Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Video Dan Petrescu, supărat pe fanii din Gruia după remiza cu Botoşani! "Bursucul" a izbucnit la final: "Nu ne-a încurajat nimeni. Credeam că fanii ne ajută la greu!"

VIDEO. Petrescu, război cu fanii la CFR?
Foto: cfr1907.ro

Antrenorul liderului a izbucnit nervos după remiza de duminica seara cu CFR Cluj, scor 0-0! Dan Petrescu a fost luat în colimator de către fanii din Gruia pe parcursul partidei, dar şi la final pe drumul către vestiare din cauza prestaţiei slabe a echipei.

"Bursul" a cedat pe tuneul care duce la vestiare: "Nu ştiu de ce am ales să rămân la CFR!", a răbufnit tehnicianul (Petrescu refuzase de curând banca Echipei Naţionale, fiind prima opţiune - n.r.). CFR Cluj rămâne în continuare liderul Ligii 1 cu 33 de puncte, la 4 distanţă de FCSB (29).

Mai jos, reacţia lui Dan Petrescu după meciul cu FC Botoşani 

Comentarii
  • 2017-10-23, 09:09
  • Scris de : P.S.
Domnule Muresan! Nici vorba, nu a venit timpul sa-l demiteti pe Dan Petrescu!!!! FCSB a fost pe locul 3-4 atata timp si Gigi nu l-a pus pe tuse pe Dica. Nu se poate glorie in cateva saptamani... Plus de asta DP nu raspunde de rezultatul de la Ovidiu. CFR-ul a fost scuipat de Coltescu de 2 ori: nu a dat 11 m clar cand a fost cosit Deac, si a dat galben la fortarea lui Tucudean, cand trebuia galben ptr. Tucu. Cereti Dvs eliminare din arbitraj pe 6 luni al arbitrului de la Ovidiu. Oricum, la Botosani trebuie sa invinga CFR-ul in cupa. Doamne ajuta!
  • 2017-10-22, 09:25
  • Scris de : SABIN
Dan Lazarescu a spus clar, a fost 11 la Deac cu Viitorul, de fapt se si vede. Iar Tucudean s-a trantit miseleste de jucatorul CFR-ului, a intrat in el, si s-a culcat LA PAMANT sa scoata lovitura libera. Iar Arla nu a vazut pe video ca Eric bate loviturile din asemenea pozitii din 10, 8 bate in partea stanga a portarului. Deci putea sa scoata, daca stia figura lui Eric. Dar nu s-a documentat din timp. Regele a spus la sfarsit ca au fost mai buni in aceasta seara... Daca asemena faze prost gestionate decid meciul, atunci Gica esti un slab si ar trebui sa*l pupe in dos pe arbitru toti juc. Viitorului, ca in loc sa dea galben ptr. Tucudean, a dat lovit. libera. Eu propun CFR-ului sa ceara sanctionarea arbitrului timp de 6 luni. Daca Federatia nu accepta, atunci, este mare bai, sunt complice...
  • 2017-10-22, 00:10
  • Scris de : No bozmeg!
Bozgorilor, ce-i cu voi de-ati luat-o-n mufa azi pe toate stadioanele? V-a batut Hagi cu juniorii si cu un buget de 10 ori mai mic, iar la Ploiesti, Juventus s-o pisat pe autonomia voastra. Pai se poate, domnilor?!!
  • 2017-10-19, 17:03
  • Scris de : luis
Se pare ca si DP a revenit la ‘calm si civilizatie’: ”Poate nu eram obișnuit cu România. Și cred că de-asta am fost foarte supărat. Era presiune pe jucători în timpului meciului și aș vrea să fim susținuți în timpul meciului. După meci era normal să fim criticați. Să nu generalizăm că toți fanii s-au comportat așa. Au fost câțiva acolo, câteva personaje care incitau la lucruri mai puțin plăcute în fotbal. Poate am greșit și eu la reacția pe care am avut-o, dar nu trebuie să dăm vina pe spectatori că nu am bătut pe Botoșani. La cald, toți antrenorii mai declarăm ceva ce nu ne convine. Mi-aș dori ca stadionul să fie plin meci de meci. Pe unde am antrenat, doar în China am avut parte de așa ceva”, a spus, joi, antrenorul CFR-ului.
  • 2017-10-20, 18:33
  • Scris de : mai luis!
acum dai din coada ca DP a indulcit-o? Evident ca a indulcit-o cand i s-a spus ca mai bine n-are cum fi, eventual mai rau....asa ca a dat-o dupa cires si el. Sa-nteleg ca esti tare mandru ca v-o facut europeni absenti la meciuri si nu chinezi prezenti pe stadion, ai!!?
  • 2017-10-22, 18:50
  • Scris de : luis
Mai bine europeni absenti,decat brute primitive care intra cu bate pe teren,amenintari cu ruptul picioarelor etc,etc... .Intelegi nu-i asa?Omul si-a dat seama ca a gresit,care-i problema?
  • 2017-10-19, 17:03
  • Scris de : luis
Se pare ca si DP a revenit la ‘calm si civilizatie’: ”Poate nu eram obișnuit cu România. Și cred că de-asta am fost foarte supărat. Era presiune pe jucători în timpului meciului și aș vrea să fim susținuți în timpul meciului. După meci era normal să fim criticați. Să nu generalizăm că toți fanii s-au comportat așa. Au fost câțiva acolo, câteva personaje care incitau la lucruri mai puțin plăcute în fotbal. Poate am greșit și eu la reacția pe care am avut-o, dar nu trebuie să dăm vina pe spectatori că nu am bătut pe Botoșani. La cald, toți antrenorii mai declarăm ceva ce nu ne convine. Mi-aș dori ca stadionul să fie plin meci de meci. Pe unde am antrenat, doar în China am avut parte de așa ceva”, a spus, joi, antrenorul CFR-ului.
  • 2017-10-19, 17:03
  • Scris de : luis
Se pare ca si DP a revenit la ‘calm si civilizatie’: ”Poate nu eram obișnuit cu România. Și cred că de-asta am fost foarte supărat. Era presiune pe jucători în timpului meciului și aș vrea să fim susținuți în timpul meciului. După meci era normal să fim criticați. Să nu generalizăm că toți fanii s-au comportat așa. Au fost câțiva acolo, câteva personaje care incitau la lucruri mai puțin plăcute în fotbal. Poate am greșit și eu la reacția pe care am avut-o, dar nu trebuie să dăm vina pe spectatori că nu am bătut pe Botoșani. La cald, toți antrenorii mai declarăm ceva ce nu ne convine. Mi-aș dori ca stadionul să fie plin meci de meci. Pe unde am antrenat, doar în China am avut parte de așa ceva”, a spus, joi, antrenorul CFR-ului.
  • 2017-10-19, 17:03
  • Scris de : luis
Se pare ca si DP a revenit la ‘calm si civilizatie’: ”Poate nu eram obișnuit cu România. Și cred că de-asta am fost foarte supărat. Era presiune pe jucători în timpului meciului și aș vrea să fim susținuți în timpul meciului. După meci era normal să fim criticați. Să nu generalizăm că toți fanii s-au comportat așa. Au fost câțiva acolo, câteva personaje care incitau la lucruri mai puțin plăcute în fotbal. Poate am greșit și eu la reacția pe care am avut-o, dar nu trebuie să dăm vina pe spectatori că nu am bătut pe Botoșani. La cald, toți antrenorii mai declarăm ceva ce nu ne convine. Mi-aș dori ca stadionul să fie plin meci de meci. Pe unde am antrenat, doar în China am avut parte de așa ceva”, a spus, joi, antrenorul CFR-ului.
  • 2017-10-19, 17:03
  • Scris de : luis
Se pare ca si DP a revenit la ‘calm si civilizatie’: ”Poate nu eram obișnuit cu România. Și cred că de-asta am fost foarte supărat. Era presiune pe jucători în timpului meciului și aș vrea să fim susținuți în timpul meciului. După meci era normal să fim criticați. Să nu generalizăm că toți fanii s-au comportat așa. Au fost câțiva acolo, câteva personaje care incitau la lucruri mai puțin plăcute în fotbal. Poate am greșit și eu la reacția pe care am avut-o, dar nu trebuie să dăm vina pe spectatori că nu am bătut pe Botoșani. La cald, toți antrenorii mai declarăm ceva ce nu ne convine. Mi-aș dori ca stadionul să fie plin meci de meci. Pe unde am antrenat, doar în China am avut parte de așa ceva”, a spus, joi, antrenorul CFR-ului.
  • 2017-10-19, 11:34
  • Scris de : Cluj Napoca +KVSC = LOVE !!
Cum de in Cluj Napoca , CFRul atrage asa putini suporteri pe stadion ? cu toate ca KVSCul este iubita foarte tare in Savadisla sau Izvorul Crisului .... clujenii romani n-o sa fie niciodata fanii KVSCului www.kvsc.hu
  • 2017-10-19, 12:02
  • Scris de : luis
site-ul corect este: http://kvsc.taccs.hu/
  • 2017-10-19, 11:14
  • Scris de : alburosusibiu
De azi nu mai scriu pe site-urile CFR iste. La fel ca și DP am fost și eu jignit fiind acuzat ca sunt un suporter de rezultat. Din acest motiv ma retrag cu speranța ca Hermannstadt va promova, caz in care voi deveni suporter al acestei frumoase echipe ardelenești din Sibiu. Sper ca miticii sa ne lase sa promovam. Hai Hermannstadt!
  • 2017-10-30, 09:42
  • Scris de : Asa sunt si curbele ca si tine. Azi il suge pe unul, maine pe altul....
.
  • 2017-10-19, 11:14
  • Scris de : alburosusibiu
De azi nu mai scriu pe site-urile CFR iste. La fel ca și DP am fost și eu jignit fiind acuzat ca sunt un suporter de rezultat. Din acest motiv ma retrag cu speranța ca Hermannstadt va promova, caz in care voi deveni suporter al acestei frumoase echipe ardelenești din Sibiu. Sper ca miticii sa ne lase sa promovam. Hai Hermannstadt!
  • 2017-10-18, 19:25
  • Scris de : joe
Domnule Dan Petrescu . Si eu sunt sigur ca ati vazut meciul Barcelona cu Atletico Madrid . Ati vazut ce joc de picior are Ter Stegen in comparatie cu Arlauskis , sau sprinturile lui Grizmann care nu se compara cu staticul Culio , iar despre Hoban ce sa mai vorbim . Uitati-va un pic la Busquets ce plasament si tehnica are , nu mai vorbesc de Nistor , care e departe de ceea ce face Messi acum la batranete . Pana si lentul de Pique sta mai bine in teren decat Muresan , iar pe banda stanga ati vazut cum ara terenul Jordi Alba ? Camorrra a lasat-o mai moale in sezonul asta , nu mai are motivatie . Uitati-va la Godin daca vreti sa vedeti motivatie si daca tot veni vorba Simeone motiveaza mult mai bine jucatorii decat dumneavoastra.In conditiile astea cum vreti sa mai vina fanii la stadion ? Ar mai fi multe de spus , dar ma opresc aici si ma bucur ca nu l-au adus antrenor la echipa pe Simeone , care sunt sigur ca l-ar tine pe tusa pe Deac , asa cum il tine pe Torres la Madrid . Vreau sa inchei aici spunandu-va ca sunteti un antrenor destul de bun , dar va rog sa-i dati mai multe minute lui Omrani , asa cum primeste si Suarez de la antrenorul lui .
  • 2017-10-18, 11:54
  • Scris de : S. P.
Domnule Dan Petrescu! Sa nu credeti ca CFR nu va fi campiona! Va fi! Dar drumul este lung si pietros. Ati vazut meciul deasara Real-Totemham? Sigur ca da. Atunci ati vazut cum se aseaza jucatorii ambelor echipe sa fi mai mereu liberi, sa poata prelua mingea fiind singuri, fara adversar in ceafa. Obligati-i si pe ceferisti sa faca la fel. Nu va ocupati tot timpul cu arbitrii ca nu este bine ptr. Dvs, ba chiar va si trimit in tribuna. In locul acestora mai bine perfectati treaba cu comunicarea intre jucatori: unul sare peste celalalt la cornere si nici unul nu marca. Fiecare vrea sa dea gol din orice pozitie. Nu este bine daca i-si bat joc de ocaziile ivite. Nu sunt 100 la un meci! Muresan este mai greoi in aparare, dar daca este atent, stie sa dea gol la cornere. Ati vazut cum a demarat Ronaldo de la 30 m asera si a fost in fata portii la centrare???? Nimeni nu se astepta sa vina cu asa elan. De ce nu pot face asta si juc. CFR-ului? (Kovacs a fost corect - nu a dat 11 m ptr. adversari. desi au cerut la Morutan.) La Ovidiu daca scoateti un rezultat pozitiv, este bine. Uitam de cele rele din 15 oct la Cluj. Hai CFR, ca sunteti cei mai buni din Romania, dar dati si suflu in joc nu numai inima... Unde este Balde? Nu vedeti ca Culio tine prea mult mingea, incetineste jocul? Arla sa dea mingea mai repede, imediat la demarari, sa fie intodeauna 2 jucatori pregatiti ptr. un atac rapid. De ce nu face asta?
  • 2017-10-19, 10:43
  • Scris de : D₩
Ce fumezi ca esti tare:))))
  • 2017-10-17, 19:15
  • Scris de : Marius
Super Dan a fost pacalit de impresar . El a crezut ca a semnat cu U , care are suporteri .
  • 2017-10-17, 18:28
  • Scris de : kuku
Vad ca pinguinii sunt foarte nelinistiti. Poate ca urmatoarele link-uri ii vor linisti... sper. https://www.youtube.com/watch?v=LZM3Sfux8fg https://www.youtube.com/watch?v=ek-9XjzW05M https://www.youtube.com/watch?v=F8x9Iiqe6b8 https://www.yhttps://www.youtube.com/watch?v=B101_6eusFwoutube.com/watch?v=ZmvI0dG2ROc
  • 2017-10-18, 22:18
  • Scris de : UCLUJ
da. meciul in care ne ati pus 60 de lei pe bilet. si am fost majoritari oricum. la un pret normal, eram 80% U isti. Apropo, de ce nu arati peluza U ista din 29 mai 2013? (cfr U 3-1) sau din 24 martie 2014 (cfr U 1-2)? si compara o cu cea franara din meciurile alea
  • 2017-10-17, 07:19
  • Scris de : Hmm
Asta vrea si bani si atmosfera. Spectacol in tribune gasesti in ligile inferioare unde se afla toate echipele de traditie. Clonele si satele din liga 1 joaca cu stadionul gol.
  • 2017-10-16, 12:24
  • Scris de : luis
http://kvsc.taccs.hu/ Nem CséFéRé, hanem CéeFeR, leánykori nevén KáVéeSCé
  • 2017-10-16, 11:29
  • Scris de : luis
am zis ca nu ma mai duc in deal de cand a intrat echipa noastra in liga 1. Hajra Sepsi!
  • 2017-10-17, 18:59
  • Scris de : luis
Mai pingu,vad ca esti obsedat de mine.Sau poate ,esti doar prost.Sigur esti prost nu poate.Numai un retardat face ceea ce faci tu.Si stai linisti ,merg in Gruia,la fiecare meci,sa nu te futa grija pe tine.
  • 2017-10-16, 16:13
  • Scris de : drambina
Omul fără creier e secui?
  • 2017-10-16, 11:18
  • Scris de : Wober
Fanii din gruia :). Cfr in Cluj e in deplasare si in Romania e acasa de la Bors încolo.