Fotbal

Sport alert OFICIAL: Se ştie locul de disputare al Supercupei României, dintre CFR Cluj şi Astra

OFICIAL: SuperCupa CFR - Astra, la Cluj!

Aşa cum stiridesport.ro anunţa în exclusivitate în data de 21 iunie, SuperCupa României dintre CFR şi Astra se va disputa pe stadionul Cluj Arena. 

"Supercupa României, FC Astra - FC CFR 1907 Cluj SA, se va desfășura la Cluj-Napoca, pe Cluj Arena, în data de 16 iulie 2016, începând cu ora 21:45", este anunţul oficial al Federaţiei Române de Fotbal.

Un detaliu interesant la acest meci este că, în caz de egalitate, nu se vor juca prelungiri, ci se va trece direct la loviturile de departajare de la 11 metri.

Comentarii
  • 2016-6-27, 17:17
  • Scris de : :)))
sa curga sange "verde"si sa priceapa sobolanii ca n-au voie nici sa priveasca stadionul lui "U", d-apoi sa joace pe el.
  • 2016-6-27, 14:28
  • Scris de : Vai din Mociu
Mi am făkut un selfi în fata la stadionul clujului dar am prins în poza statuia legendei universitare. Rog pe cineva care se știe în editare de foto sama contacteze sa scot statuia. Io sunt din mociu și nu mai am ocazie sa fac alta foto decât în septembrie când vin în oraș sa cumpăr ghiozdan și penar pt odraslele mele.
  • 2016-7-01, 09:31
  • Scris de : ce legenda tovarase? ceva castigator de sampion lig?
Ma! io cred ca tu vorbesti de statuia pinguinului de langa stadionul Cluj Arena.
  • 2016-6-27, 11:55
  • Scris de : Mobilizare generala
Trebuie sa ne mobilizam. Sa primim șobolanii Cum se cuvine în templul Universității.
  • 2016-6-29, 09:55
  • Scris de : Mandrean Paul
Important este ca o echipa clujeana disputa Supercupa Romaniei. Ciumpalacii care se simt frustrati ar face bine sa stea in case. Aici este vorba despre echipa fanion a Clujului, adica CFR Cluj. Cine dinafara tarii a auzit de u cluj? NIMENI !!! AS Roma Italia 1-2 CFR Cluj CFR Clujlogo 2-1 ElvețiaFC Basel FC Basel 1893Elveția 1-2 logoCFR Cluj FC BragaPortugalia 0-2 logoCFR Cluj Manchester UnitedAnglia 0-1 logoCFR Cluj etc Sa fim mandri de echipa Clujului !!!
  • 2016-6-27, 13:51
  • Scris de : Cand n-ai trofee , succesele sportive is ZERO BARAT, stadionul pe care joci in calitate de chirias se transforma in templu. JALNIC
  • 2016-6-27, 14:15
  • Scris de : Lion
Ceva scene ca cele de la campionatul european cauzate de ruși și englezi vor exista la meciul ăsta. Sa curba berile ca e zapuseala :))))
  • 2016-6-26, 18:31
  • Scris de : Gsp
E stadionului lui U și punct. Dîn 1919 doar U a jucat acolo. Locul e brenduit pe vecie.
  • 2016-6-26, 20:49
  • Scris de : Tovarase, insistenta ta: Cluj Arena e stadionul lui Milog"U" e patologica.
E al 3-lea post in care scrii aceleasi ineptii. CALM! Pomanagi"U" nu are nimic oricate posturi ai scrie tu. Realitatii nu-i pasa de halucinatiille tale. Cersetor"U" NU are palmares , NU are stadion, iar in ultima vreme se pare ca NU mai are nici suporteri. Ne vedem pe 16 iulie sa sarbatorim un alt succes al echipei fanion a Clujului, finala Supercupei Romaniei. HAIDE DRAGA CFR!
  • 2016-6-27, 11:47
  • Scris de : Da cum
Tu ești ceva frânar din sf Gheorghe. Dacă erai clujean știai ca stadionul e asimilat în mentalitatea colectiva cu Universitatea. Pe locul ăla a fost și vechiul stadion, deci tradiția merge mai departe. Dacă stadionul din gruia va ajunge în proprietatea primăriei crezi ca un U-istoric îl considera stadionul orașului. Nu, tot cocina ceferist rămâne ca istoria de zeci de ani nu se șterge!
  • 2016-6-27, 13:48
  • Scris de : Da, stiu ca u-istii is prosti si nu pricep ca stadionul nu e al lor.
Vechiu stadion a fost al primariei, iar noul e al consiliului judetean. U e chiriasa acolo. DA e chirioasul principal, dar tot un chirias e (asa cum sunt si alti). Daca Cluj Arena era a Universitatii , aceasta nu ar fi lasat niciodata ca CFR-ul sa dispute o finala de Supercupa. DAR ABSOLUT NICIODATA!!!
  • 2016-6-27, 14:33
  • Scris de : Daniel
Ce chiriaș fratiuc, U nu are bani nici pt salarii ce chirie visezi. Joaca acolo gratis ca e echipa clujului și politicienilor le tremura genunchii când vine vorba de U.
  • 2016-6-27, 14:17
  • Scris de : O nuu
Pai meciul nu se dispută. Se anulează în cel mai rău caz întrerupe. Muuuuuuie cefereu!
  • 2016-6-26, 09:20
  • Scris de : :)))
În sfârșit joaca și cfr pe un stadion de 5 stele, stadionul lui U, ca a lor sta sa se prabuseasca. La intrare sa pupați statuia lui Dan Anca din fata tribunei oficiale.
  • 2016-6-26, 18:16
  • Scris de : Boule care esti bou. Piata Unirii e a maghiarilor pt ca acolo e statuia regelui lor? daca nu atunci nici stadionul Cluj arena nu e a pinguinilor pentru ca un pinguin are statuie acolo
ruptilor in cur!!! Chiriasilor!!! pe 16 iulie 2016 ,CFR joaca pe stadionul Clujenilor iar voi nu aveti cum sa impiedicati asta.
  • 2016-6-27, 11:50
  • Scris de : Lion
Îți place pe stadionul lui U. Mai fain ca în cocina:))) e faina și zona parc, sala moderna. Cocina ascunsa pe dealul gruia nu-ți mai place:)))
  • 2016-6-27, 13:40
  • Scris de : Mai mult imi palce vitrina cu trofee ele CFR-ului :))))))
Meah nu-s tzaran din Boju sa ma fac pe mine cand vad un stadion. oricum, stadionul lui U, ala de la Jucu nu prea imi place.
  • 2016-6-27, 14:20
  • Scris de : Muuuult cefere
Dar Îți mai faci câte un selfie în fata templului Universitatii :))) știu e greu sa reziști, zona e superba.
  • 2016-6-26, 12:25
  • Scris de : M.U.I.E. U
A cui stadion ba Pinguinule? A vostru e la Jucu.Si liga a-3-a e mult prea superioara pentru nivelul vostru de aborigeni.
  • 2016-6-26, 09:15
  • Scris de : Dany
Joaca pe stadionul lui U șobolanii? Așa e dacă stadionul tău sta sa se prăbușească cu peluza închisă. Nu băgați la înaintare poveștile cu chiria și stadionul județului ca nu mai țin. Din 2011 de la inaugurarea făcută tot de Universitatea, pe acest stadion a jucat doar U Cluj. Plus ca statuia unei legende universitare tronează în fata stadionului. No ăsta e, jucați pe stadionul lui U, echipa clujului. După meci înapoi în cocina care mai apuca :))))
  • 2016-6-26, 18:36
  • Scris de : CFR joaca pe cluj arena si U nu are ce face in privinta asta. ASTA INSEAMNA SA FI CHIRIAS. NU PARTICIPI LA LUAREA DECIZIILOR.
Inauguarea a fost facuta cu un concert al formatiei Scorpions!!! iar pe Cluj arena au mai jucat si alte echipe in calitate de gazde (olimpia , sanatatea, pandurii, asa, etc).
  • 2016-6-25, 16:11
  • Scris de : Uite tati golanii
Cam atat a mai ramas din u, niste pitici furiosi care gandesc ca isis. va meritati soarta pe deplin, iar noi avem sanse sa ridicam iar un trofeu pe stadionul primariei.forta cfr!!
  • 2016-6-26, 09:28
  • Scris de : Hihi
Înainte de meci sa pupi statuia lui Dan Anca. Cum de nu au făcut o statuie cu szabo Robert, ady nagy sau alte legende feroviare. Dacă tot e stadionul primăriei. Stadionul primăriei brenduit universitar :)))
  • 2016-6-26, 12:34
  • Scris de : da
Asta inseamna ,milogeala,cersit si profitat.Singuri nu ati realizat nimic.Ati facut naveta din A in B cu ajutorul partidului in era comunista si ati continuat tot as dupa revoluiti,numai ca ,au fost alti actori.A dracu de cersetori,si mai sunteti si mandrii,taranoi rasuflati si ingamfati,mancatori de mamaliga cu paine.
  • 2016-6-25, 16:00
  • Scris de : hoho
abia astept sa rup capul la cativa bozgori! vorbe...vorbe, doar faptele conteaza zmeilor. Nu o sa va lasam sa pangariti stadionul dr. Mircea Luca, asta sa va fie clar.
  • 2016-6-26, 12:28
  • Scris de : M.U.I.E. U
Ma P.I.S. pe statuia lu Anca si pe tot ,,palmaresul" vostru de caca. Sunteti INEXISTENTI
  • 2016-6-26, 12:38
  • Scris de : Ariel
Ne pisam noi pe tine bozgori infect
  • 2016-6-26, 10:59
  • Scris de : daithi
Stadionul dr. Mircea Luca? Mai degraba se va vinde numele pe cel putin 5 ani si va fi BT Arena sau Polus sau stiu eu ce. Macar din asta sa aiba venit.
  • 2016-6-25, 17:24
  • Scris de : ZMEULE, IERTARE !!!!!
Mare cocosel o crescut mica-ta.
  • 2016-6-25, 13:46
  • Scris de : Numai U
vom fii mai mulți ca voi și vom susșine Astra Haide U
  • 2016-6-25, 17:37
  • Scris de : multi da prosti!
  • 2016-6-25, 16:54
  • Scris de : NumaiAstraFCSBDINAMOetc
pai pe cine sa mai sustinem daca echipa noastra se-ndreapta catre divizia W?
  • 2016-6-25, 15:01
  • Scris de : Completare
Va fi o încântare pentru noi sa va vedem in inelul inferior al peluzei somesene (in cel superior va este interzis, asa cum ne-ati facut întotdeauna noua). Sper ca, după victoria CFR-ului, veti sărbători cu o baie in Somes.
  • 2016-6-25, 15:04
  • Scris de : Unu altu
Nici antrenor nu aveti si vb de victurie:))) si ce abonati aveti voi care sa si vina la meci pe un teren minat:)) o sa fugiti prin parca ca si sefii vostri de la fsb.
  • 2016-6-25, 16:44
  • Scris de : Sa-ti fie rusine "unu-altu"
Tu vorbesti de sefi mitici? Baiatule, pinguine, conducatorii de pana acum ai CFR-ului au fost clujeni. Nu au stat capra in fata miticilor. Ai tai sunt mitici si la inchisoare; mai putin doamna Prodan, despre care am auzit ca se intoarce presedinta la U Buzau.
  • 2016-6-25, 15:33
  • Scris de : luis
Eu sunt abonat ,si voi merge la meci.Ma,voi chiar nu stiti altceva,numai sa amenintati,sunteti tari?Nu,mai degraba animale turbate.
  • 2016-6-26, 09:09
  • Scris de : Dany
Dacă te văd prin jurul stadionului cu fular cacaniu ( visiniu) Îți rup capul. Bozgori jegoși.
  • 2016-6-26, 11:19
  • Scris de : eu
si tu,ca si toti vlkkti de alfel,tari cu copii minori,pensionari..... cand vedeti unul mai mare si mai tare ,fugiti ca si niste frustrati,ceea ce si sunteti de fapt.
  • 2016-6-26, 12:40
  • Scris de : Geo
Tu ești ăla mare? Hai la meci sa-ți rupem capul
  • 2016-6-25, 13:34
  • Scris de : Completare
Cei de la Astra sunt incantati de stadion, dar au refuzat sa se antreneze pe baza Dan Anca, aflată in proprietatea lui Limoniu. Au cerut la FRF sa le fie rezervată, pentru proprii suporteri, peluza dinspre Somes. La peluza dinspre Hotelul Sport se va intra doar cu abonament CFR. Oare mai vine vreun pinguin la Finala?
  • 2016-6-26, 09:07
  • Scris de : Dany
Înseamnă ca peluza va fi populata de 59 sobolani. Dar în preajma stadionului nu e cu abonament. Abia aștept.
  • 2016-6-26, 19:17
  • Scris de : mai dany...
... de ce nu vrei sa vorbesti cu jandarmii? Eu vin cu fularul visiniu si abia astept sa ma intrebi ceva... ca pe urma te interpeleaza baietii, iar eu voi voi savura momentele. Sper sa fiti macar 15, sa aiba in cine da!