Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Sport alert Conducerea lui CFR Cluj nu este iertată de foştii jucători: "Au încercat să ne jefuiască!"

"Şefii lui CFR au încercat să jefuiască"

Vasile Maftei este unul dintre jucătorii care au provocat depunctarea CFR-ului în clasamentul Ligii I. Fundaşul Chiajnei a avut chiar două dosare la comisii împotriva echipei din Gruia, ceea ce a însemnat o penalizare de 8 puncte (din cele 24). 

"Pentru jucători şi antrenori mi-ar părea rău ca echipa să intre în faliment, dar lumea trebuie să înţeleagă că nu jucătorii sunt de vină, ci conducătorii. Ei puteau foarte bine să-şi plătească datoriile şi apoi să intre în insolvenţă. Dar au încercat să ne jefuiască, asta s-a întâmplat. Când faci rău cuiva, până la urmă ţi se întoarce", a spus Vasile Maftei după victoria echipei sale cu FC Viitorul, scor 2-0, în etapa 32 a Ligii I.

CFR va afla marţi, 19 mai, dacă Tribunalul Sportiv de la Lausanne va decide să-i înapoieze cele 24 de puncte. 

Etichete

CFR Cluj maftei
Comentarii
  • 2015-5-18, 18:41
  • Scris de : Andrei
CASTIGURI ONLINE PE CALCULATOR! Cautam operator PC pentru publicare anunturi - activitate acasa, -asistenta online, -prelucrarea datelor, -promovare. Cerinte: -operare PC, -navigare pagini web, -pachet MS office. Contract legal oferit din start! Se lucreaza part-time/full-time acasa. Detalii la adresa de mail kl8sk48@yahoo.com
  • 2015-5-18, 17:21
  • Scris de : Toni
Maftei a Castigat Campionatul ! cu golul marcat la finalul meciului...Merita nu doar salariu si prime ! Le merita dublu !
  • 2015-5-18, 15:16
  • Scris de : zahu
@RRR.mare centurista te-o fatat.
  • 2015-5-18, 12:20
  • Scris de : Trica
Bine Sica, baga-le pula-n gura!
  • 2015-5-18, 11:29
  • Scris de : Lajos kovacs. MUIST ESTI TU CU BOZGOROAICA DE MATA CARE TE A CACAT
.
  • 2015-5-18, 13:10
  • Scris de : zahu
mai bine bozgor decat vldkkt.
  • 2015-5-18, 09:51
  • Scris de : pop paul
Articol care se tot reia in mod periodic, dara daca maine cfr isi primeste punctele................
  • 2015-5-18, 12:35
  • Scris de : Dan
@p.p: Se reia 'periodic' desi Maftei a declarat asta... IERI! Da, daca-ti spune omul ca ai o problema te superi, floricel...
  • 2015-5-18, 15:37
  • Scris de : paul pop
Da , cu reia periodic ii cam albastra, dar cum naiba ca numai stiti de rahat a preluat ceea cea zis tiganul, si articolul si zisele lui maftei le-am mai citi de cate va ori, de aici se reiau periodic, cam la o luna,ce face U deseara, daca face egal s-a terminat, ca rapid castiga la cluj
  • 2015-5-17, 21:07
  • Scris de : bijbocu
FRANARI! IN AFARA DE UNGURI, DUMNEZEU NU BATE CU BOTA! BATE CU TASUL.
  • 2015-5-17, 21:38
  • Scris de : p
sa suga pula toti uisti!!!!!!
  • 2015-5-17, 22:21
  • Scris de : Arrow
Mai sa fie, uite ca si CFR-istii stiu sa injure!!! Bravo!!!
  • 2015-5-18, 12:59
  • Scris de : claudiu
Injurati-va baieti. Retrogradeaza ambele echipe ale Clujului, iar voi le faceti jocul miticilor. Haide U, haide CFR; haide si Sanatatea!
  • 2015-5-17, 22:22
  • Scris de : Arrow
Suporteri de "calitate" ce mai ...
  • 2015-5-18, 12:35
  • Scris de : Dan
Macar daca ar scrie corect, dar bozgorul tot bozgor...
  • 2015-5-17, 20:17
  • Scris de : 2
Maftei ar fi trebuit sa ceara ultimul banii,sa nu uite ca a fost adus in locul lui Tony ,a venit accidentat si a stat pe banii clubului 1 an de zile,ba inca pe atunci cu banii la zi si chiar in avans!!Atunci a fost bine Tigane ( oare de ce ii spuneau asa colegii de echipa )?
  • 2015-5-17, 19:40
  • Scris de : mitica
Cine s-a nascut cioara, prost va muri. Prostul asta vrea sa-si ia adio de la posibilitatea de a-si mai vedea banii vreodata numai ca sa falimenteze clubul.
  • 2015-5-17, 19:09
  • Scris de : viorel
Ăstia care n - au fost platiti, gen Maftei, Hora, etc au jucat mai mult prin cluburi în ultimul sezon cât au fost la Cj.Toulouse, Vertigo era terenul de antrenament.Sa nu mai vorbesc de Stana care a făcut vreo 3 dușuri la stadion.
  • 2015-5-17, 19:08
  • Scris de : misu
Maftei ai mintea cam scurta !!!!
  • 2015-5-17, 21:01
  • Scris de : @misu
de n-ai primi salar un an, oare cat de lunga ti-ar fi mintea?
  • 2015-5-17, 19:05
  • Scris de : Stefan
Maftei esti cam prost. Daca intra in faliment chiar nu iei nimic. Si-au batut joc de tine la comisii.Trebuie clubul sa functioneza ca, cretinul de tine si altii ca tine sa isi ia banii.In faliment papa tutu cu banii.
  • 2015-5-17, 21:12
  • Scris de : hmm
Nu e chiar asa. Daca se declara falimentul se vinde ce se poate. De la matura pana la schelele si scaunele de pe stadion. Adica tot ce apartine societatii.
  • 2015-5-18, 11:41
  • Scris de : Stefan
Totul la pret de faliment si o sa iei un mare fis. Numai cretinii ucid gaina cu oua de aur ca sa ieie un ou.
  • 2015-5-17, 19:02
  • Scris de : adi
Desteptilor care contestati pe maftei.sa nu uitati ca in min 94 a adus titlul in gruia si a bagat 20 de mil.in club.
  • 2015-5-17, 19:05
  • Scris de : popa
Lasă mă, la vremea aia a luat o gramada de bani ptr golul ăla.Urmatorul an a jucat 3 sau 4 meciuri în total.Zero barat a fost.
  • 2015-5-17, 21:00
  • Scris de : @popa
incearca si depaseste-ti conditia de franar!
  • 2015-5-17, 18:35
  • Scris de : vali
Daca aveau bani sa plateasca jucatorii de ce mai trebuia sa intre in insolventa ? Gura cea mai mare o are chiar maftei care a jucat 3 meciuri in 2011.
  • 2015-5-17, 20:58
  • Scris de : @vali
nu fi prost!
  • 2015-5-17, 18:30
  • Scris de : gogu
Lasă bre mitic ca ai câștigat destul la CFR.Nu știu dacă ai dat cât ai luat.