Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

CFR , victorie chinuită cu Dinamo în Gruia! Culio a marcat din nou din penalty, dar a fost eliminat!

CFR s-a chinuit acasă cu Dinamo!
Foto:gsp.ro

CFR-ul lui Dan Petrescu a strâns serios din dinţi pentru a apăra fragilul avantaj obţinut în prima repriză de către argentinianul Culio, tot în urma unui penalty cu Dinamo, scor 1-0. Dinamoviştii, în frunte cu antrenorul Contra, au protestat vehement la decizia arbitrului Găman.

Ardelenii au cedat vizibil teren în partea secundă, când Dan Petrescu a preferat să apere rezultatul.

FINAL CFR Cluj - Dinamo Bucureşti 1-0 VIDEO

A marcat: Culio 36 (pen.)

Eliminări: Camora 84, Culio 90

Echipele de start

CFR Cluj: Vâtcă - Cr. Manea, Vinicius, A. Mureșan, Camora - Deac, Hoban, Culio, Moutinho - Omrani, Bokila. Antrenor: Dan Petrescu.

Rezerve: Duka – Vera Urko, D. Nistor, Luchin, L. Rus, Nouvier, Hamed

Dinamo: Penedo - Romera, Nedelcearu, Katsikas, S. Filip - Anton, Mahlangu - Salomao, Nascimento, Hanca - Rivaldinho.Antrenor: Cosmin Contra

Rezerve: Brănescu – Busuladzic, Albin, Nemec, Costache, Maric, Bumba

Arbitru: George Găman(Dolj)

....

CFR Cluj vrea să spele ruşinea de la ultima confruntare de pe teren propriu când a cedat inexplicabil cu 3-0 cu Vasile Miriuţă pe bancă. Trupa lui Dan Petetrscu este nevînvinsă în Liga 1 şi are 3 victorii consecutive şi se anunţă una dintre canditatele la titlu. "Câinii" lui Contra au fost eliminaţi de Athletic Bilbabo în Europa, însă au 3 victorii în campionat.

Dan Petrescu îşi doreşte o atmosferă de meci mare la meciul din Gruia, unde vor participa şi câteva mii de fani ai dinamoviştilor, mai ales din Ardeal.

"Dinamo mi se pare mai bună decât anul trecut deşi nu am fost aici. S-au întărit cu jucători buni, iar antrenorul este acelaşi, cunoaşte campionatul. O formaţie care scoate maxim din orice meci, va fi o candidată serioasă la câştigarea campioantului. Hanca a avut un salt extraordinar şi a ajuns la echipa naţională. E un jucător valoros şi nu va rămâne mult în România. Au jucători foarte buni în atac, Rivaldinho, Nemec, Bumba. Plus Nedelcearu care ar trebui să fie titular la naţională ca şi apărător."

"Nistor a venit mai târziu la noi şi trebuie să se acomodeze. L-am băgat în toate meciurile. Vreau să vină de pe bancă ca şi Hanca şi să marcheze 2 goluri. Cred că meciul va fi mai frumos dacă vor veni mulţi spectatori în tribună, chiar şi cei de la Dinamo. Îmi doresc o atmosferă de meci mare cu stadionul plin. "

CFR are număr 9!

Atcantul Urko Vera este noua vedetă din atacul clujenilor şi pare că câştigat duelul cu Bokila pentru postul de atacant central. Urko a venit la echipă după ce a fost văzut de Vasile Miriuţă, demis între timp, iar Dan Petrescu nu l-a dorit în prima fază.

"Va fi un meci greu, dar ne simţim bine acasă, e normal să ne dorim victoria pentru fanii noştri. I-am urmărit şi cu Bilbao, însă spaniolii sunt foarte greu de învins pe San Mames. Acasă au făcut un meci foarte bun. Îl ştiu şi antrenorul Cosmin Contra din campionatul Spaniei, sunt sigur că ne-a analizat foarte bine.

 Mă simt foarte bine şi am prins încredere. Mă antrenez foarte bine şi îmi place Clujul. Sper ca golurile mele să nu se oprească aici :). Nu ştiam că domnul Petrescu nu m-ar fi dorit în prima fază, însă eu încerc să conving fiecare antrenor că merit o şansă", a comentat spaniolul.

Comentarii
  • 2017-8-12, 12:14
  • Scris de : Luis
Sa ai in fiecare meci penalty inseamna ca ai valoare:))) valuare mare:)))
  • 2017-8-11, 23:40
  • Scris de : Muuuuuieee kvsc
Sobolanii visinii blatistii patriei. Stampila de hoti e pe vecie jegosilor.
  • 2017-8-11, 23:45
  • Scris de : @
Hai sa mori in chinuri groaznice in timp ce mesteci chiuvete si pisoare, acsfane!
  • 2017-8-11, 23:30
  • Scris de : unul
Pentru toti pinguinii frustrati 🖕🖕🖕🖕🖕🐧🐧🐧🐧🐧🐧🕇🕇🕇🕇🕇🕇
  • 2017-8-11, 22:36
  • Scris de : Radu
Vierm"U"șii cu flegme in urechi de la ACSFAN au venit in Gruia să vadă și ei un meci de divizia A, mă rog, de Liga 1, ligă în care din păcate nu vor mai apuca sa joace vreodată, în viața lor de căcăat în care nu își mai iubesc mamele, fără motiv. Asta e! Să vă sporească flegmele lipicioase în care are vă scăldați și prin care vă târâți viața voastră sinistră, vorba (m) uistului: "o viața mea / universitatea / iubesc la ea/ mai mult ca pe mama / curva..."
  • 2017-8-11, 15:05
  • Scris de : S.P.
Domnule Petrescu! Sa nu fiti trist, ca rezultatul este 1:1. Si anume: la Botosani nu a fost un 11 m clar, recunoscut de dl Cristi Balas, iar la Cluj aseara nu s-a vazut bine: a fost in piept balonul, sau in piept si putin a atins si membrele superioare ale bratului stang. Oricum: daca a gresit dl Gaman, n-a cazut cerul asupra Clujului, ca la Botosani a fost mult mai clar si nu s-a fluierat. Problema este alta: jucatorii nu asculta de Dvs. V-am scris data trecuta ca la cornere sa stea cate un jucator la ambele bare... Aseara inainte de golul lui Culio, Dinamo a dat un corner din care mingea se indrepta spre gol, noroc ca Camora a scos de pe linia portii... Mai tarziu Bokila a fost singur pe partea dreapta si putea sa avanseze sau sa centreze, dar n-a facut-o, ci a tras de-a moaca un sut dintrun unghi de 80 grade, care se prinde si de un portar de Liga III-a.(Este revoltator cat de mult incetineste acest Bokila pasele...)In repriza a 2-a echipa nu s-a miscat bine, s-au retras, parca au obosit sau ce dracu era cu ei, nu au jucat la nivelul cerut de Dvs. De ce au facut asemenea rusine ptr. echipa, ptr. staful tehnic, ptr. DVS???? Nu se poate asa ceva, sa va retrageti la 1-0, ca nu este bine, si lucrurile se pot schimba in rau... Si inca ceva: la antrenamente exersati suturile la poarta pe jos, ca nu este acceptat ca de la 6-8-15 metri sa se traga la poarta cu 3 metri peste. Hai CFR, victorie la Brasov!
  • 2017-8-11, 14:51
  • Scris de : paul pop
Uite ma ce sar sobolanii sifilitici de la cealalta echipa, vai mama lor, ca-i departe si n-are carte. Si tot cfr a revitalizat si acest ziar care traieste din ura, saptamani intregi fara activitate si acum ce va vezi pac, doua articole in aceeasi zi, vai de mamele voastre care bete v-o procreat.
  • 2017-8-11, 16:05
  • Scris de : Hotii
Care penaltyuri a avut kvsc in campionatul asta si cate etape au fost jucate. Sa auzim..
  • 2017-8-11, 14:30
  • Scris de : Hotii din Gruia
Tactica sefilor bucuresteni de la cefereu e simpla....au luat fotbalisti pensionari gratis si cu banii care altii ii baga in transferuri de jucatori adevarati , nu fosile... cumpara arbitrii. Meciul si penaltyul e prea batator la ochi.
  • 2017-8-11, 14:25
  • Scris de : Sergiu
Iar au castigat din penalty sobolanii. Cred ca au avut penalty in fiecare meci campionatul asta. Fara penalty inventat e greu. Din actiube e greu cu liberi de contract.
  • 2017-8-11, 14:25
  • Scris de : Sergiu
Iar au castigat din penalty sobolanii. Cred ca au avut penalty in fiecare meci campionatul asta. Fara penalty inventat e greu. Din actiube e greu cu liberi de contract.
  • 2017-8-11, 11:54
  • Scris de : Siteul frUstratilor Belgrădeni.
.
  • 2017-8-11, 11:42
  • Scris de : Vechile indeletniciri
Iar umbla honvezii la arbitrii. Mama lor de hoti.
  • 2017-8-11, 23:33
  • Scris de : unul
Fraiere,HONVEZII UMBLA SA O FUTA PE NYEVASTA TA CA TU NU ESTI CAPABIL😂😂😂😂😂😂
  • 2017-8-11, 05:28
  • Scris de : Stefan
HAI CFR!VICTORIE!
  • 2017-8-11, 01:35
  • Scris de : Ilea
Pana la urma va mutati la bucuresti sau nu? Mandria ardealului s-a miticizat
  • 2017-8-10, 23:43
  • Scris de : Gruia
CFR n-a jucat grozav astazi, dar si-a implinit scopul. Sa speram in evolutii mai bune in viitor. In schimb, m-au pus pe ganduri tipetele de durere ale pinguinilor veniti sa-si sustina stapanii=militienii. Pinguini, repede la psihiatru, sa nu vi se adanceasca depresia, dragi bordurari si spargatori de pisoare.
  • 2017-8-11, 07:54
  • Scris de : Stai sa vezi cand va vin sefii de la St. Gheorghe, cum o sa strigati Huj huj hayra, impreuna cu ei!
Ioi istenem Luis!
  • 2017-8-10, 23:46
  • Scris de : asa NEgrozav or jucat incat au luat 3 puncte
  • 2017-8-10, 23:23
  • Scris de : Omg
E adevarat ca patronii bucuresteni de la cfr vor sa mute echipa in capitala? Ce ari ajuns sobolanilor....o echipa de mitici:)))
  • 2017-8-10, 23:47
  • Scris de : da ,da . acolo e ma-ta si vor s-o urmeze.
mamele pinruinilor stiu de ce!!!
  • 2017-8-10, 22:08
  • Scris de : O poza cu "ultrasii" covasneni nu aveti?
  • 2017-8-10, 23:04
  • Scris de : Ultras= intarziat mintal.
HA HA HA . in 9 oameni le-am dat-o la uuuuuuuuu eeeeee stapanilor vostrii!!!!
  • 2017-8-11, 02:46
  • Scris de : UCluj
Prostule, ați rămas în 10 in min 85 și n 9 in min 91. Ați avut 11 m inventat
  • 2017-8-10, 23:40
  • Scris de : mooie frana
arbitruuuuuuuuuuuu orbbbb, phalsii de la 7 mui.din liga 3 va daam la mooie cand vreti ,acuma vreti????
  • 2017-8-11, 08:48
  • Scris de : paul pop
muie multa tie, noi suntem acolo, voi sunteti in poooola, real fundatura scrie pe voi, sobolani nemernici, auzi ma, fratii de la Dinamo. acest ziar scrie tendentios despre cfr, ma bucur ca aseara dinamo a fost injurata la greu, indem cealalta echipa locala..........1-0 a fost in rest mucles vitelor