Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Update Video
CFR Cluj - Oţelul 1-0! CFR a bifat a doua victorie la rând şi le dă emoţii echipelor aflate la retrogradare!

A doua victorie la rând pentru CFR Cluj!
Tade este omul de gol al clujenilor în meciul cu Oţelul. Foto: Daniel RUS

Sărbătoare în Gruia! CFR Cluj a reuşit cea de a doua victorie consecutivă şi le dă emoţii echipelor aflate la retrogradare. Feroviarii au dominat partida cu Oţelul, iar singurul gol a fost marcat de golgeterul Gregory Tade. 

CFR Cluj are un moral ridicat pentru derby-ul din Vinerea Mare cu rivala Universitatea, care a fost învinsă categoric la Craiova (3-0)

FINAL CFR Cluj - Oţelul Galaţi 1-0

Min. 90 - Schimbare CFR - Negruţ, în locul lui Dore.

Min. 86 - OCAZIE Oţelul! Mişelăricu trage puţin pe lângă bară din 12 metri!

Min. 80 - Schimbare CFR. Petrucci, în locul lui Veres!

Min. 75 - Schimbare Oţelul - Grădinaru, în locul lui Iorga.

Min. 73 - Schimbare Oţelul. Cucu, în locul lui Tătar

Min. 70 - Schimbare CFR Cluj! Intră Chanturia, iese Lopes

Min. 67 - Şut de efect a lui Cernat care trimite lângă bară, însă Mincă este la post

Min. 64 - Galben pentru Vereş (CFR)

Min. 56 - GOL CFR CLUJ 1-0! Tade a deschis scorul cu un şut din interiorul careului

 

 

CFR Cluj - Oţelul! S-a deschis scorul în Gruia! Detalii ---->> http://bit.ly/1H15hgV #cluj

Posted by StiriDeSport.ro on Tuesday, April 7, 2015

Meciul s-a reluat!

Pauză

Min. 25 - Camora suteaza din unghi la colţul scurt, mingea trece alături!

Min. 18 - Tudorie reia periculos cu capul peste poartă!

Min. 13 - Lovitură liberă pt. CFR! Tiago Lopes centrează în careu pentru Larie, care reia imprecis în cădere. 

Min. 11 - Cucu trimite peste poartă de la 20 de metri!

Min. 5 - OCAZIE CFR Cluj! Dore a încercat un transor de la 25 de metri, resins cu dificultate de Abraham!

A început partida!

ECHIPELE DE START!

CFR Cluj - Oţelul live online ora 19.15. CFR Cluj a câştigat surprinzător pe terenul Astrei Giurgiu în etapa trecută (0-1) şi vrea să legea a doua victorie în campionat după despărţirea de Eugen Trică. "Feroviarii" au cedat ultimul loc chiar adversarei directe din această seară, Oţelul Galaţi.

Oaspeţii par a se fi resemnat cu gândul că vor evolua în liga a doua, în timp ce echipa lui Dican şi Ciorceri vrea să adune puncte şi în retur în aşteptarea deciziei de la TAS.

"Interimarul" Francisc Dican nu ştie dacă va fi păstrat până la finalul campionatului, deşi are susţinerea totală a vestiarului. "Eu am fost numit de către conducere ca să mă ocup de meciul cu Astra. Săptămâna viitoare va avea loc o ședință în care se va decide cine va fi antrenor. Realitatea este că eram pe ultimul loc, dar noroc cu Oțelul că a pierdut și ne-am mai săltat noi o poziție. Nu știu ce va fi mâine ca să vorbesc despre decizia de la TAS. Știu că sunt 30 de puncte în joc, așa că vom vedea ce va fi”, spunea Dican după victoria de la Giurgiu.

------------------

Echipele probabile

CFR Cluj: Mincă - Jakoliš, Carp, Larie, Camora - Petrucci, Muniru - Jazvic, Tadé, Păun – Doré. Antrenori: F. Dican, George Ciorceri.

Oţelul: Hotoboc – Milea(Mişelăricu), Miron, Cucu, Popescu (Murgoci) - Tavares, Dică - Iorga, Cernat, Hamroun – Tudorie.

Arbitru: George Rădulescu (Bucureşti). Asistenţi: Bogdan Gheorghe (Bucureşti) şi Adrian Mărginean (Aiud).

Stadion: Dr. C-tin Rădulescu (Gruia)

Bilete pentru partida de marţi

Comentarii
  • 2015-4-08, 11:34
  • Scris de : Cefurau hotii din gruia
Vineri seara fetitele de la crf cluj ne vor umple din nou pula cu ruj
  • 2015-4-08, 10:36
  • Scris de : bococi
Vineri batem ultimul cui in coparsaul tzaranushilor! Hai CFR!
  • 2015-4-07, 22:46
  • Scris de : Sobolan de cand ma stiu. Alb si maroniu
Pizdelor ati fost 80 la meci.
  • 2015-4-08, 04:51
  • Scris de : Andrei
Gunoiule, Oamenii mai si lucreaza.... nu toti sunt ca voi sobolanilor. Stati acasa 24/7 si traiti din pensia lui mata! si apoi va prezentati la meci cu bani luati de acasa din pensia alimentara
  • 2015-4-08, 11:24
  • Scris de : Muie cfr
Da unde lucrezi sobolanule. Esti paznic de noapte sau gunoier. Sau curva pe calea turzii
  • 2015-4-07, 22:30
  • Scris de : misu
Bravo CFR !
  • 2015-4-07, 21:49
  • Scris de : serj
Satisfactia suprema pentru cfr: u sa termine prima deasupra liniei, sa sarbatoreasca ca idiotii salvarea de la retrogradare si apoi sa vina bomba de la tas, cfr sa isi ia punctele inapoi iar u sa pice in b :))
  • 2015-4-07, 22:04
  • Scris de : gg
Lasa sobolane povestile cu TAS ul ca nu va da aia nimic. Aveti datorii neplatite la o gramada de jucatori si antrenori. Falimentul va paste
  • 2015-4-07, 22:30
  • Scris de : amorim
tot peste voi terminam vinitura de la polul sud, indiferent de TAS
  • 2015-4-07, 22:36
  • Scris de : Muue cfr
Nici baremul nu l face sobolanilor
  • 2015-4-07, 23:16
  • Scris de : Pt muue cfr
si care ii baremul ma prostul zilei??ati avut o strategie foarte bine pusa la punct il aduceti pe antrenorul ala de nota 10 falub ca sa va bage in B!Mult succes in fondarea unei noi echipe!!!ca ajungeti in liga a 2 a si la revedere falimentul o sa va mance!
  • 2015-4-08, 00:02
  • Scris de : Sobolan infect din satul gruia
Insolventilor voi in 3 luni va desfiintati. Nu aveti nici planul de reorganizare votat.
  • 2015-4-07, 22:04
  • Scris de : gg
Lasa sobolane povestile cu TAS ul ca nu va da aia nimic. Aveti datorii neplatite la o gramada de jucatori si antrenori. Falimentul va paste
  • 2015-4-07, 20:32
  • Scris de : sin
Praf suntem.Putem da mana cu U .
  • 2015-4-07, 20:40
  • Scris de : sobolans
Ne_o trage U
  • 2015-4-07, 20:39
  • Scris de : sobolans
Ne_o trage U
  • 2015-4-07, 19:52
  • Scris de : Florian
Nu stiu de unde ai vazut tu 80 ca mai mult de 30 de sobolani nu sunt. Rau au ajuns astia.
  • 2015-4-07, 19:19
  • Scris de : hppa
Mama mia am vazut imagini la tv... bate vantul. 80 de spectatori pe tot stadionul. Astia au castigat 3 titluri si au batut pe manchester? Totusi la u-rapid au fost 2800 nu 80.
  • 2015-4-08, 00:35
  • Scris de : busca+vlad munteanu
@hppa, am fost in jur de 1000. Ne-am sustinut echipa, n-am injurat echipa adversa, eu sunt un cetatean care nu merge in galerie, si nici pe probabila retrogradata U Cluj. Pacat, anul viitor, daca veti mai exista, nu ne vom mai intalni pe Stadionul Dr. Constantin Radulescu; poate in Cupa... doar.
  • 2015-4-07, 18:48
  • Scris de : Arrow
Azi la ora 17 am vazut autocarul intrand in Cluj pe calea Turzii. Daca au facut azi drumul cu autocarul de la Galati ma indoiesc ca vor face fata.
  • 2015-4-08, 00:44
  • Scris de : busca+vlad munteanu
@sagetica, voi aveti depasare la Otelul, si un program de meciuri care va asigura plecarea in neant. Simbolul U nu merita, dar derbedeii, care se comporta ca tine, o vor "servi" din plin.
  • 2015-4-07, 19:18
  • Scris de : ss
Eu am văzut ieri pe la 17 autocarul în centru
  • 2015-4-07, 19:21
  • Scris de : Arrow
Zambesc, discret.
  • 2015-4-07, 15:36
  • Scris de : Septimiu Campeanu
Predictie: 1. U Cluj pierde la CS U Craiova. 2. CFR Cluj bate pe Otelul. 3. U Cluj pierde vineri cu CFR Cluj. 4. U Cluj pierde finala Cupei Romaniei cu Steaua chiar pe Cluj Arena. 5. CFR Cluj primeste cele 24 puncte inapoi de la TAS si termina campionatul pe locul 3 . 6. U Cluj retrogradeaza .
  • 2015-4-07, 22:42
  • Scris de : Anca sobolan din tata n fiu
0. Planul de reorganizare nu este acceptat si crf intra in faliment.
  • 2015-4-07, 22:39
  • Scris de : Muie cfr
Tu esti mai prost decat prostii
  • 2015-4-07, 19:27
  • Scris de : gigi
Nepoate ,esti ruda cu mama omida ???
  • 2015-4-07, 16:40
  • Scris de : Andrei
ai uita 7. U sa desfinteaza
  • 2015-4-07, 15:10
  • Scris de : misu
Hai CFR !
  • 2015-4-07, 14:05
  • Scris de : hmm
Ce sa zic. Bafta otelul. Sa le o trageti la sobolani
  • 2015-4-07, 16:37
  • Scris de : andrei
sobolan ie mata aia care te-a fatat
  • 2015-4-07, 18:47
  • Scris de : analfabetule:)))))))
,,ie mata" du-te ma-n p..a mea de prost :)))))
  • 2015-4-07, 15:30
  • Scris de : R
Vezi ca si-o trage mata chiar acum pe Turzii cu un boschetar (s-ar putea sa fie taica-tau, sa te interesezi!)
  • 2015-4-07, 14:05
  • Scris de : hmm
Ce sa zic. Bafta otelul. Sa le o trageti la sobolani