Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Video CFR, a doua înfrângere cu 3-0 în Gruia! "Câinii roşii" sunt lideri în Liga 1 cel puţin 24 de ore!

Dinamo este  noul lider al Ligii 1!
Foto: stiridesport.ro

CFR Cluj a pierdut al doilea meci consecutiv în Gruia cu scorul de 3-0! Împinsă de la spate de peste 3.500 de fani, care au invadat practic peluza din Gruia, echipa lui Cosmin Contra a jucat pragmatic şi a reuşit să marcheze de două ori în repriza secundă! Dinamo este noul lider al Ligii 1, cel puţin până duminică!

Fanii dinamoveşti au fost sprijiniţi şi de data aceasta de o parte a fanilor Universităţii Cluj, care nu au ratat ocazia să scandeze împotriva rivalei din oraş.

 

LIVE CFR Cluj - Dinamo Bucureşti 0-3

Au marcat: Steliano Filip 49, S. Hanca 87, C. Bumba 96 pen.

Eliminare: Tiago Lopes 96

Min. 90 + 6 - GOL Dinamo! Claudiu Bumba a transformat lovitura de pedeapsă!

Min. 90+5 - Penalty pentru Dinamo! 

Min. 87 - GOL DINAMO 0-2! Sergiu Hanca a făcut spectacol în careul advers printr-o fază a la Zidane!

Min. 49 - GOL DINAMO 0-1! Steliano Filip a deshis scorul în Gruia!

A început partida!

Fanii lui Dinamo şi "U" Cluj au invadat Gruia! 

Cele două formaţii împreună cu spectatorii au ţinut un moment de reculegere în memoria camerunezului Patrick Ekeng, decedat pe terenul de fotbal în urmă cu exact un an.

Circa 3.500 de fani ai lui Dinamo şi "U" Cluj au luat cu asalt Peluza 1 din Gruia!

 

Fanii lui Dinamo au "ocupat" o stradă din zona studenţească a Clujului!

 

Echipele de start:

CFR Cluj: T. Marc – T. Lopes, Larie, A. Mureșan, Camora - L. Rus, C. Deac, Omrani, Al. Păun - Nouvier, Bud. Antrenor: Vasile Miriuță.

Rezerve: Vâtcă – Horj, Nascimento, Sorsa, Antal, C. Sîrbu, Peteleu.

Dinamo: Penedo Cano – Romera Navarro, Nedelcearu, Dielna, St. Filip – Busuladzici, Mahlangu – Hanca, Palici, D. Nistor – Nemec. Antrenor: Cosmin Contra.

Rezerve: Cerniauskas – Bawab, Rivaldinho, M. Oliva, I. Șerban, Marici, Bumba.

Arbitru: Marius Avram (București). Asistent 1: Adrian Ghinguleac (București), Asistent 2: Daniel Mitruți (Craiova)
----

Jucătorii de la CFR Cluj resimt presiunea partidei cu Dinamo, mai ales după speculaţiile apărute după victoria lui Dinamo în faţa celor de la FCSB, care a reanimat lupta la titlu pe final de sezon. Antrenorul lui CFR Cluj a ţinut să precizeze că echipa sa nu va face niciun compromis cu Dinamo. 

- Domnule Miriuţă, şi-a revenit echipa după eşecul usturător de acasă cu CS U Craiova?

- Putem spune că a fost usturătoare înfrângerea, dar trebuie să mergem mai departe şi cu acest rezultat. Avem foarte meci foarte dificil mâine seară cu Dinamo. Am văzut deja supoziţii prin presă, unii sunt dinamoviştii, alţii sunt steliţi. Trebuie să ştiţi un lucru: <<Suntem CFR-işti cu toţii, atât eu, dar şi jucătorii. Mâine chiar vom juca pentru onoarea noastră şi pentru suporteri. Asta pot să garantez.>>

- Au apărut deja speculaţii pe scenariul conform căruia CFR ar pierdut meciul cu Dinamo pentru a o ajuta...

- Am văzut că sunt deja comentarii, speculaţii. Că unii am fi dinamovişti, alţii stelişti. Am mai spus-o: suntem CFR-işti, suntem sub contract cu acest club şi muncim aici. Atât cât suntem la acest club, eu şi jucătorii, vom da totul pentru CFR Cluj!

- Ca şi fost dinamovist, cum vedeţi acest meci direct? Cu o victorie puteţi să le anulaţi chiar şansele la titlu..

- N-am niciun sentiment. Nu are legătură faptul că am jucat acolo. Sunt antrenor la CFR şi cât voi fi aici, voi da totu pentru club.

- După meciul cu Craiova vor apărea multe schimbări în formula de start?

- Vor juca acei jucători pe care eu îi aleg, i-am văzut şi săptămna aceasta. Vor intra pe teren aceia care îşi vor da viaţa mâine de la ora 21.15. Am mare încredere în jucătorii mei! Vom arăta încă o dată în cele 90 sau 95 de minute că suntem o echipă mare şi nu ne interesează ce vorbeşte lumea de noi, că le-am face jocul unora sau altor. Ne dorim să câştigăm cele două partide rămase cu Dinamo şi Viitorul, să face 6 puncte şi să terminăm pe podium! Nu mă interesează cine va lua titlul! Cred că noi suntem câştigătorii morali ai acestui campionat judecând după punctele care ni s-au luat!

- De ce se vorbeşte despre o lipsă de motivaţie la CFR, chiar şi de o anumită oboseală pe final de sezon?

- Nu ştiu dacă e vorba de oboseală, pentru că am reuşit să învingem Astra în deplasare. Cu Craiova nu cred că am fost obosiţi, mai ales în a doua repriză. Motivaţie? Poate am căzut un pic din cauză că nu s-a ieşit din insolvenţă la termenul stabilit. Ar fi fost alteceva atunci. Poate am fi putut participa în cupele europene. Mental nu mai eşti atât de concentrat... Atât timp cât voi sta pe bancă la CFR nu va fi niciun joc în care să nu dăm totul pe teren şi să ne dorim să câştigăm indiferent de adversar.

Revin Deac, Camora şi Nouvier

Din lotul ardelenilor vor lipsi Tomislav Gomelt şi Mihai Mincă, ambii accidentaţi. Căpitanul Camora şi-a revenit după o recidivă, iar Ciprian Deac se simte mai bine. Nouvier a avut probleme cu o entorsă la gleznă, dar vi disponibil. De asemenea, Cristi Bud va fi şi el apt de joc pentru meciul cu Dinamo.

Galeria lui Dianamo, mutată la Peluza 1

Conducerea clubului din Gruia a luat o decizie surprinzătoare pentru meciul cu Dinamo. După o lungă perioadă va fi permis accesul la Peluza 1 (partea inferioară, din spatele porţii). Deoarecere mai mulţi suporteri ai rivalei FC Universitatea şi-au anunţat din nou intenţia de-a cânta alături de fanii "câinilor roşii", s-a luat decizia ca aceştia să fie comasaţi într-un singur loc (Peluza 1) pentru a nu interacţiona cu fanii formaţiei CFR. Peste 2.000 de dinamovişti şi-au anunţat prezenţa la meciul din Gruia.

Echipele probabile

CFR: T. Marc – Tiago Lopes, Larie, Horj, Peteleu – L. Rus, Gomelt – Šorša, Filipe Nascimento, Al. Păun – Omrani.

Rezerve: Vâtcă, A. Mureşan, Juan Carlos, C. Deac, L. Antal, D. Roman, Bud.

Dinamo: Penedo – Romera, Nedelcearu, Dielna, St. Filip – Mahlangu, Nistor – Hanca, Rivaldinho, Palić – Nemec.

Rezerve: I. Popescu, L. Marić, Oliva, I. Şerban, Bušuladžić, P. Petre, Bawab.

Preţul biletelor la meciul cu Dinamo

 

Comentarii
  • 2017-5-12, 11:17
  • Scris de : uita ma, cine sunteti!
spurcatilor, voi astia postacii si alti cativa asemeni voua, priviti-va-n oglinda : http://www.sport.ro/liga-1/pretul-unui-titlu-1-000-000-de-euro-becali-trimite-iar-valiza-la-cluj-de-data-aceasta-pe-un-jucator.html
  • 2017-5-08, 17:33
  • Scris de : Ragnar
În mod spectaculos, a dispărut mirosul de pui mort din Florești. Din păcate, doar pentru puțin timp: a trecut galeria lui Dinamo pe-acolo.
  • 2017-5-08, 19:25
  • Scris de : @kuku
Și-au închis ma-ta fofoloanca un pic să vă aducă acasă ceva alb in cioc
  • 2017-5-09, 10:20
  • Scris de : Ragnar
Țeapă, era ceva alb-negru. Și l-am aruncat la gunoi că era expirat și mirosea îngrozitor.
  • 2017-5-07, 14:10
  • Scris de : Meduza pisinie
franarilor dupa meciul de aseara va puteti imbogatii repertoriul. Luati casetele de la scroafa si va puteti apuca sa invatati cantece noi. Pe ale noastre le stiti, le invatati si pe ale dinamovistilor si sunteti cea mai tare galerie din tara. In tot raul e si-un bine, nu? Hajra draghe cfr
  • 2017-5-07, 14:03
  • Scris de : Despre CFR si despre pinguini
Este trist sa constat ca in ultimele doua meciuri CFR nu si-a aparat valoarea. Oricum, multi jucatori vor pleca, dar antrenorul trebuia sa-i motiveze. Altfel, ma bucur sa vad ca pinguinilor le place mai mult in Gruia decat pe stadionul Consiliului Judetean Cluj. acolo, la meciurile ACSFAN merg cateva sute. La meciul CFR-Dinamo au venit cateva mii. cica, le place in "cocina". Derbedeii...
  • 2017-5-07, 15:59
  • Scris de : UCLUJ
Majoritatea au fost dinamovisti. U istii n au fost atatia cati crezi tu. 2)mergem mii la meciuri nu sute. Uita te azi si te convingi
  • 2017-5-07, 20:04
  • Scris de : Draga pinguin!
Din pacate, si astazi, la meciul cu cei din Floresti, sunteti doar cateva sute. Poti vedea asta pe Ziua de Cluj. Imi pare rau ca la voi ura depasaste iubirea. Veniti in Gruia cu miile sa va sustineti stapanii militieni, dar la meciul echipei voastre sunteti mai putini decat la CFR-Dinam"uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu". http://ziuadecj.realitatea.net/sport/sepcile-rosii-tintesc-a-21-a-victorie-din-campionat-u-cluj---cs-floresti-5-1-livetext--158637.html
  • 2017-5-08, 09:01
  • Scris de : @
Taranusule, noi ii sustinem pe fata din tribune, dar voi ii sustineti din teren. Ei v-au facut campioni voi le dati meciuri in compensatie. De ce esti prost?
  • 2017-5-07, 22:00
  • Scris de : UCluj
Am fost 2000. S a stat și la tribuna. Pt Liga 4 e perfect. Voi ați fi 30 in Liga 4.
  • 2017-5-08, 11:13
  • Scris de : paul pop
Ba tu chiar ai probleme cu vederea , traiesti intr-o lume paralela. Consultul psihiatric vine la pachet cu cel oftalmologic. Acolo langa U cluj de ce nu treci si Dinamo, ce nume frumos si suav, o adiere de primavara, ghirtoii dracului de pupincuristi dinamovisti.
  • 2017-5-11, 22:11
  • Scris de : @gradinarului
frustratule! E clar ca ati stat capra la militieni, dar melita-ti merge. Ce caracter de cacat poti sa ai, hotul striga hotii. Meri dracului acasa-n maramuresul tau si lasa-ne. Pentru ei esti Gaudi, aici esti un franar imputit si hot din vestiare
  • 2017-5-07, 21:47
  • Scris de : Kukule și ție pula-n cur sa-ti fie
  • 2017-5-07, 13:06
  • Scris de : LORI KKWC
Felicitări tuturor ceferiștilor care au făcut deplasarea în Gruia!
  • 2017-5-07, 11:21
  • Scris de : Stefan
Celebrii razboinici ai pisoarelor au fugit de la capalit din Liga 4 si acum vin si dau lectii. Boc iar o sa ne bage mina in buzunar ca sa-i ajute pe taranii sunt pe cimp faimosii socios. Banii pe care i-au strins se vor duce pe amenzi.HAI CFR!VICTORIE!
  • 2017-5-07, 11:20
  • Scris de : luis
Va anunt pe aceasta cale ca de azi am preluat functia de sef de post din Suat! Puteam sa optez si pentru Savadisla dar acolo concurenta era prea mare. Multumesc pe aceasta cale dinamovistilor, ca m-auat de pe strada si m-au facut Om. Doar Dinamo Bucuresti! Muie la bozgori!
  • 2017-5-07, 14:34
  • Scris de : Luis
Mai pacalici handicapat,vad ca ai ramas cu schele (nu ca nu ai fi avut si inainte) in urma postarilor mele,si de aia imi "plagiezi" numele.Nu poti fi tu mai original?Asta-i deja rasuflata,dar de la un retardat ca tine,la ce sa ma stept?
  • 2017-5-07, 21:49
  • Scris de : Luis
Și apropo, vând păduchi vaginali, crescuți bio de mama
  • 2017-5-07, 08:37
  • Scris de : luis
Blat ordinar, i-am ajutat și noi cum ne-au ajutat și ei. Dar parca era mai frumos când noi eram ajutați.
  • 2017-5-07, 07:49
  • Scris de : Omg
Ce sa astepti de la niste cocalari...daumuie in momentul de reculegere. Pacat ca nu se fac doar pe ei de rasul lumii si fac de rusine orasul. Mars la vaci ciurdarilor
  • 2017-5-07, 14:39
  • Scris de : Luis
Dar de faptul ca,dinamuia si-a batut joc de familia lui Ekeng,nu spui numic?Nu sunt de acord nici eu cu acele scandari in timpul reculegerii,dar este patetic deja ,ca la fiecare meci ,cum incearca sa sensibilizeze lume cei de la hau hau.Si mai patetic este,cum cersesc efectiv,un stadion fara "pizda".De aia sunteti voi frati si ei si voi cersetori.O sa joace si ei in "champignon" ligue ca si voi.Adica "never ever"
  • 2017-5-07, 18:26
  • Scris de : Luis
Si inca ceva asa pentru cultura ta generala. https://www.clujust.ro/ultrasii-dinamo-au-cantat-m-e-bozgore-prin-cluj-prapad-pe-piezisa/ Si te miri de reactia CFR-istilor?De ce nu-i condamni si pe animalele ,care se comporta ca cei din videoclip.AAAAAAAAAAAA aia sunt de-ai tai.Ei au voie,ei sunt iertati ,daca faca asa ceva,au dreptul.
  • 2017-5-07, 21:55
  • Scris de : ???
Care este treaba cu individul acesta : Luis ??? Nu poti citi un articol pe un sait de sport ca hop si : Luis ??? Nu doar aici pe stiridesport ! In numele cui vorbeste ? Noi,Ei apare mereu in comentariile sale...pa cine reprezinta ? Daca ai rabdare sa ii citesti opera se vede ca sufera dar de ce se chinuie in halul asta ? Hai sa vedem : Luis , mamicule : te simte bine ? De ce se agita asa mult la tine ? (la tine , adica Tu ! ) Tu , este bine , Luis ?
  • 2017-5-07, 05:53
  • Scris de : Pinguinu hexcitat
Gata..inapoi la liga 4...e suficient pt voi sa vedeti un meci pe an in liga 1. Cat de rusinos sa fie ca suporter acsfanit,mare clujean sa ai fular si tricou cu dinamu bucaresti? Pana una alta e un sezon bun pt cfr, termina in primele 4-5 echipe ale Ro...sper sa pleca jigodia de miripuță
  • 2017-5-09, 00:38
  • Scris de : ------
Si eu sunt dinamovist omule, dar nu suport N"U"liversitatea Cluj.
  • 2017-5-07, 08:33
  • Scris de : Tarane!!!!
V-ati vandut la militieni!!!:)). Mars in pamant lipitoare si nu mai consuma aerul degeaba
  • 2017-5-07, 08:24
  • Scris de : UCluj
Frânare, în caz că n ai văzut fanii noștri erau îmbrăcați în negru și aveau fulare cu U. Unii aveau și șepci rosii
  • 2017-5-07, 00:17
  • Scris de : Adrian
Multe meciuri a jucat Dinamo in deplasare dar parca niciodata nu a fost atat de frumos ca aici la Cluj -Napoca. Au jucat ACASA ! D I N A M O ! Bravo Cluj - Napoca ! Nu doar Peluza , jumatate din Tribuna II : Dinamo si U Cluj Napoca. O seara S U P E R B A ! D I N A M O ! U Cluj - Napoca !!!
  • 2017-5-07, 00:53
  • Scris de : Cristi
Like!
  • 2017-5-08, 08:32
  • Scris de : paul pop
Sa-mi bag poool a in dinamovisti si sobolanii care sustin aceasta echipa de rahat. A, precum si in reporterii care sustin aceasta facatura ruseasca.
  • 2017-5-07, 00:13
  • Scris de : janos
Pot trece peste o noua infrangere pot trece peste faptul ca muresan pt niste bani ne-o umilit pot trece ca si in T2 erau plin de catei dar nu pot sa trec ca peluza noastra in min 85 au fugit din stadion!o seara f trista
  • 2017-5-12, 11:00
  • Scris de : U Cluj
Ba janos, care "peluza" voastra, mai pizda? Voi nu mai aveti PELUZA. Sunteti singura galerie din lume care v-ati parasit peluza. Si ati cedat-o de buna voie la "U"-isti, la dinamovisti si la oricine ii da un banutz scroafei voastre mult iubite. Intr-adevar, voi aia 50 de jalnici "ultrasi" ati parasit stadionulk in min. 85. Sunteti cea mai jalnica echipa si "suporteri" ever ! Bleaaaaah !
  • 2017-5-06, 23:55
  • Scris de : Pintea
Miriuta,impardonabil se prezintă echipa in ultimul timp !!! Echi-i varza...Trebuie portari ! Si m- vorbiți de sezonul următor...vai de noi.
  • 2017-5-06, 23:36
  • Scris de : Mirabela
Mi-a spus mie camo ce sa bag la pariuri. Toate le știe al meu gitanos
  • 2017-5-06, 23:28
  • Scris de : unde ati disparut taratoarelor?
V-ati bagat fularele in plase si v-ati tirat, fut...-n gura de "zmei" Ati urlat in timpul mminutului de reculegere si apoi ati disparut leprelor! Tarani, Lasi si Hoti! Mandria bozgorilor!
  • 2017-5-06, 23:19
  • Scris de : Sandu Ciorba
@ Miriuta fara numaaaarrrr hai ridica-te-n picioare alesese sa vedem că ai valoare aleeeee
  • 2017-5-06, 23:14
  • Scris de : si batuti si prosti!!!
Ce tarani! plecati dracului din Cluj sobolanilor. Spectatori tarani, jucatori tarani, ne faceti de rusine orasul, GUNOAIELOR!!!!
  • 2017-5-07, 01:34
  • Scris de : :)
Bine ca aia ce dau cu petarde dupa Marc, care nu are nicio treaba cu Dinamo sau CFR nu is tarani. Ei sunt academicieni. La fel si cei ce au batut jucatorii pe teren anul trecut sau au lasat semiparalizat cameramanul ala in 2008. Aia nu ne fac orasul de rusine
  • 2017-5-06, 22:58
  • Scris de : S.P.
Domnule președinte Mureșan, oare inca nu ne-am platit titlurile? Până când ați amanetat echipa?
  • 2017-5-06, 22:41
  • Scris de : kuku
Ce dragut e traianel marc 🚹😘
  • 2017-5-06, 22:33
  • Scris de : Cefi
De ce dracu nu da drumul la boxe Muri? Să facem maracana !!!
  • 2017-5-06, 17:46
  • Scris de : Iar va opresc "jandarii" la 7 Strazi
Si o sa va controleze daca va put picioarele. Sigur va put, ca sunteti fosti pinguini.
  • 2017-5-06, 16:11
  • Scris de : Mai penibil decat atat..
Singurul meci din lume in care galeria gazda sta la tribuna desi pseudogaleria se intituleaza peluza visinie. Iar galeria oaspetilor sta in peluza :))))
  • 2017-5-06, 16:06
  • Scris de : Deratizare
Fularele in plasa ca va nenorocescxastia pe strazi sobolanilor.
  • 2017-5-06, 19:36
  • Scris de : .
Astea sunt gesturi de student adevarat!!
  • 2017-5-06, 14:56
  • Scris de : Franarii
Iar o sa ne simtim in deplasare in cocina. Iar vine Univetsitatea. Iar o sa rasune U Cluj Napoca pe dealul din gruia. Rusine Iuliu Muresan.
  • 2017-5-06, 15:25
  • Scris de : Normal ca o sa rasune... N"u"mai acsfan
Vin, din Marasti si Manastur, slugile militienilor. Haideti, dati tot ce aveti in voi.
  • 2017-5-06, 10:50
  • Scris de : Stefan
HAI CFR!VICTORIE!
  • 2017-5-06, 01:44
  • Scris de : Ragnar
La meciul din Gruia și-au anunțat participarea mai mulți suporteri ai altor echipe ce vor cânta alături de fanii "câinilor roșii": Zimbrii Bucovinei Pârțeștii de Jos, Performanța Ighiu, AS Miroși, Fulgerul Maglavit, Avântul Bizonii Recea Cristur, Deportivo la Coruia, Sportul Sprâncenata, Raza de Soare Acățari, Cocoșul Orțisoara, Ajax Botoroaga, și, bineînțeles, A.C.S.F. "Alb-Negru" al Derbedeilor Clujeni.
  • 2017-5-07, 13:01
  • Scris de : Kukule și ție pula-n cur sa-ti fie
  • 2017-5-06, 12:39
  • Scris de : ma tu ai putza mica!!!
ca sa nu ziceti ca nu stiti :) COMUNICAT FRÂNARII! Dorim să ne prezentăm în mod public punctul de vedere referitor la ultimele decizii ale clubului CFR 1907 Cluj. Pentru inceput, dorim să ne declarăm dezaprobarea față de una dintre hotărârile clublui, anume aceea de a pune înspre vânzare 2000 de bilete fanilor dinamoviști, în Peluza 1 a stadionului Dr. Constantin Rădulescu. Considerăm acest gest drept unul de trădare, care lovește în orgoliul întregii suflări vișinii. Prin această acțiune, conducerea clubului arată că de fapt, pentru dânșii, nu primează interesul pentru proprii fani, ci goana oarbă dupa foloase materiale. Astfel, unul din locurile considerate "sacre" de către orice membru al galeriei CFR Cluj va fi profanat de către suporterii rivali, chiar cu acordul clubului, iar asta fiind pentru a doua oară. În concluzie, cu orgoliul ireparabil pătat, cerem in mod oficial un raspuns avizat din partea clubului și soluționarea cât mai rapidă a acestui dezagrement. Dacă nu se va schimba nimic, ei bine, veți vedea urmările.
  • 2017-5-07, 00:23
  • Scris de : peluza
Decizia a fost a dlui bagacean si a dlui miliardar neamt,sa mai recupereze din zecile de meleoane bagate.
  • 2017-5-07, 00:20
  • Scris de : Dr.Constantin Radulescu
Unul din locurile sacre,bah tu ti-ai luat medicamentele?
  • 2017-5-06, 14:53
  • Scris de : Hahaha
Cine sunt franarii? :)))
  • 2017-5-05, 21:42
  • Scris de : S.P.
Hai sa continuam!... Marc a fost teribil. I-am spus sa nu iasa la 6-8 metri din poarta... A vazut Ivan ca-i afra, si s-a facut un om de nimic tot meciul... Unde este Misu Minca ca el este mai destept, cand iese atunci si prinde, nu se face de rasul lumii... Peteleu nu are valoarea lui Camnora. Cum dracu poate sa calce pe el un jucator de la Craiova, nu-i este rusine cand unul i-l baga in pamant??? Unde este onarea lui? Acest Sorsa, nu stiu ce-i cu el, nu are chibzuinta de joc. Paun a fost nesimtit- crainicul a cazut in spate cand a vazut ca la golul nr. 3 nu-l intereasa, i-l durea in p...-la ca marcasau nu... Ptr. acest gest sa-ti fie rusine Paun! Dan Roman, v-am scris, sa fa... cut pe el cand a avut o ocazie de 100%. Mai omule, cand vei avea inca odata asa ocazie sa inscrii ptr CFR? Nicodata! Domnul Miri nu v-a spus sa trageti pe jos, la firul ierbii, cine dracu te-a pus sa tragi la 5 metri de poarta CFR-ului, peste????? Sunt 1 milion de faniin LUME ai CFR-ului, care privesc meciul la tv. si toti au zis esti un om de... Altii i-si baga gol din faze fixe si castiga meciuri de sute de milioane. De ce nu invatati si profitati din faze fixe???? A FOST PROST PREGATIT MECIUL CU CRAIOVA, OARE SI CU DINAMO?...
  • 2017-5-05, 21:31
  • Scris de : kuku
Ma bucur ca urca, din nou, mii de acsfanisti in tribunele maiestuosului stadion Dr. Constantin Radulescu. Eu apreciez consecventa celor care-si doresc sa fie toata viata slugile securistilor din Stefan cel Mare. Sper sa-i aud cum striga, "N"u"mai DINAM"uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu"!
  • 2017-5-07, 13:02
  • Scris de : Rafinare și ție pula-n cur sa-ti fie
  • 2017-5-07, 13:02
  • Scris de : Rafinare și ție pula-n cur sa-ti fie
  • 2017-5-06, 21:31
  • Scris de : Steaua CFR Cluj îți spune ceva?
  • 2017-5-05, 20:57
  • Scris de : mihai
De ce-i zice Peluza 1 dacă stadionul are o singură peluză ?
  • 2017-5-05, 19:37
  • Scris de : Cu pumnii stransi....
Franarii au inceput sa planga ca scroafa i-a tradat si ca vin prea multi dinamovisti la meci. 3000 atat :). Pai unde-s aia 15000 de sobolani ce se bateau in piept la meciul cu fcsb? De ce va impacientati gainilor, ca voi sunteti obisnuiti sa fiti in deplasare, cand aveti meci in cocina?
  • 2017-5-06, 00:31
  • Scris de : Bubi
Tu trebuie sa scrii cu litere mari ca sa te vedem, tooocmai din liga 7 sau unde naiba mai practicati zilele astea fotbal la amatori
  • 2017-5-06, 12:43
  • Scris de : taranusule, stiai ca exista asa ceva?!!!
https://www.facebook.com/franarii/?hc_ref=NEWSFEED
  • 2017-5-06, 21:37
  • Scris de : LORI KKWC
Bravo ba foști patriotă. O sa aveți soarta lor.