Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Video ACUM. CFR - FCSB, derby cu casa închisă în Gruia! Ardelenii au deschis scorul în ultimul minut al primei reprize!

CFR la egalitate cu FCSB în Gruia!
La ultima întâlnire din Gruia, cele două formaţii s-au anulat, scor 0-0. Foto: gsp.ro

LIVE CFR CLUJ - FCSB 1-1

Au marcat: Urko Vera 45 / Budescu 62

Meciul CFR Cluj - FCSB a suscitat un interes enorm din partea suporterilor fin Ardeal! După mai mulţi ani, meciul de joi seara din Gruia se va disputa cu casa închisă, confor oficialilor CFR Cluj. Echipa lui Dan Petrescu este lider în Liga 1, iar FCSB s-ar putea la un singur punct în cazul unei victorii. 

Dan Petrescu, care este suspendat pentru acest meci, este de părere că echipa lui Nicolae Dică are cel mai valoros lot din campionat şi rămâne principala favorită la titlu. "Bursucul" a fost prima opţiune pentru banca Echipei Naţionale, însă a refuzat.  

Dan Petrescu, despre derby-ul din această seară 

Echipele probabile

CFR Cluj: Arlauskis - Cr. Manea, Paulo Vinicius, K. Boli (A. Mureșan), Camora - Hoban, Culio, Nistor - C. Deac, Nouvier, Urko Vera.

Antrenor: Dan Petrescu (suspendat)

Rezerve: Duka - Luchin, A. Mureșan, Al. Vlad, Omrani, M. Coman, Baldé

FCSB: Fl. Niţă - Benzar, Bălaşa, Planić , Momčilović - Pintilii, Júnior Morais - Man, Budescu, Fl. Tănase - Alibec. Antrenor: Nicolae Dică.

Rezerve: A. Vlad, Enache, Nedelcu, Ov. Popescu, Filipe Teixeira, Gnohéré, Fl. Coman

Arbitru: Ovidiu Haţiegan.

Statistica meciurilor directe în LIGA 1

CFR şi FCSB s-au mai întâlnit de 46 de ori în Liga 1, de 11 ori s-au impus clujenii, de 15 ori au încheiat la egalitate, iar 20 de jocuri s-au terminat cu victorii pentru "roş-albaştrii".

- Palmares cu CFR gazdă: 23 jocuri - opt victorii CFR - opt remize - șapte victorii FCSB.
- Cel mai clar succes din contul CFR-ului a fost izbutit pe 9 decembrie 1970, 5-0 pe teren propriu (antrenori Eugen Iordache / Ştefan Kovacs).

- Doar trei dintre cele 46 de jocuri s-au terminat fără gol, toate la Cluj, ultima dată pe 17 aprilie 2017, în cea mai recentă confruntare directă.

-O  singură victorie au reuşit clujenii pe teren propriu în ultimele 12 jocuri directe din campionat, pe 1 noiembrie 2015, în rest au fost șapte remize şi patru succese ale "roş-albaştrilor".

Dan Petrescu vs FCSB în Liga 1: 11 jocuri - două victorii - două remize - șapte înfrângeri.

Comentarii
  • 2017-10-22, 00:05
  • Scris de : No bozmeg!
Bozgorilor, ce-i cu voi de-ati luat-o-n mufa azi pe toate stadioanele? V-a batut Hagi cu juniorii si cu un buget de 10 ori mai mic, iar la Ploiesti, Juventus s-o pisat pe autonomia voastra. Pai se poate, domnilor?!!
  • 2017-10-16, 11:55
  • Scris de : aparate de etichetat
un final de meci cu un dezmodamant cumva premeditat.
  • 2017-10-16, 09:54
  • Scris de : S. P.
Lasati arbitrii, domnule Petrescu si nu va ocupati tot timpul cu ei. Ieri Kovacs a fost foarte corect. Problema e ca va luptati cu ei, in loc sa pregatiti meciul tactic bine. A fost prost pregatit, nu a-ti stiut sa invingeti un Botosani. ASTA ESTE PROBLEMA, nu arbitrajul. Jucatotii nu stiu sa comunice intre ei, vine mingea si un tantalau sare sus sa marce si nu lasa mingea celuilalt, care este intr-o pozitie mult mai buna, i-i vine direct pe cap, nu pe ceafa. Culio tine prea mult mingea, incetineste jocul, este dat la pamant si nu mergeti la el sa spuneti sa dea pasele mai repede, ca aceste faulturi sunt in favoarea adversarului.Asta este problema, nu arbitrajul. Rezolvati disciplina in cadrul echipei, si daca este necesar puteti sa-i dati si cateva suturi celuia, care nu respecta tactica de joc. Nu dati cu piciorul in vant, ca nu este frumos,nu sunteti Alibec de la FCSB. La Viitorul este obligat sa castigati si e posibil ca ei joaca un fotbal deschis, nu se tavalesc pe jos, daca marca un gol... Doamne ajuta!
  • 2017-10-09, 21:25
  • Scris de : Ragnar
Păi ce faceți feți-frumoșilor (stiridesport.ro), ați închis prăvălia? V-a vizitat frumoasa galerie a șepcilor roșii? Hai că a trecut mai mult de o lună de zile și încă nu s-a mișcat nimic.
  • 2017-9-28, 13:03
  • Scris de : POPA
De analizat meciul de la Giurgiu. Unii nu stiu sa dea pase precise, au emotii si dau in minge ca un copil de 14 ani. Nu e corect! Djokovici a prins un sut sanatos, asta trebuie des incercat, ca va iesi pasenta. Dane, vezi stilul din CL si obliga-i pe colegi sa fie prudenti si bataiosi ca Ronaldo. Nici el nu are 6 perechi de c..-ie. La anul vine la CLUJ.I-l asteptam cu flori. Felicitari, oameni buni!
  • 2017-9-25, 14:18
  • Scris de : gioni
egal puteati face si cu lotul de anul trecut trebuie DAN cu KUBAN ptr Blaturile cu Ciobanu Meritati tribune goale batjocoriti pe oameni
  • 2017-9-28, 18:36
  • Scris de : kuku
Foarte slabe comentariile pinguinilor. Mi-e mila de ei!
  • 2017-9-25, 14:12
  • Scris de : gioni
bateti joc de publicul platitor cu blaturile cu ciobanu chiar sunteti obligati sa stati de capra sa u banii ciobanului conteaza rusineee ba ptr asta treb platit DAN P rea bun si Miriuta
  • 2017-9-25, 10:16
  • Scris de : @luis aka lajos
Ce ar fi sa faci tu trafic pe http://kvsc.taccs.hu/ si sa nu te mai bagi in seama pe aici
  • 2017-9-25, 15:41
  • Scris de : luis
Multumesc pentru sfatul dat.Asa am sa fac,voi face trafic si acolo si pe celalalte siteuri CFR-iste.Ma bucur ca,esti asa bine informat in legatura cu blogurile CFR-iste.Dar vazand ca ,comentezi la toate articolele despre CFR nu ma mira deloc acest lucru.Si pentru ca ai fost amabil cu mine si mi-ai recomandat unde sa postez,imi permit si eu sa-ti recomand ca,comenturile sovino-xenofobe-retarde sa le postezi pe siteurile mU-iste.Acolo ,cu siguranta vor fi mult mai apreciate si aplaudate.Na,sa fii sanatos.
  • 2017-9-25, 16:11
  • Scris de : ?
Unde ai citit in comentariul meu comentarii "sovino-xenofobe-retarde" ? Vad ca esti de-al casei pe site-ul indicat, asa ca nu ai de ce te agita
  • 2017-9-25, 16:26
  • Scris de : luis
Incepand cu titlu si terminand cu recomandarea ta de a posta doar pe site-ul respectiv denota sovino-xenofobie.Caracteristic celor ce sustin u.Asta va tine in viata,ura impotriva altora.
  • 2017-9-24, 23:07
  • Scris de : O nuu
Stai sa vezi dupa 2-3 infrangeri 1500 de adevarati pe stadion. Pe locul 1 inca e bine :)))
  • 2017-9-24, 23:08
  • Scris de : O nuu
Suporteri de rezultat pt cine nu a inteles mesajul :)))))
  • 2017-9-24, 10:03
  • Scris de : Doru
Cu viitorul 3000 cu oile 18 000. E clar cine ridica media. Spectatorii adevarati sunt aia 3000 cu viitorul
  • 2017-9-24, 18:30
  • Scris de : Forza Unirea Tășnad!
.
  • 2017-9-24, 11:48
  • Scris de : luis
5000 cu viitorul.O mica mare diferenta.
  • 2017-9-24, 13:26
  • Scris de : UCLUJ
Vai de cfr. Sunteti inexistenti in Cl"U"j Napoca.
  • 2017-9-24, 14:09
  • Scris de : luis
aha,am observat.Mai uita-te in jur.Traiesti in lumea viselor cu u.Nu existati,nici pe plan sportiv nici altfel.
  • 2017-9-26, 21:59
  • Scris de : UCLUJ
vai de tine....noi avem toate sporturile. iar legat de fani, sunteti zero
  • 2017-9-29, 16:27
  • Scris de : luis
Tu,amesteci sezonul cu fazonul.Eu m-am referit strict la fotbal,si asta o stii si tu.Dar na,trebuie sa te prefaci ca nu intelegi.Nu-i nici o problema,inteleg.Se numeste ,sindromul pingu.Se poate trata.
  • 2017-9-24, 12:31
  • Scris de : Omg
Deci cu oile 13000 au fost stelisti. Cu asa raport mi-ar fi rusine sa ma laud cu media de spectatori. Nu am mai pomenit si de dinamo ca era sah mat :)))
  • 2017-10-01, 00:16
  • Scris de : Suporter CFR
Da la voi nu erau 15 mii cu oile si in rest 2-3 mii ma?
  • 2017-9-24, 12:39
  • Scris de : luis
Anul trecut atat cu Astra cat si cu Viitorul ,tot in jur de 12000 am fost.Oare au venit sa sustina cele doua echipe venite din zona crepusculara de dincolo de Carpati?Hai ma baieti,CFR-ul are multi suporteri.Din pacate unii vin doar la meciurile importante.Important este ca,nu vin pentru oite,hau hau,regi si sumudici.Vin pentru CFR.
  • 2017-9-24, 18:07
  • Scris de : luis te asteapta fratii tai de la sepsi
franarilor v-au lasat secuii, acum au si ei echipa in liga 1 si e clara alegerea lor. Ati ramas niste amarati din satele unguresti din jurul Clujului. Din aia 3000 cu care va laudati, cel putin 1500 au fost curiosi atrasi de dan petrescu si de propaganda fara continut privind "valoarea" jucatorilor adusi.S-a vazut asta si cu craiova, cand curiosii n-au mai fost asa curiosi.
  • 2017-9-24, 20:18
  • Scris de : luis
Mda,de aia avem 2000 de abonati.Dar un sovinel frustrat ca tine,nu va intelege niciodata ce inseamna sa iubesti o echipa.Voi traiti doar din ura impotriva celorlalti.A ungurilor de exemplu.Trista viata aveti.
  • 2017-9-24, 12:42
  • Scris de : luis
Si inca ceva.La meciul cu Viitorul 5000,dar era perioada de vacanta +Untold,si chiar si asa pentru mamalicki lig s-au adunat 500.Nu-i asa rau ,raportat la altii.Raportat la fotbalul adevarat ,da,este foarte putin.Din pacate.
  • 2017-9-24, 12:42
  • Scris de : luis
5000
  • 2017-9-22, 19:31
  • Scris de : Andrey
Domnule Petrescu CFR Cluj este inca o echipa puternica ,doar ca trebuie mai mult in atac cu Ibrahima Bale si de asemenea trebuie mai cu curaj jucat jocurile ,cum adica CFR Cluj nu este o echipa puternica dar cand era CFR Cluj cu Culio si Deac,Camora era pfff de ne oprit pana si victorie cu manchester united de acea va rog sa i-l incurajati pe Balde.
  • 2017-9-22, 18:47
  • Scris de : luis
http: //lpf2.ro/html/clasament_spectatori
  • 2017-9-22, 19:04
  • Scris de : kuku
Luis, pinguinii, saracii de ei, sunt cateva zeci sau sute la meciurile de pe Arena Judeteana. Vorbim aici despre meciuri ce pregatesc Liga Campionilor. Hai CFR, numele tau e VICTORIE!
  • 2017-9-24, 09:58
  • Scris de : luis
Kukule si tie, pula-n kur sa-ti fie
  • 2017-9-22, 10:18
  • Scris de : tot cu boxe, tot cu boxe!
cfrfcsb...ce sinistru! Acum nu mai cantati voi in boxe? V-ati bagat om si pentru asta?
  • 2017-9-22, 08:56
  • Scris de : SABIN
Un meci bine gandit tactic cu faze spectaculoase. Pacat ca golul din min. 5 perfect valabil nu s-a dat. Si Cristi Balas a spus ca a fost un gol perfect valabil. Ptr. viitor: sa incercati la faze fixe sa stea careva in ofsaid, dar sa nu inchida calea unui jucator advers sau a portarului ca atunci golul CFR-ului este anulat. Domnule Petrescu! Faza golului FCSB trebuie bine analizat si insusit. Este o faza tipica din fotbalul italian. Deci cu asemenea deschideri rapide cand fundasii inca dorm in picioare, se poate marca un gol fantastic, chiar de laudat. FCSB a facut faza asta foarte bine chibzuit, ma doare din suflet, dar trebuie sa recunosc, a fost fantastic. Hai CFR, victorie la Giurgiu!
  • 2017-9-22, 06:03
  • Scris de : Dan Penalty
Din penalty golul? Nu am vazut meciul
  • 2017-9-22, 00:23
  • Scris de : Felicitari CFR!
Ne mentinem avansul in clasament. Sa vedem, insa la Giurgiu, Luni.
  • 2017-9-21, 23:46
  • Scris de : Hai cfr
Gol perfect anulat pentru CFR . Nici vb de 11 m . Jucătorul cade în cădere pe piciorul jucătorului advers .dacă jucătorul de oprea sa schimba direcția nu era niciun contact .nici poromboiu cu Crăciunescu nu dădeau 11 m . Și ei se știe ......când aud de CFR dau in ebola