Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Video CFR Cluj n-a reuşit să învingă liderul în Gruia! Ciprian Deac a reuşit faza meciului, însă mingea a lovit bara laterală!

CFR n-a reuşit să treacă de Viitorul!

CFR Cluj a făcut un nou meci modest în Gruia după înfrângerea din urmă cu două etape în faţa lui Dinamo (2-0), în faţa iderului Viitorul Constanţa, scor 0-0. Cu toate acestea, echipa lui Miriuţă se menţine încă pe loc de podium înaintea pardiei CS U Craiova - Steaua, programată de la ora 20.30.

LIVE CFR Cluj - Viitorul Constanţa 0-0 VIDEO

Min. 83 - RATARE CFR: Ciprian Deac a reuşit faza meciului! A driblat doi adversari în careu şi a trimis la colţul lung, însă mingea a nimerit bara laterală!

Min. 58 - Schimbare Viitorul: Intră Sorin Rădoi în locul lui Neluţ Roşu.

Min. 55 - Schimbare CFR: Intră Cristi Bud, iese Păun

A început parida!

Min. 43 - OCAZIE imensă Viitorul! Purece a fost servit excelent în careu, însă Mincă s-a opus în ultimul moment!

Echipele de start:

CFR Cluj: Mincă - Peteleu, Larie, Horj, Camora - Deac, Gomelt - Sorsa, Păun, Nouvier - Omrani. Antrenor: Vasile Miriuță

Rezerve: T. Marc - Mureșan, Rus, Bud, Ruiz, Anal, Roman. 

Viitorul: Râmniceanu - Benzar, Țâru, Boli, Cr. Ganea - N. Roșu, Nedelcu, Vână - Purece, Chițu, Fl. Coman. Antrenor: Gheorghe Hagi

Rezerve: Buzbuchi - Rădoi, Dumitrescu, Iancu, Morar, Țucudean, Hodorogea

...

Patronul celor de la FCSB a recunoscut că "decarul" lui CFR Cluj nu se va mai transfera pentru moment la echipa pregătită de Reghecampf. Ciprian Deac şi-a negocitat contractul cu Steaua şi urma să primească 200.000 de euro la semnătură!

Gigi Becali susţine că i-a făcut un bine lui Deac pentru că i-a crescut cota şi va primi mai mulţi bani de la CFR Cluj

Mi-a promis odată când a venit la Bucureşti să-mi ceară contractul ca să-l vadă avocatul prima dată. Apoi am mai făcut 2-3 modificări şi am spus că e gata, de aceea l-am anunţat că e jucătorul Stelei. Totuşi am făcut un lucru bun în postul Paştilor că i-am mărit salariul. Probabil cei de la Cluj i-au dat şi ei ceva, dacă eu i-am dat 15.000 pe lună şi 200.000 la semnătoruă. Eu zic că i-am făcut un bine. Mi-a spus că o să se revanşesze şi că o ne facă campioni. Nu în sensul că nu va juca cu Steaua, ci îşi va da viaţa contra adversarilor pe teren. Cu Steaua se va da la o parte :) Evident mai glumim acum", a recunoscut patronul celor de la FCSB într-o intervenţie la DigiSport.

Construieşte echipa în jurul lui Deac

Vasile Miriuţă s-a bucurat că Ciprian Deac nu va mai pleca la FCSB şi a dezvăluit intenţiile sale despre cum va arata noua echipă din Gruia în sezonul viiitor. "Nici nu mă gândeam că va pleca Ciprian de la CFR, e simbolul nostru. A jucat peste 10 ani aici, e un jucător minunat. Sper ca şi suporterii să se liniştească acum, mi-a părut rău când am văzut atâtea critici la adresa lui înaintea meciului cu Steaua. Trebuie să-l apăr şi m-au dezamăgit sincer aceste lucruri care s-au spus despre Cipri. În jurul lui Ciprian şi a lui Camora se poate face o echipă puternică", a declarat Miriuţă.

Meicul cu echipa lui Hagi devine capital

"Am uitat jocul cu Dinamo pentru că ne aşteaptă un meci extrem de greu cu Viitorul acasă. Au pierdut nemeritat cu Craiova dar sunt pe primul loc. Dacă vrem să rămânem între primele 3 echipe, trebuie să batem Viitorul duminică, deci e foarte important pentru noi. Viitorul are jucători foarte buni, Coman, Benzar şi alţii. Sunt periculoşi şi la fazele fixe. Orice e posibil în lupta la titlu", a comentat Miriuţă.

Comentarii
  • 2017-4-13, 15:31
  • Scris de : hajni
cand e meciu ?
  • 2017-4-13, 17:16
  • Scris de : acsfan nu cred sa joace in Saptamana Patimilor!
... cred ca sunt atei!
  • 2017-4-11, 19:11
  • Scris de : 7000 de spectatori in Gruia!
Si, vorba lui Paul Pop, 1400 de ASSfan-isti pe stadionul Consiliului Judetean. Ma intreb doua lucruri: 1. Cine a platit nocturna? Pe Gruia un meci in nocturna costa cam 3500 de euro. 14000 de Ron s-au adunat, eventual, din biletele vandute la meciul acsfan. 2. Urca in Gruia fostii pinguini cand vin stapanii lor catei la Cluj?
  • 2017-4-11, 20:45
  • Scris de : clujean_adevarat
tenguramongoluledetotiassfanisti!
  • 2017-4-13, 13:11
  • Scris de : clujean_adevarat
sipemamasorameasinevastamea
  • 2017-4-12, 11:32
  • Scris de : luis
He,he PROSTULE ce esti tu PROST,ai aparut si aici?Iar ai scapat de la casa de nebuni,Prostule ce esti tu prost.
  • 2017-4-13, 11:22
  • Scris de : luis si tie pula-n cur sa-ti fie
Te pupa mama
  • 2017-4-11, 11:41
  • Scris de : paul pop
In ziar scrie ca pinguinii au fost 1400 la ultimul meci. deci ciocul mic leoarbelor. Dar altceva este jenant, cica cealalta echipa a primit de la buget 250.000 eurici, asta este asemenea cu a ii arunca in gaura neagra. Boc este un tampit, el tot zicea ca premiaza performanta, care performanta? performanta cu Avantul Barsana, cu luat valize de la Becali, cu performate cu Pancota, multe altele asemanatoare/ O pista de biciclete costa 30.000-40.000 euro/km, cam cati km de piste de biclete s-ar putea face in cluj din banii aceia ? Sa-mi bag poola in cei care gestioneaza banii Clujului.........
  • 2017-4-09, 23:46
  • Scris de : LORi KVSC
Felicitari galeriei pentru lectia ultras predata la meciul cu Ovidiu. Baietii din tribuna visinie au avut o prestatie fantastica. Am avut si avem cea mai principala galerie. hei hei
  • 2017-4-09, 13:13
  • Scris de : cfr
Problema cu Deac njn a fost ca pleaca la oi, ci ca a negociat intimpul sezonului. Doar la partea financiara s-a gandit tot timpul.
  • 2017-4-08, 16:48
  • Scris de : s.p.
Maine trebuie sa fim 15000 pe Dr. CR. este o singura varianta: VICTORIA! Daca CFR-ul ia 3 puncte si FCSB pierde la Craiova, inca nimic nu este pierdut. Sunt inca 5 meciuri, din care 3 la Cluj. Maine, fratilor din teren, trebuie sa va dati si haina de pe voi,ca sa luati 3 puncte... Bine, Regele are niste iepurasi iuti de 17-18 ani, dar nu pot sa traga pe sfoara jucatorii consacrati de 25-30 de ani. Bagati aparare cu 4 fundasi ca pe urma candimcep sa asalteze poarta CFR-ului se vor deschide dea binelea. Misu Minca, te rog sa strigi cu gura mare cand vezi ca cineva este mitocan si nu este la datorie, iar la cornere nu prinde pe cineva, ci doar sta acolo ca un... Eu ma rog toata noaptea sa nu arbitreze O. Hategan, ca atunci e jale ptr. CFR. Doamne ajuta, victorie!
  • 2017-4-10, 06:58
  • Scris de : UCluj
15 000? Hahaha poate 1000
  • 2017-4-08, 18:18
  • Scris de : Miri
o sa tin cont de indicatiile dumneavoastra pretioase. va salut.
  • 2017-4-08, 08:20
  • Scris de : Stefan
HAI CFR!VICTORIE!
  • 2017-4-07, 23:05
  • Scris de : LORI KVSC
Corul de la Savadisla organizeaza deplasare in Gruia. Plecarea va avea loc duminica incepand cu ora 15 din fata caminului cultural. Toate cheltuielile cu transportul revin in sarcina clubului nostru drag. Sa aratam ca ne pasa si suntem alaturi de baieti si la bine si la greu. Haide draga cfr
  • 2017-4-07, 14:04
  • Scris de : Luis
Atat conducerea ,cat si Deac ar fi trebuit,sa ia atitudine ,la aberatiile ciobanului suprem,si nu se ajungea aici.Imi pare rau ca,Cipri a fost criticat de suporteri,dar trebuie sa-i inteleaga si el.Pentru suporterul de rand ,ar fi fost o mare dezamagire sa mearga la oite .Pe de alta parte ,conducerea CFR-ului trebuia sa-i propuna ceva concret,nu sa astepte pana-n ultima clipa.Oricum,intentia ciobanului ,a fost destabilizarea CFR-ului,si a reusit partial.
  • 2017-4-07, 14:04
  • Scris de : Luis
Atat conducerea ,cat si Deac ar fi trebuit,sa ia atitudine ,la aberatiile ciobanului suprem,si nu se ajungea aici.Imi pare rau ca,Cipri a fost criticat de suporteri,dar trebuie sa-i inteleaga si el.Pentru suporterul de rand ,ar fi fost o mare dezamagire sa mearga la oite .Pe de alta parte ,conducerea CFR-ului trebuia sa-i propuna ceva concret,nu sa astepte pana-n ultima clipa.Oricum,intentia ciobanului ,a fost destabilizarea CFR-ului,si a reusit partial.
  • 2017-4-10, 06:59
  • Scris de : UCluj
Care suporteri?
  • 2017-4-10, 06:59
  • Scris de : UCluj
Care suporteri?
  • 2017-4-10, 06:59
  • Scris de : UCluj
Care suporteri?
  • 2017-4-07, 17:06
  • Scris de : siul
care suporteri mai frizerule? L-au injurat niste tigani din lona. Vinovat e scroafa aia a ta pe carue o lingi in cur zi de zi, ca un astfel de jucator nu poate fi tratat asa. Fara cioban, scroafa nu scotea banul
  • 2017-4-07, 17:46
  • Scris de : Luis
Ma,tu,pe langa faptul ca,esti analfabet,mai esti si prost.Si nu ar fi o problema,dar prostul nu-i destul de prost,daca,nu-i si fudul.Na,tu indeplinesti toate conditiile.
  • 2017-4-07, 17:46
  • Scris de : Luis
Ma,tu,pe langa faptul ca,esti analfabet,mai esti si prost.Si nu ar fi o problema,dar prostul nu-i destul de prost,daca,nu-i si fudul.Na,tu indeplinesti toate conditiile.
  • 2017-4-09, 21:09
  • Scris de : salamior cu barbuta
Of, cata invidie!