Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Sport alert ZIUA decisivă pentru CFR Cluj! Ardelenii au ieșit din insolvență! Băgăcean: "Ne vom bate la titlu!"

CFR a ieșit din insolvență!
Ardelenii de la CFR visează din nou la cupele europene

Update. CFR a ieșit din insolvență! Vestea a fost confirmată pentru ştiridesport.ro de reprezentanţii CFR Cluj care au fost la tribunal pentru a afla decizia Curţii de Apel. Acţionarul Marian Băgăcean a mărtursit că a avut o zi extrem de intensă: "Este veste pe care o aşteptam cu toţii. Ne vom bate pentru campionat la anul şi pentru cupele europene!", a spus Băgăcean imediat după aflarea deciziei.

Ştire în curs de actualizareZi decisivă pentru familia CFR Cluj! Ardelenii aşteaptă decizia Curţii de Apel Cluj, care a rămas în pronunţare cu privire la dispunerea închiderii procedurii de insolvenţă. Clubul a avut emoţii în această primăvară, când judecătorul de la Tribunalul Comercial Cluj a dispus mai multe amânări în dosar, astfel că CFR Cluj risca să se aleagă cu încă o amânare de un sezon în cupele europene.

CFR Cluj este obligată să iasă din insolvenţă până la 31 mai pentru a putea demonstra celor de la UEFA că nu mai are datorii. Astfel, clubul ar putea participa într-o cupă europeană din sezonul 2018-2019, dacă va îndeplini şi criteriul de calificare sportivă în Liga 1. Asfel, administratorul judiciar Răzvan Zăvălean a contestat decizia amânării pentru luna iunie de către Tribunalul Comercial la Curtea de Apel.

Judecătoarea Curţii de Apel i-a audiat ieri pe avocaţii CFR Cluj i-au reamintit magistratului consecinţele grave pe care le-ar suporta clubul în cazul unei decizii nefavorabile. 

CFR Cluj a intrat în insolvenţă în februarie 2015. La începutul acestui an a fost salvată însă de apariţia "noului" acţionar majoritar, Marian Băgăcean. Acesta a cumpărat în ianuarie 2017 pachetul majoritar de acţiuni, însumând 61,0199%, de la 6 societăţi controlate de Arpas Paszkany, inclusiv de la omul de afaceri care deţinea 21,2392%. Băgăcean ar putea deveni acţionar majoritar cu acte în regulă chiar de astăzi, fiind condiţionat de ieşirea din insolvenţă.

CFR Cluj ar fi al doilea club, după Dinamo Bucureşti, care a reuşit să iasă din insolvenţă!

Citeşte şi:

EXCLSUIV. Ce s-a decis în cazul INSOLVENŢEI lui CFR Cluj! Avocaţii ardelenilor: "NU e frumos ce s-a întâmplat în acest dosar. CFR poate intra în faliment!"

Comentarii
  • 2017-5-31, 05:05
  • Scris de : AcsFAN
Minciuni de presa! Stiu eu din surse sigure ca faliment, paskani, offshoreuri, mafia unguteasca, ei defapt s-au desfintat in urma cu 2 ani si au fost inlocuiti de reptilieni si iluminati,singura echipa din cluj e universitatea care a dat falimemt ca nu a vrut nime sa bage 2 salarii de capsunar ca sa o scape de la desfintare
  • 2017-5-30, 15:30
  • Scris de : Din lumea celor care nu exista
Zi de doliu in lumea fara creier si viitor a pinguinilor. Dar ce doliu? Astia nu erau deja morti de mult si putzeau a hoit descompus in subsolurile sordide ale Ligii a 5-a, printre flegme, coji de seminte albu-negre si sepci rosii in putrefactie?!
  • 2017-5-30, 17:00
  • Scris de : Hotii din cocina
Erau in liga 4 promovati deja in liga 3 sobolan scarbos sustinator a echipei care a furat in 10 ani cat steaua si dinamo in 50
  • 2017-5-30, 15:08
  • Scris de : Luis
Acum ca am iesit din insolventa trebuie neaparat sa negociem o fratie cu Sepsi osk. Altfel riscam sa pierdem titlul de cea mai iubita echipa magyara din erdely in favorea covasnenilor. Si asa ceva e de neadmis. Trebuie sa ne infratim cu ei, kvsc deja au initiat actiunea. Mai trebuie romaniacs si patriots sa decida daca canta sau nu imnul magyarorszag alaturi de noi. Elore kvsc hajra sepsi osk Autonomie:))
  • 2017-5-30, 16:02
  • Scris de : Luis
Pingu,slab de tot.Nu te duce capul.
  • 2017-5-30, 16:02
  • Scris de : Luis
Pingu,slab de tot.Nu te duce capul.
  • 2017-5-30, 16:02
  • Scris de : Luis
Pingu,slab de tot.Nu te duce capul.
  • 2017-5-30, 16:02
  • Scris de : Luis
Pingu,slab de tot.Nu te duce capul.
  • 2017-5-30, 16:02
  • Scris de : Luis
Pingu,slab de tot.Nu te duce capul.
  • 2017-5-30, 16:02
  • Scris de : Luis
Pingu,slab de tot.Nu te duce capul.
  • 2017-5-30, 16:02
  • Scris de : Luis
Pingu,slab de tot.Nu te duce capul.
  • 2017-5-30, 16:02
  • Scris de : Luis
Pingu,slab de tot.Nu te duce capul.
  • 2017-5-30, 16:02
  • Scris de : Luis
Pingu,slab de tot.Nu te duce capul.
  • 2017-5-30, 16:02
  • Scris de : Luis
Pingu,slab de tot.Nu te duce capul.
  • 2017-5-30, 16:02
  • Scris de : Luis
Pingu,slab de tot.Nu te duce capul.
  • 2017-5-30, 16:02
  • Scris de : Luis
Pingu,slab de tot.Nu te duce capul.
  • 2017-5-30, 16:02
  • Scris de : Luis
Pingu,slab de tot.Nu te duce capul.
  • 2017-5-30, 16:02
  • Scris de : Luis
Pingu,slab de tot.Nu te duce capul.
  • 2017-5-30, 16:02
  • Scris de : Luis
Pingu,slab de tot.Nu te duce capul.
  • 2017-5-30, 16:02
  • Scris de : Luis
Pingu,slab de tot.Nu te duce capul.
  • 2017-5-30, 16:02
  • Scris de : Luis
Pingu,slab de tot.Nu te duce capul.
  • 2017-5-30, 13:07
  • Scris de : paul pop
In aceste clipe fericite trebuie sa ne amintim prin ce a trecut cfr, penalizare dupa penalizare, cate 12 puncte odata, jucatorii dezertau, ISC inchidea peluza, bani nu mai erau.......era un dezastru. Dar un om providential s-a inhamat la aceasta caruta, Paszkani nu mai finanta, cu rabdare si decizii bune a dus clubul unde trebuia, in data de 30.05.2017. Omul acesta este numit Muiesan sau scroful.......... dar el a insemnat enorm. lui trebuie sa-i multumim, noi l-am avut pe el. Imi aduc aminte meciul cu viitorul. Bucurie, exuberanta, jucatorii la mijlocul terenului, meciul incheiat. Un domn corpolent da sa iasa de la culoarul de la tribuna 1. Nici nu intoarce privirea o ia incet spre tribuna II. Parea gandit. Un moment de liniste seaca, la cealata tribuna se celebra. Si izbucnesc aplauzele la tribuna i........pentru vreun jucator? nu, pentru Muresan.......se intoarce greoi pe picioare si saluta mirat publicul, nu se astepta. Se indreapta spre tribuna 2, acolo din nou aplauze. Multi il au la suflet pe muresan oamenii ii simt meritele, le recunosc. Da, da, da azi suntem aici datorita rabdarii si desteptaciunii lui. Ovatii la tribuna 2, muresan nesigur si stingher, but he is the MAN. Mutumim!
  • 2017-5-30, 12:31
  • Scris de : Luis
@Misu,unu,gresiti amandoi.Ia vedeti voi ce stire circula pe toate canalele :) :) :) „BREKING NIUZ” Sute de cadavre alb negru de pinguin zac pe strazile din Cluj.Exista pericol de epidemie.Autoritatile sunt alertate.Concluziile primelor investigatii,au scos la iveala ,faptul ca pingU, nu au murit in urma „procedeului nobil” seppuku,ci, sau inecat in propria saliva,desi tot in urma analizelor a reiesit ca unii sau inecat in propria sperma sau sperma colegilor de suferinta in urma autofelatiei-felatiei facute la auzirea vestii ca CFR este LIBERA.Hai CFR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 2017-5-30, 12:29
  • Scris de : Gruia
Hai CFR, numele tau e Victorie! Pe de alta parte, prevăd ca medicii și asistentele de la Boli psihice vor avea o zi grea; vor fi invadați de ASS-FANISTII bipolari sau căzuți în depresie.
  • 2017-5-30, 12:59
  • Scris de : Mafea
Hai cefere numele tau e hotie
  • 2017-5-30, 12:21
  • Scris de : paul pop
Fericita situatie. dar nu trebuie intoarsa bucuria noastra impotriva uistilor. Si ei au echipa lor si sufera pt ea. asa ca sa intelegem
  • 2017-5-30, 12:19
  • Scris de : Ionci
Iar au mituit mafiotii judecatorul. Echipa asta condusa de interlopi o sa dispara in curand. Ati facut orasul de ras hoti nenorociti.
  • 2017-5-30, 13:05
  • Scris de : ciumpi
ba fa ti analizele examen pshihologic comportament deraiat
  • 2017-5-30, 12:23
  • Scris de : Virbesti de judecatorul de la Botosani? Care 1 an intreg a amanat falimentul vostru...
.
  • 2017-5-30, 12:03
  • Scris de : FrUstrarile continuă....
.
  • 2017-5-30, 11:54
  • Scris de : adisor
Hai CFR !!!!!!!Sa moara decebal, bUrebista...si alti frUstrati de ciuda !! Faliment pe voi , cum scrie ala...la 11,07 !
  • 2017-5-30, 11:54
  • Scris de : CFR
Sa curga sampania, sa traiasca si sa infloreasca franarii! Hai CFR!
  • 2017-5-30, 11:44
  • Scris de : cipriotu
Acum sa planga toti rautaciosii , CFR Cluj renaste! Hai CFR!!!
  • 2017-5-30, 11:07
  • Scris de : Faliment
In faliment cu hotii astia. Au furat cupe, campionate ...banii de la uefa sunt in seychelles, in contul interlopului arpad zoltan zis si cap de pwula, in timp ce jucatorii au luat cu taraita 10% din banii datorati de frana prin metoda mafiota insolventa
  • 2017-5-30, 11:56
  • Scris de : Misu
Sepuku pe voi, lo(U)sers....!
  • 2017-5-30, 11:51
  • Scris de : 2
Medicamentee la pinguini
  • 2017-5-30, 11:45
  • Scris de : unul
Acuma ca au iesit din insolventa,o sa vedem doar hoituri de pinguini pe strada,toti cu ficatul crapat si cu infarct.Si cati se spanzura pe la pata rat......
  • 2017-5-30, 12:22
  • Scris de : Luis
@Misu,unu,gresiti amandoi.Ia vedeti voi ce stire circula pe toate canalele :) :) :) „BREKING NIUZ” Sute de cadavre alb negru de pinguin zac pe strazile din Cluj.Exista pericol de epidemie.Autoritatile sunt alertate.Concluziile primelor investigatii,au scos la iveala ,faptul ca pingU, nu au murit in urma „procedeului nobil” seppuku,ci, sau inecat in propria saliva,desi tot in urma analizelor a reiesit ca unii sau inecat in propria sperma sau sperma colegilor de suferinta in urma autofelatiei-felatiei facute la auzirea vestii ca CFR este LIBERA.Hai CFR!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 2017-5-30, 16:56
  • Scris de : U Cluj
La ce imaginatie bogata (bolnava) ai, cred ca te iubesti singur foarte mult.
  • 2017-5-30, 11:13
  • Scris de : L
Medicamente!!! ai uitat sa-ti iei medicamentele! :)