Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Video CFR, a cincea victorie consecutivă! "Ardelenii" au învins-o pe Sepsi la Braşov şi s-au desprins în Liga 1!

CFR, a cincea victorie consecutivă!
Culio a marcat 3 goluri din penalty în 5 partide pentru CFR. Foto: Facebook / Joo Ferenc Frames

CFR Cluj a reuşit a cincea victorie în campionat şi este noul lider al Ligii 1! Ardelenii au dominat clar partida de la Braşov cu Sepsi Sf. Gheorghe de la Braşov şi au marcat câte un gol în fiecare repriză!

FINAL Sepsi OSK Sf. Gheorge - CFR Cluj 0-2 VIDEO

Au marcat: Vinicius 27, OV. Hoban 62

A început partida!

ECHIPELE DE START

Sepsi (4-2-3-1) OSK: Niczuly - Răduţoiu, Oros, Ursu, Grecu - Ghinga, Thiaw - Papsys, Cl. Herea, P. Petre – Hadnagy

CFR Cluj (4-2-3-1): Vâtcă - Cr. Manea, Paulo Vinicius, A. Mureşan, Al. Vlad - Hoban, Nistor - Omrani, C. Deac, Nouvier – Bokila

...

 Antrenorul lui CFR Cluj le-a dat replicat celor care au spus că ardelenii au fost cei mai avatanjaţi de arbitraje în primele 5 etape. Dan Petrescu a trecut în revistă şi greşelile comise de către arbitri în startul de sezon şi a contabilizat nu mai puţin de 4 alte posibile lovituri de pedeapsă neacordate, în afara celor 3 primite deja.

"Bursucul" a mărturisit că este scârbit de unii oameni din fotbal şi că regretă revenirea în Liga 1.

"E normal să se creeze presiune la echipă. e lucrul care mă îngrijorează cel mai mult. Am jucat 5 meciuri până acum..La Botoşani am pierdut 2 puncte printr-o decizie de arbitru, când trebuia să dea penalty la Omrani, dar a luat roşu. În a doua etapă cu Viitorul ni s-a anulat un gol valabil, lucru nemaivăzut în istoria fotbalului, când un arbitru dă gol şi apoi se întoarce când un jucător spune că n-a fost. La Mediaş am bătut 3-0 fără drept de apel, apoi al Iaşi am avut penalty clar, cu henţ şi fault. Iar în al cincilea meci cu un penalty controversat şi am primit două roşii, dar şi un penalty la Nouvier neacrodat".

"Dacă CFR nu avea puncte nu mai vorbea nimeni. Dar CFR are puncte şi a început să ne atace lumea. O să-mi apăr mereu echipa pe care o antrenez. Am văzut atacuri incredibile din partea unor mulţi oameni la care nu mă aşteptam. Mi-e silă şi greaţă de acei oameni care ne atacă. Să-şi vadă de meseria lor, de munca şi echipa lor. Noi nu atacăm pe nimeni. Dacă ei cred că doar arbitri au câştigat e problema lor, jucătorii mei s-au dăruit. Sunt convins că arbitri vor încerca să fluiere ce vor adversarii şi uite aşa...Asta este România şi asta se crează în jurul lui CFR. Să vină străinii să ne arbitreze să nu mai fie interpretări. Să fie arbitri suspendaţi dacă greşesc. Este inuman să faci acest lucru împotriva lui CFR după 5 meciuri. Îmi vine să plec iar în altă parte după ce m-am întors în ţară"

După meciul cu Dinamo, în urma căruia CFR s-a impus la limită (1-0), oficialii lui Dinamo, dar şi ai celor de la FCSB au acuzat în termeni dur clubul CFR Cluj.

SONDAJ. Antrenorul lui Dinamo a explodat după înfrângerea din Gruia: "Întotdeauna CFR a avut în spate ajutor din toate părţile!"

Comentarii
  • 2017-8-19, 08:32
  • Scris de : Vrem sa ne numim Steaua CFR din nou
  • 2017-8-15, 17:26
  • Scris de : Ati pus ostentativ ghilimele in titlu.Voi tot in liga a 3 a..ziaristii lui pește.
.
  • 2017-8-15, 19:33
  • Scris de : Ion
Pai daca sunteti o echipa de mitici condusa de mitici si antrenor mitic. Ce nu pricepi?
  • 2017-8-15, 19:37
  • Scris de : Ion
Miriuta la gunoi. Petrescu Dan nascut crescut in bucuresti adulat de suporterii, e zeul lor, iau lumina de la mitic "ardeleni" :)))
  • 2017-8-15, 20:03
  • Scris de : XXL
Comentatorii pinguini vorbesc despre "miticii" de la CFR. Tocmai pinguinii critica, ei care saruta sub codite orice javra dinamovista pe care o intalnesc. Ati criticat CFR si cand a avut antrenori portughezi, si italian; chiar si cand l-a avut pe Andone, un ardelean serios - chiar daca a antrenat candva si pe U - care a adus in Gruia doua titluri castigate pe terenul unde erati "gazde"... de fapt, niste chiriasi umili si jerpeliti. Hai CFR, Victorie!
  • 2017-8-15, 16:21
  • Scris de : cine ține cu u cluj... mumu :)
  • 2017-8-15, 13:30
  • Scris de : Stefan
HAI CFR!VICTORIE!
  • 2017-8-15, 04:18
  • Scris de : Fane
Blat intre bozgori. Nu cred ca se astepta nimeni ca bozgorii din harghita sa incurce bozgorii din cluj
  • 2017-8-15, 16:23
  • Scris de : Am hârtie igienică marca FANE și-mi vine să mă cac!!!
  • 2017-8-15, 12:29
  • Scris de : @Fane
Blat intre măta si o diaree cu viermi purulenți. Așa te-ai născut tu. Uist de mic. Și de-aia-ți plac și acum flegmele purulente. Care-ți țin de foame și care fac parte din materia ta cenușie.
  • 2017-8-15, 04:26
  • Scris de : Luis
Nici eu nu credeam ca harghita de bastina a lui arpy paszky pune probleme kvsc-ului
  • 2017-8-14, 23:52
  • Scris de : Gruia
Felicitari CFR! Cred ca le-ati provocat o alta noapte de insomnia (sau de betie) acsfanistilor.
  • 2017-8-14, 21:18
  • Scris de : :))
Franarii-s buimaci, nu mai stiu care-i galeria lor
  • 2017-8-15, 14:38
  • Scris de : U Cluj
In sfarsit s-or simtit franarii ca ACASA. Io zic sa ramaneti acolo la voi in secuime ca va simtiti mai bine. Aici in CLUJ nu va simte nimeni lipsa !
  • 2017-8-15, 16:13
  • Scris de : Stopyra
O să-i simtă lipsa "doamna U Cluj", că poate nu știai: CFR Cluj e tatăl tău, fraiere...
  • 2017-8-14, 21:00
  • Scris de : ceardas!!! se rup bogzgorii intre ei! Doamne da sa ramaneti, cati am botezat eu :)
  • 2017-8-15, 00:11
  • Scris de : S.P. frUstratule
.
  • 2017-8-14, 11:40
  • Scris de : Gelu
CFR-ul are cea mai buna aparare din Liga 1. Si aproape cel mai bun atac. Dar diferenta de 2 goluri se poate remonta. Cat mai repede!
  • 2017-8-13, 09:54
  • Scris de : Andrey
Forta Clujului Dan Petrescu face treaba buna,cei care il critica sun analfabeti,in ca o data din Suceava Forta Clujului.
  • 2017-8-13, 08:51
  • Scris de : S.P.
Domnule Petrescu! Pentru a opri asemenea lovituri sub centura, aratati-le ca sunteti printre cei mai buni antrenori din Romania.Si asta este adevarul! Stiu ca unora le doare ca nu antrenati o alta echipa... Dar daca fiecare meci i-l castigati cu 2-3 goluri, cum a fost la Medias, nimeni nu are ce sa va reproseze. Ori: cainele latra si ursul merge inainte. Doamne ajuta la Brasov!
  • 2017-8-14, 16:26
  • Scris de : sugi pula bozgore
  • 2017-8-15, 16:19
  • Scris de : Halimi-ai Slobozia căcănarule
  • 2017-8-14, 19:17
  • Scris de : Taci fă dă-te-n căcat
  • 2017-8-12, 17:02
  • Scris de : Gunoiul
Si mie mi-e sila de tine....antrenor de doi lei. Ai luat campionatul cu urziceni cu blaturi si acum esti antrenor
  • 2017-8-14, 16:07
  • Scris de : eu
Gunoiul.ti-ai ales un nick perfect.
  • 2017-8-12, 16:47
  • Scris de : Onuuu
Asta si la urziceni a luat campionatul cu arbitrii... apoi s-a stins...patronul la puscarie. Asta e marele antrenor :)))
  • 2017-8-12, 16:44
  • Scris de : Sergiu
Marsh in mortii ma-tii de antrenor de 2 lei. De la episodul urziceni doar esecuri ai avut. Daca nu aveati penalty in fiecare meci erati pe locul 10. Hoti nenorociti.
  • 2017-8-12, 20:33
  • Scris de : Sory
Mai Sergiu,Dan Petrescu a fost un mare fotbalist al Romaniei si a demonstrat si ca antrenor,dar frustrarea ta este mare si din cauza asta nu poti gandi normal mai omule de doi lei.
  • 2017-8-12, 20:03
  • Scris de : Bravo bă "educatule"
.
  • 2017-8-15, 19:43
  • Scris de : Ion
Ce a demonstrat danut ca antrenor? Campion acum 10 ani cu urziceni care dupa un an s-a desfiintat si patronul la puscarie?....in rest pe unde a antrenat a fost dat afara.