• ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Încă o lovitură pentru CFR Cluj! Comisia de Disciplină a FRF a depunctat din nou clubul din Gruia!

CFR Cluj, depunctată din nou de FRF!
Foto: stiridesport.ro

Comisia de Disciplină a Federaţiei Române de Fotbal a decis o nouă sancţiune pe linie sportivă pentru CFR Cluj! Astfel, clubul ardelean a fost înştiinţat că a primit o încă o penalizare de 4 puncte pentru neplata restanţelor salariale către jucători, angajaţi şi terţi! Acestea se adaugă celor 6 puncte pierdute în urma apelului înaintat la TAS!

Cu toate acestea, oficialii din Gruia pot să facă recurs în termen de două zile de la comunicarea deciziei! În urma acestui lucru, CFR Cluj mai pierde doar o poziţie în clasament, de pe locul 9 pe locul 10, echipa având acum 24 de puncte.

Mai jos puteţi citi hotărârea Comisiei de Discilpină în cazul celor de la CFR Cluj, publicată pe site-ul FRF.

- Respinge excepția dovezii calității de reprezentant invocată de FC CFR 1907 Cluj SA

- Admite în parte excepția tardivității invocate de FC CFR 1907 Cluj SA cu privire la termenul din 5 noiembrie 2015 
- Admite în parte sesizarea formulată de Administrația de Monitorizare din cadrul Federației Române de Fotbal privind incalcarea de - catre CFR Cluj a prevederilor art. 54.3. si 55.3. din RNLCFF si dispune sancționarea Fotbal Club CFR 1907 Cluj SA cu deducerea a 4 puncte din clasamentul sezonului aflat in desfășurare 
- Cu drept de recurs în termen de 2(două) zile de la comunicare"

CITEŞTE ŞI: 

Greii din fotbal, la DIICOT Bucureşti! Iuliu Mureşan şi Patriţiu Abrudan, audiaţi într-un dosar de spălare şi delapidare de fonduri! E vorba de un milion de dolari!

Comentarii
  • 2016-2-23, 22:43
  • Scris de : hmmm
Simplul fapt că esti asimilat unei zone industriale falimentare mi se pare mai mult decât penibil. Cum naiba sa te numesti cfr-ist? De-a dreptul grețos. ...nu ca ceilalti ar fi mai breji dar, neutru fiind, mi s-ar face părul măciucă sa mi se spună ceferist. Si mi se pare desprins dintr-un film prost sa mă si mândresc cu asta. Hai ma,chiar ceferist?! Ceferist...😊😊😊
  • 2016-2-24, 08:13
  • Scris de : al
Bine pe tine sa nu fii ceferist vei fii cioban au scoala mai multa conduc oile ce brcu e o responsabilitate iesta din comun asa ca cu la mai bine ciobane !
  • 2016-2-23, 16:42
  • Scris de : Lelu
Frati clujeni, CFR o duce bine-mersi, este in varf de activitate cum ar veni... Ce sa zicem despre U Cluj, care va fi NEPROGRAMATA IN CAMPIONAT de către Comisia de Disciplină a FRF. Este, practic, primul pas spre desfiinţare!
  • 2016-2-24, 12:11
  • Scris de : Luda
U Cluj nu a fost penalizata cu vreun punct niciodata in ultimii 3 ani. De ce oare? Ei nu au nici o datorie?
  • 2016-2-23, 17:04
  • Scris de : Tarta
Lelu-paralelu, nu mai bine gandesti singur in loc sa copiezi textele de pe alte site-uri? Daca jucam sambata ne faci tuturor U-istilor o felatie ca la carte? Surse din cadrul pseudo-galeriei feroviare sustin ca esti un artist in acest domeniu. Aaa, da, sa nu uitam de analingus.
  • 2016-2-23, 17:33
  • Scris de : @Tarta
Târță, încearcă să-ți înghiți mucii înainte de-ai scuipa pe jos... contribuie la completarea materiei cenușii (se află în creier, nu ce-ai găsit tu uscat după urechi - alea sunt flegmele celorlalți uiști!). A, încă ceva, chiuvetele se folosesc la spălat pe mâini și pișoarele la făcut pipi, NU mai bea din pișoare, chiar dacă miroase a bere! Acum locuiești la oraș, chiar dacă călătorești des la țară.
  • 2016-2-23, 17:44
  • Scris de : Tarta
Imbecili. Imbecili peste tot.
  • 2016-2-23, 15:54
  • Scris de : vali
Ma duce gandul la un alt abuz al FRF-ului (cazul Mititelu) si a jucatorilor luati ulterior gratis de anumite cluburi din Liga 1. In play-out vor juca FRF-ul, LPF-ul, arbitrii, manevrele lui dragomir si alte forte oculte.Valoarea echipelor si a jucatorilor nu va conta.
  • 2016-2-23, 15:49
  • Scris de : Gigi
Regret faptul ca pinguini dezorientați se bucura de nedreptatea făcută CFR-ului. Eu n- o sa ma bucur de ceea ce se va intampla pe 10 martie, la Botosani.
  • 2016-2-23, 19:02
  • Scris de : U CLUJ
Im mod sigur nu. Pt ca nu se va intampla ce gandesti tu ca se va intampla. HAIDE U!
  • 2016-2-23, 14:46
  • Scris de : misu
Platile catre creditori la o echipa aflata in insolventa se fac dupa un grafic de esalonare aprobat de judecatorul sindic ! ESTE UN ABUZ AL FRF !
  • 2016-2-23, 14:21
  • Scris de : Deci
DIICOT tocmai face ceva controale pe la FRF, unde e o MAFIE de speriat. Se curata acolo si CFR va putea juca din nou normal, fara sa fie haituita. Haide Clujul!
  • 2016-2-23, 14:19
  • Scris de : F
Oricate depunctari va primi, CFR Cluj = Cluj si Clujul fotbalistic = CFR Cluj. De la anul o va lua de la capat, planul de reorganizare a fost arpobat, echipa a inceput sa joace iar bine, asa cum a facut-o si in prima parte a campionatului... Despre alte echipe de "fotbal" din oras stim ca joaca in ligile inferioare, nu reusesc sa-si plateasca chiria, nu preau au conducere si jucatori si pierd amicale cu echipe de amatori...
  • 2016-2-23, 14:58
  • Scris de : Ultra
Intr-adevar, in presa din Vest ... CFR = THE BLATISTII!
  • 2016-2-23, 16:44
  • Scris de : @Ultra
Oligofrenule, iti doresc sa ai salar atatea sute de lei cate blaturi a facut CFR-ul! Ai fi muritor de foame, boschetar cersetor.
  • 2016-2-23, 16:55
  • Scris de : Ultra
Forma corecta e SALARIU, semianalfabet si asistat social ce esti!
  • 2016-2-23, 14:06
  • Scris de : xxx
Stati ca nu e gata campionatul ! Mai pot incasa o depunctare !
  • 2016-2-23, 13:54
  • Scris de : Daca cadeti in B urmeaza desființarea jegosilor. Si se pare ca va îngroapă frf cum ne a îngropat si pe noi , când am câștigat la tas. Anul urmator am retrogradat. Echipele in insolventa nu sunt agreate in liga 1 a satelor
.
  • 2016-2-23, 13:06
  • Scris de : serj
Avem echipa buna, nu se pune problema retrogradarii, vom termina pe locul 7 cu tot cu penalizari. Si cum doamne fereste sa dispara u... sper sa isi rezolve problemele ... daca dispare ce echipa o sa mai stea capra in fata cfr-ului in meci de titlu ?(de 2 ori deja:))) https://www.youtube.com/watch?v=Bzwjqt_Mo30 !!!! Campeone capeone ole ole ole !!!
  • 2016-2-23, 15:27
  • Scris de : florin
Paskany şi-a bătut joc de echipă, sunt CFR-ist dar degeaba că aşa e. Când a văzut că şi-a făcut câţi bani voia a renunţat să mai facă ceva pentru echipă. :) Dacă ţinea la echipă şi la suporteri, ar fi făcut tot posibilul să nu ajungă CFR în această situaţie.. ;) Are atâţia bani primiţi din UCL şi de unde o mai avea, dar să plătească salariile nu are.. bine că face ditamai contractele şi promite salarii uriaşe.
  • 2016-2-24, 22:38
  • Scris de : Care suporteri ? Alea 50 de pizde din asa zisa peluza visinie nu se pot numi suporteri
.
  • 2016-2-23, 18:17
  • Scris de : Numai "U"
banii din CL au mers la pedelei... de aia partzkany e inca in libertate. pe moment :)
  • 2016-2-23, 15:30
  • Scris de : paul pop
Da ma, ai minte, sincer nu la misto, asta este adevarat, ceea ce spui, bravo omule, gandesti, se vede ca esti cfrist
  • 2016-2-23, 16:12
  • Scris de : Pancone
@Florin: Arpi nu a iubit niciodata CFR-ul. Chiar el a spus: "CFR e jucaria mea, fac ce vreau cu ea". Pai asta declara un om care e legat sentimental de o echipa? Si-a vazut doar interesul, a bagat niste bani in buzunar, a cumparat cativa amarati de suporteri (vazand ca nu tine figura cu galeria din vale), a vandut iluzii, a plecat si v-a dat mumu ;). Asta-i Arpi. De fapt, asa-s toti creditorii din fotbalul romanesc. Nu exista investitori, doar creditori.
  • 2016-2-23, 13:57
  • Scris de : @sobo serj
La voi retrogradare inseamna desfiintare. Poate ar trebui sa te intrebi unde sunt banii din CL ? Cum poti sa te afli in insolventa cand ti-au intrat zeci de milioane de euro in cont? Cat pentru tine , poate iti vei da seama um si-a batut joc de tine pasky. Mai bine ne-ai zice cum va pune Lori sa stati drepti in fata lui?
  • 2016-2-23, 15:05
  • Scris de : serj
Banii sunt in contul lui paskany pe undeva. Macar el ne-a adus 8 trofee, 3 participari in liga campionilor , record de 10 pct in grupe. De voi si-o batut joc walter si altii fara sa va aduca nici o satisfactie. Si stai linistit ca CFR nu dispare(chiar daca 0,01% sanse retrogradeaza), cat despre U vedem in 10 martie ..
  • 2016-2-23, 13:19
  • Scris de : Ultra
Si te lauzi ca ati facut blaturi cu U? Idiot poti fi.
  • 2016-2-23, 15:07
  • Scris de : serj
Eu sunt idiot? Tu accepti ca echipa "mai iubita ca mama ta" sa stea capra in fata rivalei de moarte pe teren propriu in meci de titlu(de 2 ori). Cine e idiotul?
  • 2016-2-23, 15:21
  • Scris de : Ultra
Cine a zis ca accept asa ceva? Prostul pamantului... Ma, inainte credeam ca e doar o legenda ca sunteti limitati intelectual. Dar acum, citindu-te pe tine si pe prietenii tai franari de alaltaieri, m-am lamurit. Sunteti niste mizerii care pana sa vina Arpi cu banu, jucatorii, arbitrii si blaturile, habar nu aveati ca exista cartierul Gruia si ca, acolo undeva, este un stadion jerpelit. Sau aia care totusi stiati, erati fani U, Steaua, Dinamo, Rapid. Sunteti sub 50 de franari adevarati, ma refer la cei de varsta 50+, iar singurul demn de respect e Mita Domsa.
  • 2016-2-23, 15:14
  • Scris de : Mihai
Tu esti idiotul. 'Mama, te iubesc, dar nu ca pe U' s-a nascut cand parintii tai nici nu se cunosteau, mai, lake flausat. Stii ce inseamna acest slogan care a facut turul Romaniei? Pe mama o iubesti cu RESPECT, pentru ca e MAMA TA, in schimb echipa favorita o iubesti cu PASIUNE. Asadar, idiot mic, niciodata nu iti vei iubi parintele / parintii, asa cum iubesti echipa / clubul favorit. Ai inteles sau vrei o carte de colorat?
  • 2016-2-23, 12:51
  • Scris de : Stefan
DIICOT tot esti pe la FRF ia vezi cum se fac depunctarile pe ochi frumosi si pe daruri. Vezi depunctarea FC Caransebes - 71 de puncte, Navodari -52 de puncte si a CFR-ului. Se doreste falimentarea cluburilor care nu sunt agreate de FRF.Vezi ca FRF-ul incalca legislatia din Romania cu buna stiinta si intentionat nu coreleza regulamentele fotbalistice legilor romanesti ca sa poata sa traga sforile in Liga I, II, III. DIICOT e o piine alba de mincat la FRF.
  • 2016-2-23, 13:09
  • Scris de : @
Daaa... n-ar strica sa se faca si o ancheta, care sa scoata la lumina complicitatea frf cu voi. Sa se ancheteze si cum a fost defect faxul scroafei, spagile pe care le-ati dat la frf si la comisia centrala de arbitraj, meciul de la sibiu, meciul de la craiova, cum l-ati platit pe walter sa va dea meciul in 2012....aveti grija ce va doriti sobolanilor, ca s-ar putea sa se-ntample. Vremurile merg in directia aia
  • 2016-2-24, 21:17
  • Scris de : Sory
Sefii vostrii de la Bucuresti ce mai fac,mai slugariti mult?vezi ce va doriti voi in 4si 10 Martie mai sobolan de pe Somes,vezi de necazurile voastre ca sunteti in rahat pana peste cap si vezi in ultimele editii de campionat la cate echipe a stat capra echipa voastra draga,cam cati bani au luat stapanii vostrii mitici,sa se ancheteze si asta daca vremurile merg in directia aia.Sau voi sunteti aia corectii care vedeti paiul din curtea vecinului dar parul sau bordura din ochiul vostru sunt invizibile,faliment usor.Apropoo sa va luati bilete la spectacole sa mai vedeti Cluj Arena ca fotbal....
  • 2016-2-23, 12:43
  • Scris de : Peluza Sepcilor Rosii
@Paul Pop nu te da ca esti un nimeni cat timp nu avea franarii patron veneai in galerie la meciurile lui 'U' vezi ca ne cunoastem foarte bine si doamne fereste sa dai ochii cu mine iti rup picioarele si sa vad daca mai spui cuvinte jignitoare la adresa lui 'U' veziti de echipa ta de 2 lei nu te baga in ograda vecinului si daca as fi in Comisia de Disciplina de la FRF eu votam sa vi se ieie 6 puncte nu 4 ca sa fiti mai aproape de liga a 2-a
  • 2016-2-24, 13:20
  • Scris de : paul pop
ma lesi, dobitocule
  • 2016-2-23, 12:11
  • Scris de : paul pop
Faptul ca miticii si moldovenii vor sa ingroape cfrul fac din mine un adevarat cfrist, voi fi alaturi de acesata echipa pentru ca merita, reprezinta clujul si ardealul acolo unde altii nici nu intra in marja sondajelor. PS Dan muresan.....aaaaaaaaaaaaa , sau mai bine lasa, ca nu ma cobor acum, poate alta data cand is mai bine dispus. Ce inseamna dragostea de U......am un prieten taximetrist care ii mare uist, dupa faptul consumat el nu mai vorbeste cu mine, la meciul lui CFR cu Manchester statea ca un sobolan la aeroport cu U pe curul jegului de logan sa duca suporterii englezi prin oras sau la hotel. Dar toata ziua injura cfrul, atunci i-am zis, ma pula iti dau doua in cap de oiar trebuie sa te opereze astia la neuro daca, dupa ce ca profiti de cfr, mai si ii injuri.....s-a suparat si de atunci nu mai vorbim,dar oameni de cacat ca astia nu am mai cunoscut.
  • 2016-2-23, 15:13
  • Scris de : paul pop
am vrut sa zic ca totul pana la bani, maaaaaaaaa
  • 2016-2-23, 13:41
  • Scris de : redactia stiridesport
Ti se acorda distinctia de prostovanul zilei! FELICITARI! Esti asteptat la sediul redactiei sa iti ridici tortul!
  • 2016-2-23, 12:47
  • Scris de : u cj
paul pop edti un mongol jegos cu un caracter de poponar infect.
  • 2016-2-23, 15:15
  • Scris de : paul pop
Is doar un roman care s-a saturat de tampiti. Asta ai inteles din ceea ce am scris? Imi pare rau romane........
  • 2016-2-23, 12:27
  • Scris de : Dan Muresan
Singurul care ar trebui sa fie in camasa de forta la ora asta esti tu, frustratule. Recunoaste ca inainte sa fii franar, ai fost U-ist. Cum iti spuneam si ieri, in fiecare postare amintesti de U. E limpede: ori ai fost abuzat de vreun U-ist, ori ai fost unul din multi cei care ati venit in Gruia dupa era Paszkany. Pentru tine si cei ca tine... shaorma cu de toate! Apropo, ca sa intelegi unde te incadrazi tu si cei ca tine, ia de aici si citeste, Rambo de tastatura ce esti! http://radiocluj.ro/2016/02/22/prostul-care-nu-i-fudul-ala-nu-e-prost-destul/
  • 2016-2-23, 12:45
  • Scris de : paul pop
n-am zis niciodata ca nu am fost uist, si u ramane pentru mult mai mult decat pentru altii, din 3 motive, faptul ca la juniorii lui U am fost dus de tatal meu, doi, ca am fost la juniorii lui U vreo 10 ani, pana in 89, si nu in ultimul rand ca am fost in galeria lui U, de prin 78 si pana prin 90. Din 90 nu am mai fost pe stadion, pana in 2007, cand ma uitam la jucatorii cfrului intr-un bar din centru si am vazut o echipa care juca fotbal, as fi vrut sa fie U, dar a fost CFR, am mers la un meci, in dec 2007 cfr -u 2-0 si am ramas. Nu sunt nici fanatic nici nebun, dar nu imi plac excesele, cfr nu afacut toate relele din lume....... s-a baut si se bate sa existe, ceea ce ii doresc si lui U, sincer.
  • 2016-2-24, 20:19
  • Scris de : papagalule
Penibilule n-ai fost u-ist niciodata,lasa povestile cu juniorii si galeria ca nu tin si nu esti nici cfr-ist,esti jalnic baaaaaa
  • 2016-2-23, 13:43
  • Scris de : trebuia sa il asculti pe tatal tau bostan ca stia el ce face
  • 2016-2-23, 13:16
  • Scris de : Ultra
Modelul tradatorului perfect. As da in tine ca-n-tr-o tarfa.
  • 2016-2-23, 12:22
  • Scris de : gradinarul
mai pop tu esti exponential pentru elita franarilor! hot de buzunare si dat afara de la U, gradinar la pascanii prin birouri, arhitect la ff, consatean cu scroafa...ce mai, te-ai ajuns!
  • 2016-2-23, 12:09
  • Scris de : mimi
Daa , numai CFR nu a platit !!!!!
  • 2016-2-23, 11:40
  • Scris de : Unu altu
Lau luat si pe Muresan la DNA :))) La multi ani purcelule
  • 2016-2-23, 11:35
  • Scris de : L
Cainele moare de drum lung, si m-U-istul(sobolanul) de grija CFR-lui. :) mai bine urmaiti : https://www.youtube.com/watch?v=_vCPKXYb2t4
  • 2016-2-23, 11:40
  • Scris de : muieee uuuuu
Hai cu mine sa sugem pula la toti uistiiii!!!!!
  • 2016-2-23, 12:23
  • Scris de : GETA
Ba fraierilor, si voi " muistii "aveti pula? Niciodat nu m-a satisfacut niciun gunoi dintre voi.
  • 2016-2-23, 11:34
  • Scris de : DIICOT
http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/update-un-nou-caz-cutremura-fotbalul-romanesc-diicot-ancheta-la-frf-pentru-un-milion-de-euro-disparut-un-presedinte-de-club-din-liga-1-a-fost-chema-la-audieri-470793.html
  • 2016-2-23, 11:28
  • Scris de : Dan Muresan
:) :) :)
  • 2016-2-23, 11:23
  • Scris de : muieee uuuuu
Sa sug pula la poti uistiiii!!!!!
  • 2016-2-23, 11:23
  • Scris de : dragos
Salutam decizia!Cum nu mai trag FRF si arbitri cu voi, hop la matineu. O echipa cu 10 suporteri ahtiahti!! In 2 ani urmeaza falimentul..
  • 2016-2-23, 11:49
  • Scris de : dada sigur
Decat cu sabia deasupra capului in fiecare an,ca voi,traind ca milogii,mai bine dispărem.In viată important e cum traiesti nu cât.
  • 2016-2-23, 11:50
  • Scris de : sa ai gura (g)aurita...cu ghet
  • 2016-2-23, 11:44
  • Scris de : val
Vezi ca e posibil să salutați decizia din 10 martie..de la Botosani.Frisoane?
  • 2016-2-23, 12:19
  • Scris de : U Cluj
Chiar deloc. Va fi un nou inceput