Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Înfrângerea cu Dinamo a produs şi prima plecare de la CFR! Golgeterul din sezonul regulat a răbufnit: "Am fost înjurat, deşi am făcut istorie!"

Primul jucător care pleacă de la CFR!
Foto: stiridesport.ro

Cea de-a doua înfrângere consecutivă cu 3-0 de pe teren propriu a produs turbulenţe în vestiarul lui CFR Cluj! Golgeterul din sezonul regulat al ardelenilor, care a contribut şi la câştigarea ultimului titlu, a dezvăluit că este decis să părăsească echipa din Gruia la finalul sezonului! 

"E normal să fiu supărat pentru că am fost înjurat ca şi la uşa cortului deşi am făcut istorie pentru acest club. Am fost supărat pentru că am jucat foarte puţin începând din iarnă şi nu ştiu de ce!? Mă rog, poate ştiu alţii mai bine. N-am dat mâna cu Miriuţă? Am fost poate supărat şi nervos, nu pot avea un conflict cu domnul Miriuţă sau cu alt antrenor

Mi se termină contractul din vară. Cred că acest a fost ultimul meci pentru mine de acasă. Cu siguranţă nu cred că voi mai rămâne aici! Dacă plec la Dinamo? Ştiu de interesul lor dar nu am primit nimic oficial! Mai am o lună de zile şi pot să negociez cu orice echpă", a spus Bud imediat după meciul cu Dinamo.

Comentarii
  • 2017-5-15, 20:35
  • Scris de : sorin din tintirimul vesel
merge la u cluj.
  • 2017-5-13, 10:35
  • Scris de : din vale
Bud hai la U. :))))))))))
  • 2017-5-08, 19:21
  • Scris de : P.S.
Domnule Miriuta! In ultimele 3 partide este 0- 9 , ptr. ca la Viitorul vor fi cel putin 3 goluri date in poarta CFR-ului... Vom discuta dupa acest meci, daca merita sa ramanem impreuna, sau nu!... Daca Dinamo a batut la Cluj, ar fi normal sa castige CFR-ul la Ovidiu!!!! Altfel-nu are nici un sens meciul de la Cluj cu Marc in poarta, REGELE imbatabil, si alte treburi... Hai sa vedem, aveti caracter la Ovidiu SAU NU?! NU IUTATI IN LUME:SUNT 1 MIL. DE FANI AI CFR-ULUI! CHIAR NU AVETI RESPECT FATA DE EI??????
  • 2017-5-12, 11:03
  • Scris de : U Cluj
Tulaaaaaaai, da de unde pizda ma-tii aveti voi 1 MIL. de fani??? Imi zici si mie ce fumezi?
  • 2017-5-08, 13:34
  • Scris de : paul pop
sper ca cfr sa piarda singurul meci pe care TREBUIE sa-l piarda, cel cu viitorul, ce-o sa mai planga cainii poooli mele si oitele sulii, steaua are sanse sa nu prinda nioci locul 2, iar cu dinamo in preliminariile UCL o sa fie distractie...........He he he.
  • 2017-5-12, 11:30
  • Scris de : tarane uita-te-n oglinda!
frnari spurcati, intotdeauna ati stat capra la steaua si dinamo. In 70 le-ati tinut muianul militienilor la 4 goluri si i-ati futut pe craiova, iar de cand ati devenit srl-ul lui arpi....Oricum voi contati si nu veti conta niciodata pentru club. Scroafa stie ca nu se va putea baza pe voi niciodata. Pana una alta ce vraji mai fac "EU si ARPI": http://www.sport.ro/liga-1/pretul-unui-titlu-1-000-000-de-euro-becali-trimite-iar-valiza-la-cluj-de-data-aceasta-pe-un-jucator.html
  • 2017-5-08, 10:01
  • Scris de : Ioan B
Ioi ,,dragă cfr" iara ati luat mue(cu voie sau fara voie) , tot timpul ati acuzat pe U ca i satelitul lui Dinamo, da vad ca voi tineti curu la Steaua si muița la Dinamo, o echipa de doi lei care va si credeti ,, mandria Ardealului" Mergeti la voi in depou si bateți va ..coasa.
  • 2017-5-08, 11:34
  • Scris de : Du te tu la Triteni,Moci etc
.
  • 2017-5-08, 08:36
  • Scris de : paul pop
Multa mue dinamu si suporterii locali.
  • 2017-5-07, 23:34
  • Scris de : Anti Bucuresti
https://www.clujust.ro/ultrasii-dinamo-au-cantat-m-e-bozgore-prin-cluj-prapad-pe-piezisa/
  • 2017-5-07, 11:10
  • Scris de : Stefan
Si uite asa i-am facut fericiti pe taranii sunt pe cimp vestitii razboinici ai pisoarelor.
  • 2017-5-07, 11:32
  • Scris de : Istvane, tot mai rau stau hainele pe voi :)
-
  • 2017-5-07, 08:40
  • Scris de : Pai Criati
Cum sa nu te enervezi când te înjură experții din tribună, vinituri de prin gauri că Borșa, Vișeu, ograda sau retrag la care dacă le areți o minge zic că e dovleac. Mai bine pleacă și stai printre cunoscatori
  • 2017-5-07, 01:12
  • Scris de : gullit
am vrut sa zic ca nu mai are rost sa stai la CFR.
  • 2017-5-07, 01:10
  • Scris de : gullit
Nu toți sunt la fel. Mulțumim Bud pt tot, ai fost unul dintre cei mai mari jucători ai CFR-ului. Dar acum mai are rost sa stai la echipa asta de blatisti, meriți mai mult. CFR a făcut prea multe meciuri suspecte în sezonul asta. De crezi ca nu te-au mai lăsat sa joci?
  • 2017-5-07, 00:39
  • Scris de : UCLUJ
bai, fani de rezultat! Cristi, du te la o echipa ca lumea, cu fani! lasa i in amarul lor de sobolani
  • 2017-5-07, 23:08
  • Scris de : Andrei
Marsh ma de aici, nu vezi ca clona voastra are meci in Liga 4-a?
  • 2017-5-07, 00:28
  • Scris de : Suporter
Huraaaaaa,veste excelenta!!! Un gol nu ai dat in acest play off si ai avut destule ocazii!!! Toata tribuna rade de tine,tu veci nu vei fi titular la o echipa de liga 1!!! Nu uita acest lucru,esti un zero barat;)
  • 2017-5-07, 00:00
  • Scris de : daca pleci sa-i iei si pe sobolanii din tribuna
:)