vladutz munteanu!! :) comentatorul a zis ca sunt maxim 300 de oameni... poate ai vrut sa zici ca doar la 2 meciuri ati avut peste 3000 .. asa te cred .. muie frana hai cfr!!!
  • 2015-5-27, 19:58
  • Scris de : dan
Liga1.ro. topul spectatorilor dupa media de spectatori. u cluj 3663 cfr 3200. Nu are rost sa mai discutam. Doar ca una a retrogradat si alta e pe 3. Deci cfr e fft iubita, dar nu in cluj napoca:))
  • 2015-5-27, 19:54
  • Scris de : dan
Uita te pe liga2.ro cum sta cfr la medie de spectatori sub U;)))).si da, la pauza a anuntat crainicul 1033 spectatori. Poate angajatul lui arpy de la look a vazut doar un sfert din ei.
  • 2015-5-27, 18:45
  • Scris de : ...
Fiule si io is suporter adevarat dar lucrez pana la 18. Nu ma pot invoii de la servici sa ma duc la meci. Dar duminica merg la bucuresti ca luni e liber. Si ca mine sunt multi.
  • 2015-5-27, 19:40
  • Scris de : serj
daca erai suporter adevarat, acel ultras ravnit de toata lumea gaseai o solutie sa te invoieste cu 2 ore mai repede.. asa esti doar un sustinator al echipei U (faptu ca mergi la prima finala de cand traiesti nu inseamna ca esti ultras)
  • 2015-5-27, 17:49
  • Scris de : ahile
1. daca cfr era aici in aceata postura erau 50 maxim. 2 intr-unul din sezoanele in care a terminat pe locul 8 au avut la ultimul meci ceva 108 spectatori ceva de genu,si au terminat pe 8. 3. meciul se joaca la ora 16 45. cine ii la servici cum sa mearga?
  • 2015-5-27, 17:38
  • Scris de : Pinteaviteazul
Mesaj la un stadion gol...unde sint suporterii ???
  • 2015-5-27, 21:25
  • Scris de : !
Sunt la muncă ba papagalule, te-ai trezit și tu vorbind.
  • 2015-5-27, 18:13
  • Scris de : simi
La munca fiule. E miercuti ora 4 nu sambata. Ii vezi duminica pe protv pr suporteri.;))
  • 2015-5-27, 20:57
  • Scris de : Pinteaviteazul
As fi vrut sa vad meci,nu macel cu suporterii lui "U" cintind in proiazna !!!
  • 2015-5-27, 17:20
  • Scris de : kuku
Din cine este formata conducerea lui U acum? Altfel, daca nu exista nimeni pe acolo, mesajul n-are sens!