Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Sport alert Steaua a început în forţă play-off-ul cu CFR Cluj! Ardelenii au înregistrat prima înfrângere din 2017!

CFR Cluj, prima înfrângere din 2017!
Foto: steauafc.com

FINAL Steaua - CFR Cluj 2-0 VIDEO

Steaua a reuşit cel mai consistent meci al începutului de an în primul meci din play-off cu CFR Cluj, scor 2-0. Gnohere şi Ovidiu Popescu au urcat-o pe Steaua pe locul 1 după prima etapă.

Au marcat: Gnohere 85, Ov. Popescu

Min. 90+3 - GOL Steaua 2-0! Ov. Popescu a executat magistral o lovitură liberă la vinclu 

Min. 85 - GOL Steaua 1-0! Gnohere a pus latul în careu la o centrare din partea dreaptă!

Min. 69 - Alibec pătrunde periculos în careu şi trimite pe lângă bara din dreapta!

Min. 63 - Tănase face ratarea campionatului! Acesta a reluat din 4 metri cu latul peste transversală cu poarta goală!

Min. 46 - Schimbare CFR: Intră Bud, iese Nouvier.

Min. 36 - Ratare Steaua! Popescu a nimerit şi el bara din lovitură liberă!

Min. 12 - Ocazie imensă CFR! Omrani a scăpat spre poartă şi a nimerit transversala! VIDEO

A început partida!

Echipele de start

Steaua: Niţă - Enache, Bălaşa, Tamaş, Momcilovic - Ov. Popescu, Muniru - Jakolis, Boldrin, De Amorim - Alibec. Antrenor: L. Reghecampf

Rezerve: Stancioiu, Pintilii, Tudorie, Tanase, Pleaşcă, Achim, Gnohere.

CFR Cluj: Mincă - Lopes, Larie, Mureşan, Camora - Nascimento, Rus - Deac, Păun, Nouvier - Omrani. Antrenor: V. Miriuţă.

Rezerve: T. Marc - Horj, Gomelt, Sorsa, Bud, Sârbu, Peteleu.

...

CFR Cluj începe play-off-ul cu o deplasare grea, pe terenul vicecampioanei şi ocupantei locului secund, Steaua Bucureşti. "Feroviarii" lui Miriuţă se simt mereu bine în meciurile cu roş-albaştrii, mai ales în deplasare, unde nu au mai pierdut din 2015. În turul campionatului, pe Arena Naţională, vişiniii s-au impus cu 2-1, iar la ultima întâlnire dintre cele două, din Gruia, scorul a fost egal, 1-1, goluri Alibec şi Deac. 

Play-off 2017, prima etapă

Sâmbătă, 11 martie

20:30 Astra Giurgiu - CSU Craiova 0-0

Duminică, 12 martie

20:30 Steaua - CFR Cluj

Luni, 13 martie

20:30 Viitorul - Dinamo

Clasament play-off

1. Viitorul 26 p
2. Steaua 24
3. CFR Cluj 22
4. CSU Craiova 22
5. Astra Giurgiu 22
6. Dinamo 21

Meciurile din play-out sunt aici

 

Comentarii
  • 2017-3-15, 09:54
  • Scris de : S.P.
Domnule Miriuta! Chiar trebuie bine vazut, cei de facut la urmatoarele meciuri. Daca Bud e terminat, de ce nu joaca altii, mai buni. Si Peteleu este mai bun. Rus este un antistelist, da, ma rog, dar daca este slab, nu poti sa bati echipa lui Jiji cu URA- trebuie si fotbal... Trebuie incarcat mai mult pe Roman si Antal ca au facut meciuri bune la celelalte echipe. Blonda lui Cami trebuie sa stie ca un om nu poate fi epuizat pana la sfarsit... ca doar din fotbal traim! Fazele fixela CFR nu sunt exploatate la maximum, sunt niste OFERTE de gol, pe care trebuie sa luati in serios. La centrare la primul gol stoperul central stanga putea sa bage piciorul ca mingea sa merga in corner, dar n-a facut a last sa vina mingea in fata portii, unde altii doi din apararea Clujului nu si-au bagat piciorul in traiectoria mingi ca puteau sa opreasca sutul cum se fac la echipele mari. De ce nu au facut??? Ce raspuns v-au dat ei la analiza meciului de marti, 14 martie? Daca jucatorii nu paseaza la momentele cheie, e greu sa marci. Nu acceptam egoistii, eu mai repede i-as reduce din retributii sa invete minte mitocanul ca FOTBALUL ESTE UN SPORT COLECTIV DE ECHIPA. Hai CFR! Doamne ajuta, victorie vineri cu Astra!
  • 2017-3-14, 10:27
  • Scris de : franari batuti in cap
franarilor nu va mai dati filme, ca tre sa dati banii inapoi. Banii nu au intrat in club ca si majorare de capital, ci au fost dati imprumut de arpi. Urmeaza o noua teapa si nu mai puteti intra in insolventa timp de 10 ani.
  • 2017-3-15, 15:23
  • Scris de : paul pop
http://www.cjsport.ro/fotbal/cfr-cluj-isi-face-echipa-puternica-in-sezonul-urmator-se-va-investi-ne-vom-bate-la-titlu-ce-spune-miriuta-despre-legatura-cu-paszkany/ Doare ma asa-i, dar lasa ma ca aveti acest site si actual de cluj care colporteaza destule minciuni..........
  • 2017-3-14, 09:25
  • Scris de : paul pop
pt cfristi http://www.cjsport.ro/fotbal/cale-libera-spre-iesirea-din-insolventa-cfr-cluj-a-obtinut-o-prima-victorie-in-procesul-cu-firma-de-echipament-judecatorul-dand-dreptate-clubului/
  • 2017-3-13, 17:22
  • Scris de : richard cantor
ne asteapta o vara incendiara....la anul. in 2018. iunie turul 1 preluminar iulie turul 2 august turul 3 cand trecem la penalty de dinamo minsk. la sfarsitul verii urmeaza marele meci din pkay off care ne duce in grupe ...unde din pacate pierdem cu brio cu kuban krasnodar. deci o vara poerduta. coeficientul ce sa faci.
  • 2017-3-13, 17:15
  • Scris de : luis
am pierdut nemeritat. inca sper la sampion lig. campionii campionii ole ole ole
  • 2017-3-14, 09:08
  • Scris de : pensionar
Cred ca scorul e exagerat.Echipa nu a jucat rau, dar concentratia in fata porti,e enigma.
  • 2017-3-13, 20:22
  • Scris de : Luis
Mai hotule de nick-uri,vezi ca trebuie sa mergi la botez.Se face botezul acsfan-ului.Noua denumire va fi clona u Cluj.Mergeti cat mai multi.Duceti si borduri cu voi,sa va dati in cap unul la altul,dupa bunul vostru obicei.
  • 2017-3-13, 17:14
  • Scris de : MIRIUTA ATENTIE
1.Ne lasi cu Bud, te rugam frumos, ca deja de mai bine de 1 luna nu mai joaca nimic, meci de meci jucam cu om in minus. 2.Camora,rus,paun,minca:rezerve 3.deac in banda unde ii e locul 4.nascimento,sorsa,gomelt,carlos,titulari 5.poate e timpul lui roman sa il inlocuiasca pe bud...bud la forma care o are nu da nime bani pt transfer 6. Antal, la fel ca deac e o certitudine 7. peteleu merita mai multe sanse
  • 2017-3-13, 13:59
  • Scris de : luics m..cs
oleeeee , oleeee , oleeee : luisss , luisss : m...... oleeee , oleeee , oleeeee : luis m..... luis ? ha,ha,ha,ha,ha : ioi,ioi,ioi luis : ah,ha,ha,ha ...
  • 2017-3-13, 13:57
  • Scris de : Numai u cerseste la primarie
Aici erati pinguristilor...traznivar dumnezo cu paru in gura...ati avut de asteptat mult pana sa piarda iar cfr...sunteti o specie pe cale de disparitie..si la fel ca la faliment nu va scapa nime
  • 2017-3-13, 18:18
  • Scris de : gigi
Analfabetuleee...
  • 2017-3-13, 11:36
  • Scris de : Stefan
Meci frumos. Au fost mai buni ca noi. Mai avem 9 meciuri si 27 de puncte puse in joc.HAI CFR!VICTORIE!
  • 2017-3-13, 11:02
  • Scris de : vali
Prietenul la nevoie se cunoaste, altfel nu pot sa-mi explic cum ne-a batut fcsb-ul care n-a jucat nimic tot sezonul. Noi jucam meci de meci cu un om in minus(c-avem un fix), cu jucatori mutati de pe posturile lor de baza,cu jucatori demoralizati,iar la declaratii nesabuite suntem pe locul 2. Mandorlini tinea toti jucatorii in priza ca la fiecare meci schimba 1-2 sau chiar 3 jucatori. La noi unii lancezesc de-atata asteptat.
  • 2017-3-13, 10:52
  • Scris de : andrey
Cfr cluj a aratat ca o echipa mica,aparanduse tot meciu,si esind prost pe contraatac cu paun si bud,trb jucatori mari nu toate oile blege,bud,paun,muresan,nascimento,gomelt,chirita,peteleu,jucatori fara valoare nu au,la steaua popescu cica cel mai bun:)))),doamne cate mai auzi.
  • 2017-3-13, 09:39
  • Scris de : paul pop
Adevarul dl Miriuta ca in pofida declaratiilor ati facut un joc de tot rahatul, la 1-0 pt oi am plecat de la televizor ca am vazut spre ce ne indreptam. O evolutie penibila. Prima observatie:- lipsa pregatirii fizice - schimbarile dezastroase, - Bud este terminat, Camora idem, a facut numai tampenii, Paun are tampenii in cap, isi inchipuie ca este vedeta, Rus la ii varza, cum poate juca ala in fata lui Gomelt nu se poate intelege, o tactica de rahat, schimbi omul cu pasele de mijlocul terenului si cel care tinea mingea in fata, niste artisti.
  • 2017-3-13, 09:59
  • Scris de : gradinarule
ce fraier esti mai pop! blonda lui camora stie de ce :)
  • 2017-3-13, 08:29
  • Scris de : Pintea
Meci frumos,echipa nu a jucat rau....Adi Paun nu joaca pt echipa .Miri ar trbui sa-l invete ca e un joc colectiv...!!!
  • 2017-3-13, 01:52
  • Scris de : andorra
matura fc valetta si tirana cu ei de dealea n-ai vazut:))))
  • 2017-3-13, 01:49
  • Scris de : omg
astia vreau in europa :)))
  • 2017-3-12, 23:49
  • Scris de : A stat capra la noi si oile ai violat echipa nostru drag
.
  • 2017-3-13, 02:17
  • Scris de : florea
asa ieste am stat capra. noul patronas e preten cu gigi. are ceva terenuri in pipera. vai viata noastra
  • 2017-3-12, 23:38
  • Scris de : Va asteptem, in Gruia... cateilor
... sa va sustineti stapanii. N"u"mai assfan!
  • 2017-3-13, 08:27
  • Scris de : UCluj
Noi n avem stăpâni, prostilor. E prietenie între galerii că la Lazio și Inter sau Poli cu Rapid sau UTA cu Steaua
  • 2017-3-12, 23:13
  • Scris de : UCLUJ
Bravo fcsb
  • 2017-3-12, 22:27
  • Scris de : omenie
un meci omenos
  • 2017-3-12, 20:39
  • Scris de : gyuszi
De ce nu au lasat pe suporterii CFR sa intre pe stadion? Nu e nimeni in peluza...
  • 2017-3-12, 09:05
  • Scris de : Stefan
HAI CFR!VICTORIE!
  • 2017-3-12, 07:13
  • Scris de : kvsc
continua inscrierile pentru deplasarea de la Bucuresti. Mai avem cateva locuri. inscrierile secfac la stadion pana la ora 12. la ora 13 estebplecarea.
  • 2017-3-12, 10:33
  • Scris de : botond
Ceva ca ghiozdan primim?
  • 2017-3-13, 22:51
  • Scris de : 2
nu ca mata e ocupata pe centura:))
  • 2017-3-14, 11:34
  • Scris de : bozgore
Andi sugi pula