Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Video Incidente între jandarmi şi suporteri la CFR - FCSB în Gruia! Câţiva fani ai feroviarilor au fost bătuţi şi evacuaţi în timpul meciului!

VIDEO. Fanii CFR, bruscaţi de jandarmi!
Foto: captură video

Meciul dintre CFR Cluj şi FCSB a avut momente tensionate şi în tribunele din Gruia, în rândul suporterilor, susţinători ai celor două formaţii. Este cunoscut faptul că Steaua are susţinători numeroşi şi în Ardeal, asfel că mai mulţi fani ai roş-albaştrilor s-au "infiltrat" în tribunele arenei "Dr. C-tin Rădulescu".

Tensiunea a crescut în repriza secundă la Tribuna a II-a. Câţiva suporteri ai CFR-ului, aflaţi în galerie, s-au îndreptat spre un grup de fani stelişti, incitaţi de semnele obsecene şi scandările steliştilor din Ardeal, susţin aceştia. Cele două grupuri nu s-au întâlnit pentru că oamenii de ordine au intervenit şi s-au interpus rapid. 

Însă lucrurile au degenerat în momentul în care jandarmii au recurs la forţă şi i-au scos pe cei 6-7 fani ai celor de la CFR Cluj în zona scărilor de acces de la Tribuna a II-a, la jumătatea reprizei a doua. Aceştia au fost imobilizaţi şi bruscaţi (video mai jos). Mai mult, ulterior au primit amendă dar şi interdicţia de un an de zile de a mai participa la meciurile din Gruia! 

"Au fost bruscaţi şi loviţi cu bastoane! Unul din ei a fost lovit cu piciorul în gură de către un jandarm în momentul în care încerca să revină în tribună", a declarat unul din reprezentanţii galeriei clujene pentru stiridesport.ro.

Şi la Tribuna I a fost un incident de dimensiuni mai mici. Un susţinător al Stelei a fost scos din stadion de către jandarmi după un schimb de replici cu alţi spectatori din tribună.

Jandarmeria a intervenit în forţă la meciul CFR - Steaua 

Comentarii
  • 2017-4-20, 12:23
  • Scris de : pop ion
Nu exista o rusine mai mare pentru un ardelean decat aceea de a fi suporter al stelei sau al lui dinamo. Cred ca s-ar impune o lista neagra"" cu aceste persoane pentru a li se interzice accesul la meciurile din Cluj.
  • 2017-4-19, 20:46
  • Scris de : maine am drum la cluj
Voi opri la Iclod, sa vad terenul sintetic pe care-si vor expune "talentele" acsfanistii. Apoi voi opri si in Fundatura, sa vad unde-i sediul Clubului Real.
  • 2017-4-20, 12:10
  • Scris de : sugi pula vinitura
  • 2017-4-20, 09:48
  • Scris de : mai luis
are cursa de cuzdrioara statie in iclod? Vezi sa nu te-auda aia ca vorbesti limbi straine, ca-ti pun bijuteriile pe gard
  • 2017-4-18, 21:55
  • Scris de : Sory
O gramada de frUstrati comenteaza aici,dupa meciul acsfan la Iclod se pregatesc de accederea in liga a treia,joaca barajul cu aia din comuna fa cu mana.Mai vedeti de echipa voastra,ca de faceti vre-o nefacuta la baraj rade lumea de voi si cu fundul.
  • 2017-4-19, 09:50
  • Scris de : Luis
Sa ne lungi pe toți ceferiștii la hemoroizi
  • 2017-4-18, 15:13
  • Scris de : dori
daca meciul se juca pe Mircea Luca oile umblau cu fularul in plasa. in gruia se simt ca acasa:))) nu aveau nici o treaba fulare steaguri ros albastre parca erau in ghencea
  • 2017-4-18, 18:26
  • Scris de : Szabi
Sigur. E mult mai bine sa omori suporterul adversarului.
  • 2017-4-19, 14:48
  • Scris de : te szopos geci, huzom a faszamat a szadba te rohat gane, meny az anyad picsajaba te buzi
  • 2017-4-18, 15:28
  • Scris de : dori draga
Sper sa veniti sa-i incurajati pe cateii comunistoizi cand vin in Gruia.
  • 2017-4-19, 17:45
  • Scris de : :))
Ba v-ati numit STEAUA cfr si vorbesti de comunisti :))))
  • 2017-4-18, 15:09
  • Scris de : omg
pizdele clujului. i-au biruit niste sateni in cocina din gruia. parca juca fcsb acasa asa in largul lor se simteau in tribune.
  • 2017-4-18, 14:13
  • Scris de : franari, fradisti
dupa ce fradistii lui pazskany s-au dat in spectacol urlad, injurand, scuipand si aruncand cu pisat pe niste biete femei, doar pentru ca reprezentau sau jucau pentru o echipa romaneasca, iaca si fratii lor mai mici, franarii aceluiasi pazskany au tras pe nas si s-au crezut niste macho, sarind la fetitele fcsb-iste. No cu astia intr-adevar poti cladi multiculturalismul, multilateral dezvoltat. De ce nu faceti asa si cu baietii din peluza Clujului?
  • 2017-4-18, 18:29
  • Scris de : ...
Suporterii maghari arunca cu bere pe teren. Suporterii pinguini bat cameramanii jandarmeriei si le fura fularele copiilor ceferisti, fcsbisti.. Nu vad mare diferenta
  • 2017-4-18, 14:09
  • Scris de : Ghiță de la Belgrad
Totul a fost in regulă ieri.Incidente minore.
  • 2017-4-18, 12:36
  • Scris de : am o banuiala...
... ca golanii evacuate si batuti de jandarmi erau acsfanisti infiltrate. Asta e spiritual lor...
  • 2017-4-18, 13:48
  • Scris de : Numai U
De postarea asta se vede cel mai bine spiritul vostru
  • 2017-4-18, 09:51
  • Scris de : Ragnar
La Fundătura e internet?
  • 2017-4-18, 11:16
  • Scris de : ucj
Nu , dar se vorbește românește.
  • 2017-4-18, 09:35
  • Scris de : Sa vina fcsbistii sa te violeze la tine in casa :)))
  • 2017-4-18, 10:26
  • Scris de : Roland
Muie steaua fcsb nst ma pis pe voi de capre cu 10 fani in galerie pisati in cur
  • 2017-4-18, 09:40
  • Scris de : Cata
ba fraiere astia nu o fost imobilizati de wcsbisti. nici nu o ajuns cfr-istii la handicapatii aia ca imediat o intervenit jandarmii jegosi sa imi bag pula in politia romana.A.C.A.B ALL COPS ARE BASTARDS!!!!!
  • 2017-4-18, 09:21
  • Scris de : Pozele din gruia
Iar a ti jucat în deplasare ..viniturior. De la Bors încolo sunteti acasa.
  • 2017-4-18, 13:40
  • Scris de : adevarul
Te inseli. Un popor migrator nu e nicaieri acasa.
  • 2017-4-18, 10:21
  • Scris de : PENSIONAR
pe langa ca sunteti prosti.handicapati mintali, nu cunoasteti nici istoria adevarata de peste 1000 ani.Credeti ca viata a inceput in ARDEAL in 1918????????//
  • 2017-4-18, 20:40
  • Scris de : toth jotzobag
Nu, prostane, istoria de 1001 ani... Anul ala in plus este cel mai important: este anul in care romanii v-au furat caii si ati ramas ca prostii de caruta pe aceste meleaguri...:). Iar daca amintesti despre Istvan al vostru ala sfant, cel care a murit beat critza innecat in propria voma, ma apuca rasul...
  • 2017-4-18, 13:44
  • Scris de : Numai U
Nu. Decebal, Horia si Iancu traisera mult inainte aici. Stim si pentru ce au luptat ei : "sa nu ne transformam din asupriti in asupritori". Dar (h)unii vor sa fie mereu asupritori.
  • 2017-4-18, 13:25
  • Scris de : @pensionarule
In 1918 s-a intors roata. Doar atat.
  • 2017-4-18, 11:32
  • Scris de : 101-102 e.n.
D-le Pensionar, numărătoare trebuie să meargă și la mai mult...de 1.000 de ani. Poate-l revendicați și pe Decebal, sau de ce nu și pe Traian. Altfel, sănătate să aveți și să vă bucurați de echipa de suflet (evidențiată/revendicată clar de Dvs.).