Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Foto CFR Cluj - Petrolul, derby în play-out! Ratări imense ale clujenilor contra "lupilor galbeni"!

CFR, ratări incredibile cu Petrolul!
Foto: stiridesport.ro

CFR Cluj a reuşit doar o remiză (0-0) împotriva "lupilor galbeni", luni seara, în Gruia! Cristian Lopez şi C. Bud au ratat din poziţii de singur cu portarul în ambele reprize, într-o partidă pe care CFR a dominat-o în întregime!

FINAL CFR Cluj - Petrolul 0 - 0 VIDEO

Min. 68 - OCAZIE IMENSĂ! Cristi Bud a ratat singur cu portarul din interiorul careului!

Min. 58 - Bud reia cu capul pe lângă poarta, din centrarea lui Jakolis

Min. 40 - RATARE IMENSĂ CFR! Cristian Lopez a reluat în portar din careul mic, centrare de la Camora!

Min. 38 - Petrolul, la un pas de autogol! Daniel STANA a respins spre propria poartă o centrare de pe stânga, iar mingea s-a scurs pe lângă bară!

View post on imgur.com

 

Min. 20 - Ocazie CFR! Francezul Nouvier trimite puternic de la 20 de metri puţin peste transversală!

A început partida!

Echipele de start:

CFR Cluj: Marc - Dani, Larie, L. Goian, Camora - Gomelt, Juan Carlos - Nouvier (Păun 77), Petrucci (Bud 55), Vitor Bruno (Jakolis 54) - Cristian.

Petrolul: Cobrea - David, Mișelăricu, Benga, Begeorgi - Zoubir, Stana, Bucșa, Mareș - Ziani, Paolucci.

PLAY-OUT. CFR Cluj - Petrolul Ploieşti, luni 21 martie, ora 20.30, live. CFR Cluj este neînvinsă în primele două partide din play-out şi va disputa, luni, primul meci acasă cu Petrolul Ploieşti. "Lupii galbeni", care îl vor avea pe bancă pe antrenorul Jerry Gane, îşi vor juca ultima şansă în Gruia.

Portarul Traian Marc a vorbit despre confruntarea cu echipa prietenului său. "Petrolul nu prea mai are şanse, dar joacă un fotbal frumos, chiar au transferat jucători în această iarnă. Din păcate, rezultatele nu i-au ajutat, dar jocul este unul plăcut, cu ocazii. Va fi o partida grea. Ştiu că şi-au schimbat antrenorul, chiar sunt amic cu Jerry Gane, însă la acest meci sper să fiu învingător", a comentat jucătorul clujenilor.

Echipa îi aşteaptă pe fani la meci, mai ales că doamnele şi domnişoarele, dar şi copiii vor avea intrare gratuită DETALII

"Sunt sigur că suporterii vor fi alături de noi la acest meci, deşi jucăm în play-out. Mai ales că doamnele şi domnişoarele au intrare gratuită la partidă, le aşteptăm să ne încurajeze. Indiferent în ce fază jucăm, play-out sau cupe europene, trebuie să ai mereu motivaţie. Suntem neînvinşi şi sper să continuăm seria. Ultimele 4 minute cu Timişoara din prelungiri, când am egalat, au fost incredibile şi ne-au dat moral."

"E o luptă grea în play-out. Două victorii consecutive te pot urca în clasament, iar două înfrângeri de coboară pe loc retrogradabil. Cred că bătălia se va da până la final!"

 

 

Comentarii
  • 2016-3-22, 12:11
  • Scris de : Stefan
Dragi razboinici ai pisoarelor in loc sa va ocupati de noi mai bine va puneti cu burta pe carte si invatati celebrul slagar din Liga a V si a IV ,,Taranul e pe cimmp". Parintii vostrii o sa fie fericiti ca ii ajutati la copalit. HAI CFR
  • 2016-3-22, 18:29
  • Scris de : @istavan
istavane ce-ai zis cand ai vazut prim-planurile de la digi cu tribunele? cateva leliuci cu naframa si pieptar din piele de oaie, de prin vaida camaras si badiuci imbracati de sarbatoare cu clop si canaci rosii albi si verzi, asa ca te-ai simtit ca acasa? asa-i cum zici tu ,,Taranul e pe cimmp Parintii vostrii o sa fie fericiti ca ii ajutati la copalit"
  • 2016-3-22, 15:12
  • Scris de : doua clase ca trenul :)))))
Papagalule pune tu mana pe carte,se scrie vostri cu un singur ,,i" Apropos de tarani,de fanfara din Savadisla mai stii ceva hostezane?
  • 2016-3-22, 15:36
  • Scris de : Pista
Normal ca stiu, is suflator de scula principal
  • 2016-3-22, 12:44
  • Scris de : dupa cum scrii
se vede ca tu ar trebui sa pui mana pe carte inainte sa dai lectii altora, pentru ca te faci de rusine. Parintii vostrii se scrie corect parintii vostri.
  • 2016-3-22, 10:38
  • Scris de : Mitica Soponeala
Ioi vrut se merge la meci dar era ocupat tot cel 30 de loc de la schela asa che stat acase si face sex cu scroafa . Rezolvat problema cu spectatorii pus chite zero trebe se face stadion plin .scrofa draga szeretlek
  • 2016-3-22, 08:23
  • Scris de : Sergiu Popa
Domnilor Muresan Iuliu si Zamfir! Echipa nu are mentalitate de a castiga un meci, care normal trebuia facuta aseara. Jucatorii sunt egoisti, nu dau pase unora, care sunt intr-o pozitie mult mai buna... Trag la poarta foare slab, chiar nu sunt suturi, doar pase la portar.(Petrucii a pierdut 2 ocazii, sa nu mai vorbim de Cristian, Cristi Bud si altii.)Cristian nu va fi golgheterul Romaniei niciodata, daca de la 2 metri nu este capabil sa dea mingea in poarta. Arbitrajul a fost gen:Balaj. Daca te culci la pamant cand nu reusesti sa preiai balonul, atunci arbitrul fluiera.Este fault.Unii chiar stiu asta. Trebuie si acest lucru luat in calcul. Spuneti-i antrenorului, ca acel jucator, care nu respecta indicatiile lui, care este lenes, egoist deci: inamicul CFR-ului, la schimbare sa nu mai dea mana cu el,iar jucatorul sa zica mersi ca nu a primit un sut in c...r. Atentie mare la echupa lui Mitica. O sa dea 2-3 goluri. Hai CFR!
  • 2016-3-22, 07:29
  • Scris de : LORI KKWC
Felicitari galeriei care intr-o zi de luni a facut o depla sare grea pentru meciul cu petrolul. Respecte.
  • 2016-3-21, 23:41
  • Scris de : sfdgdh
Multi tare ati fost. Cam 10 % din cati au fost sambata la ora 11. Si gratis, haha, poate de dadeau si-o shaorma mai veneau 6 insi. PENIBILILOR!
  • 2016-3-22, 08:42
  • Scris de : Pinguinu tuciuriu
Aloo gara jucu...ia vezi matale de pinguriştii tai ca mai retrogradati vro doua trei ligi...aici e o discutie intre echipele din liga 1....masa fomistilor e mai incolo.
  • 2016-3-21, 22:28
  • Scris de : ILDIKO MATHE
Albitru hoti mare cu noi rusine
  • 2016-3-21, 19:25
  • Scris de : Deci
Luptă Clujul! Felicitări Clubului Fotbalistic Clujean pentru această inițiativă!
  • 2016-3-20, 14:03
  • Scris de : CFR-ist
Catre redacția stiri de pinguini.ro,va rog sa va interesati daca suporterele u-iste vor primi intrare libera la meciul cu Petrolul si daca vor sta in tarc, alaturi de lupii galbeni. Astept informația.
  • 2016-3-20, 11:48
  • Scris de : vali
Meci greu cu Petrolul; vointa este, dar putinţă mai puţină, iar comunele "joaca tare", în teren si în afara lui.
  • 2016-3-20, 10:25
  • Scris de : UCluj
Hai Petrolul!
  • 2016-3-20, 10:25
  • Scris de : UCluj
Hai Petrolul!
  • 2016-3-20, 22:37
  • Scris de : Btad
Asteapta.l ca vine...nustiu daca vine chiar pana in liga 5 lainga voi...dar una.doua ligi tot scade
  • 2016-3-19, 17:57
  • Scris de : adi
Hai CFR Cluj- Mandria Ardealului .
  • 2016-3-19, 17:47
  • Scris de : niste U-iste
O sa avem si noi intrarea liberă? Ne este dor de fotbalul de calitate, iar domnul Walter nu ne-a oferit nimic de 8 martie.
  • 2016-3-19, 18:23
  • Scris de : he he
Sigur la fotbal de calitate v-ati gandit si nu la latceva de calitate?Sa stiti ca CFR-isti sunt dotati,puteti apela cu incredere.
  • 2016-3-20, 07:50
  • Scris de : de aceea are ma-ta abonament si la antrenamente?
  • 2016-3-19, 13:34
  • Scris de : Stefan
HAI CFR!VICTORIE!