Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Sport alert Chiajna - CFR Cluj, în play-out! Ardelenii n-au mai repetat prestaţia din Cupă şi în campionat!

CFR Cluj a pierdut meciul de la Chiajna!
Foto: stiridesport.ro

CFR Cluj a cedat în deplasare partida cu Concordia Chiajna, scor 1-2! Feroviarii clujeni nu au mai fost la fel de motivaţi ca în finala Cupei de marţi, mai ales că şi-au asigurat şi matematic prezenţa în Liga 1 în sezonul viitor!

Ardelenii au rămas în capitală după câştigarea Cupei României şi vor sosi abia mâine la Cluj cu al 9-lea trofeu din istoria clubului! 

FINAL Concordia Chiajna - CFR Cluj 2-1

Au marcat: Pena 5 / Beleck 72

Min. 80 - GOL Chiajna 2-1! Purece o readuce în avantaj pe Concordia cu un şut din unghi, din interiorul careului!

Min. 72 - GOL CFR 1-1! Cristian Lopez a ratat în primă fază penalty-ul, însă mingea a ajuns la Beleck, care a reluat în poartă din 3 metri!

Min. 71 - Penalty pentru CFR Cluj! Jakolis a fost faultat la limita careului de Bucurică!

Min. 5 - GOL Chiajna 1-0! Gazdele au deschis scorul încă din primele 5 minute prin Pena!

Echipele de start

Chiajna: Bălgrădean - Grădinaru, Tincu, Niasse, Odibe, Bucurică - Giurgiu, Obodo, M. Cristescu - Andres Garcia, Pena

CFR Cluj: Vâtcă - Dani Coelho, Tînc, L. Goian, Camora - Gomelt, Petrucci, Nascimento - Vitor Bruno, Cristian Lopez, Nouvier

...

Concordia Chiajna - CFR Cluj, ora 19.30. CFR Cluj n-a apucat să sărbătorească, acasă, câştigarea Cupei României. Jucătorii din Gruia rămas în capitală după câştigarea celei de a 4-a Cupe a României pentru partida din campionat cu Chiajna de sâmbătă seara!

CFR Cluj s-a salvat matematic de la retrogradare, însă se luptă în continuare pentru primul loc din play-out, care poate aduce o sumă importantă din drepturile TV. În plus, echipa vrea să joace şi pentru preşedintele clubului, care a fost audiat la DIICOT Cluj 

VIDEO: Paszkany şi Mureşan au fost la DIICOT! Ambii au răspuns ironic la întrebările jurnaliştilor. Cuvinte cheie din comunicatul oficial: Grup infracțional, delapidare de peste milioane de euro şi spălare de bani, la CFR Cluj

---  

Echipele probabile 

Concordia Chiajna: Bălgrădean – Grădinaru, Tincu, Odibe, Niasse, Bucurică – M. Cristescu, Obodo, Giurgiu – Milevskiy, Pena. Rezerve: Matache, Mamele, N. Roșu, Serediuc, Purece, Cr. García, Zerbo

CFR Cluj: T. Marc – Tiago Lopes, Larie, A. Mureşan, Camora – Ruiz, Petrucci, Gomelt – Jakoliš, Cristian López, Vítor Bruno. Antrenor: Toni Conceicao.

Rezerve: Vâtcă, Dani Coelho, L. Goian, Nouvier, Filipe Nascimento, Bud, Beleck

Comentarii
  • 2016-5-23, 13:01
  • Scris de : paul pop
Nu am vazut decat 5 minute din meci, eram la munte si eram acolo sa ma relaxez nu sa-i vad pe vitor bruno si tanc Vitor bruno nu stie sta in picioare, nu stie alerga, nu stie cu obiectul, nu are joc de cap, nuare viziunea jocului, cerseste vesnic faulturi, iar tanc la gol doua greseli in lant, o degajare la adversar si apoi o saritura la cap pe sub minge , cum altfel.............
  • 2016-5-22, 19:39
  • Scris de : Bta
Vad commenturi de la pinguristi care incearca sa râdā de noi ca am pierdut ieri...trezirea...suntem in liga 1 cu inca o cupa castigata...sunteti in liga 3 desculti. Cam asta_i diferenta. Va mai tine boc in coma pana trec alegerile si pa...
  • 2016-5-22, 11:40
  • Scris de : Radio Antena Satelor
Dacă te umilesc concordia, voluntari și viitorul axinte mai bine pui LACATUL. :)))
  • 2016-5-22, 15:17
  • Scris de : Divizia Judeteana
Lacătul se pune la voi, saptamana viitoare. 88
  • 2016-5-22, 11:40
  • Scris de : Pintea
Sper ca pe Vitca si Belek sa-i dam la U...ca tot au probl.cu portar si atacant !!
  • 2016-5-22, 10:45
  • Scris de : Concordia :) ce echipe in liga satelor
.
  • 2016-5-22, 10:20
  • Scris de : misu
Nu este nimic : Hai CFR ~!
  • 2016-5-22, 11:58
  • Scris de : hmm
Cum sa nu fie nimic cand luam bataie de la echipe gen chiajna.
  • 2016-5-21, 22:56
  • Scris de : Bra
Antrenoru asta ori ii tampit ori se face...jur...lasa impresia ca nu.i capabil sa mobilizeze niste jucatori pt un simplu meci...ok cei din cupa out ca sunt obositi..mai putin bud si de restu cei ce vor sa joace si sa ramana...acest meci imi aduce aminte de cand jucam cu picolo deac cadu kape etc si pierdeam fara drept de apel...acum era momentul ca tinerii din lot gen paun,veres,negrut, carter sa intre si sa dea tot
  • 2016-5-21, 23:04
  • Scris de : Clujean
Vrea sa vada pe cine se bazează Restul pleaca din vara
  • 2016-5-22, 01:43
  • Scris de : Bra
Asta_i un cliseu obositor...tu crezi ca el nu stie si nu vede la antrenament toata ziua cine vrea si poate....
  • 2016-5-22, 09:19
  • Scris de : Clujean
Tu esti cam prost ma. Numai prostii vorbesti pe aici.
  • 2016-5-21, 22:53
  • Scris de : Rusine șobolanilor
Si satele de langa Bucales va calaresc. Se discuta in cadrul frf ca de la anull sa nu mai accepte in liga 1 nici o echipa in insolventa.
  • 2016-5-22, 01:51
  • Scris de : Bra
Castigatori ai cupei Romaniei
  • 2016-5-21, 22:55
  • Scris de : Pai numai ei au mai ramas insilventi
.
  • 2016-5-21, 21:40
  • Scris de : sunt un muist prost
Am pierdut si cu pancota , hai ca mai avem putin si vom juca de la anul in C , faliment nu primim ca sunt alegeri si nu poate boc sa piarda niste votanti , hai hai u si in liga C , hai si soimii si tarlugeni !
  • 2016-5-21, 20:48
  • Scris de : Numai U in C
Cine sapa groapa altuia, joaca la anul in C ..
  • 2016-5-21, 19:43
  • Scris de : Numai U
Hai Chiajna e pentru prima dată când spun asta
  • 2016-5-21, 21:12
  • Scris de : Bra
Si cu putin noroc poate pt ultima data
  • 2016-5-21, 20:33
  • Scris de : Val
Ai auzit vre-un Clujean sa spună azi..Hai Pancota!? Nu cred.Da ce sa astepti de la voi...
  • 2016-5-21, 20:55
  • Scris de : UCluj
Citeste comentariile de la Pancota U
  • 2016-5-21, 21:05
  • Scris de : bou
eu nu is clujean , is ardelean asa ca bravo pancota si haidi satu mare sa trimitei gunoierii la groapa de gunoi ... FORTZA FORTZA CFR!!!
  • 2016-5-21, 20:05
  • Scris de : Vai vai
Cfr ul si a atins ambele obiective anul asta.Liga 1 si la anul si cupa Romaniei.Aceste ultime meciuri conteaza doar in capul vostru Pâncotari si Tarlungeni.
  • 2016-5-21, 18:48
  • Scris de : Gruia
Hai CFR, victorie!