Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Sport alert EXCLUSIV: CFR Cluj va avea un antrenor străin! Portughezul ar putea prelua echipa chiar de luni

EXCLUSIV: Conceicao, antrenor la CFR!

Şefii din Gruia s-au mişcat rapid după ce s-au despărţit de cuplul Dican-Matei şi s-au orientat din nou către un tehnician străin. Conform informaţiilor stiridesport.ro, ardelenii sunt în negocieri avansate cu Toni Conceicao, care a mai pregătit-o pe CFR Cluj în 2009. 

Lusitanul ar urma să preia echipa încă de luni! Conceicao, care a câştigat o Cupă şi o Supercupă cu CFR Cluj, este liber de contract şi ar fi dispus pentru o nouă experienţă la CFR Cluj, deşi a fost demis în 2009 şi înlocuit cu Andrea Mandorlini.

De altfel, António Conceição da Silva Oliveira (53 de ani) a fost prezent în această toamnă la câteva meciuri ale clujenilor şi are o bună relaţie cu conducerea. Mai mult, portughezul a şi recomandat în ultimii ani câţiva jucători portughezi pentru CFR Cluj!

"Este adevărat că sunt liber de contract în acest moment! Dacă m-ar tenta o reîntoarcere la CFR? Experienţa din România mi-a adus mult bucurii, mai ales că am câştigat trofee cu CFR Cluj, un club care a făcut istorie în ultimii ani. A fost un moment decisiv în cariera mea. Deci aş fi dispus să mă întorc, dacă voi fi dorit în Liga 1.

Încă nu m-a contactat nimeni de la CFR pe această temă, acum aflu de la dvs. că antrenorii au fost demişi. Ştiu că sunt mulţi jucători din Portugalia la CFR pe care îi cunosc foarte bine. Cred că această echipă merită să joace în play-off", a spus Conceicao pentru stiridesport.ro.

"Am vizionat pe viu câteva partide în România în urmă cu ceva vreme, printre care şi cele ale CFR-ului. Pot să spun că sunt jucători de calitate la Cluj", a adăugat el.

Comentarii
  • 2015-12-06, 17:52
  • Scris de : ???
Ma tot intreb, oare exista franari care depasesc nivelul intelectual al unui copil de 6 ani?
  • 2015-12-07, 17:05
  • Scris de : U Cluj
Chiar nu inteleg de ce pui intrebari retorice, cu raspuns evident :)
  • 2015-12-06, 14:45
  • Scris de : Trica
sa vina Trica !!!! este cel mai bun antrenor pe care le-am avut , in plus este roman !!!
  • 2015-12-06, 12:01
  • Scris de : Cfr Cluj
Nu stiu ce tot comenteaza pinguinii astia voi sunteti in liga 2 si tot va credeti mai buni? Voi de abia aveti bani sa faceti deplasarile la alte echipe ai tot ziceti ca u ii mai buna aicia sa vede ca toti suntenti niste prosti. Sa Va Fut Pe Toti Pinguini.
  • 2015-12-06, 16:17
  • Scris de : gigi
Auzi frana ,analfabet esti ,prost idem ,dar nu te vad apt sa dai ce te lauzi la pinguini ,ca aia au cioc!!!
  • 2015-12-06, 01:36
  • Scris de : Hmm
Antrenor somer, valoareee:)))
  • 2015-12-06, 09:18
  • Scris de : CFR Cluj
Vezi ba ca antrenorul asta 'somer' ne-a adus doua trofee in vitrina. Taci odata din gura si vezi-ti de Teja
  • 2015-12-06, 10:56
  • Scris de : Geo
Trofeele le a adus arpike prin birouri, prostule:)))
  • 2015-12-06, 10:56
  • Scris de : Geo
Trofeele le a adus arpike prin birouri, prostule:)))
  • 2015-12-06, 11:32
  • Scris de : CFR Cluj
In primul rand, cand o sa inveti sa scrii corect gramatical, atunci poti sa-mi comentezi, pinguin analfabet.
  • 2015-12-05, 22:23
  • Scris de : zoli cantor
Surse sigure, Mihai Teja a semnat cu CFR! Hai CFR!
  • 2015-12-07, 19:40
  • Scris de : Zoli Bambo
Surse sigure, ești un idiot!
  • 2015-12-05, 17:37
  • Scris de : wyp
Cred ca CFR ar merita un antrenor mai bun ,echipa avem doar cu asezarea in teren si tactica de joc lipseste!HAI CFR!
  • 2015-12-05, 17:04
  • Scris de : protest
De ce scrieti doar despre echipa de elită a Clujului, si nimic despre a doua echipa a orasului, Sănătatea Cluj?
  • 2015-12-05, 19:54
  • Scris de : gigi
De ce esti prost???
  • 2015-12-05, 21:25
  • Scris de : Bai gigi
Nu e prost, asta e adevarul gol-golut. Sanatatea Cluj e a doua echipa a Clujului.
  • 2015-12-06, 01:37
  • Scris de : Dan
Da, dupa U
  • 2015-12-05, 23:06
  • Scris de : U Cluj
Da, după U, fireste
  • 2015-12-05, 23:54
  • Scris de : CFR-ist
Inca nu te-a trimis mamica la somn? :)
  • 2015-12-06, 09:19
  • Scris de : gigi
Cati ani ai ma pacaliciule? Esti franar de mult,sau mare suporter dupa 2005?
  • 2015-12-06, 15:54
  • Scris de : CFR Cluj
Cand eu mergeam la meciurile CFR-ului tu nici macar nu erai planuit.
  • 2015-12-06, 16:20
  • Scris de : gigi
Probabi esti Gica Petrescu 2!!!
  • 2015-12-05, 16:34
  • Scris de : vali
Imi amintesc foarte bine de cand se striga "Ciao, ciao, Conceicao" si echipa avea acelasi stil de joc haotic, mingi lungi pe varfuri, mijloc inexistent, nicio tactica. Un alt nume vehiculat este Tibor Selymes, care o are impresara pe dabuleanca; multumim, dar nu ne intereseaza.Dican trebuia demis cam in perioada cand a plecat, spre binele echipei, Dan Alexa de la Poli. Toate echipele au avut timp sa se redreseze, numai noi ne-am afundat tot mai mult. S-au facut economii la antrenor si de fapt s-au pierdut bani grei.
  • 2015-12-05, 14:26
  • Scris de : Fram
Mult succes Conceicao! Fotbalul clujean iti e recunoscator!
  • 2015-12-05, 16:14
  • Scris de : misu
Asa este . Hai CFR !