• ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Update Surpriză! CFR Cluj l-a pierdut pe Ruben Ribeiro! Portughezul a semnat cu o echipă de tradiţie

Surpriză! CFR l-a pierdut pe Ribeiro!
Ruben Ribeiro a jucat cu Pacos în Europa League contra Fiorentinei. Foto: AFP

UPDATE. Transfer ratat la CFR Cluj! Ruben Ribeiro a semnat un contract pe 6 luni cu Boavista Porto. Mijlocaşul de 28 de ani a avut un acord de principiu cu clubul feroviar, dar odată intrată Boavista pe fir, a decis să aleagă campionatul din ţara natală.

Ardelenii l-au pierdut în ultimele zile şi pe Neluţ Roşu, reîntors la Concordia Chiajna, astfel că postul de playmaker devine unul deficitar în Gruia.  

 

...

UPDATE. CFR Cluj a reuşit să perfecteze primul transfer în campania de iarnă! Mijlocaşul Ruben Ribeiro a acceptat să se alăture echipei lui Antonio Conceicao şi a semnat un contract pentru un an şi jumătate, aşa cum stiridesport.ro a anunţat acum o săptămână.

Este prima experienţă în străinătate pentru portughezul de 28 de ani, care a fost coleg la Gil Vicente cu fostul căpitan din Gruia, Cadu. Ruben Ribeiro, care va fi al şaptelea portughez din Gruia, a fost împrumutat la Gil Vicente de către Pacos de Ferreira, club cu care şi-a reziliat contractul.

-------------------------

CFR Cluj a început campania de achiziții pentru intersezon. Primul fotbalist cu care clubul feroviar este aproape să bată palma este mijlocașul ofensiv Ruben Ribeiro. Ar fi al șaptelea portughez din lotul lui CFR, după Camora, Guima, Tiago Lopes, Filipe Nascimento, Vitor Bruno și Dani Coelho, notează presa lusitană, care amintește că fotbalistul a fost dorit de Chelsea în mandatul lui André Villas-Boas.

Ribeiro (28 de ani) joacă acum la Gil Vicente și a mai trecut pe la Leixoes, Penafiel, Beira-Mar, Pacos de Fereira și Rio-Ave. El a mai fost dorit în Gruia și în 2013.

Comentarii
  • 2016-2-11, 00:04
  • Scris de : Bogdan
Căutăm Operatori calculator pentru publicare anunțuri. Se lucrează comod din confortul casei tale. Program flexibil(part-time, full-time) Cerințe: - Cunoștințe minime PC ; - Necesar calculator; - Conexiune internet; - Răbdare; - Seriozitate. NU este necesară experiență! Instruire gratuită oferită în format electronic prin e-mail. Veți trece mai întâi prin instruire, apoi veți fi selectat și puteți să începeți activitatea. Pentru detalii trimiteți „INFO” la adresa de e-mail : bogdan.gabriel27@yahoo.com Oferim și solicităm SERIOZITATE !
  • 2016-1-11, 14:54
  • Scris de : alexandra
100 RON / saptamana! -> https://goo.gl/8Fu5a5
  • 2016-1-11, 14:52
  • Scris de : andreea
100 RON / saptamana! -> https://goo.gl/8Fu5a5
  • 2016-1-10, 09:43
  • Scris de : @Lazar Remus
"Moace" , "sant"....mai bine lasa tu inteligenta si da la lopata ca moace ai :))
  • 2016-1-08, 17:46
  • Scris de : ultras shaorma
Minciuni, e trucata poza. Azi la cantina, la masa de pranz am vorbit cu domnul presedinte Muresan si zicea ca e cancan, e al nostru baiatu
  • 2016-1-08, 18:02
  • Scris de : mimi
Cand mananci ultima shaorma sa te gandesti ca te-ai dus...! La revedere frUstratule !!!!
  • 2016-1-10, 07:47
  • Scris de : ultras shaorma
Sper sa mai primim pachetelul, desi in ultima vreme e cam subtire...e criza...
  • 2016-1-09, 06:54
  • Scris de : muieuuu
sa suga pula toti sobolani de u isti!!!!!
  • 2016-1-10, 09:39
  • Scris de : cefi cel fara cap
Bai bitangule, noi sintem sobo
  • 2016-1-08, 14:50
  • Scris de : Portughezi 2 la leu fara valoare. De fapt daca e gata cascavalul ....:)
.
  • 2016-1-04, 15:19
  • Scris de : paul pop
Imi pare rau, dar sunt taste care nu prind, dar sper ca se intelege.......
  • 2016-1-04, 15:16
  • Scris de : paul_pop
Buna si un an nou fericit! As avea si eu o intrebare, ce se intampla cu cele sase puncte ale CFR-Ului, era vorba ca pana in 31 dec vine decizia? Pentru cunoscatori, as vrea sa spun ca acum sunt convins ca titlul luat de cfr in 2008 a fost corect, am vazut la televizor , pe B1sau Prima , au o emisiune cu Dosarele DNA,una dintre aceste emisiuni afost dedicata Cazului Valiza, tota lumea afost impotriva CFR ului, U trebuia sa primeasca 1,7 milioane euro dinn care Dobos 500.000 euro, restul la baieti, ocazie cu care s-a pata onoarea lui U, pe goga il bufnea rasul la DNA, dar ce este mai interesant............cu 3 luni inainte de acest meci toate telefoanele conducatorilor erau deja ascultate, apere Mitielu , piturca, jucatori de la Pandurii care nu si-au primit banii ca au incurcat CFr-ul, si cati si mai cati. Pacat ca U a fost in acest rahat cu ochi produs de Becali............ Adevarul adevarat este ca in emisiune pare si Murinio care poveste cu gurita lui cum sponsoriza echipe adverse Cfr ului, in B, suna cam a autodenunt.......
  • 2016-1-09, 14:58
  • Scris de : RebelU
toate titlurile cufurite a fost furaciuni mai ales ala din 2008 cand sobolanii de securisti/militieni din gasca boc/paskany au instrumentat dosarele valiza si caramida ca sa ascunda blatul din ultima etapa cand "U" a fost obligata sa piarda meciul cu cefura si mafia pdl sa ia 18 milioane din champions league.. goga a declarat in particular ca meciula ala a fost blat
  • 2015-12-31, 15:21
  • Scris de : Liceul industrial nr.9,C.U.G. Cluj-Napoca
lasand la o parte faptul ca esti franar (poate nici nu sti ce-i aia), pentru unu care face sau a facut liceul la CUG, nu-I prea mult sa faca astfel de afirmatii? Uita-te-n oglinda putin si descrie-ne cu cuvintele tale, ce vezi.
  • 2016-1-02, 20:38
  • Scris de : CFR-ist
Stii* , nu-i *. Rade ciob de oală spartă.
  • 2016-1-03, 17:04
  • Scris de : Sobolanul analfabet
Sobolan incult sti se scrie cu unu sau doi de i in functie de situatie. Daca nu ai fost la scoala nu te mai face de ras pe net.
  • 2015-12-30, 19:43
  • Scris de : Muisti
jucatorul asta valoreaza 500,000 mai mult decat toata echipa alui ucluj :))))
  • 2016-1-11, 10:54
  • Scris de : duoa cum faultezi limba romana mai bine te abandona ma-ta in mongolia cand te-a fatat
  • 2015-12-31, 12:43
  • Scris de : Hmm
Daca valora 2 lei nu era somer si nu vene GRATIS
  • 2015-12-31, 12:46
  • Scris de : Hopaaa
Chefere e in insolventa si nu poate cumpara jucatori. O dat anunt pe un sait de locuri de munca si la angajat chefere
  • 2016-1-02, 20:36
  • Scris de : CFR-ist
Sait? Băi pinguinilor, sunteți mai analfabeți ca de obicei.
  • 2016-1-03, 17:00
  • Scris de : Sobolanul analfabet
Da prostule. E acceptat cuvantul sait ca site foloseste ma-ta cand face mamaliga.
  • 2015-12-30, 12:08
  • Scris de : misu
Hai CFR Cluj -Mandria Ardealului !
  • 2015-12-24, 12:54
  • Scris de : gyuszi bibarcfalva
Sa joce bine si naturam pentru national la euro. Hajra kvsc!
  • 2015-12-24, 03:18
  • Scris de : Atti
Hajra portugalizia cluj
  • 2015-12-22, 23:45
  • Scris de : Yo
Forza CFR! Restul e cancan. Apropo ue "n" unde joaca?
  • 2015-12-25, 14:34
  • Scris de : Arrow
Hmmm ... Pe Cluj Arena ... :)
  • 2015-12-22, 23:45
  • Scris de : Yo
Forza CFR! Restul e cancan. Apropo ue "n" unde joaca?
  • 2015-12-22, 22:10
  • Scris de : gica
Oare de ce comenteaza toti mahalagiii din Marasti si din Manastur despre echipa de elita a Clujului? Oricum, s-au facut de kakao susutinand, din nou, echipa securitatii (acea securitate care a omorat sute de mii de romani, inclusiv u-isti, de prin 1945, pana-n 1989). Baietasi, recunoasteti ca sunteti slugile celor din sud, NOI suntem MANDRIA ARDEALULUI! Nu-i asa Arrow, nu-i asa Red Dog?
  • 2015-12-30, 16:33
  • Scris de : RebelU
retardatule http://www.hotnews.ro/stiri-presa_regionala_arhiva-1716865-conducerea-cfr-cluj-impotriva-deconspirarii-securistilor-din-sport.htm daca ai ju,ate de creier stii ce ineamna sa fii medic la policlinica ministerului de intern sau la spitalul militar.. astea-s cuiburile mari de securisti impreuna cu facultatile.. ghici unde a lucrat scoafa iuliu muresan? http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Sport/120951/Iuliu-Muresan-Sunt-mai-tare-decat-toata-familia-Becali.html normal cand ai jumate sri in spate
  • 2015-12-23, 18:49
  • Scris de : Arrow
gica draga, imi pare rau dar Generalul Serbanoiu are loc rezervat in lojele din Gruia. Daca esti trecut de 45 de ani trebuie sa sti cine a fost. Daca esti mai tanar, intreaba. Eu l-am vazut intr-un cadru la TV stand deasupra lui Muresan impreuna cu Anca Serbanoiu, fosta jucatoare de baschet la U. Deci, securistii stau la voi in loja. Parca ii si vad pe amandoi stand la un sprit si punand la cale cum sa-i provoace, sa-i manipuleze pe suporterii lui U. Cum sa-i intoxice pe restul cu minciuni. Apropo! Ce mai face Arpy? Tot in Dubai? Poate sta si el la un sprit cu Walter. :) In rest, Sarbatori Fericite!
  • 2015-12-23, 18:49
  • Scris de : Arrow
gica draga, imi pare rau dar Generalul Serbanoiu are loc rezervat in lojele din Gruia. Daca esti trecut de 45 de ani trebuie sa sti cine a fost. Daca esti mai tanar, intreaba. Eu l-am vazut intr-un cadru la TV stand deasupra lui Muresan impreuna cu Anca Serbanoiu, fosta jucatoare de baschet la U. Deci, securistii stau la voi in loja. Parca ii si vad pe amandoi stand la un sprit si punand la cale cum sa-i provoace, sa-i manipuleze pe suporterii lui U. Cum sa-i intoxice pe restul cu minciuni. Apropo! Ce mai face Arpy? Tot in Dubai? Poate sta si el la un sprit cu Walter. :) In rest, Sarbatori Fericite!
  • 2015-12-22, 21:48
  • Scris de : mUiemultaCFR
e perfect pt play-out
  • 2015-12-22, 22:06
  • Scris de : CFR-ist
Sa ne-o luati in gura la toti CFR-istii, pinguini nenorociti.
  • 2015-12-22, 20:26
  • Scris de : Liga 2-a
Ce faaaaain Ce misto! Inca unul care-si ia teapa de la bozgorii faliti Ce faaaaain! Ce misto! Yupiiii!
  • 2015-12-22, 20:35
  • Scris de : CFR-ist
Suferi?
  • 2015-12-23, 04:49
  • Scris de : @sobolan
Apoi ma franare, in cazul de fata numai tu poti suferii
  • 2015-12-24, 08:59
  • Scris de : codrut
nu stiu care din noi sunt mai faliti si nu stiu nici care sunt mai unguri... Hai CFR Cluj!
  • 2015-12-22, 20:24
  • Scris de : andrey
Forța CFR Cluj Campionii!n- e mai tron unu de valoare lui petrucci,o echipa mai solida,sa stea călare pe steaua,rio-ave etc!!
  • 2015-12-22, 17:48
  • Scris de : gitanosssssssssssss
  • 2015-12-22, 18:37
  • Scris de : CFR-ist
Vezi bai U-istule ca jucatorul acesta e cotat la 800,000 euro, cat tot lotul vostru la un loc.
  • 2015-12-22, 20:00
  • Scris de : ccreierul tau e cotat la 1 kil de cartofi
vine gratis deci nu valoreaza nimic.. pt liga a 2-a e bun
  • 2015-12-22, 20:21
  • Scris de : CFR-ist
Eu cred ca tu cam confunzi echipele
  • 2015-12-23, 14:43
  • Scris de : te inseli
sunteti in play-out la 7 puncte de retrogradare directa si aveti o echipa care nu joaca nimic..
  • 2015-12-23, 15:35
  • Scris de : CFR-ist
Lasa ma ca jucati voi.. Ce au CFR-istii? Victorii importante si cupe. Ce au U-istii? Vorbe-n vant...
  • 2015-12-30, 18:26
  • Scris de : DanU
nu te mai obosi sa le raspunzi,acesti adevaratzi suporteri,spargatori de pisoare,borduri in capul ziaristilor,nu au nimic cu spiritul universitar.sunt niste mucosi care nu stiu cati ani au.
  • 2015-12-22, 18:26
  • Scris de : tzaranossssssssss
.