Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Sport alert CFR exultă după decizia TAS: "Mă sună investitori"! Primul jucător care şi-a anunţat revenirea în Gruia!

EUFORIE în familia CFR după decizia TAS!
Iuliu Mureşan anunţă revenirea feroviarilor în top. Foto: Daniel RUS

Vestea că CFR Cluj şi-a primit punctele şi a revenit pe podium după decitzia TAS de vineri a declanşat fiesta în familia "vişiniilor"! Mesajele de felicitare ale jucătorilor au curs pe reţelele de socializare. Preşedintele Iuliu Mureşan spune că se aştepta la această decizie şi a făcut un anunţ surpriză pentru echipă din sezonul următor.

"Mă aşteptam la această decizie de la TAS. Am avut nişte apărători excepţionali, iar avocaţii şi-au făcut meseria. Nu aveam cum să pierdem pentru că legea insolvenţei ne dădea dreptate. S-a făcut un abuz mare împotriva CFR-ului atunci cînd s-a dat decizia de a ni se lua cele 24 de puncte! 

După decizia de azi am primit deja foarte multe telefoane de la investitori care vor să bage bani la CFR Cluj. Sunt şanse mari ca echipa să arate la fel de bine ca anii trecuţi, când eram o forţă în Liga 1.", a declarat Iuliu Mureşan pentru GSP.RO.  

Ionuţ Rada, fostul căpitan al clujenilor, a mărturisit că s-ar întoarce în Liga să joace pentru CFR!.

Mai jos puteţi citi câteva reacţii ale jucătorilor după decizia de astăzi!

"Vă mulțumesc foarte mult, tuturor fanilor care ne-au sprijinit în această perioadă dificilă. Cred că ar fi putut fi un sezon mai bun, dar ne vom bucura de acest moment mare. Suntem CFR Cluj!" - GREGORY TADE 

"Bravo CFR!!! Ma bucur enorme!! CFR este ceia mai buna equipa si civilizata din Romania!!! Hai cfr!" - TONY DA SILVA 

"VICTORIE!!!" - IONUŢ RADA

"Y E S!!! The warriors are here!! WE ARE BACK" - BRUNO GUIMA 

"Nu mai ştiu ce să mai cred despre activitatea Comisiilor noastre. De ce mai activează dacă tot pierd la TAS?" - MIRCEA SANDU, fost preşedinte FRF

Tânărul Adrian PĂUN a postat pe pagina de Facebook şi o fotografie cu noul clasament :)

 

 

C'moooooon!! ❤️

Posted by Paun Aditza Aditza on Friday, May 22, 2015
Comentarii
  • 2015-5-22, 22:33
  • Scris de : braq
Muresene...daca te suna unu din Cuba cu numar ascuns, sa-i inchizi, ca e cacealmea
  • 2015-5-22, 22:33
  • Scris de : braq
Muresene...daca te suna unu din Cuba cu numar ascuns, sa-i inchizi, ca e cacealmea
  • 2015-5-22, 22:15
  • Scris de : s.f..
Sambata sa veniti cat mai multi la meci cu Rapidul. La sfarsit sa facem o fiesta pe teren asa cum am facut cand Tony l-a tuns pe domnul Muresan. Ardealul are doua echipe in fruntea esalonului intai. Asta conteaza domnilor! Hai CFR?
  • 2015-5-22, 22:31
  • Scris de : Sugeti pula bozgori nespalati
2 echipe datoare vandute care o sa intre in faliment cat dr curand
  • 2015-5-22, 17:55
  • Scris de : bococi
Rusine comisiilor FRF. Chivorchian, da-ti demisia omule, esti depasit si expirat, comunistule!
  • 2015-5-22, 16:02
  • Scris de : gigi
Eventual creditorii te suna Muri draga !
  • 2015-5-22, 15:24
  • Scris de : zahu
Mue la rrumani clujeni. Hajra kvsc. Sper desfintati. Ls koloszvar doare kvsc
  • 2015-5-22, 15:56
  • Scris de : dan.
ma curva ungureasca, nu ai pic de rusine? tu chiar crezi ca CFR e echipa ungureasca? sau ca in Cluj, traiti doar voi? sa nu te miri daca te injura toti romanii. dar poate nu ai priceput nimic din ce am scris.
  • 2015-5-22, 14:33
  • Scris de : u1919
Lasati-ne sa ne pregatim de finala cupei. Nu ne intereseaza tasul kfr si alte prostii. Va rugam.
  • 2015-5-23, 20:09
  • Scris de : remus_cj
o sa stati din nou capra in fata oitelor cum ati stat si anii astia!falimentul e acum al vostru,finala va fi ultimul meci si apoi va va clona boc !sper so faca sa nu dispara ,,U,, DE TOT DIN FOTBAL!
  • 2015-5-22, 16:44
  • Scris de : cristi
Ati avut noroc curve mici. Nu zic ca imi pare rau, imi face placere sa stiu u in finala, dar la meciu cu cfr ati avut noroc, ati intalnit o echipa formata din copii tineri care nu prea auveau experienta si moralul la pamant. Va pregatiti voi de B
  • 2015-5-22, 15:19
  • Scris de : p
sa va sugeti intre voi sugalai de MuuuuuuISTI!!! SA PUTREZITI IN BBBBBBBB!
  • 2015-5-22, 14:27
  • Scris de : alb-visiniu?
Bai, toti astia care sunteti suporteri de mici ai cfr-ului! Care sunt culorile voastre adevarate ? Alea de dinainte de pascani? N-aveti cum sa stiti, uitati-va lapoze!
  • 2015-5-23, 00:52
  • Scris de : 2
mai mult imi placea alb-violetul dar na asta e si visiniul merge :))
  • 2015-5-22, 14:38
  • Scris de : zahu
dar ale voastre ?? galben-albastru ?? ati revopsit coviltirul ??
  • 2015-5-22, 14:35
  • Scris de : x
alb-violet...
  • 2015-5-22, 15:07
  • Scris de : gigi
Chiar ca le statea bine in tricoul alb -violet lui Nagel ,Lupu, Popa Horia, Hurloi ,Pop Mihai (Rima),Miszti, Moga, Berindei, Tegean ,Bretan, Minteuan, Coman, Albu (Taliba),M. Adam, Iepure , Coroian etc.
  • 2015-5-22, 16:11
  • Scris de : dan.
in primul rand uiti n lucruri esential:aproximativ jumate din cei amintiti de tine au purtat si alb-negru. un Mocuta mai lipseste sa faca iar din doua echipe una. sa-ti mai amintesc: Liviu Mihai, Manu, dar de Hurloi si Missti nu tin minte sa fii jucat la CFR.
  • 2015-5-22, 14:53
  • Scris de : corect
corect
  • 2015-5-22, 14:17
  • Scris de : paul_pop
Mue digi
  • 2015-5-22, 14:09
  • Scris de : numai U
Familia Sobolans va urmari la Tv finala cupei jucata de Universitatea. Vor vedea un spectacol pe teren si mai ales in tribune. Pentru ca noi subtem alaturi de echipa si la greu. Pana acum am vandut 1500 bilete. Pana miercuri depasim 3000. Haide U!
  • 2015-5-22, 16:21
  • Scris de : DAN
Un raspuns pe care il meriti; Familia Sobolans va privi cu mare satisfactie decaderea si desfintarea unei echipe construite din gunoaiele din Pata Rat Unyversity.
  • 2015-5-22, 15:39
  • Scris de : paul pop
La piatra neamt am fot peste 2000, era o peluza intreaga doar cfr
  • 2015-5-22, 15:08
  • Scris de : Sory
Nu ne interesează finala pe care oricum o veți pierde,vom sărbătorii clasarea echipei CFR CLUJ pe locul trei,din păcate pt voi începănd de azi sunteți matematic retrogradați iar situația clubului vostru este dezastruoasă așa că familia șobolans de Someș,nouă Ceferișilor ni se rupe de finala cupei,noi am CĂȘTIGAT trei cupe și două supercupe,de campionate nu-ți mai spun că sunteți destul de amărăți.Sper să scăpați de faliment dar va fi cam greu.
  • 2015-5-22, 14:37
  • Scris de : zahu
o finala la 50 de ani !! deci, cand o sa jucati urmatoarea finala ?? atentie la limbu rrumun.
  • 2015-5-22, 14:03
  • Scris de : kuku
Fotbaliștii CFR-ului, dar și antreborul Dican, trebuie apreciați pentru profesionalismul lor. Altfel, dincolo de suferința ”federalilor” și, mai ales, a celor de la ”gigitv” sport.ro sau gsp regret ura - care denotă stupizenie - a unor susținători/postaci ai Universității. Măi, pezevenchilor, în campionatul viitor, din 14 echipe, 7 se află pe o rază de 65 de km în jurul Bucureștilor, câte două sunt din Oltenia și din Moldova, iar una din Banat. Lor li se adaugă doar două echipe ardelene, ASA și CFR. Voi chiar preferați fotbalul psd-izat și corupt?
  • 2015-5-22, 13:58
  • Scris de : paul pop
Mue la mitici , naum si toata gasca digi
  • 2015-5-22, 13:28
  • Scris de : vali
Si cand te gandesti la jalea si durerea de la LPF, FRF si din studiourile sportive, nu poti decat sa spui: Merci Lausanne ! Se pare ca-i foamete mare din moment ce Vochin s-a compromis in asa hal cu declaratiile facute.Nu-mi aduc aminte sa fi cerut sanctiuni in cazul stelei cu patron si manager arestat pentru coruptie.
  • 2015-5-22, 17:16
  • Scris de : DAN
hai sa-ti spun eu ceva;toate echipele din PROVINCIE, care cum au deranjat CAPITALA s-au dus pe s u l a. CFR mai putea rezista, dar cand pe Arpy la mancat in cur sa fie mare patron de t.v. a suparat pe multi, plus ca aceelasi om a crezut ca-i mai usor sa-i dai cu camera in loc sa-ti continui un lucru bine facut. dar totusi ramane o intrebare: da BANII, BANII UNDE SUNT?
  • 2015-5-22, 22:25
  • Scris de : La Arpi. Unde sa fie. Si cu 20 mil € datorii cam greu. Va ucursti degeaba
.