Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Video CFR a remizat cu FCSB în Gruia! Roş-albaştrii s-au dus la 3 puncte de Viitorul, iar ardelenii au căzut pe locul 4!

CFR, doar remiză cu FCSB în Gruia!
Bud le promite fanilor o evoluţie bună cu FCSB

FINAL CFR Cluj - FCSB 0-0 VIDEO

CFR Cluj a scos doar o remiză albă în Gruia în faţa liderului FCSB, scor 0-0. Echipa lui Reghecampf s-a închis bine cu CFR Cluj, preferând să conserve un rezultat care o avantajează. Miriuţă a surprins cu titularizarea lui Cristi Bud, însă golgeterul clujenilor a avut o evoluţe ştearsă, la fel ca şi cea a lui Alibec, schimbat în minutul 60 cu Gnohere.

Clujenii au ratat câteva ocazii clare în prima parte prin Sorsa, Păun şi Deac. FCSB a replicat târziu prin Florin Tănase în partea secundă. Intrat în partea a doua, Nouvier a trimis periculos din careu, dar mingea a trecut pe lângă bară. CFR Cluj a cedat poziţia a treia a podiumului, în detrimentul lui Dinamo.

- CFR Cluj a avut cele mai periculoase ocazii în prima repriză. Sorsa, Păun şi Deac au trecut pe lângă deschiderea scorului

A început partida!

- Record de asistenţă pe arena din Gruia în acest sezon la meciul cu FCSB! Organizatorii au epuizat toate cele 14.000 de bilete puse în vânzare!

Echipele de start

CFR Cluj: Mincă - Tiago Lopes, Ionuţ Larie, Horj - Gomelt, Dea - Sorsa, Bilel Omrani, Păun - Bud. Antrenor: Vasile Miriuţă.

Rezerve: Marc - Peteleu, A. Mureşan, L. Rus, Nouvier, F. Nascimento, Dan Roman.

FCSB: Niţă - Pleaşcă, Bălaşa, Moke, Momcilovic - Pintilii, Ov. Popescu - Boldrin, Fl. Tănase, De Amorim - Alibec. Antrenor: L. Reghecampf. Rezerve: Edi Stăncioiu - Tamaş, Alex. Tudorie, Jakolis, Vlad Achim, Gnohere, G. Enache.

Arbitru: George Găman (Dolj). Asistenţi: V. Avram, M. Orbuleţ (Bucureşti).

.....

Ardelenii de la CFR Cluj vor disputa în a doua zi de Paşti cel mai important meci al acestui sezon cu FCSB în Gruia. Cristi Bud, golgeterul din sezonul regulat al clujenilor, nu a marcat în play-off, dar le-a făcut o promisiune fanilor în finalul de campionat. Cristi Bud se simte bine în meciurile cu roş-albaşti, el reuşind o "dublă" în victoria din capitală din septembrie 2016, scor 2-1.

"Îmi lipseşte golul, anul acesta nu prea mi-am ajutat echipa cum mi-am dorit. Mai sunt 5 etape şi vreau să demonstrez acest lucru, prima şi ultima impresie contează. Îmi doresc cel mai mult să joc, să ajut, iar dacă voi marca va fi foarte bine. Avem echipă bună şi putem câştiga contra oricărei echipe. O victorie ne-ar readuce în lupta pentru titlu, încă mai sunt şanse".

"Am încercat să mă motivez singur în această perioadă, nu am avut niciun conflict cu domnul Miriuţă. Nu-mi permit să am un conflict cu el, eu sunt jucător iar el este antrenor"a mărturisit atacantul de 31 de ani.

Vasile Miriuţă le-a recomandat jucătorilor să nu se lase influenţaţi de vorbele lui Gigi Becali, care a declarat că îi doreşte pe cei doi fundaşi centrali de la CFR Cluj, Ionuţ Larie şi Răzvan Horj.

"E un meci foarte important pentru noi în acest play-off, pentru că jucăm cu Steaua acasă. Fanii ne vor sprijini în număr mare şi vom încerca să facem un meci mare. Alibec este un jucător bun, dar avem fundaşi centrali care îl pot bloca. Am văzut strategia lui Gigi Becali, care îşi doreşte jucători de la fiecare adversar înainte de jocul direct cu FCSB.

Larie este în ultimele 6 luni de contract, poate discuta cu oricine dacă doreşte. Referitor la Deac, ştiu că a bătut palma cu CFR. Îmi doresc să înscrie Ciprian Deac cu Steaua. Ştiu cât suflet pune pentru acest club, iar acele critici apărute când s-a negociat cu Steaua nu au fost corecte. Cu o victorie împotriva Stelei sperăm la podium", a comentat Miriuţă.

Statistica întâlnirilor directe

CFR Cluj vs FCSB în Liga 1: 45 jocuri - 11 victorii CFR - 14 remize - 20 victorii FCSB.

Palmares CFR gazdă: 22 jocuri - 8 victorii CFR - 7 remize - 7 victorii FCSB.

- Cea mai recentă confruntare: 12 martie 2017, FCSB - CFR Cluj 2-0, marcatori Eddy Gnohere şi Ovidiu Popescu.

Vasile Miriuţă vs FCSB în Liga 1: 8 jocuri - o victorie - două remize - 5 înfrângeri;

- 20.07.2013, FCSB - Ceahlăul 2-1, meciul de debut al lui Miriuţă ca antrenor pe prima scenă din România.

Mediile de vârstă: CFR Cluj - 27 ani şi 2 luni; FCSB - 25 ani şi 4 luni.

Comentarii
  • 2017-4-19, 19:10
  • Scris de : S.P.
Domnule Bagacean! Va rog sa interveniti ptr. a stabilii niste regului elementare. Sorja la inceput de meci, cand a dat cu capul peste, putea sa ia jos mingea si sa traga in gol.De ce n-a facut? De ce il scuipa in obraz pe dl Miriuta, ca nu respecta regulile elementare?... La fel Gomelt la inceputul repr. a II-a a tras la poarta din marginea careului, un sut de nimic, de rusine, de la un om fara respect fata de colegi. Iar in stanga lui era liber un alt ceferist, care putea sa ajunga sa marce, ca era liber. De ce n-a dat Gomelt acest pas, ptr a deschide scorul????? Spuneti, domnule Bagacean, dv.daca vadeti ca un jucator, care i-a 5000 de euro pe luna, de patri ori mai mult decat primarita capitalei, nu va enerveaza???? Nu-i spuneti niciodata acestora: sa-ti fie rusine!!!! Alti fug ca scoate limba, si un nesimtit i-si bate joc de ocaziile, parca ar fi 20 la un meci... Asa nu e bine! Schimbati regulile ca aveti tot dreptul, dar si puterea! Daca nu puteti, cereti ajutor de la dl. Paszkany.
  • 2017-4-19, 16:10
  • Scris de : Numai Unde sunteti?
Pingu saracii au ajuns la amatori, fara nume, fara identitate, fara suporteri, fara investitii, nevoiti sa cerseasca la primarie iar, ca tiganii, pt a supravietui inca 1 an. Noua clona fara nume traieste doar prin atentia acordata de suporterii cfr, asta e singurul lor contact cu fotbalul profesionist...prezentul e sumbru assfanistilor :) iar viitor...e cale lunga si drumul e plin de 'primejdii'
  • 2017-4-18, 20:37
  • Scris de : chiar nu inteleg!
La meciurile acsfan sunt cateva sute de spectator, iar la comentariile despre CFR vin mai multi acsfanisti. Mergeti mai la meciuri, platiti-va biletele. Asa va sustineti echipa, nu cu vorbe de ocara pe net.
  • 2017-4-18, 13:11
  • Scris de : Suporter CFR
Prefer sa joc cu 10 mii spectatori si 300 in galerie decat cu 1000 pe stadion si 600 in glaerie. Galeria lui U e frumoasa nu spun, dar si la meciul respectiv, la CFR a fost o atmosfera foarte frumoasa.
  • 2017-4-18, 13:29
  • Scris de : Ucluj
Noi cu Steaua aveam 25 000
  • 2017-4-23, 16:28
  • Scris de : Suporter CFR
Nu au fost niciodata 25000, nici macar la meciurile cu noi. Delirezi. Si nu trebuie sa iti spun eu. Iti pot dovedi statisticile.
  • 2017-4-18, 12:41
  • Scris de : paul pop
A seara am vazut un meci anost, fcsb este echipa de rahat , cfr cam tot pe acolo, iar Miriuta putea sa-si dea seama ca Bud nu poate iar Sorsa ii fara pasiune, doua maini moarte. Despre marele Alibec, un mare rahat cu perje, gras, lent, fara pregatire fizica si cu nadragii in vine, simulant si scandalagiu, asta este imiganirea vedetei nr unu din fotbalul romanesc. Un rebut. Stie cu mingea , dar ce folos, ca nu se deplaseaza, despre presing nici nu se pune problema, iar asta este cotat de presa FCSB asta nr 1 in tara...... Saraca Tara... Poate la nationala de fotbal in sala, la mingicariala. CFR o echipa limitata, cred ca in repriza a 2 dupa introducerea lui Nascimenta si alui Nouvier in locul celor doua maini moarte au aparut ocaziile. Multi uisti la meci, din aia batrani de-i stiu de pe vremuri, cu parul alb, tradeaza simbolul....... M-am racorit injurand la MIMI. Slaba consolare, mai bine era acasa cu familia. Ziarele din Cluj, asta si actualde cluj au o atitudine fatarnica fata de cfr, preamaresca marea victorie de la Gherla, dar CFR este la capat de drum........ Niste ziaristi imbecili care uita anumite lucruri, cfr joaca impotriva unor jujcatori profesionisti, u joaca cu aia care au hobby miscarea in aer libe, cfr a plecat a plecat cu 6 puncte penalizare, este un miracol ca este in play-off, cfr a vandut o serie de jucatori valori in Romania, dar totusi este caolo, cfr isi revine in camionatul urmator, cfr strange 15.000 de oameni cu beneficiu la 125.000 euro, cfr nu cere bani de la Boc si cate si mai cate. asa ca mucles, gura leoarbelor. Cfr a fost in Cluj vesnic si nu a facut parte din cooperativa cu Remusica la timona. ata este realitatea , restul is injuraturile unor sobolani. Sper ca in 26 mai sa iasa din insolventa si sa prezinte noul actionariat , odata cu intrarea in administrarea fondului de investitii, care doreste rezultate , nu povesti, ceva nou pentru noi.
  • 2017-4-18, 17:19
  • Scris de : Iuliu M
Mi-ai depășit așteptările. Ai un gust extra și pentru familie. Pupa 😅
  • 2017-4-18, 13:52
  • Scris de : @gradinarul lui arpi
U nu cere bani lui boc. Fiind club sportiv are o alocare din bugetul aprobat de CL pentru sport. Musai muszai din care faci parte deasemenea are alocare din bugetul aprobat de CL. Ong-urile pe care le-ati folosit sa-i fraieriti pe jucatori ca sa eludati taxele la stat, ca apoi sa intrati in solventa tot de la bugetul local au alocare financiara. Cat despre fondul de investitii....dar cred ca esti prea redus si atunci ti-o spun direct..."fondul de investitii" este nelutu varga, interlop de etnie roma, cu avere facuta din trafic de carne vie si aur, prieten cu liderul vostru spiritual pazskany, iar bagacean e contabilul lui. Fonduri....nemti....vise. Apropo, inca nu l-ai uita pe nea Remus, mai ales dupa ce te-o dat afara ca ti-ai furat colegii in vestiar :). Tarane!
  • 2017-4-18, 14:19
  • Scris de : paul pop
Nu are nici o alocare dedicata pentru U, alocarea se distribuie la toate asociatiile sportive in functie de cat cer. Nu fac parte din din nici un musai, nu am facut parte niciodata din nici o organizatie de nici un fel, iar cel denumit de tine lider spiritual, am avut dar altii, si nu sunt atat de dobitoc sa am nevoie de un lider, fie si spiritual. Interlopul de etnie roma are atatia bani incat sa furnizeze 6 milioane de euro si sa dea salarii marite de la anul ? Ai facut macar 100.000 de euro sa vezi ce greu se fac ? Iar a visa nu este un lucru rau, rau este sa fii acru si tampit, orbit de ura, sa nu mqai poti judeca din cauza ei. Iar partea cu furatul, ai mai spus-o , atunci te-am injurat, acum imi provoci greata, spui tot soiul de tapenii fara sa cunosti realitatea. Nu am furat nimic in viata mea, cu atat mai putin in copilarie si adolescenta. Pe Remus nu il cunosc , adica nu am vorbit niciodata cu el, l-am vazut , dar nu am vorbit, iar la U , la copii si juniori nu cunostea chiar pe nimeni, poate valorile, si nepotul lui, dar nu era cazul meu. Asa ca ramai dracului cu ura ta si capul tau plin de tampenii.
  • 2017-4-18, 17:10
  • Scris de : U Cluj
Bai javra, uite ce scrii tu in primul tau comentariu, nefiind asadar o replica:" Multi uisti la meci, din aia batrani de-i stiu de pe vremuri, cu parul alb, tradeaza simbolul..", "Niste ziaristi imbecili care uita anumite lucrur", "asa ca mucles, gura leoarbelor" ....si multe altele. Cine pe cine uraste, ma pi.zda bleaga ??????????????
  • 2017-4-19, 08:31
  • Scris de : paul pop
Bai pizda plange, eu nu urasc echipa U , ci suporterii imbecili si fara logica ai lui U, inteleg disperarea ca sunteti in kkat, dar cine ii de vina ?
  • 2017-4-18, 15:00
  • Scris de : @gradinarul lui arpi
No ofence dar de cate ori amintesti de "U", o sa-ti amintesc cine esti. Rezuma-te la a ridica in slavi echipa bozgorilor si asta e!
  • 2017-4-18, 09:33
  • Scris de : Miri cremvustila
Mă cac pe mine ca vine Sergiu Popa și îmi mai da o lecție de tactică.
  • 2017-4-18, 08:12
  • Scris de : Ioan B
Doua echipe de căcat cu doi,,mari" antrenori de tot râsul(de vazut performantele lor la alte echipe)
  • 2017-4-18, 01:36
  • Scris de : elore
nu mai dati stiri despre echipa ungureasca din gruia ca nu ne intereseaza deloc.
  • 2017-4-18, 01:27
  • Scris de : horea
spectatorii au venit sa vada clona fcsb nu clona kwsc. sa fie clar. acum cu obiective ratate sa vezi la urmatorul meci 700 de sobolani.
  • 2017-4-18, 00:49
  • Scris de : Suporter CFR
Nu contesta nimeni faptul ca galeria lui U creeaza o atmosfera frumoasa, dar sa zici ca au fost 100 oameni la noi e ipocrizie. Uite aici 10 mii cu Viitorul. https://m.youtube.com/watch?v=mslLExIhL5E
  • 2017-4-17, 22:41
  • Scris de : @KKWC
Care stea a câștigat până la urmă?
  • 2017-4-17, 22:34
  • Scris de : 15000 de spectatori in Gruia!
Unde-s acsfanistii?
  • 2017-4-17, 23:08
  • Scris de : UCluj
90% steliști. Numai ei se auzeau. Câteodată se mai auzeau și aia 100 de penibili de la cfr copiindu ne cântecele
  • 2017-4-17, 23:57
  • Scris de : Suporter CFR
Eu nu stiu la ce meci te-ai uitat tu. Aia din galerie de la Steaua au cantat de 2-3 ori tot meciul, atat. Am prieteni uisti care mi-au spus ca s-a auzit foarte bine galeria noastra.
  • 2017-4-18, 00:46
  • Scris de : UCluj
Care galerie? Adunătura aia care copiază cântecele noastre? Uite aici galerie cu Steaua https://m.youtube.com/watch?v=mslLExIhL5E
  • 2017-4-18, 00:50
  • Scris de : Suporter CFR
Nu contesta nimeni faptul ca galeria lui U creeaza o atmosfera frumoasa, dar sa zici ca au fost 100 oameni la noi e ipocrizie. Uite aici 10 mii cu Viitorul. https://m.youtube.com/watch?v=mslLExIhL5E
  • 2017-4-18, 00:51
  • Scris de : Suporter CFR
Aici, pardon http://www.cjsport.ro/fotbal/video-dor-de-performanta-cfr-cluj-s-a-calificat-in-play-off-cu-peste-10-000-de-fani-in-tribune-la-final-inclusiv-iuliu-muresan-sarbatorind-cu-galeria/
  • 2017-4-18, 02:11
  • Scris de : Ucluj
Mă refer la galerie nu la spectatori
  • 2017-4-18, 13:12
  • Scris de : Suporter CFR
Prefer sa joc cu 10 mii spectatori si 300 in galerie decat cu 1000 pe stadion si 600 in glaerie. Galeria lui U e frumoasa nu spun, dar si la meciul respectiv, la CFR a fost o atmosfera foarte frumoasa.
  • 2017-4-17, 22:39
  • Scris de : 15000 de spectatori, 0 fani
  • 2017-4-18, 16:07
  • Scris de : da, asta-i diferenta!
La meciurile CFR-ului vin spectator civilizati, la acsfan merg derbedeii!
  • 2017-4-18, 19:47
  • Scris de : Așa ți-a spus mami?
  • 2017-4-17, 20:43
  • Scris de : giani
fcsb va invinge satelitul kwsc. muiela sobolani.
  • 2017-4-17, 08:00
  • Scris de : KKWC
Pentru fanii novici ai echipei, doresc să le aduc la cunostinta faptul că nu demult iubita noastră echipa a purtat minunatul nume proletar comunist Steaua CFR Cluj. Asta in caz că au îndoieli pe cine să susțină astăzi. Elore fiul!
  • 2017-4-18, 00:25
  • Scris de : 2
mda dar tu nu ai cum sa stii ca atunci echipa din someseni (victoria) care era a armatei a fuzionat cu CFR si din aceasta cauza se numea asa ,pana la urma si-au dat seama ca aceasta fuziune nu duce la nimic si au renuntat asa ca noapte buna acsfan:))
  • 2017-4-18, 06:34
  • Scris de : Fuziune, clonare, FC ecomax....
  • 2017-4-16, 14:55
  • Scris de : sergiu popa
Este o singura varianta: victoria CFR-ului. Daca echipa joaca cu daruire si suflet maxim, si marca in primele 15 minute, echipa lui Gigi se deschide si totul va fi bine... Atentie la pasele de 5-10 metri, sa nu dati peste capul adversarului, ca da cu capul, sau cu trupul si ia mingea. Sa se dea pe jos, ca este mai bine, ba mai mult, jucatorul advers poate ca respinge in aut sau cornere.(Scoateti cat mai multe cornere, ca este o treaba faina ptr. echipa.) Rog toti jucatorii de la Cluj sa joace ca Ronaldo, si anume: daca nu trece de jucatorul advers, atunci se tranteste la pamant, se vaieta cu gura mare, si arata cum a fost faultat... Deci, daca CR joaca asa, atunci invatati de la el! Este un mare jucator! Si inca ceva: sa NU va atingeti de adversar cu trupul in careu, ca un arbitru pro Bucurestean, imediat da 11 metri ptr. FCSB. Asta nu ne lipseste! Dar daca sunteti tras la pamant sau bruscati in careul advers, este obligfatia fiecaruia sa-si ceara dreptatea cu gura mare... Hai Clujule, fa-ne bucurosi luni seara, suntem alaturi de voi, echipa de suflet.
  • 2017-4-16, 15:27
  • Scris de : Nelutu Varga
domnu sergiu, o sa-l pun pe bagacean sa-i transmita la miriuta, cuvant cu cuvant ce-ati scris. Avelo Bahtalo
  • 2017-4-16, 11:52
  • Scris de : clona bozgoreasca versus clona ciobanului
kvsc 07-fcsb 07-asta da
  • 2017-4-16, 14:34
  • Scris de : Luis
S-a chinuit mult ma-ta,pana te-a cacat pe lume.Gata,trag apa,ca puti.
  • 2017-4-17, 14:22
  • Scris de : unul
de ce te cobori la nivelul lor????
  • 2017-4-17, 22:08
  • Scris de : Luis
Îmi place să mă cobor până la știulete sa fac o felație...Meserie învățată de la bătrânul meu😀
  • 2017-4-16, 15:31
  • Scris de : Nelutu Varga
mai luis vezi ca de aici inainte te pun sa-ti platesti biletul
  • 2017-4-16, 16:08
  • Scris de : Luis
Am abonament,ai dat-o-n bara.Na ,dar la sa ma astept ,de la un frustrat,lovit in cap,suporter acsfan.
  • 2017-4-16, 10:23
  • Scris de : Stefan
HAI CFR!VICTORIE!
  • 2017-4-16, 10:02
  • Scris de : Gyuszi
Bilete moaca este?
  • 2017-4-16, 11:04
  • Scris de : Luis
Ba da,muma-ta,presteaza gratis,daca esti CFR-ist.