Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Antrenorul lui Dinamo a explodat după înfrângerea din Gruia: " Întotdeauna CFR a avut în spate ajutor din toate părţile"

"CFR a fost ajutată mereu de arbitri!"
Credeti ca CFR Cluj a fost avantajata de arbitri in startul de sezon?
  • 32.59%
    Da
  • 67.41%
    Nu
Voteaza si tu!

Cosmin Contra a explodat după meciul cu CFR Cluj, pierdut de Dinamo în Gruia, în urma unui penalty controversat. Argentinianul Juan Culio a marcat, joi seara, al 3-lea gol consecutiv din lovitură de la 11 metri, dar a fost şi eliminat pe final de joc.

"Guriţă" l-a acuzat pe arbitrul Găman că ar fi disctat prea uşor penalty-ul, dar a acuzat şi conducătorii din Gruia, care şi-ar fi luat toate măsurile în acest campionat.

"Am auzit de la experţi care au văzut faza de 100 de ori la TV că nu se dă penalty. Dacă nici la TV nu se vede unde îl loveşte mingea, cum a văzut marele domn Găman, arbitrul Găman cel mai mare din România!? E păcat să strici un joc printr-o decizie pripită. Dacă domnul Găman consideră că aşa trebuie să câştige el meciul, şi nu CFR pe teren, atunci nu am ce să spun..Îmi felicit jucători care au arătat ca şi o echipă adevărată care au încercat să joace împotriva a 14 oameni", a spus Contra.

Antrenorul lui Dinamo este de părere că CFR Cluj a devenit principala contracandiată la titlu, însă n-a ratat ocazia să ironizeze echipa lui Dan Petrescu, care s-a apărat în partea a doua.

 "Dacă luăm istoria CFR-ului, când a făcut proiecte aşa de serioase, să bage o grămadă de bani şi să cumpere atâţia jucători şi să facă o echipă puternică, întotdeauna CFR a avut în spate ajutor din toate părţile! Ştiam unde venim să jucăm în seara asta, noi am încercat să jucăm pe teren, că putem avea ocazii şi împotriva unei echipe care se apără cu 10 jucători în 30 de metri. Asta mă face mândru ca antrenor, pentru că am reuşit să-i dominăm. CFR este foarte favorită din toate punctele de vedere la campionat. În afară că are antrenor bun şi vreau să-l felicit pe Dan Petrescu pentru că e prietenul meu, iar când jucătorii de acolo îşi vor reveni, atunci CFR va fi şi peste FCSB şi peste toată lumea!", a încheiat el.

În replică, Dan Petrescu a refuzat să comenteze acuzele amicului său, însă a adus în discuţie faţa prin care CFR a fost defavorizată la Botoşani. "Am primit roşu în loc de penalty la Botoşani. Nu am să comentez ce spune fiecare".

Comentarii
  • 2017-8-15, 12:33
  • Scris de : I
Rusinea Clujului = U Cluj. Mandria Ardealului = CFR Cluj. Restul sunt gunoaiele si scursurile care au invatat sa scrie din galeria U (adica cam 12%).
  • 2017-8-15, 12:31
  • Scris de : Radu
Să cumpere cineva odata P"U"liversitatea că putrezește în câcați și nu mai au mâncătorii de căcați din weceurile pe care ei înșiși le sparg despre ce scrie.
  • 2017-8-12, 16:59
  • Scris de : Horea
Blatistilor...cumparati jucatori, nu liberi de contract.. si astfel nu mai trebuie sa cumparati arbitrii ,hoti nenorociri.
  • 2017-8-12, 12:02
  • Scris de : Hotii din Geuia
Faceti clujul de rusine blatitilor. Nu mai furaţ
  • 2017-8-11, 23:35
  • Scris de : Jeguri
Boz.gori nlatisti!
  • 2017-8-12, 07:53
  • Scris de : HIENA
Trag pamant pe ma-ta sugaciule
  • 2017-8-11, 22:44
  • Scris de : Pentru Dinam"U"iști
Antrenorul lui Dinamo să se întrebe cum de nu a reușit să câștige împotriva unei echipe care a jucat modest. Dinamo a avut O SINGURA OCAZIE si 2 oameni în plus pe final! Neputința și frustarea (sentimente prin care dinamoviștii au rezonat cu luzării locali de la ACSFAN - spaima chiuvetelor și a mamelor lor) s-a revărsat, se pare, pe arbitraj! Super jalnic. Hau-hau.
  • 2017-8-11, 19:53
  • Scris de : Sfaturi pentru pinguini
Dragi pinguini, vad ca unii dintre voi sunteti foarte interesati de ce face MANDRIA ARDEALULUI, echipa CFR, cea care a adus faimă Clujului. Eu va sugerez sa fiti preocupati de soarta echipei care a succedat ACSFAN-ului. Prin lunile mai si iunie 2017, managerul Nelutu Sabau isi declara ingrijorarea fata de numarul mic de socios (sub 1000, care au platit 100 de leuti pentru un an, suma care nu acopera salariul lui Dan Petrescu pe o luna) si de lipsa contributiilor unor sponsori. Ca atare, eu va fac propuneri constructive, care sa ajute la recladirea noului U (al cincilea, al saselea?): - nu renuntati la numele ACSFAN. Datorita macelului fotbalistic pe care l-ati facut in campionatul trecut, in zona rurala a judetului, Acsfanul a devenit un BRAND pentru multe sate si cătune din Cluj. - ati putea valorifica acest atuu, spre exemplu, la Targul de la Negreni. Acolo merg multi sateni, iar casoletele in care se vand ciorbe si mici ar putea fi inscriptionate cu sigla deja faimoasa a Acsfanului, si veti putea castiga macar 50 de banuti la portie. Trebuie sa va intelegeti cu grataragii si ciorbagii, care sigur tin cu Acsfanul. - luati exemplul doamnei Anastasescu, cea care a administrat falimentul Industriei Sarmei din Campia Turzii (inainte sa o falimenteze pe U), si acum se lupta sa salveze ultimele active ale societatii lui Walter-Buska. Doamna a scos la vanzare, de vreo doua luni, ultimele ramasite din tezaurul U-Buska-Ana-Maria Prodan-Limoniu. Daca tineti la U, mergeti si participati la licitatia pentru tomberoane, maturi, farase si veste reflectorizante, toate inscriptionate cu sigla U, in alb si negru. - finalmente, vorbiti cu sustinatorii U-isti din Pata-Rat sa recupereze niste buzi, chiuvete si pisoare sparte. Le veti putea prezenta ca trofee capturate de voi de pe stadionul din Gruia, iar pe Oser sunt tot felul de colectionari ciudati, care ar putea fi tentati de urmarile faptelor voastre de vitejie. Doar asa va puteti ajuta echipa (poate îi donați si lui Dinamo 10%) - va urez succes si urmati-mi sfaturile. Dar, pentru asta trebuie sa puneti osul la munca. Renuntati la "noua sa ni se dea", ca suntem pinguini".
  • 2017-8-12, 17:34
  • Scris de : auzi ma ratane, nu te futa grija de sponsorii lui "U", ca sunt mai mari si mai multi, acum in liga a treia, decat aveti voi. Traiasca Nelutu varga si neamul lui cel romanesc!
sa-l ai patron pe pazskany si pe nelutu varga...dar sa vorbesti de sponsorii altora....asta inseamna sa fi mafiot!
  • 2017-8-12, 17:52
  • Scris de : UCluj
Sabău nu s a plâns de cotizanti
  • 2017-8-11, 22:46
  • Scris de : Clujean
Sfaturi pentru pinguini = RESPECT!
  • 2017-8-11, 21:00
  • Scris de : U Cj
zoltan mongol jegos,iubitor de blaturi si mizerii,esti un slugoi imputit cu multe probleme psihice(probabil ai fost violat in copilarie).
  • 2017-8-11, 23:23
  • Scris de : Pinguin de la pata rat.
A aparut decibel bogdan savu de la beius.el este mandria binsenilor🐧🐧🐧🐧🐧🐧🖕🖕🖕🖕🖕
  • 2017-8-11, 16:10
  • Scris de : Ion
Eu pariez 1000 euro ca kvsc castiga din penalty inventat urmatorul meci. Pana acum meciul si penaltyul
  • 2017-8-11, 15:30
  • Scris de : XXL
Vad ca bântuie tristețea printre pinguinasi. Seara trecuta, după meci, beam o bere la Panoramic si deodată aud un zgomot puternic de schelaituri. Am rămas mirat, stiind ca in Cluj fusese rezolvată problema câinilor vagabonzi. Când colo, ce vad pe malul Somesului, haite de javre dinamoviste amestecate cu cete de pinguini jerpeliti care se lamentau in cor: "Daca nu ne sinucidem in noaptea asta, atunci mergem in grup la Pomohaci sa ne trateze asa cum stie el mai bine". Atunci am inteles cat de ingrata este viata de pinguin-sluga la caini. Doamne, Doamne...
  • 2017-8-12, 17:30
  • Scris de : tot chelner?
te-o tzapat grecii, ca nu strangeai la timp resturile de pe mesele "U"-istilor cu bani, aflati in concediu la ei si acum ai vise erotice cu Pomohaci, la panoramic?
  • 2017-8-11, 23:25
  • Scris de : unul
🐧🐧🐧🐧🐧+🐩🐩🐩🐩🐩🐩=🕇🕇🕇🕇🕇🕇😂😂😂😂🐣🐣🐣
  • 2017-8-11, 17:33
  • Scris de : 1/2
De ce nu ai coborat si nu te-ai dus sa le spui ce doresti , gandesti ? Nu este nimic : te-ai gandit sa le scrii si acum a aflat toata lumea : felicitari !
  • 2017-8-11, 14:20
  • Scris de : Hotii
Daca era valoare castigau cu 4-0 si nimeni nu zicea nimic. Cfr a castigat din penalty ultimele meciuri. Asta e adevarul.
  • 2017-8-13, 08:04
  • Scris de : Andrei
Cfr va castiga pe linie numai cu 1-0 tot campionatul, nu ne trebui 4-0.3 pct sunt 3 pct
  • 2017-8-11, 12:00
  • Scris de : Da sigur că da ...
Marele antrenor analfabet.
  • 2017-8-11, 05:30
  • Scris de : Stefan
HAI CFR!VICTORIE!
  • 2017-8-11, 01:38
  • Scris de : Hahaha
Cfr1907bucuresti :)) vai de voi. Sunteti vanduti miticilor. Nu dau mai mult de 8 luni pana ce bucurestenii din conducere ca baga in faliment direct