Fotbal

Update sondaj
Pierde Clujul găzduirea finalei Cupei României? Oficialii Stelei se opun vehement disputării finalei pe Arena Clujului. Decizia se ia astăzi!

Pierde Clujul găzduirea finalei Cupei?
Unde ar trebui să se joace finala Cupei României?
  • 91.00%
    Cluj Arena
  • 9.00%
    Arena Nationala
Voteaza si tu!

UPDATE. Comitetul Executiv al FRF va lua o decizie astăzi referitoarea la oraşul care va găzdui finala Cupei României dintre Universitatea Cluj şi Steaua din 31 mai. Oficialii din Ghencea, prin vocea preşedintelui Argăseală, au promovat puternic ideea desfăşurarea finalei pe Arena Naţională. 

De asemnea, fanii Stelei şi-au întors din nou faţa spre echipă, începând cu semfinala de joi seara cu Petrolul (3-1) şi sunt pregătiţi să celebreze un nou trofeu în capitală!

Mai mult, sponsorul competiţiei ar prefera Bucureştiul, pentru care pregăteşte şi un show surpriză. Astfel, capitala are în acest moment un avantaj. 

Clujul propune o reţetă la fel de avantajoasă. Un meci cu casa închisă şi 30.000 de spectatori împărţiţi în jumătate. Sursele stiridesport.ro, au confirmat faptul că preşedintele Răzvan Burleanu ar agrea faptul ca finala să se dispute în oraşul de pe Someş. De asemnea, Gheorghe Chivorchian, secretarul general al FRF, a propus din start ca finala să se joace pe Arena Clujului.

----------------------

Finala Cupei României se joacă pe 31 mai, între "U" Cluj şi Steaua, cel mai probabil pe stadionul Cluj Arena, cu o capacitate de 30.000 de locuri. Hotărârea a fost luată, conform unor membri ai Comitetului Executiv FRF, dar trebuie votată oficial - detalii

Antrenorul Stelei, Costel Gâlcă, a comentat victoria echipei sale din semifinala Cupei României, 3-1 cu Petrolul, şi a declarat că finala ar trebui să se joace la Bucureşti.

“Am făcut un meci bun, am avut prospeţime, am fost agresivi şi am înscris două goluri în prima repriză care au decis soarta calificării. Puteam înscrie mai mult în această seară, dar contează calificarea în finală.

Îmi doresc ca finala să se desfăşoare pe Arena Naţională, aici avem un  gazon bun, dar dacă vom fi nevoiţi să mergem la Cluj, ne vom deplasa cu gîndul de a cîştiga încă un trofeu.

Vrem să reuşim tripla în acest sezon. În legătură cu zvonurile apărute în ultimele zile cum că aş trata cu o echipă din Spania vreau să spun că sînt simple speculaţii şi că Steaua contează pentru mine în acest moment", a spus tehnicianul campioanei.

 

Comentarii
  • 2015-8-03, 17:48
  • Scris de : pop ion
Gunoaiele de stelisti si lingaii lor din frf fac pe ei de frica ca steaua va pierde meciul cu U. Cu astfel de limbrici cum sunt cei din frf rezultatele pe plan extern nu se vor lasa mult asteptate. Prima lovitura va fi necalificarea la Euro ! cat despre echipa de oi a ciobanului, ce sa mai vorbim, vor inghiti 5-6 cacareze la Belgrad in meciul cu Partizan !
  • 2015-4-04, 21:08
  • Scris de : mocanu
Haide u cea mai veche echipa muie la ciobani si la franari
  • 2015-4-14, 13:06
  • Scris de : eu
gresit.muie doar la penguini.in ceea ce priveste cea mai veche echipa din romania,mai citeste.
  • 2015-4-03, 21:43
  • Scris de : unu
S-a luat sau nu decizia azi?
  • 2015-4-03, 15:02
  • Scris de : stelist de mic
Ce umilință pt u, să luăm cupa la ei acasă.
  • 2015-4-03, 19:56
  • Scris de : cine-i prost de mic când îi mare numa se joacă
O să luați m..e la noi acasă
  • 2015-4-03, 17:06
  • Scris de : Fan CFR
In finala Cupei voi tine cu Universitatea. Eu nu am FR"u"STRARILE u-istilor. Altfel, cred ca o sa fie interesant pe 10 aprilie, daca U nu ne invinge, o sa repete performanta din 1948: finalisat Cupei si retrogradata in B... si ce urmeaza.
  • 2015-4-03, 23:56
  • Scris de : Muie kvsc
Ar fi frumos "U" sa cada in B si voi sa aveti soarta Unirii Urziceni sau F c Vaslui
  • 2015-4-03, 14:59
  • Scris de : Steaua86
Ce bine îmi pare că jucăm cu studenții, le dăm de la 5 în sus indiferent unde!
  • 2015-4-03, 18:39
  • Scris de : asd
nu stiu ce fumezi, dar vreau si eu
  • 2015-4-03, 12:55
  • Scris de : dan
steaua trebuie bineinteles sa joace acasă. E obisnuita cu asta de pe vremea comunistilor, pt ca ei încă sunt aceiasi comunisti... O echipă care trebuia desfiintată la revoluție! de ce ar trebui sa se joace in bucuresti ???
  • 2015-4-03, 19:27
  • Scris de : U Cluj
MARS MA!!! Steaua nici acasa nu are suporteri! Stelist ordinar!
  • 2015-4-03, 12:51
  • Scris de : mihai
STEAUA = CANCER
  • 2015-4-03, 10:51
  • Scris de : Muie cfr
Mai aproape de faliment sunteti voi bozgorilor. Nu aveti nici o sansa. Si in finala faceati orasul de rusine. Erau mai multe oi decat sobolani pe Cluj Arena. Echipa hibrid fara identitate si fara suporteri. Nici in C nu meritati sa stati hotilor
  • 2015-4-03, 11:01
  • Scris de : Toto Riina
Luna Mai o sa fie una foarte trista pentru tine. Tzine minte ce iti zic. Pierdeti cupa sigur, cu un picior o sa fiti in B, si ce-i mai frustrant pentru voi..CFR o sa isi ia punctele inapoi. LUNA MAI. Tine minte :)
  • 2015-4-03, 11:51
  • Scris de : Muie cfr
Punctele nu le mai primiti niciodata. Si chiar daca prin absurd le primiti , oricum cadeti in B , ca sunteti desculti. "U" daca retrogradeaza nu se desfiinteaxa. In schimb voi o sa fiti istorie
  • 2015-4-03, 12:01
  • Scris de : Cristi
Punctele CFR-ului vor fi recuperate. Surse sigure, nu vorbesc sa ma aflu in treaba. Cat despre situatia in care U merge in B, planul de reorganizare nu va mai fi valabil, banii din drepturile TV nu vor mai veni.., rezulta falimentul. Acuma asta e.. nu e nici prima nici ultima echipa care dispare (vezi Poli Timisoara, Universitatea Craiova etc.)
  • 2015-4-03, 13:30
  • Scris de : noname
Ma franarii la carre le e ciuda ca is ca retrogradeti cu echipa in faliment si eleminati din cupa nu mai face-ti pe grozavii nu va da nimeni puncte inapoi
  • 2015-4-03, 12:26
  • Scris de : Adi
La ce echipa slaba aveti cadeti in B si cu punctele date inapoi . Ai uitat de unirea urziceni si fc vaslui, tot echipe hibrid fara suporteri finantate cu bani obscuri. Mai repede va desfiintati voi :)
  • 2015-4-03, 11:27
  • Scris de : misu
Toto lasa-i in pace pe frUstrati ! Toata viata sa-u ocupat de amenintari si diversiuni, au fost milogii urbei ! Anul asta" ADIO u" , nu ca m-ar bucura ,dar prin ceea ce fac ,incepand de la suporteri la oficiali, isi merita soarta!
  • 2015-4-03, 14:16
  • Scris de : doua clase ca trenu`
,,sa-u" :))))
  • 2015-4-03, 11:27
  • Scris de : misu
Toto lasa-i in pace pe frUstrati ! Toata viata sa-u ocupat de amenintari si diversiuni, au fost milogii urbei ! Anul asta" ADIO u" , nu ca m-ar bucura ,dar prin ceea ce fac ,incepand de la suporteri la oficiali, isi merita soarta!
  • 2015-4-03, 13:24
  • Scris de : @misu
Mai respiri sifiliticule, sa ii dau un stiulete la mata in gauri
  • 2015-4-03, 00:33
  • Scris de : Va asteptam oilor
O sa veniti in iad.
  • 2015-4-03, 10:12
  • Scris de : FCSB
Ma prostilor, voi chiar sunteti prosti de-a binelea.Va bucurati ca ati scos CFR-ul dar nu va ganditi ca aia acuma se monteaza si va trag o bataie in campionat de nu va vedeti si sunteti terminati. Mai bine ii lasati sa se califice ei si va dadeau punctele in campionat iar noi macar aveam un adversar cat de cat, ca voi frate sunteti echipa de scuipat la tinta nu de fotbal, nu te supara.
  • 2015-4-03, 12:33
  • Scris de : vic
Ba oaie,cfr nu ne dadea punctele niciodata ! La ei ,prima cerinta la un antrenor e sa bata U ! Uita-te pe scurta lor istorie si vei vedea ca antrenorul care nu a castigat cu U a fost demis ! Argumentul tau nu sta in picioare !
  • 2015-4-03, 11:47
  • Scris de : Peluza Sepcile Rosii
Va asteapta iadul la Cluj va asteptam oilor.Stelisti spurcati de pula sa ne luati!!
  • 2015-4-03, 10:43
  • Scris de : Muie cfr
Voi sunteti mai desculti jegurilor si mai aproape de faliment DESFIINTARE. In campionat va dam scor. Drum bun pe axa vaslui , urziceni
  • 2015-4-03, 09:29
  • Scris de : Chill
Faceti-va ultimul numar de huliganism, cu altceva nu o sa fiti remarcati. La ce echipa aveti...de iti pare rau..., clar Steaua castiga cupa...iar voi o sa mergeti cu pasi repezi spre B...si spre faliment. Deci..hai maimutelor..ultima reprezentatie a voastra.
  • 2015-4-03, 11:45
  • Scris de : Peluza Sepcile Rosii
Va asteptam in iad la Cluj daca aici se joaca va rupem capul stelisti spurcati.Cine tine cu Steaua sa-i futem familia!!