Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Sport alert Peluza stadionului din Gruia va fi închisă! Vezi motivele şi unde se va muta galeria lui CFR Cluj!

Peluza stadionului lui CFR va fi închisă

Peluza 2 a stadionului dr. Constantin Rădulescu va fi închisă, din motive care ţin de noile regulamente UEFA şi de siguranţa spectatorilor. Galeria clujenilor se va muta la Tribuna a II-a. Reprezentanţii suporterilor lui CFR Cluj au explicat într-un comunicat motivele care au stat la baza deciziei clubului din Gruia, care va intra în vigoare începând de la următorul meci din campionat, cu FC Braşov (luni, 3 noiembrie) 

Comunicat Peluza Vișinie

"În atenția membrilor Peluzei Vișinii și a suporterilor CFR care vin meci de meci în peluza 2 a stadionului Dr. Constantin Rădulescu:

Datorită schimbărilor permanente de regulament din partea UEFA, schimbări care se doresc a fi implementate în totalitate și în fotbalul din România, Peluza 2 a stadionului nostru este pe cale să nu mai primească acordul pentru a putea fi folosită la meciurile din competițiile interne (Liga 1, Cupa României, Cupa Ligii) - mai precis, din cauza faptului că peluza 2 nu este ridicată pe o fundație stabilă din beton, ci pe o schelă metalică, aceasta va trebui închisă. Din cauza acestor schimbări a fost închisă Peluza 2 și la ultimele meciuri europene disputate de CFR Cluj.

Prin urmare, începând de la meciul cu FC Brașov, care va avea loc la ora 21, luni, 3 noiembrie 2014, noul loc al Peluzei Vișinii va fi în sectorul 39 din tribuna 2. Membrii Peluzei Vișinii vor putea intra în sectorul respectiv pe baza abonamentelor din peluză. La peluză nu vor mai fi vândute bilete decât în sectorul oaspeților. Biletele gratuite destinate elevilor vor fi în sectoarele de lângă sectorul galeriei.

Suntem convinși că această mutare nu afectează în niciun fel evoluția de până acum a grupului nostru și, mai mult, este o șansă pentru suporterii abonați din tribuna 2 să se alăture galeriei.

PELUZA VIȘINIE, 29 octombrie 2014"

Comentarii
  • 2014-11-03, 12:31
  • Scris de : 4u
marea vinzare se fier vechi a inceput.sobolanilor sa va vedem acum!!!!!
  • 2014-11-02, 16:44
  • Scris de : Sory
Frustrații comentează dar la ei suflă văntul în tribune,dar din sezonul viitor veți fi mai înghesuiți pe Clujana,asta dacă vă primesc și acolo.
  • 2014-11-02, 14:18
  • Scris de : amorim
comenteaza u-istii pe aici de mama focului....ei care nu au nici-o performanta, comenteaza despre echipe care au cu totul alte obiective....vedeti, de asta veti fi intodeauna in spatele CFR-ului, fiindca sunteti prea ocupati cu ce fac altii in loc sa va vedeti de proprii "amatori"
  • 2014-10-30, 08:45
  • Scris de : tribuna visinie
incepe operatiunea demontarii schelelor. acum peluza, la iarna tribuna. apoi LACATUL
  • 2014-10-30, 07:29
  • Scris de : peluza visinie
cand vin uistii mergem la vipp
  • 2014-10-30, 07:07
  • Scris de : @lazar remus
mai muce ati jucat acasa 6 meciuri din care 3 cu "U", Steaua si Dinamo! in retur veti avea o medie de 200 pana atunci mai coborati si in clasament si se mai inchid si tribunele :))) auzi schela metalica hahahaahah falitilor.. sper sa v-o traga Rapidul deseara Forza Rapid! N"U"MAI "U"!!!
  • 2014-11-02, 17:17
  • Scris de : remus_cj
vai de capul tau de asa zis ,,u,,-ist!fac pariu ca am mai multe meciuri pe moina la ,,U,, decat tine!!!!dar drogatii nu stiu cine o fost Tim Campeanu ,Batacliu,etcaveti media 2000 si vb de altii1 voi de ce nu aveti macar 5000? din cauza asa zisei gaelrie(drogati,analfabeti,poponari etc)
  • 2014-10-30, 03:28
  • Scris de : gogu
Auzi tu ma se inchide peluza 2!!!!!! Da unde ai ei 2 peluze??? Pe masinistilor in strada e peluza1??? Halal stadion cica 2 nivele = 2 peluze?????? Vai de p.....la lor de sobolani hai pe cj arena ca avem atu ci 4 peluze 2 tr 1 doua tr2 ........vo vandut unguru si mandria clubului unde vi na locomotiva? La fier vechi pt saorma amu gata bani de saorma vindeti suruburi de la peluze????? Pt saorma? Hai ma ca va dau si eu doza de bre ca i goala si mai faci un leu ca voi in gruia din pet de numark nu castigati halll de voi apropo ce o sa faceti fara unchiu Kovaci.....il suspenda Burleanu ......a scz am uitat o zis miriuta vine iarna punem lacatul ura si la gara......hâ ha ha adio. Frinari pacat ca tineti umbra la pamint ca degeaba
  • 2014-10-30, 16:56
  • Scris de : anonimul1965
gogule vezi ca stadionul la care te referi s-a facut cu finantarea consiliului local si nu cu banii clubului U ca pe aia i-a luat Walter sau Bucsa asa ca nu te da bun cu ceva ce nu a facut clubul
  • 2014-11-02, 13:09
  • Scris de : asdas
Penibilule, in primul rand este vorba de consiliul judetean si nu cel local. Oare, tu, chiar existi printre noi? Esti pe chipul si asemanarea tuturor suporterilor franari de pretutindeni (Mera, Baciu, Radaia etc). Btw, poate vrei sa-ti explic cum sta treaba cu terenul de sub jegul ala de stadion din deal. :)
  • 2014-10-31, 01:30
  • Scris de : gogu
Noi santem chiriasi macar nu santem arendasi ca voi in gruia atentie voi platiti arenda de 5000 euro pe luna la cfr adica la stat da tot nu i bn pt ca clubul tr s plateasca cailorferate romane 20la suta din profitul cclubului de ce nu a prezentat clubul actele contabile cfr????? Deci fura statul roman pe fata acum e proces pe rol si o sa iasa urit anul asta sigur terminati ca vasluiul adica.........pacat ....nu. De voi pacat . pacat de vaslui
  • 2014-10-30, 03:28
  • Scris de : gogu
Auzi tu ma se inchide peluza 2!!!!!! Da unde ai ei 2 peluze??? Pe masinistilor in strada e peluza1??? Halal stadion cica 2 nivele = 2 peluze?????? Vai de p.....la lor de sobolani hai pe cj arena ca avem atu ci 4 peluze 2 tr 1 doua tr2 ........vo vandut unguru si mandria clubului unde vi na locomotiva? La fier vechi pt saorma amu gata bani de saorma vindeti suruburi de la peluze????? Pt saorma? Hai ma ca va dau si eu doza de bre ca i goala si mai faci un leu ca voi in gruia din pet de numark nu castigati halll de voi apropo ce o sa faceti fara unchiu Kovaci.....il suspenda Burleanu ......a scz am uitat o zis miriuta vine iarna punem lacatul ura si la gara......hâ ha ha adio. Frinari pacat ca tineti umbra la pamint ca degeaba
  • 2014-10-29, 17:39
  • Scris de : Lori KKWC
Ne mutam la shaormerie!!! Elore kvsc!!!
  • 2014-10-29, 17:38
  • Scris de : cristian
gara 7 strazi sa ne intelegem !!! voi ati primit de la statul roman gratis pt ca sunteti ca nimeni altii ,un teren gratis cu care va laudati .Atat nu ati fost in stare sa-l civilizati construind o costructie care sa indeplineasca un standar minm de functionare .Ca pt schele cu pricina arpi a obtinut un credit si o finantare uriasa este o alta poveste ...... PS. Va este frica ca la urmatorul meci cu "U"nica echipa o orasului sa nu mai fiti in deplasare????????
  • 2014-10-29, 17:26
  • Scris de : remat
La fier vechi...
  • 2014-10-29, 17:02
  • Scris de : HIENA
MAI AVETI UN PIC SI VI SE INCHIDE TOATA COCINA AIA INFECTA CARE PUTE A RAHAT DE SOBOLAN...MA MIRA FAPTUL CA INCA STA DESCHISA ACEA CONSTRUCTIE FACUTA AIUREA FARA NICIUN LOC DE PARCARE...GOOD BY ...FUCK THE cfr !!!
  • 2014-10-30, 15:08
  • Scris de : Zoo
B-ul!
  • 2014-10-29, 17:07
  • Scris de : luis
Hiena,tu tot dobitoc ai ramas.
  • 2014-11-02, 17:33
  • Scris de : HIENA
dobitoc e mata cand te-o fatat !!!
  • 2014-10-29, 16:54
  • Scris de : unu
tribuna a 2-a ii tot din schele :)):)). Va puteti muta mai jos din peluza sa nu stati pe schele stati acolo sus ca ciorile
  • 2014-10-29, 16:22
  • Scris de : peluza
Da tribuna a 2-a nu e facuta tot pe schela??
  • 2014-10-29, 16:39
  • Scris de : FCP
Ba da, ma, sa le inchida schela! Pardon, 'stadionul' =))
  • 2014-10-29, 16:55
  • Scris de : gogu
Lasa ma ciochistule.Pe "schela" e o medie de 5700 pe meci, pe locul 4 în prima liga.Pe stadioane făcute din ban public vin 2000 pe meci.
  • 2014-10-29, 17:44
  • Scris de : ahile
gogule--->>>> daca u cluj era pe 4 erau cei 5700 si pe stadion facut de primarie. iar daca avea titlurile voastre furate erau mai multi. s-a vazut dovada la voi cand merge prost echipa is maxim 500 pe stadion;) cunosti tu meciurile alea nu trebuie sa ti le spun eu;) ai dovada in anii in care cfr nu a furat titlurile si terminau pe locuri 8-9.
  • 2014-11-04, 10:50
  • Scris de : remus_cj
cel putin nu stam ,,capra,,la steaua si dinamo precum voi1!!auzi--infratiti cu securisti!!!rusine!!!!!!is clujean,merg de 40 de ani la meciuri,si la ,,U,, si la CFR!CD JUCAU INTRE ELE TINEAM CU,,U,,!dar frate cu securisti nu am cum sa fiu!de ce vau fluierat tribunele de pe cluj arena cd ati scandat pt dinamo?eram la meci,am abonament dar respect,,U,,CLUJ nu asa zisa galerie de golani,drogati,poponari,inculti etc!in rest sper sa apuc sa vad si pe ,,U,, CAMPIOANA1 dar cu miticul la conducere nici in 100 de ani1 nu poti fi campion cd stai capra la alte echipe!
  • 2014-10-29, 17:15
  • Scris de : In cluj doar U conteaza
Media asta a ridicat o U Cluj , Steaua si Dinamo. La meciurile cu U Cluj a ti fost mereu in inferioritate in propria cocina.
  • 2014-10-29, 17:50
  • Scris de : coco
De Astra ai uitat, ca atunci au fost cei mai multi spectatori: 10000. E posibil sa fi venit multi uisti la meci din solidaritate cu echipamentul alb-negru al giurgiuvenilor.
  • 2014-10-29, 17:21
  • Scris de : luis
Citeste mai sus ,cam atat contati voi.Ah din gura sunteti tari,in rest zero barat.Si amagitiva singuri in continuare.
  • 2014-10-29, 18:42
  • Scris de : asdazsf
Du-te shaormistule si invata limba romana.
  • 2014-10-30, 15:06
  • Scris de : O-gararu
B-ul!