Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Sport alert Video
VIDEO. Remiză la Cluj! CFR nu câştigă nici cu Toni Conceicao în Liga1 şi este condamnată la play-out!

Adio play-off! CFR, remiză cu Dinamo!
Jakolis a deschis scorul încă din minutul 10. Foto: Daniel RUS

CFR Cluj nu reuşeşte să câştige în campionat nici cu Toni Conceicao! Ardelenii au reuşit doar o remiză în Gruia cu Dinamo (1-1), iar şansele să mai prindă un loc în play-off sunt aproape nule! CFR a început mai bine prima repriză şi a reuşit să deschidă scorul încă din minutul 10. Croatul Jakolis a trimis în forţă sub bară, după ce Lopez a tras în portar!

Neînvinşi de 7 partide, "Câinii" lui Rednic nu s-au pierdut cu firea şi au egalat peste alte 10 minute, când Palic a profitat de indecizia fundaşilor clujeni (min. 20).

CFR Cluj se află abia pe locul 10 după 23 de etape cu 24 de puncte şi este ca şi condamnată la play-out! Chiar şi în cazul unei soluţii favorabile la TAS, ardelenii nu mai au cum să ajungă pe locul 6.

CFR CLUJ - DINAMO BUCUREŞTI 1-1 VIDEO

Au marcat: Jakolis '10 / Palic '20

Min. 74 - Schimbare CFR! Intră PĂUN, iese Jakolis!

Min. 70: Ratare DINAMO! Palic a primit o minge în careu, însă a trimis pe lângă bară!

Min. 67 - Schimbare CFR! Intră Leo BELECK, iese Neluţ Roşu.

Min. 64: OCAZIE IMENSĂ CFR! Petrucci, venit din spate, a trimis puţin peste transversală din 16 metri!

Min. 58 - Schimbare Dinamo! Intră Gnohere, iese Essombe

Min. 20: GOL DINAMO 1-1! Fundaşii CFR-ului au fost surprinşi de pătrunderea lui Essombe, mingea a ajuns la PALIC care a reluat în poartă din pasa lui Rotariu! VIDEO

Min,. 16: Ocazie CFR Cluj! Antonio JAKOLIS a trimis din nou spre poartă, însă mingea a fost deviată de un fundaş advers în corner!

Min. 10: GOL CFR CLUJ 1-0! Cristian Lopez a trimis în primă fază în portarul Cerniauskas, însă mingea i-a revenit lui Jakolis care a trimis puternic sub bară! VIDEO

Echipa oaspete este susţinută de circa 500 de fani dinamovişti, majoritatea din Ardeal! De asemenea, o parte din suporterii Universităţii Cluj sunt prezenţi în galeria "câinilor" pentru a o susţine în meciul cu rivala din Gruia. În tribunele arenei "Dr. C-tin Rădulescu" se află circa 3.500 de spectatori.

A început partida!

Ultimul derby al anului în Gruia! CFR Cluj vrea să oprească seria incredibilă a "câinilor roşii" antrenaţi de Mircea Rednic. Portughezul Toni Conceicao a reuşit să o califice pe CFR în semifinalele Cupei României, însă vrea prima victorie în campionat, la al doilea mandat la Cluj! 

Echipele de start

CFR Cluj: Mincă - Coelho, Larie, A. Mureșan, Camora - Gomelt, Petrucci - Jakolis, N. Roșu, Nouvier - C. Lopez. Antrenor: Toni Conceicao

Rezerve: Vîtcă - Al. Păun, Nascimento, L. Goian, Beleck, T. Lopes, Vitor Bruno

FC Dinamo Bucuresti: Cerniauskas - Fai, Puljic, Mevlja, St. Filip - Anton, Nedelcearu - Gavrilă, D. Rotariu, Palic - Essombe

Rezerve: I. Popescu - I. Șerban, V. Costache, Tîrcoveanu, Gnohere, A. Marc, Corbu

http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/live-text/VIDEO+CFR+Cluj+-+Dinamo+20+decembrie+2015

Comentarii
  • 2015-12-21, 16:57
  • Scris de : SVF
Domnule Muresan! Am fost ieri la meci, care a fost o partida bunicica cu multi nervi... Din iarna trebuie sa aduceti 2 jucatori gen Sougu, Traore. Care au viteza si stiu sa traga de la 25 de metri la poarta. Petrucii nu stie sa traga, trage, dar fara rost, slab, doar strica o faza care se arata promitatoare. Acest Beleck fuge mult si se epuuizeaza repede, numai face fata pe teren... De ce nu discutati cu dl. Cancecao sa atace portarul in toate cazurile cand sunt pasate mingile inapio la portarul echipei adverse? De cate ori nu se fac greseli majore la asemenea degajari?!... Hai CFR, un craciun fericit, un an nou cu alte metode, alta daruire, alti juc. de valoare... Ne vedem la 13 febr. in Giurgiu!
  • 2015-12-22, 07:05
  • Scris de : Iuliu Muresan
Am inteles, exact asa o sa facem.
  • 2015-12-21, 12:55
  • Scris de : Stefan
Sarbatori fericite. HAI CFR! La fel si cozilor de topor din Cluj ce sa le facem doar sunt prostii nostri si chiar si ei au sarbatori.
  • 2015-12-21, 13:55
  • Scris de : apuka
Pista draga, nu ai de ce sa te rusinezi cu familia ta, cozi de topor, mop, coceni, familia nu o poti alege. La fel si prostia. :))
  • 2015-12-21, 17:24
  • Scris de : U nu moare
Pista draga de mata oare stie ca a facut un bou ca tine? Ca sigur te-a facut cu un om nu cu altceva.... Stii ce-au zis cei de la Ferenczvaros de ungurii din Cluj? Ca sunt tigani ce vorbesc ungureste, nu unguri.... si au dreptate....
  • 2015-12-22, 14:52
  • Scris de : u a murit demUUUUUUUUUUUlt.
dar de penguhuinii de la patha rat ce au spuhus mhaa ??
  • 2015-12-22, 15:21
  • Scris de : sa le dea nuie la mama sobolanilor
  • 2015-12-21, 10:47
  • Scris de : misu
Sarbatori fericite tuturor !Hai CFR !
  • 2015-12-20, 23:54
  • Scris de : Jojo
Vand fular inscriptionat cfr campioana 2012.
  • 2015-12-21, 03:13
  • Scris de : Numai U
Dar cu cfr play off 2015 nu ai bah fular????
  • 2015-12-21, 08:04
  • Scris de : cfr
Am băh,unul cu Tarlungeniul.
  • 2015-12-21, 08:15
  • Scris de : sa ti-l inramezi si sa il pui pe perete langa celelalte 1000 pe care le ai de cand juca cfr cate 30 de ani in C. Doar erai fan si atunci nu?
  • 2015-12-21, 10:30
  • Scris de : U Dog
Locul vostru soarecilor este langa sanatatea, si acolo o sa ajungeti......din 3000 de bilete vandute,2500 au fost dinamovisti
  • 2015-12-21, 13:56
  • Scris de : CFR
Te rog sa te uiti la rezumatul de pe Digi Sport si sa asculti reactiile tribunei la cele doua goluri si dupa sa te mai gandesti la ce ai scris.
  • 2015-12-21, 17:33
  • Scris de : Dog Ardeal
Soarece, la noi sunt taiate microfoanele din cauza suspiciunilor de scandari rasiste, se vede ca ai vazut meciul de la televizor si nu ai fost pe stadion, ca altfel nu comentai prostovane ... ne-am auzit din Dej... franarii nici macar la pauza nu s-au auzit.....
  • 2015-12-20, 23:31
  • Scris de : valc
Sarbatori Fericite! Adresez urarea inclusive acelei populatii clujene, au ba, impopotonata intr-un penaj specific emisferei sudice (alb si negru), care a venit sa sustina echipa securitatii comuniste. Asa sa va ajute Dumnezeu!
  • 2015-12-21, 20:05
  • Scris de : RebelU
echipa securitatii?!!! muahahahaa presedintele vostru unde a lucrat/lucreaza? mai putoi cretin si retard mai mari securisti ca sobolanii vostri scroafa si boc nu gasesti in Cluj(cu exceptiile rus/dancu :))
  • 2015-12-21, 06:54
  • Scris de : cefi reloaded
Ce ai fi vrut sa facem daca nu au mai fost microfoane disponibile? Am cantat unde s-a putut sa fim in forma cabd margem sa colindam si sa stam cu capra la domnul presedinte Muresan. Elora kvsc!
  • 2015-12-21, 00:15
  • Scris de : @vals
Serios acum, ce-ai vrea sa sustinem echipa bozgorilor din cluj? Atunci cand ati ales sa-i sugeti ciorapii lui pascanii, ati devenit o subspecie, asa ca vom sustine mai direct sau indirect orice echipa romaneasca sau straina, ce joaca impotriva voastra. Si nu uita spurcatule ca "U"=Cluj=Romania cu toate defectele si slabiciunile ei. Daca nu-ti convine, decat sa mai dai nastere la vreun bozgor pe aici...pleaca si toata lumea-i multumita
  • 2015-12-21, 02:37
  • Scris de : Fals
Faza serii in Gruia, Cluj-Napoca, Romania: in minutul 89, Mos Craciunii acompaniati de elfii imbracati in haine de doliu isi incep recitalul: Augh Augh Augh... si raspunsul prompt, din reflex si graind un mare adevar istoric, al galeriei CLUJENE: "SA DAU MU..JDEI LA u!!!" Sah mat! Ati putut sa va urlati frustrarea prin cuvinte "academice" pana la finalul meciului si dupa, dar maxima v-ati luat-o! :))
  • 2015-12-21, 14:08
  • Scris de : Chiar fals
Ma sahistule, razi si tu ca proasta, doar e bancul tau.
  • 2015-12-21, 03:29
  • Scris de : PCH MoxU
Inclusiv nickname ul tau este la fel ca si spectatorii vostri( ca altfel nu va putem numi), fals si lipsit de imaginatie. Inclusiv coloana sonora a-ti preluat-o din Bundesliga de la Bayern, tot alb-rosii......soarecilor....in curand o sa faceti tunele ca sa plecati acasa de la meci.....
  • 2015-12-21, 03:18
  • Scris de : Red dog
Vai de viata voastra, spectatori din gruia, peluza nu va puteti numi,ultrasi nici atat,ce pl mea sunteti???? Soareci cu o culoare de perdele comuniste care veniti si plecati de la stadion cu fularele ascunse sub tricouri , morcovul cu tot cu iepure il aveti in cur.....
  • 2015-12-20, 23:21
  • Scris de : vali
Cum au insotit-o pe Dinamo, 3 arbitri din Bucuresti!! A desparti familia Avram (Vasile, Valentin, Marius) de Dinamo e ca si cum l-ai inlatura pe Tudor de langa mioare; imposibil."Îţi trimit 50. Moet Chandon, da?".(Borcea)
  • 2015-12-20, 23:16
  • Scris de : Sory
Mare bucurie pentru marii universitari clujeni,plini de ura si frustrare,dar CFR CLUJ este in prima liga si acolo va ramane,in sfarsit va doresc tuturor sarbatori fericite,la multi ani si FORZZA CFR CLUJ!!!!
  • 2015-12-20, 22:51
  • Scris de : Pizdele din gruia iar au fost in deplasare in propria cocina
Franarilor voi in Cluj sunteti in deplasare si in Romania sunteti acasa de la Bors incolo . Muie cfr muie kvsc
  • 2015-12-21, 09:14
  • Scris de : MUUUUIEEEE UUUU CLUUUUJ
SORA TA SI MUMATA O SUG LA FEL CA SI IN TRECUT ??? 4
  • 2015-12-20, 23:18
  • Scris de : Sory
Vezi sa nu explodeze fiara in tine si in cei ca tine de atata ura si frustrare.
  • 2015-12-21, 00:04
  • Scris de : Asta e realitatea jegule. fotbal 0 suporteri 0. Sa va latre miiticii la voi acasa
.
  • 2015-12-20, 22:33
  • Scris de : Dan
Ce tot latra arpyke playoff playoff si jucaria lui s a "calificat" in playout cu sanse mari de outout:)))
  • 2015-12-20, 22:30
  • Scris de : Gogu
Alo saorma?? I ceata in gruia nui bai va da tas 6 plus dobinda si scspati ha ha ha
  • 2015-12-20, 22:28
  • Scris de : @franari
Franari cu 18 puncte, luptati cu Voluntari si Chiajna la retrogradare.
  • 2015-12-20, 22:32
  • Scris de : @opincari
Nu ți bate tu capul.Vezi tu de Tarlungeni Pâncota etc
  • 2015-12-21, 06:55
  • Scris de : andi te manca gaoaza? baga un stiulete
  • 2015-12-20, 22:49
  • Scris de : beke atila
Să le sugi pula la opincari bozgoreeeeeee!
  • 2015-12-20, 22:41
  • Scris de : @opincarule
Chiar nu-mi bat capul, incercam doar sa va fac sa ganditi :). Stiu ca-i greu dar no....Cat despre Tarlungeni si Pancota stiu ca pe voi nuu va intereseaza, ca nu veti mai recunoste nici picati cu ceara ca ati fost franari vreodata
  • 2015-12-20, 22:10
  • Scris de : Alex
Pai mai antrenor de c....,cum vrei tu sa câștigi un meci când îl schimbi pe singurul jucător care putea da o pasă sau sa facă un lumină la mijloc?Adică îl schimbi pe Roșu si-l ții în teren pe Gomelt care-i varza...Vai vai vai!
  • 2015-12-20, 21:45
  • Scris de : Clujul nu e kolozsvar
unde-s astia ma? Nu va e rusine franarilor sa va domine total o galerie venita la 500km?
  • 2015-12-20, 23:17
  • Scris de : tamas
Nu v-a incomodat un pic nocturna sau ora de incepere al meciului?
  • 2015-12-20, 23:15
  • Scris de : tamas
Cate saptamani v-ati pregatit sa simtiti iarasi aerul din Liga I pinguinilor?
  • 2015-12-21, 08:47
  • Scris de : bineee sobooooo